شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - adelrenjer - 2013-01-21 11:51 PM

(2013-01-21 10:44 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .عادل جان غم مخور انشاالله ایندفه میزنیش.بقیه دوستان رو هم مخلصم.Khansariha (8)Khansariha (8)

آره سید جان ولی من هنوز این پرنده بد رنگ(ابیا) رو رو زمین نتونستم پیداش کنم . فقط اگه یه موقع خر بشه و خودش رو تو 50 60 متری نشون بده خدا دیگه باید به دادش برسه مرد نباشم اگه هدشاتش نکنم .Khansariha (367) چون تو این رنج فاصله ها تمرین دارم با اطمینان میگم فکر نکنین 50 60 متر تیر به قصد هدشات کار هر کسی هستش البته بچه های مازنی همه چریک وگرگن . فکر نمی کنم واسشون رنج دوری باشه . Khansariha (226)

در ضمن صابر جان شما با این تفنگ میتونی به سرش شلیک کنی وگرنه فکرنکنم بیافته یه فیگور واست میگیره بعد هم میپره و میره . در ضمن آپلود عکس خیلی سادست اول به این آدرس برو وعضو شو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد هم روی browse کلیک کن و داخل کامپیوترت دنبال عکس برو روش کلیک کن وok کن بعد روی قانون ارسال تیک بزن و روی آپلود فایل کلیک کن منتظر باش تا اپلود بشه بعد هم آدرس داده شده رو بردار و در قسمت ارسال پیام در سمت چپ بالا عکس دو عدد کوه رو میبینی روش کلیک کن آدرس رو درونش پیست کن وبعد پیام رو ارسال کن. این بود کل ما جرا

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - sabergholamian - 2013-01-22 11:32 AM

اقا عادل تشکر از لطفت[تصویر: 13588415881.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - adelrenjer - 2013-01-22 11:40 AM

قابلی نداشت.ایول داداش تفنگ خوبی داری اینو بدون از پایین ترین مدل تفنگ تا بالا ترین مدل تفنگ تفنگ بد وجود نداره تیر انداز بد و خوب وجود داره عیب یابی درست داخل اعضای تفنگ و رفع نقص فنیه که یک تیر انداز رو از بقیه متمایز میکنه نه تفنگ. البته این راز ها رو به هیچ کس نمی گم خودت تلاش کن تا تیر انداز خوبی از خودت بسازی. بقیه کجان فکر کنم پرنده ها هدشاتشون کردن خخخخخخخخخخ.Khansariha (219)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - sabergholamian - 2013-01-22 11:48 AM

[تصویر: 13588422821.jpg]بیشتر عکسا با اینکه حجمشونو کم کردم باز اپلود نمیشن شرمنده

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - adelrenjer - 2013-01-22 11:51 AM

دوباره سه باره کن میشن

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2013-01-22 01:31 PM

سلام.دوستان.وقت بخیر.به به چشم ما به جمال عکسهای اقا صابر هم روشن شد.کرال مگنوم طرح استتاری و فکر کنم اون نوریکا 73 باشه اگه اشتب نکنم.ایول.تیغت برا.[تصویر: DSC_0701.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - sabergholamian - 2013-01-22 07:25 PM

سلام خدمت آقاي گرجي محله سيد عزيز راستش قابل شمارو نداره خيلي مخلصيم بله نوريكاست البته مدلشو نميدونم خاك ميخورد مگسك ديانا داشتم رديف كردم انداختم روش_عادل جان لطف كردن راهنمايي كردن آپلود شد_فردا امتحان دارم ميخوام فردا شب به مساف ابيا بادو اسلحه برم_خخخ شايدم همون كرال_دعاكنيد بزنم عكسشو آپلود كنم با عشق خدمت دوستان_ياعلي

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2013-01-22 09:29 PM

سلام خدمت همه بچه محلای باصفا
دلم برای شما تنگ شده بود
برف که میاد من ((دار به دار ))میشم اینجا
حیف که نمیشه زیاد اومد مازرون
جاتون خالی برف زیاد بود اون دو روزی که اونجا بودم ((گت شکار)) نمیشد رفت. شکارگاه 80 سانت برف بود
دیگه رفتیم اون اطراف شکار تیر...
[تصویر: 13588765291.jpg]

[تصویر: 13588765292.jpg]

این رد تیر.. ماده مال 24 ساعت گذشته تقریبا هر3تا انگشت به یه اندازه اند
[تصویر: 13588765293.jpg]

این هم رد تیر.... نر انگشت وسطی بلند تر از دو انگشت کناریست. این رج تازه هسه
[تصویر: 13588765304.jpg]

البته عکس ابیا رو میتونم براتون بذارم. داشتم برمیگشتم خونه فشنگ 3 توی تفنگ بود یهو از زیر پام پرید و تو فاصله 10 متری زدمش حساب کنید تو این فاصله 20 تا ساچمه اون هم نمره 3 بهش خورده از نوک تا دمش . اعتراف میکنم این حد از دقت شانسی بود ولی این بخت برگشته هم مثل... بد شانس بود چیزی ازش نموند.
[تصویر: 13588765305.jpg]

این هم رد تازه تر دیگه خیلی بهش نزدیک شده بودم ازینجا به بعد دیگه اونو توی دیگ میدیدم (دیگه وه ره لوه دله دیمه)خخخخخخخخخخ

[تصویر: 13588781881.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - sabergholamian - 2013-01-22 11:53 PM

به به_أبيا_آقا دمت گرم،اما خدائي منكه دل ندارم سرتفنگو سمت (تير...)بگيرم البته اگه توفيق ديدنشو پيدا كنم،يه باري تو جنگل باهاش مواجه شدم كه خيلي سريع زد تو لمولوار بعد5دقيقه تازه فهميدم كه أوه تير.. كه گنه وه بيه!

