شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - genesis - 2014-04-17 11:09 AM

با سلام خدمت همه ی هم استانی های عزیز و اهالی انجمن ، این خدمت شما Khansariha (8)

چند تا سوال داشتم ، اول اینکه تو مازندران باشگاهی ،چیزی پیدا میشه امکانات داشته باشه ادم با خیال راحت بتونه هدف زنی کنه و اسلحه رو با ساچمه های مختلف کرونو کنه و ... ؟

جایی تو مازندران داریم کپسول تا 200بار پر کنن ؟ ( اگه هست بگید کجاست لطفا ، هر چی به بابل نزدیک تر باشه بهتر ! ) Khansariha (226)

خیلی عذر می خوام اگه دارم زیاد سوال می پرسم ! بنده بعد امتحانات این ترم با یکی دوستان مشتاق داریم میریم تهران دنبال وسایل شکار و ماهیگیری با قیمت مناسب بگردیم ، احتمالا منم یه کیف برای شرایط بحرانی { برای شرایط بحرانی، که وسایل مورد نیاز برای راحتتر زنده موندن درش قرار میگیره ( emergency bag ) } اونجا دستی جمع می کنم ،البته با یه نمه تغییرات Khansariha (219)
می خواستم بدونم کجا قیمت ها مناسبتره ؟

مرسی از همه عزیزان فعال تاپیک و انجمن Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2014-04-18 01:50 PM

سلام بر دوستان عزیز و دوس داشتنی مازندرانی و غیر مازندرانی فرقی نداره.مخلص همتون هستم.به به هما خان و داش مهدی دوتن از تفنگداران املی.چ عجب اینورا؟راه گم کردین.داش مهدی یادت باشه اسپلیت رو تعمیر نکن شاید فرجی به.البته تعمیرکار حاذق و زبر دستی دارین که از پس هرکاری برمیاد و از هر انگشتش ی هنر میباره.هما خان با اسلح مخوف کبک کش.خخخخخخخخ.genesisعزیز در مورد این سوالاتی که کردین بنده هیچ اطلاعی ندارم امیدوارم دوستان بتونن جوابتون رو بدن.موفق باشید.یا حقKhansariha (8)Khansariha (8)[تصویر: WP_20140402_018.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingzax - 2014-04-18 02:34 PM

سلام

(2014-04-18 01:50 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان عزیز و دوس داشتنی مازندرانی و غیر مازندرانی فرقی نداره....

خدا شاهده اون یه تیکه که برای ناخونک زدن از سیخ پنجم جدا شده از همه اون سیخها خوشمزه تره...

(2014-04-17 11:09 AM)genesis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت ...
جایی تو مازندران داریم کپسول تا 200بار پر کنن ؟ ( اگه هست بگید کجاست لطفا ، هر چی به بابل نزدیک تر باشه بهتر ! ) Khansariha (226)

کیف برای شرایط بحرانی { برای شرایط بحرانی، که وسایل مورد نیاز برای راحتتر زنده موندن درش قرار میگیره ( emergency bag ) } اونجا دستی جمع می کنم ،البته با یه نمه تغییرات...

دوست عزیز از رامسر تا رویان و من تا جایی که گشتم کپسول و تا 300بار پر نمیکردند. ولی 200 بار و مراکز اصلی آتش نشانی پر میکنند. تا 220 بعضا 240 بار هم شنیدم پر کردن.

در مورد کیف بقا لوازم کمپینگ (چاقو و نخ و قلاب ماهیگیری و قطب نما و چاقو جیبی و ...) تو فردوسی و گمرک. پارچه چادر و پتو اضطراری سمت سرچشمه که با هر طرحی هم بخوای برات میدوزن. لوازم پزشکی خیابان ولیعصر پایینتر از تقاطع جمهوری. سرم و آنتی بیوتیک و داروهای مسکن از داروخانه. طناب و شمع و کبریت هم که تکلیفش معلومه. راستی دوتا لنز ذره بین و یک آینه سربازی هم همراهتون باشه خیلی مفیده.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - KRALMAGNUM - 2014-04-18 02:44 PM

سلام بر دوستان شمالی اقا سید جریان اون سیخ 5 چیه؟راستشو بگو میخواست ناخونک بزنی؟شوخی بود ناراحت نشی بنمون کنی.
راستی چشم افتاد به تعداد صفحه هاتون هنگیدم زدین تو 206 -207 مبارکه.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - genesis - 2014-04-18 09:21 PM

(2014-04-18 02:34 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز از رامسر تا رویان و من تا جایی که گشتم کپسول و تا 300بار پر نمیکردند. ولی 200 بار و مراکز اصلی آتش نشانی پر میکنند. تا 220 بعضا 240 بار هم شنیدم پر کردن.

