شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-09-15 08:04 PM

سلام

دوستان اگه اشکالی نداره با اجازه شماها میخوام یه بحثی رو شروع کنم که به این سایت هم یه کم ربط داشته باشه:

اینجا کسی از ساخت تله ی برای پرنده که "جواب بده" و باهاش چیزی گرفته باشه اطلاعاتی داره؟؟
من خودم چند مدل رو بلدم ولی میخوام بدونم شما اساتید از چه روشی استفاده میکنید و یه کم تبادل اطلاعات کنیم.

مطمئن هستم که سید محمد،احمد آقا،هما خان،هاشم جان و بعقیه بچه ها چیزایی بلدن که با گفتنشون اطلاعات مفیدی ردوبدل میشه.چون تا اونجایی که من میدونم بعضی از نقاط استان تله های خاص و جالبی مخصوص خودشون دارند ....

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - khalerika - 2012-09-15 11:08 PM

Commin soon
Khansariha (96)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-16 09:23 AM

سلام صبح بخیر مازرون
جات خالی سید جون
داش مهدی من دو تا تله بلدم یکی تله سیمی برای چهارپا که معروفه به خی تله که برای جوجه تیغی هم استفاده میشه و گاهی گاهی کنار شالیزارها به جای گراز پلنگ هم میافته . یه تله هم مخصوص پرنده ها که اون هم معروفه به اویا تله (ابیا) که برای تیکا هم استفاده میشه برای tبوق هم استفاده میکنند ولی من تا حالا ندیدم
البته تله های دیگه ای هم هست مثلا اینا که باز میشن و یه فنر خیلی قوی دارن .... توی تاپیک تله ها انواعش هست ولی توی استان خودمون از دیر باز این دوتا تله وایضا این آخری یه مقدار کمتر استفاده میشدن
این جک وجوونای جدید از چسب هم استفاده میکنند و صد مدل دیگه .....
این تشی زیر فنس رو کنده بود وازاونجا وارد باغ میشد که با یه تله سیمی گرفته شد و بعد اینجوری آویزون شد اینجا تا درس عبرتی باشه واسه بقیه خخخ
[تصویر: 13422473981.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-16 11:38 AM

آره هاشم جون یه 15 تا ساچمه 3 گرفتم . البته نه اینجا . شمال از دوستان گرفتم . این تفنگ ما ساچمه های درشت و 4پاره رو بهتر میزنه .خواستم ببینم 3 رو چطور میزنه این ساچمه 3 هم که قسمت شد وتو هوا امتحانش کردم . از فاصله تقریبا 40 متری تقریبا 7-6 تا دونه به پرنده گرفته بود که اگه دوتاش هم اثابت میکرد کاری بود . البته هدف ثابت هم زدم تقریبا تو فاصله 45- متری 30 تا بهش اصابت کرده بود . عکس اون شکار ثابت رو انشاالله میزارم .

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - falakian - 2012-09-16 05:54 PM

جناب اقا مهدی ومابقي دوستان سلام در مورد تله گفتی . جناب savadkooh(كاش اسم شریف تو میدونستم) راجه به خی تله فرمودن اره طرف ما هم به خصوص پدرم به خاطر زحمتی که خی ها به شالیمون میدن دیگه در گرفتن شون تخصص پیدا کرد. با سیم ترمزموتور سیکلیت دو لا یا سه لا میکنه وسر راه ورود خی ها که معمولا مشخصه کار میزاره وهر سال 3تا 4تا میگیره. و اما در مورد پرندگان گفتی «جواب بده » خود تله جواب میده میبایست جای گذاشته بشه که در مسیر عبور پرنده باشه . یعنی خود تله زیاد مهم نیست جواب دادن یا ندادن بستگی به محل تله گذاری داره. طرف ما بهش میگن تله کمانی با این تله هم براي گرفتن ترنگ يا قرقاقول ، گبر همان احیا شما و سرد يا همان تيكا شما استفاده میکنیم . معمولا از چوب درخت به یا انار استفاده میکنیم . نخ هم همان نخ نایلن کفاشی ها . !! یه سلام ویژه هم به سید محمد بکنم در انتها . سید تاپیک داشت سقوط میکرد گرفتمش !!!!!!!

