شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-10 09:35 AM

پس من زمستون بايد آقا هما رو زيارت كنم ، چون تهرانم ، شما و آقا مرتضي رو كه زيارت كردم و بقيه هم نمايشگاه،راستي آقا مهدي شما بالاخره رضوان تشريف داريد يا ايرا؟ نكنه براي كار و تحصيل به دشت تشريف ميارين؟
ايشالا برنامه شكار روهم تو فصلش در ركاب باشيم،(آقا برنامه رو تغيير ندين چون گفتم كه تكليفم زياد معلوم نيست)

حاجي گفتين زنده زنده شاخشو بگيريم مورد داره،يه ذره بكشيم بخوريم،بعد شاخش رو ور داريم چي؟!

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-10 10:38 AM

نه اگه بکشی بخوری و بعد قطع شاخ صورت گیرد مورد نداره بحث سر اینه که حیوون زجر نکشه.
وگرنه کشتنش که قانونا مجازه آخه لامصبا خیلی خطرناک هستن با اون دندونها وپنجه های تیز خخخخخ میدونی این اشکار گوها تا حالا چند تا آدمو خوردن؟ کشتنش ثواب داره.
Khansariha (266)Khansariha (266)

گذشته از شوخی حتی خارجی های کلکسیونر هم با پرداخت مبالغ گزاف موفق به دریافت پروانه شکار اشکارگو این زیبای خفته جنگلها وکوهستانهای شمال نمیشوند.یعنی قانونش اینه حالا اداره ای این وسط لایی بکشه من نمیدونم. الان از 4 پا: پروانه بز وقوچ و پازن(یه مدل بز) و جبیر وآهو و موجودی افسانه ای بنام خیKhansariha (214) و... میدن. پروانه گو و شوکا کلا نداریم .
آهو رو مطمئن نیستم ولی دیدم یارو توی مستند شکار در ایران زد به همراه مامورین محیط زیست

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-10 10:58 AM

خوب خدا رو شكر!
اگه منقرض نشن مشكلي نيست
لغت نامه دهخدا توش درباره ي شوكا نوشته كه به حد گاوميش زياد است!حالا چي؟؟
ولي از هرچه بگذريم از شوكا نميگذرم! و به قول آقا مرتضي آخرش خودمو به كشتن ميدم!!
(عكس شوكا هست خدمتتون؟)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-10 12:02 PM

نعم یاحبیبی.
این یه ((ما شوکا)) هست (شوکای ماده ) به همراه بچه اش (شوکا سلگ seleg) این بچه 3 تا 5 ماهشه
[تصویر: 13441731001.jpg]

این هم یه شوکای نر(کل شوکا kal ) که شاخش افتاده ودوباره داره در میاد با اون پوشش مخملی که اصطلاحا بهش میگن سیلم silem) حیوون با شاخ زدن به شاخه های متوسط و شاخه درختچه ها (مرس شل و کلو شل و...)به مرور این سیلم رو از سطح شاخ پاک میکند. وشاخ استخونی نمایان میگردد. شاخه های درختان نیز کمی پوست پوست میشوند که این هم اثر خوبی جهت یافتن این حیوون میباشد یعنی ببینی وعکس بگیری ونازش کنی همین. خخخخخخ.
[تصویر: 13472653821.jpg]
این شاخها حداکثر 3 خال هستند. ولی استثنائاچند تا عکس رکورد من دیدم که 4 خال یا 5 خال بودند (در بلاد فرنگ ).
در یکی از پستهای دیگه همین تاپیک عکس شوکا گذاشتم اون دیگه شاخش کامل شده.

خدا بیامرزه دهخدا رو اون موقع که اون لغت نامه رو مینوشت از بس حیات وحش غنی بود پدر بزرگم یه اشکار گوگ یکروزه بدون مادر رو تو جنگل پیدا کرده بود آوردش خونه و با پستونک بهش شیر گاو محلی میدادند.
بزرگ شده بود. نر بود وهمراه گاوهای محلی به جنگل میرفت وبرمیگشت یه زنگوله هم گردنش انداخته بودند خیلی هم علاقه به سنگ نمک داشت که اهالی بهش میگفتن نمکی وفصل گوچمر که میشد یعنی همین فصل میرفت وچند شب نمی اومد.... حیف که عکس ازش نداریم .از عاقبتش هم نپرسید ..... غرض اینکه اون موقع خیلی فراوون بودند.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - hashem52 - 2012-09-10 12:57 PM

