شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - genesis - 2014-04-19 12:16 PM

(2014-04-19 10:29 AM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اسمم شهریار هستش دوست عزیز و قابلی نداره.
در کل دو حالت وجود داره. یکی که من گفتم براتون و این بر طبق اصول کیف بقای نظامی بود. یکی اینکه اگر خودتون صلاح میدونین بخشی در کوله تون و تبدیل به کیف بقا کنید. تبر و قمقمه و همچنین پتو معمولی معمولا بیرون کوله اصلی نصب میشه.
فقط باید به این مساله توجه داشته باشید که باید دسترسی سریع به محتوات کیف بقا داشته باشید.
بر طبق مبانی نظامی میگن شما با یه دست از طنابی آویزان هستید و حالا از کیف بقا استفاده کنید. شما باید در نظر بگیرید در بدترین شرایط که خدای نکرده ممکنه پرت شدن از ارتفاع و یا حمله حیوان وحشی باشه بتونید راحت باهاش کار کنید و بدون بیرون ریختن وسایل دیگه بهش دسترسی داشته باشید

لوازم کمکهای اولیه داخل کیف بقا بصورت کامل شامل موارد زیر است
چسب زخم بندي
چسب رولي كوچك پارچه اي
باند كشي 5 سانت
گاز استريل
پماد سوحتگي
پماد بتادين يا تترا سيكلين
آ بسلانگ . . . . . همین چوبهایی که برای معاینه گلو دکترا استفاده میکن شبیه چوب بستنی
پنس
قيچي
پد الكله آنتي سپتيك
قرص استامينفون ساده . . . . . سر درد ، التهاب، سرما خوردگي، كوفتگي
قرص متوكلوپراميد . . . . . سر گيجه، تهوع، استفراغ
قرص رانيتدين . . . . . سوزش سر دل، تهوع، درد سر دل، زخم معده
پرل نيتروگليسيرين . . . . . هر 5 دقيقه زير زباني حد اكثر تا 3 عدد درد سينه يا سابقه مشكل قلبي، درد قفسه سينه با حالت تهوع و تنگي نفس و عرق سرد
باند ساده 10سانت
قرص انتي اسيد . . . . . ترش كردن، سوزش سر دل
قرص استازولاميد . . . . . ارتفاع زدگي، بي خوابي در ارتقاع، سردرد در ارتفاع
قرص ديفنوكسيلات . . . . . دل درد، اسهال، دل پيچه
مشمع ضد درد
پودر او آر اس . . . . . برای ناراحتی معده. همچنین ساخت سرم خوراکی نمکی

راستی داخل خود کیف بقا داشتن الکل جامد خیلی خوبه

عالی و کامل بود ، مرسی Khansariha (8)
من یه مدت کوه نوردی میرفتم ولی مثل خیلی افراد دیگه که اگاهی ندارن تجهیزاتی همراهم نبود و کار بسیار خطرناکی بود ، این اواخر که به اهمیت این تجهیزات پی بردم واقعا فکرمو مشغول کرده ، بعضی وقت ها این فیلمها و سریال ها تلنگری به آدم میزنن که قدر شرایطش رو بیشتر بدونه و به فکر چاره واسه شرایط سخت باشه .

Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2014-04-23 08:04 AM

سلام بر دوستان عزیز.حال و احوال؟سرحالین؟فصل بهار شده و فصل کار و کشاورزی.ی خسته نباشین و خدا قوت بگم ب کشاورزان عزیز چون واقعا کار سخت و پر دردسریه.امیدوارم بروبچس ماهم وقت کنن ی سر ب تاپیک بزنن.موفق باشین.اینم درخت الوچه حیاطمون.[تصویر: DSC_2075.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - genesis - 2014-04-23 10:18 AM

بازم فصل آلوچه شد و شکم درد خخخخخخ Khansariha (219) عجب عکسی گذاشتین ، مثل همیشه عالی بود ! Khansariha (8)
دقت کردین هر سال مازندران داره از حالت آب و هوایی معتدل خودش بیشتر خارج میشه ؟؟ امسال تابستان به شدت وحشتناکی در پیش خواهیم داشت Khansariha (364)
امیدوارم مردم تو مصرف برق صرفه جویی کنن که مشکلات سالهای قبل پیش نیاد هی برق مناطق قطع نشه ... چون اونطوری همه چی از کار میفته ! Khansariha (367)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - flower - 2014-04-23 04:04 PM