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-16 09:19 PM

سلااااااام
آقا پريروز هوس پياده روي تو بارون كردم، چشمتون روز خوش ببينه! ورودي گلون(گلان -روستاي مجاور) رو سيم برق بگم بالاي 50 تا تيكا به قول عزيزي كرگ كه نه! ميشكا واري نشسته بودن،خوراك بود واسه شاتگان با ساچمه ريز.......
فرداش هم گله صحرايي كوتر هاي عزيز رو ديدم،جاتون خالي مرز زمين طرف من پله اي پايين ميومد دولا (و در آخر چهار دست و پا!) تونستم برم 20 متريشون،نشستم با حرص نگاشون كردم و بعد عين چي دويدم طرفشون!!!
انصافا صداي باحالي داره پرزدن گله اي
حاجي عزيز عكس برف سواد كوه منو ياد دستاي يخ زدم تو گدوك ميكنه، واقعا سوز بادش رو هيچ جا نداره.....
شما كه از تهران مياين 3 روز تو جنگل عزاي عمومي اعلام ميشه !!
آقا مهدي بهر حال شمه (والبته امه) كوه ر گننه دماوند كوه بن ، هچي بچي نيه گا!!!خخخخخ،شب وقتي 2 تا 2 عاج سرته و يخ ميزني تازه معناي كوه نمايان ميشه!
تنها بديش وجود عقرب و رتيله كه پارسال يك عدد تو سرويس بهداشتي!2عدد تو باغچه و 3 عدد تو ايوان به قتل رسيد! شما هم از اين مشكلا داريد خداي نكرده؟!
سيد جان عكسها دست شماست..........
آقا هما ، چند وقت ديگه كه پرتاسو برف گرفت ، شما تو اميار ده پرنده درو كن ، آدرس جاهاي خوبشو از پسرخاله ميگيرم ميدم خدمتتون

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-16 11:13 PM

آقا تله با تشلاك هم فراموش نشه ، اشكار گو ميگيرن باهاش !
حاجي جان شال هم موجود نجيبي است......اين روباه پشت ويترين ذكر علي رو كه ديدم هوس تاكسيدرمي كردم!
خلاصه داستان بود،من و پسر خاله و آبي نيسون و قامت شال سهري....خخخ تعقيب و گريز در حد كبرا 11!
صداي لئو تا چند روز پيش روح رو نوازش ميداد ولي جديدا همسايه ما كه گوسفند داره سگ آورده تو باغش ، پير پلنگ هم جرأت عبور نداره
راستي آقا هما كم كم لطفي نكنيد ها ، همه فيوضات رو ضبط كنيد واسه من بفرستین !
يحتمل اگه حاجي زياد گذرشون به آمل افتاده بود از لفظ "آملي فرما" استفاده ميكردن، همديگه رو تو راه ميبينن ،جفتشون باهم عروسي دعوتن ، الكي قسم و قسم خواري ميكنن كه بفرمي خنه و اتا لقمه خالي پلا دره........

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-09-17 09:13 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز

احمد جان اون تله ی سیمی رو آمارشو دارم.جالبه. آره تو این سایت هم راجع به تله مطالب زیادی هست ولی من خواستم از دوستانی که خودشون عملی تله میزارنو باهاش کار میکنن بپرسم. آخه تله هایی که تئوری هستن و رو کاغظ کشیده میشن خیلی با تله هایی که جواب دادن و عملی استفاده میشن فرق میکنه.....
در مورد اون تله پرنده ای که گفتی بیشتر توضیح میدی؟ چه جوریه؟چطور درست میکنن؟؟

حامد جان اینکه میگی تله باید جایی باشه که تو محل عبور پرنده باشه درسته ولی خود تله هم مهمه که حساس باشه و بشه بهش اطمینان کرد.من خودم چند تا تله درست کردم و تو ییلاقمون روی مرغ و جوجه ها آزمایش کردم!!! ولی اصلا کارایی ندارن!!!