در مورد کیف بقا لوازم کمپینگ (چاقو و نخ و قلاب ماهیگیری و قطب نما و چاقو جیبی و ...) تو فردوسی و گمرک. پارچه چادر و پتو اضطراری سمت سرچشمه که با هر طرحی هم بخوای برات میدوزن. لوازم پزشکی خیابان ولیعصر پایینتر از تقاطع جمهوری. سرم و آنتی بیوتیک و داروهای مسکن از داروخانه. طناب و شمع و کبریت هم که تکلیفش معلومه. راستی دوتا لنز ذره بین و یک آینه سربازی هم همراهتون باشه خیلی مفیده.

دست شما درد نکنه ! دقیقا دنبال همینا بودم ، شاید بعضی ها فکر کنن این کارا توهم و این حرفاست ولی من معتقدم هیچ وقت کار از محکم کاری عیب نمی کنه ! کاره دیگه شاید فردا یه شهاب سنگ خورد اونور زمینو کند برد Khansariha (120)

به هر حال ما که شمال زندگی می کنیم دم جنگلیم ،راحتتر میشه زنده موند اگه رعایت کنیم ... بگذریم ، انشالله که چیزی نمیشه هیچوقت Khansariha (219)

بازم دم شما گرم ، یه زحمت دیگه هم داشتم ، همه ی اینارو میشه جوری تهیه کرد که بین 8-12 کیلو بشه جمعا و بشه رو یه کوله پیادش کرد ؟ هزینه همه ی اینا با کیفیت مناسب که دووم بیارن تو شرایط سخت چقدر میشه ؟ اگه همین وسایل رو تو شمال تهیه کنم چقدر گرونتر واسم تموم میشه ؟

مرسی از لطفتون Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingzax - 2014-04-19 12:33 AM

دوست عزیز این وسایلی که من گفتم تقریبا وسایل اصلی کیف بقاست که بصورت یه پک 2 3 کیلویی به کنار یا پشت رون پا بسته میشه. وسایلی که براش انتخاب میشه خیلی سبک و در عین حال خیلی کارآمد هست. البته باید ببینی چه چیزهای دیگه مد نظرت هست که همراه داشته باشی.

10 12 کیلو زیاد هست چون باید به این نکته توجه داشته باشید که در اصل کیف بقا باید بصورت جداگانه حمل بشه و نباید در ته کوله اصلی یا متصل به کوله اصلی باشه تا در صورت نیاز شما بتونید کوله اصلی و رها کنید و کیف بقا براتون بمونه.
کیف بقا باید ضد اب باشه و تمام وسایل داخلش یا ضد اب باشه یا ضد آب بشه. تا جایی که امکان داره وسایل سبک انتخاب بشه و لنزها و آینه در لایه مقاوم مثل فوم پیچیده بشه.
در صورت امکان داخل کیف بخشی جداگانه با فوم ضد ضربه شده و لوازم حساس در اون بخش قرار بگیره.
پس هر چقدر سبکتر باشه بهتره.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - genesis - 2014-04-19 01:01 AM

(2014-04-19 12:33 AM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز این وسایلی که من گفتم تقریبا وسایل اصلی کیف بقاست که بصورت یه پک 2 3 کیلویی به کنار یا پشت رون پا بسته میشه. وسایلی که براش انتخاب میشه خیلی سبک و در عین حال خیلی کارآمد هست. البته باید ببینی چه چیزهای دیگه مد نظرت هست که همراه داشته باشی.

10 12 کیلو زیاد هست چون باید به این نکته توجه داشته باشید که در اصل کیف بقا باید بصورت جداگانه حمل بشه و نباید در ته کوله اصلی یا متصل به کوله اصلی باشه تا در صورت نیاز شما بتونید کوله اصلی و رها کنید و کیف بقا براتون بمونه.
کیف بقا باید ضد اب باشه و تمام وسایل داخلش یا ضد اب باشه یا ضد آب بشه. تا جایی که امکان داره وسایل سبک انتخاب بشه و لنزها و آینه در لایه مقاوم مثل فوم پیچیده بشه.
در صورت امکان داخل کیف بخشی جداگانه با فوم ضد ضربه شده و لوازم حساس در اون بخش قرار بگیره.
پس هر چقدر سبکتر باشه بهتره.