جالبه سید محمد عزیز من اصلا تا حالا به این فکر نکرده بودم که آلوچه از کجا میاد خخخخخخخخخخخ
پس آلوچه درختش این شکلیه . میشه همینجور سبز خورد ؟
اصلا چطور سیاه میشه ؟
حتما میزارن خشک میشه دیگه

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingzax - 2014-04-23 04:40 PM

(2014-04-23 04:04 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جالبه سید محمد عزیز من اصلا تا حالا به این فکر نکرده بودم که آلوچه از کجا میاد خخخخخخخخخخخ
پس آلوچه درختش این شکلیه . میشه همینجور سبز خورد ؟
اصلا چطور سیاه میشه ؟
حتما میزارن خشک میشه دیگه

دوست عزیز شوخی میکنی دیگه؟!
در شمال کشور به گوجه سبز میگن آلوچه و کلا گوجه سبز دو نوع معروف داره و یک نوع کمیاب.
نوعی که همه میشناسیم سبز هست و از نوبرونه میخورن تا وقتی کامل میرسه و در کمال رسیدنش یکم زرد و گاهی همراه با رگه های نارنجی هست.
نوع جنگلی یا محلیش که ریزتره و نوبرش خیلی ترش هست و وقتی میرسه قرمز پر رنگ میشه.
یه نوعی هم هست که همیابه و انداره آلو درشت میشه و فقط برای غذا و رب میشه ازش استفاده کرد و خیلی ترش و سفت هست.
آلوچه هم برای اینکه درست بشه گوجه سبز و حرارت میدن تا نرم بشه و این حرارت دادن رنگش و تیره میکنه.
آلوچه خوب اونیه که آلبالو و ذغال اخته هم همراهش داشته باشه.
پیشاپیش چه نوبرونش و چه آلوچش نوش جون همتون.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2014-04-23 09:39 PM

سلام دوستان عزیز.ارادتمندم شدید.اره داداش درخت الوچه اینه که شما دیدی البته همونطوری ک دوست عزیزمون گفتن این همون الوچه ای هستش که سر مغازه ها پیدا میشه و اگه روی درخت بمونه کم کم طلایی میشه و خیلی شیرین ولی سبزش با نمک خیلی خوشمزه تره.اینو ببینین دهنتون اب بیفته[تصویر: DSC_14200.jpg].ی نوع دیگش هم هست که جنگلیه ریزتره ک اینه [تصویر: DSC_14121.jpg]وقتی ک کامل میرسه قرمز میشه عین البالو.بفرمایین.[تصویر: DSC_14079.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - flower - 2014-04-23 10:03 PM

وای دهنم آب افتاد
سید جان جگرمو آتیش زدی Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
کاش علم پیشرفت کرده بود میشد از تو صفحه مانیتور برمیداشتم و میخوردم خخخخخخخ
سید جان ما استان فارسی ها به این میگیم گوجه باغی
درسته سبزش خیلی با نمک معرکه میشه
فصل این میوه همیشه با سیب ترش هست

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingzax - 2014-04-24 02:43 AM

سید جان اینو گفتی ولی نگفتی با دلار چه میشه این آلوچه.
ماکه بچه بودیم چاقو چاقو میکردیم آلوچه و بعد دلار حسابی میزدیم بهش و میذاشتیم 1 ساعت بعد میخوردیم. البته نا گفته نمونه که تا یک ساعت نصف ظرف به ناخونک زدن میرفت.
جای همگی شما دوستان عزیز خالی بود. هر کی هم خورد جای ما رو هم خالی کنه.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - genesis - 2014-04-24 08:22 AM

جسارته ولی فکر کنم منظورتون دلال باشه Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingzax - 2014-04-24 10:19 AM

اختیار داری دوست عزیز
من در غرب مازندران هستم. سمت ما دلار یا دالار میگن. ولی اصل اسم گیلانیش درار هست.
جالبه که سمت شما دلال میگن.