علی جان آمار بده کجاها قدم میزنی ؟؟ این چیزا رو کجا میبینی؟؟ آحه چرا با احساسات ما بازی میکنی....
سالهای گذشته (حدود 6-7 سال پیش) از این موجودات خفن(عقرب و رتیل) زیاد دیده میشد تو ایرا،شاید توی روز 2-3 تا میدیدیم ولی خدا رو شکر توی این سالها اصلا دیده نشده و چیزی نیست.
در مورد تکه تشلاک هم یه مدل اتوماتیکشو دیدم!!! دیگه نیازی نیست که نخ وصل کنیو خودت اونجا باشی! خیلی باحاله

""در آخر هم اینکه دوباره یاد آوریه روز 5 شنبه این هفته رو دارم. قرارمون یادتون نره دوستان""

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-17 09:20 AM

سلام صبح بخیر دوستان و یاران
آقا حامد شما که گفتی من شکار چی نیستم . ولی اطلاعات تله گذاریت چیز دیگه ای میگه داش. شما تازه تفنگ گرفتی اونوقت رو هوا کبک میزنی معلومه که کارت خیلی درسته اخوی به قول سید محمد پیش لوتی وملق بازی .
قدیم وقتی نخ کفاشی نبود از دم اسب واسه اویا تله استفاده میشد . گفتید جای اویا تله مهمه درسته . به خاطر همین وقتی اونو مستقر میکنند با دو ردیف چوب که جلوی تله توی زمین فرو میکنند سعی میکنند یه مسیر درست کنند که پرنده رو به سمت تله هدایت کنه وگرنه حتی اگه منطقه رو هم درست انتخاب کرده باشی ممکنه اون دورو ورا بیاد ولی سمت تله نیاد .
خی تله رو هم که معمولا اونجایی که پرچین رو سوراخ کرده واومده میزارن (قلدسر ghalde sar) و...
خلاصه فکرشو نمیکردم غرب استان هم تا این حد فرهنگ بومیش به ماها نزدیک باشه خوشحالیم ازین بابت.
داش علی ته مگه اییییسلحه ندارنی؟ خخخ
اگه واقعا نیازه چند فروند هلیکوپتر آپاچی ومیگ و سوخو وf برسم تسسه .تعارف نکن. خلاصه دروز دیگه ورف بیمو این کوترا آدم خوار وونه .گفتن از ما. همین الان باید این موجودات خطرناکه شل تاش هاکنی.خود دانی .
من اسیییییییییییییییییییییر این لفظ تشلاکتم. زمستونا توحیاط ورف رو کنار میزدیم یه کم دونه میریختیم و بعد اون تله پیچیده تمام الکترونیک رو کار میذاشتیم خخخ یادش به شر.
ایی باز این فلشه عکسه فراموش هاکردمه بیارم . این دفعه اگه فراموش هاکردمه وه ره پرت کمبه هوا با اتا 4 پاره دست پر زمبه .جججججره بهی مسه کلاس یلنه .خخخخ
بقیه رفقا رو هم به قول آملیا مخلصمه (با سکون ص )mokhles me

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - homa - 2012-09-17 10:08 AM

سلام این داش علی آقای عزیز ،ما رو می فرسته سراغ نخود سیاه (سهری) خودش می ره کفتر بازی و بعد می گه من وقت ...Khansariha (8) گوشیتو روشن کن دارم برات!!!
داش احمد چون در ایامی بسر می بریم که عروسی زیاده اصطلاح تشلاک سماع یادتون نرهKhansariha (219)