خب من تو فکر یه کوله کاملتر بودم که جمعا وزنش بشه بین 8-12 کیلو ، یعنی وسایلی مثل تبر،قمقمه ،چند متر طناب ،یه لحاف ضد آب که خودم زیرش جا بشم و ... قسمت سنگین وزن اون به حساب می آمدن ، هزینش واسم مهم نیست ، باید این وسایل رو تهیه کنم .

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2014-04-19 07:40 AM

سلام به دوستان عزیز.میبینم که اون یه تیکه مرغ داستانی شده واسه خودش.خخخخخخخخخ.اونم مزد بنده هستش به خاطر اونهمه زحماتی که به خاطر کشتن ریز کردن و کبابش گرفتم.اخه از تن سیخ روی منقل خوردن یه صفای دیگه داره.جاتون خالی[تصویر: DSC_2073.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - genesis - 2014-04-19 09:29 AM

(2014-04-19 07:40 AM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان عزیز.میبینم که اون یه تیکه مرغ داستانی شده واسه خودش.خخخخخخخخخ.اونم مزد بنده هستش به خاطر اونهمه زحماتی که به خاطر کشتن ریز کردن و کبابش گرفتم.اخه از تن سیخ روی منقل خوردن یه صفای دیگه داره.جاتون خالی[تصویر: DSC_2073.jpg]

سلام دوست عزیز ، امیدوارم همیشه شادو خرم و سلامت باشی Khansariha (219)
کجاها میرید معمولا ؟ این فصل کجاها خنکتر و آرامتر هست واسه کمپینگ ؟
Khansariha (219)
دوست عزیز با نام کاربری Kingzax بنده اسم شمارو نمی دونم ، ولی خیلی متشکرم که با حوصله جواب میدید ، وسایلی که در این عکس میبینید من از تو نت گشتم دیشب پیدا کردم و همرو تو یک عکس جا دادم ، وجود این لوازم یا مشابه اونها از لحاظ کارایی و دوام در کنار آنهایی که شما گفتید برای من بسیار حیاتی هست.
[تصویر: 13978865991.jpg]
Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingzax - 2014-04-19 10:29 AM

سلام
اسمم شهریار هستش دوست عزیز و قابلی نداره.
در کل دو حالت وجود داره. یکی که من گفتم براتون و این بر طبق اصول کیف بقای نظامی بود. یکی اینکه اگر خودتون صلاح میدونین بخشی در کوله تون و تبدیل به کیف بقا کنید. تبر و قمقمه و همچنین پتو معمولی معمولا بیرون کوله اصلی نصب میشه.
فقط باید به این مساله توجه داشته باشید که باید دسترسی سریع به محتوات کیف بقا داشته باشید.
بر طبق مبانی نظامی میگن شما با یه دست از طنابی آویزان هستید و حالا از کیف بقا استفاده کنید. شما باید در نظر بگیرید در بدترین شرایط که خدای نکرده ممکنه پرت شدن از ارتفاع و یا حمله حیوان وحشی باشه بتونید راحت باهاش کار کنید و بدون بیرون ریختن وسایل دیگه بهش دسترسی داشته باشید

لوازم کمکهای اولیه داخل کیف بقا بصورت کامل شامل موارد زیر است
چسب زخم بندي
چسب رولي كوچك پارچه اي
باند كشي 5 سانت
گاز استريل
پماد سوحتگي
پماد بتادين يا تترا سيكلين
آ بسلانگ . . . . . همین چوبهایی که برای معاینه گلو دکترا استفاده میکن شبیه چوب بستنی
پنس
قيچي
پد الكله آنتي سپتيك
قرص استامينفون ساده . . . . . سر درد ، التهاب، سرما خوردگي، كوفتگي
قرص متوكلوپراميد . . . . . سر گيجه، تهوع، استفراغ
قرص رانيتدين . . . . . سوزش سر دل، تهوع، درد سر دل، زخم معده
پرل نيتروگليسيرين . . . . . هر 5 دقيقه زير زباني حد اكثر تا 3 عدد درد سينه يا سابقه مشكل قلبي، درد قفسه سينه با حالت تهوع و تنگي نفس و عرق سرد
باند ساده 10سانت
قرص انتي اسيد . . . . . ترش كردن، سوزش سر دل
قرص استازولاميد . . . . . ارتفاع زدگي، بي خوابي در ارتقاع، سردرد در ارتفاع
قرص ديفنوكسيلات . . . . . دل درد، اسهال، دل پيچه
مشمع ضد درد
پودر او آر اس . . . . . برای ناراحتی معده. همچنین ساخت سرم خوراکی نمکی

راستی داخل خود کیف بقا داشتن الکل جامد خیلی خوبه