شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-08 08:16 AM

شما،آقا مرتضي،آقاي هما،اون بنده خدا كه عكس ماهي گذاشته بود و بعضي مواقع هم من!

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-08 09:26 AM

سلام یاران
داش علی هنوز مرددم که ابهت تصویر آواتار شما به قله دماونده یا آبی نیسون .Khansariha (214)Khansariha (214)
راستی این دوست آملی که عکس ماهی گذاشته کیه؟ توی پست شماره چند؟توفیق آشنایی نداشتیم
سید جون لطفا بفرما در 24 ساعت شبانه روز چند ساعت در جنگل وطبیعت نیستی ؟ فکر کنم کلا صبحانه رو هم تو دل طبیعت میزنی بر بدن، گوارای وجود . جای ما محرومین رو هم حسابی خالی کن داداش Khansariha (8)
داش هما وقتی با 36 کفتر میزنی یعنی با هر سلاح اون شکاری رو میزنی که برازندشه. پس اگر شما شات گان داشته باشی شکارهات دیدنیه. اگه داشتی از تمثال مقتدرش محروممون نکن؟
یا الله آقا مهدی از دیار ایرا .چشم ما به پست دل آرای حضرت شما روشن شد. ارسل سلامی الی حبیبی
داش هاشم هم که دیگه کمتر وقت میکنه سر بزنه امیدوارم مشغول امر خیر باشه .
آقا آرش 1324 سلام توفیق آشنایی نداریم وصف حالی بفرمایید .
بقیه رفقا رو هم چاکریم .
آقا حبیب اگه اشتباه نکنم شما میای ساری و معمل شما اونجاست. پیشنهاد میکنم خیلی بااحتیاط برید سمت دودانگه ساری برای ورانداز کردن محیط شکار میتونید یه روز برید سد سلیمان تنگه که در همین منطقه هست البته اطراف سد حفاظت شده است. و اهل ماهیگیری هم که باشی ماهی هایی داره که اگه من اندازه و وزنش رو بگم شاید بعضی مازرونی ها هم قبول نکنند. واگر اهل شکار دریایی هستی سمت جاده دریای ساری ولی دقیقش رو نمیدونم البته امسال که قرق شکنی خبری نیست .نزدیکترین فرد به این مناطق هم آقا سیده. برای شکار با تفنگ بادی هم هرجای جنگل بری یه چیزی پیدا میشه خصوصا تیکا و دارکوب.
ومن الله التوفیق

راستی داش علی فارسا به زردهل میگن مرغ انجیرخوار

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - homa - 2012-09-08 10:15 AM

سلام خدمت سروران گرامی
دیروز جای دوستان خالی در هوایی بسیار خوش و خنک به منطقه سنگ درگاه بالای امامزاده عبدالله رفتم اواسط راه در حالی که در حال دیدن 4 پرنده شکاری احتمالا عقاب بر بالای دکل فشار قوی با دوربین بودم پرنده ای درشت و قهوه ای رنگ از عرض جاده عبور کرد و در بوته های کوچک و علفهای بسیار کم ارتفاع پنهان شد با ناباوری به طرفش رفتم که ناگهان بلند شد و پروازکنان دورشد بعد دومی سومی و چهارمی در فواصل بسیار نزدیک بلند شده و پرواز کردند و بنظر می رسد برای اولین بار موفق به دیدار سرکار علیه تیرنگ شدم و برایم بسیار جالب بود.

همدان خبرش از بنده و سفرش برنامه برخی از دوستان سایت(ما بی تقصیریم!!!)

در خصوص قمری اگر جسارت به استاد برزگم آسید نشود توضیحا عرض می کنم عکس وسطی قمری شهری و عکس اخری یا کریم است که بزرگتر و طوق سیاهی بر گردن دارد و البته تفاوتهای دیگری نیز دارد که در سایتهای پرنده شناسی مفصلا درج شده است و سایر انواع قمری نیز وجود دارد.

