شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-05 12:05 PM

سلام به همه
یا الله آقا مهدی صفا آوردی .(همسایه غربی)
علی آقا تفنگم شادو هزاره

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-05 12:20 PM

باشه تيرنگ رو بيخيال (البته اگه بياد جلوم ديگه تقصیر خودشه!)
ولي شنيدم ايا خيلي خوش مزه تره ؟! و احتمالا نبايد در حال انقراض باشه اونو بگيد ، ولي مطمئنيد تيرنگ در حال انقراضه؟ آخه جريمه كمي داره و اونقدر هم كم نيست!

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Marksman - 2012-09-05 12:38 PM

این که یه کم تعدادش بیشتر شده مال این چند ساله که سختگیری بیشتر شده.یه چند سال صبر کنین دوباره اونقدری میشه که بشه شکار کرد...طعمش هم ...Khansariha (128)Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-05 12:55 PM

علی جون به نظر خودم ایا (اویا ،ابیا)از تیرنگ خوشمزه تره کلا پرنده هرچی کوچیکتر خوشمزه تر البته تیرنگگوشت هم یه مزه ترش و ملس داره که... مادر بگرید.Khansariha (214)
بخردن موقع هم ملتفت بوش تیرنگ رون دله ماهی واری تلی دارنه .
اویا هم که پرنده مهاجره و هوا که سرد شد میاد مازرون . پرنده شب رو هست روزها معمولا در حال استراحت در جنگل هست و شبها میاد داخل زمین آبی و کنار آب ومرداب و سبزه زار و کلا یه جایی که یه ذره گل ولای و تیل و گوزور و... پیدا بشه تا بتونه اونجا ((چکل)) کنه دنبال غذا . بعد شما با یه پرازکتور و یه شاتگان یا همین تفنگ بادی های قوی میری و میزنی...... آقا سید ابیا زیاد زده میتونه بیشتر اطلاعات بده .

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2012-09-05 01:43 PM

سلام مخلصاتیم.دوستان تیرنگ به شدت تحت حفاظته و شکارش ممنوعه پارسال شایعاتی بود به علت ازدیاد این پرنده قصد صدور پروانه شکار دارن ولی به علت هجوم بیش از حد مردم کلا بیخیال شدن.زیاد .اقا مهدی داداش فدایی داری دکتر .داش احمد هم که سرور ماست و بقیه دوستان هم که ارادت داریم خدمتشون.کلا تیرنگ قلق و عادتهای خاصی داره..ما که شکارش نمیکنیم. حس میکنم دماغم یه خورده دراز شده خخخخخ .بگذریمKhansariha (226)واما ابیا داداش ابیا توی پاییز و زمستان میاد به منطقه ما .میتونی شب در اطراف زمینهای شالیزاری مناطقی که درو شده و کمی اب و گل داره مخصوصا شالیزارهای حاشیه جنگل با استفاده از پروژکتور پیداش کنی میشه خفتش کرد یا با بادی یا با شاتگان زدش.روز هم میشه در مناطق جنگلی این پرنده و دید البته با استفاده از سگ چون استتارش خیلی قویه و توی یه لحظه در میره و به صورت زیگزاگ هم میره.روز جنگل شب دشت.دم غروب هم میتونی در مناطق حاشیه جنگل به انتظار غروب بشینی دقیقا موقع اذان مغرب که یکم کار داره به تاریکی جنگل رو رها میکنه و میاد به سمت دشت با سرعت بسیار زیاد اونجا هم میتونی خفتش کنی.شب هم میتونی توی راههای جنگلی با استفاده از پروژکتور پیداش کنی که سریع به پرواز در میاد و باید با شاتگان بزنی البته وقتی نور پروژکتور بهش میخوره سرعتش کم میشه من یکی دوبار با چارپاره هم زدم خخخخخخ.واسه گراز میرفتیم یه دفعه بلند میشد میزدم.میشه اون رو در اطراف دامداریها رو مدفوع گاو هم پیدا کرد چون اونجا محل تجمع کرم که اونم غذای اصلیشه و در باغات و هر جایی که کرم هست میشه دیدیش.داداش کلا باید بری کم کم تجربه کنی و یاد بگیری.سوال دیگه هم بود در خدمتم.Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Marksman - 2012-09-05 01:48 PM

ما مخلصیم محمد جان Khansariha (8)
دوستان واقعا وجود یک شکارچی مطلع مثل آقا سید محمد در اینجا غنیمته.ارزش ایشون بیش از این حرفاست.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-05 05:31 PM

سلام
آقا هما من ديروز با حبيبي (تعمير كار) حرف زدم ، ميگفت فابريك ديانا ميندازه با تعويض پكنيك و واشر كپ 50 تومن ، آدم وارد و خيلي با انصافيه
سيد جان دستت درد نكنه و ايشالا بيشتر مزاحم ميشم
آواتار هم به افتخار حاجي سالار دوست به شكوه البرز تغيير يافت! عكس دقيقا ابتداي يال رزان دماوند و معدن پوكه هست

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingpaco - 2012-09-05 06:02 PM

سلام Khansariha (8)
اقا سید محمد ایولا دست خوشKhansariha (8)
احمد جان بیچاره شدم با عکسهات هوای مازرون کردم ناجور Khansariha (290)Khansariha (226)
دارم جفت و جور میکنم یه سر بزنم چند روزی دور از کار و بار و زن و بچه و .... باشم Khansariha (226)
گرا چند جا رو بدید یه چرخی بزنم تو شکار کمک حالتون باشم خدا نکرده بیشتر از این به زحمت نیفتید
Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - LITKOH - 2012-09-05 10:03 PM

داداش سيد كه منطقه پرواز ممنوع ايجاد كرده! چرنده و پرنده اطرافش نمونده
باز حاجي كمتر وقت حساب رسي داره......

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2012-09-06 01:32 PM

یا الله.ما اومدیم.دیدم کسی تاپیک رو بالا نکشید خودم دست به کار شدم.جنگل مه گرفته شکار بووووووووووووق.خخخ.راه رو یه جورایی گم کرده بودم داشتم تفکر میکردم[تصویر: DSC00010.jpg] نکته این عکس هم گنجشکهایی هستن که روی دیوارن خخخخخ ردیف نشستن ای حال میده دونه دونه رو بزنی.[تصویر: M_M2052.jpg]