سلام برادران
حاج احمد مثل همیشه عکسهات زیبابود،در ضمن جناب litkoh بنده را ببخشید،اصلا فراموش کردم که شما هم تهران تشریف دارید،انشاءالله که بتونیم همه ی دوستان به بهانه ای همدیگر را ملاقات کنیم و اما در خصوص نمایشگاه شکار بازهم اخبار متفاوت هست ولی بنده حواسم هست و سعی میکنم تاریخ دقیقش را اطلاع بدم،پس دوستان فعلا که حضور بنده،حاج احمد،جناب litkoh و آسید بنیانگذار معظم این تاپیک(البته امیدوارم ایشون افتخار بدهند و در اون تاریخ مشغول شکار پرندگان آبی نباشند؟!)و انشاءالله سایر دوستان در نمایشگاه شکار امسال قطعی شده(البته اگر خدا بخواهد)،سید جان کجه دری؟دلمون برات تنگ هایته،دوستان روز خوش

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-09-10 01:11 PM

(2012-09-10 09:21 AM)MEHDI-SHOOTER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،صبح بخیرKhansariha (8)
احمد جان واقعا عکس هات قشنگ بود.مرسی برادر

خوبه،پس الان اومدن هما خان،آقا مرتضی و سید محمد جان و علی آقا قطعی شد.بسیار عالی Khansariha (214)

معلوم شد آخر هفته (پنجشنبه یا جمعه) باشه.فقط یه مشکلی هست Khansariha (226) اینه که من از فردا سه شنبه دارم مبیرم ایرا تا پدرومادر عزیز رو بعد 3 هفته زیارت کنم!! فکر نکنم بشه این هفته بتونم بیام،ولی برای هفته بعد قول 100% میدم به امید خدا. مشکلی که نداره اساتید؟؟ از همین الان قرار 5شنبه ی هفته بعد تاریخ 91/6/30 رو فیکس میکنیم به امید خدا. باشه؟ کسی مشکلی نداره؟ زمانش خوبه؟

دوستانی که میخوان بیان حتما نطرشونو بگن.مرسی
Khansariha (256)

علی جان من متوجه سوالاتتون نشدم،قضیه رضوان چیه؟! "دشت" کجاست؟؟
من درسم حدود یک ماهی هست که تموم شده، ایرا ییلاقمون هست و محل سکونت اصلیمون آمل هست. همیشه آخر هفته ها میریم ایرا(بغیر از هفته بعد که با اساتید قرار ملاقات داریم...).

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-10 01:37 PM

خخخخخخ،آقا مهدي پست خودتو نقل ميكني به من جواب ميدي؟؟!
هيچي فكر كردم شما سال كوهي هستيد،دشت هم بر عكس كوهه به زمين هاي هموار مازرون (مثل شهر آمل و منطقه ليتكوه) اطلاق ميشه

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-09-10 01:43 PM

آره ، چون میخواستم تکرار بشه تا بچه ها ببینن و نظرشونو راجع به زمان قرار بگن حتما....

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-10 02:06 PM

حاجي جان پس چي فكر كردين؟!معلومه كه ميخوام عكس بگيرم و نازش كنم......تازه بچه خوبي بود بوسش هم ميكنم،نكنه زبونم لال فكر كرديد ميخوام با يه تفنگ 100-80 ژولي دوطرف گردنش خال بزارم؟؟! يعني اينقدر بيرحمم؟؟
سنگدل ها چطور دلتون مياد؟بميرم الهي چه گوشتي.....ببخشید اشتباه شد ،چه چشماي ملوسي داره!
خوش به سعادت پدر بزرگتون! (البته جهت نوازش)
فصل شكار در پيشه و خطراتش (خي و اش و ورگ و جنگلبون ! و........)
باعرض معذرت از زحفت دادن مارو از شيريني كلامتون بهره مند كنيد (واقعا لذت ميبرم وهر پستي رو حداقل 5 بار با لذت تمام ميخونم)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - homa - 2012-09-10 02:29 PM

سلام فکر می کردم دوستان در عمل کنار بکشند ولی خود آقامهدی رو نه دیگه، این دیگه خارج از پیش بینی من بود!!! البته قبول دارم که هر کسی گرفتاریها و مشغله های خاص خودش رو داره. آقا مهدی هر هفته تا آخر سال می توان بر نامه ریزی کرد و مشکلی نیست. اصلا می خواهید ما بیاییم ایرا (شوخی) از الان برای هفته اینده بطور قطع نمی توان اعلام حضور کرد اواسط هفته اینده نهایی می کنیم