عکس به سبک آسید، شهر آمل از وسط آن پیداست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-08 11:52 AM

سلام هما جان. ته چش روشن . درسته اونها یک مادر و3 بچه بودند که هنوز از هم جدا نشدند.البته باید بیشتر از این میبودند (حداقل با مادر 6 یا 7 تا به بالا )احتمالا توسط انسان و شغال و... تلفات داشتند .در مجموع بشارت به علی آقا. زمستون پر باری داشته باشیدبا .... رج. داش مهدی دنبال شکارگاه بودی. چه جایی بهتر از سنگ درکا (اونجا یه عالم بزرگ بنام حاج میرزا احمد درکایی هم داره که .... روحش شاد)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2012-09-08 12:16 PM

به به دوستان تشریف فرما شدن.در خصوص چمبلی کوتر با اون طوق سفید و نوک بزرگ و هیکل روفرم. هما خان باید بگم که این پرنده به صورت مهاجر در منطقه ما میاد در فصل پاییز برج 9 موقعی که بلوط یا به قول ما موزبلور میرسه سرو کلش پیدا میشه تا وقتی که غذا باشه میمونه که معمولا تا اواخر زمستان هست. ودر بقیه فصول بسیار کم یابه .منطقه استحفاظی من اینطوریه بقیه جاها رو نمیدونم..بعضی شکارچیها با نشست زیر درختهای بلوط بلند و تقلید صدای بلوط اقدام به شکارش میکنن.خخخخخخخخخخخخخ مزاح بود.زیر درخت میشینن و منتظر میشن تا بیاد ابن روش یه خورده صبر و تحمل میخواد ولی خوب راحته.بعضی ها هم با گشت زدن توی منطقه و دیدن اتفاقی کبوتر روی درختها شکار میکنن بعضی ها هم روی صخره ها کمین میکنن و هنگامی که پرنده داره میره هوازنی میکنن که معمولا هم میفته توی دره و داستان داره تا بری بیاری و معمولا باید سگ باشه.اگه نباشه که واویلاست.یه روش دیگه هم اینه که شکارچیها میرن روی یه صخره دم غروب میبینن این کبوتر ها کجارو واسه خوابیدن انتخاب میکنن یا به قول ما خوسه میگیرن بعد شب با چراغ دستی اقدام به شکار میکنن.این پرنده ها وقتی شب نور چراغ میخوره بهشون و تیر شلیک میشه بلند میشن اما خیلی درو نمیشن و میرن روی درختهای اطراف که با این روش میشه یه ابی نیسون کبوتر زد بعضی ها هم با بادی میزنن شب.این خوسه ها معمولا در دره های خلوت که رودخانه هم داره هستش .چون این پرنده ها توانایی عجیبی در خوردن بلوط به صورت درسته دارن که من حتی تا 14 عدد رو شنیدم که راست و دروغش به گردن اون.اطراف رودخانه سنگهای مناسبی داره برای خوردن کبوتر واسه کمک به هضم غذاوبعد از خوردن میرن روی همون درختهای اطراف میشینن و تا صبح هم هستن.این بود داستان کوتر شکار.هما خان ما به اون کوچکترها میگیم یا کریم و به اون طوق دارها هم میگیم کروت چشم شما به جمال جناب تیرنگ هم روشن شد به به.امر دیگه هم بود در خدمتم .داش احمد من از کوچکترین فرصت در مواقع بیکاری برای رفتن به جنگل استفاده میکنم و بیشتر مواقع تنها میرم چون بیشتر جاها داشتن همراه یه خورده دردسر داره خخخخخ.مطلبو گرفتی دیگه [تصویر: DSC00571.jpg]..Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-08 12:55 PM

آره افتاد سید جون
میدونم که سید دستش خسته شد پس من هم یه چیزایی از کوتر چمبلی بگم تا ایشون استراحت کنه و ماهم درس پس بدیم
کوتر چمبلی رو موقع غذا و آب خوردن میشه پیدا کرد اونها علاوه بر موزی گلی (البته با تلفظ ما)از ((ولگ تیم)) هم استفاده میکنند. ولگ(برگ) همون گیاه رونده ایست که به بعضی درختها میچسبه وبالا میره ازش ودر تمام فصل سال سبزه و دانه هایی دارد که اصطلاحا بهش میگن ولگ تیم این درختهایی که ولگ دارن مثلا یک درخت انجلی که ولگ داره هم جای مناسبی برای غذا خوردنشونه هم جای مناسبی برای شب خوابیدنشون . اضافه کنم که میشه در طول روز از فضله زیاد این پرنده پای بعضی درختان و همچنین پرهایی که اون اطراف ریخته (معمولا چند تا درخت کنار هم) جای خواب شبشون رو تشخیص داد و در غروب ( از غروب آفتاب تا تاریک شدن) منتظر اونها بود و چندتاشونو جفت کرد و... که ما بهش میگیم کوتر خسه .
از اول بهار تا اواخر تابستون هم اونها مقید هستند که از یکی دوجای خاص در جنگل آب بخورن توی روزهای آفتابی صبح تا ساعت 9 و غروب هم میان اگه روز قبلش بارون اومده باشه وامروز هوا صاف شده باشه (به قول داش هاشم سواحی کولاک سر) که دیگه حتما میان البته قبلش شما اون ابشخور رو شناسایی کرده و با چند تا کنده درخت اصطلاحا یه دستگاه کوچولو واسه خودت ساختی واونجا کمین نشستی که به این حالت میگن ((شور نشستن)) چون آبش یه کم شوره . که البته از این آب خاص به جز کبوتر بقیه حیوونا هم مستفیض میشن . البته اگه توی فصل زاد وولد نریم سراغشون که چه بهترو.....
این هم یه عکس از یه موزی دار که دست بر قضا ولگ هم بهش پیچیده وبالا رفته . تو آرشیو فعلا این بود
[تصویر: 13412368551.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-09-08 01:03 PM

سلام

به به احمد آقای عزیز.اردتمندیم شدید Khansariha (8)

دوستان من میخوام اگه بچه ها پایه باشن دور هم جمع بشیمو تا این تابستون تموم نشده یه شکار بریم یا یه گردهمایی تشکیل بدیم اینجوری هم خوش میگذره و هم با هم بیشتر آشنا میشیم.... البته اگه دوستان وقت بزارنو موافق باشن!

من خودم چون آمل هستمو وسیله نقلیه هم هست خواستم حداقل با بچه های آمل یا اطراف یه هماهنگی کنیم یه روزی رو انتخاب کنیمو قرار بزاریم بریم بیرون.یه حرکت گردشی خوبی میشه و چیزای خوبی از شکار و تیراندازی یاد میگیریم،،خوشحال میشم اگه هرکسی که میتونه بیاد (چه آملی چه غیر آملی) یه خبری بده و اعلام آمادگی کنه تا با هم یه روزی رو هماهنگ کنیم.... نظرتون چیه؟؟

منتظر نظراتتون هستم

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-08 01:23 PM

فکر خوبیه داش مهدی. آملی ها که تعداشون بیشتره هماهنگ کنند باهم بعد تایمش رو اعلام کنند.تا بقیه هم اگه تونستند بیان. شاید شاید ماهم تونستیم خدمت برسیم. خدا به داد حیوونا برسه. البته به نظرم از الان محیط زیست منتظر زمان ومکان این گردهمایی هست که همون جا رو ب م ب گذاری یا مین گذاری کنه یا با هواپیمای بدون سرنشین اون منطقه رو زیر آتیش مستقیم بگیره یا با چرخبالKhansariha (8) نیرو هلیبرد کنه. خلاصه شب تو اخبار اعلام میکنن چند نفر از شکارچیان غیر قانونی در جنگلهای فلان به هلاکت رسیدند.خخخخخخخخخخخ شوخی کردیم جهت تلطیف مزاج . ایام به کام

راستی کوتر چمبلی شبها در بین درختهای شمشاد هم میخوابن چون اون هم در طول سال برگ داره واز بس جفت وانبوه هست تقریبا روزها هم داخلش تاریکه . یه کم احتیاط کنید چون داخل شمشاد لونه یا استراحت گاه خوبی برای پلنگ و خرس وگرگ هست

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-09-08 01:29 PM

عالیه،،پس من منتظرم هرکسی که میخواد بیاد یه پست بزاره داخلش حتما اعلام کنه، ببینیم چند نفر میشیم،تعداد که معلوم شد زمان رو تایین میکنیم....

یا علیKhansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-08 01:31 PM

آقا هما جاي ما خالي ، زيارت قبول ، شب ميرفتين تو جاده سهري سنگ دركا خي هم بود،ايشالا زمستون باهم پرنده ها رو ميشمريم......
حاجي جان اون عالم خودتون نيستين؟خخخخ
من با زور خوش ترم تا رج !
راستي اين ولگ همون دار واش نيست؟
آسيد و ساير دوستان دست به عكس هم مارو بي نسيب نذارن
آقا مهدي فكر عالي اي يه با اين كه خودم فعلا......هي.....
حالا وايسيد شايد......!؟
Khansariha (215)راستی مکان یادتون نره چون حداقل برا من مهمهKhansariha (215)