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2013-01-25 03:36 AM

سلام دوستان
سید جان با اسلاگ زدی این خی رو ؟ بهش میخوره تا حالا چند هکتار محصول خشکی و آبی رو برده باشه زیر گل.Khansariha (214) ظاهرا دوتا بودند اون یکیش کو؟ حالا هی ملت بگن با صیاد چهار پاره و اسلاگ نزنید.
آقای غلامی ممنون از پستت به بهانه حرف شما میخوام سر یه موضوعی رو باز کنم تا دوستان هم نظر بدن وما استفاده کنیم
بالاخره تو هرمنطقه ای یه سری پرنده واسه شکار هست یه سری رو هم نباید شکار کرد تیر... حیوون زیبایی هست اصلا خودم بهش میگم زیبای خفته
ولی تو همه این سالها شکارچیها لا اقل منطقه ما خودشون مراعات میکردند یادمه دوسال قرار گذاشتیم که نریم سراغشون تا زیاد بشن و شدند.از طرفی هم ما به آنچه که روزیمونه باید قانع باشیم شکار قوانین نانوشته زیادی داره که هر شکارچی ای باید اونها رو رعایت کنه وگرنه خودش ضربه میخوره تو این سالها من چیزای زیادی دیدم از شکستگی دست و پا بگیر تا پرت شدن از کوه و از دست دادن اولادو تیراندازی سهوی به همدیگه و... که نه مجال توضیح هست و نه جاش ولی حالا دیگه اینطوری نیست خیلی ها رعایت نمیکنن چوبشو میخورن ولی نمیدونن از کجا دارن میخورن
بعضی ها هم که مراعات میکردند خداوند وطبیعت متوجهشون میکرد که دیگه شکارت سر اومده و باید بذاری کنار. شایداین ((سر اومدن شکار ))اسمش به گوشتون نخورده باشه ولی یه اصطلاح رایج بین شکارچی ها هست من دیدم این صحنه ها رو که کسی که یه تیرش خطا نمیرفت بعد 3 شلیک ناموفق به یک شکار به جای اینکه شکار فرار کنه به سمتش اومد ودر مقابلش زانو زد و او تفنگش رو همونجا انداخت و اومد خونه. دامدار بود خدا رحمتش کنه روزی که میخواست از دنیا بره تمام گاوهاش از توی جنگل اومده بودند توی حیاط و سرو صدا میکردند.

غرض اینکه این سایت و امثالهم که تلاش میکنن یه فرهنگی رو جا بندازن قابل تقدیرن ولی یه مقدار با اون چیزی که مد نظر شکارچی های واقعی هست فرق میکنه مثلا یه شکارچی واقعی هیچ وقت مسابقه شکار کلاغ نمیزاره. یا وقتی طرف عکسای دیگران رو در قسمت تصاویر شکار میبینه ترغیب میشه تعداد بیشتری پرنده رو شکار کنه و عکسشو بذاره اونجا تا همه تحسینش کنن و.....
اما در همین حد هم جای تشکر داره وباید به قوانین اینجا احترام گذاشت.
یه سربازی بود نماز نمیخوند یه اهل دلی بهش گفت چرا نماز نمیخونی گفت سختمه پوتین رو در بیارم گفت با پوتین بخون عیب نداره . فرداش یه زیدی سرباز رو دید گفت چرا با پوتین نماز میخونی غلطه . سربازه گفت فلانی گفته: عیب نداره. رفتن پیش اهل دل و زید گفت چرا به سربازه گفتی با پوتین نماز بخونه. غلطه. اهل دل گفت ما تا اینجا آوردیمش و نمازخونش کردیم .شما اگه میتونی پوتین رو از پاش در بیار.
حالا همینکه یه عده با مطالعه مطالب این سایت یه چیزایی رو مراعات میکنن خودش کلیه ولی همش نیست . هنوز پوتینشون در نیومدهKhansariha (8)
وقتی شغل مردم مازندران رو در گذشته مطالعه میکنی نوشته کشاورزی و دامداری وشکار و ماهیگیری.
شاید بگن در دنیای مدرن این حرفها جا نداره و شکار نمیتونه قسمتی از درآمد یک خانواده باشه تا طرف به چشم روزی بهش نگاه کنه. شکار دیگه وصل شده به توریسم و فقط مرفحین با پرداخت هزینه های زیاد باید شکار کنند و دولت هاباید ازین تفریح سودآوری داشته باشند و ..... چیزی که همه جای دنیا مرسوم هست
مثلا چند وقت پیش یه آلمانی اومده بود اینجا برای شکار یه کل رکورد 15 میلیون داد . همه میگن این خوبه با این 15 میلیون ها کلی میشه به احیای طبیعت کمک کرد و ارزآوری شده و ازین حرفها
ولی نگاه ما این نیست نگاه ما به شکار روزی هست نه تفریح یه مقداری هم دفع آفات. این درست نیست که کسی که پول پرداخت میکنه بتواند از طبیعت استفاده کند ولی کسی که پولی نمیدهد نتواند از نعمتهای خدادای استفاده کنه . اگر بگیم که برای حفظ حیات وحش لازمه . باز هم درست نیست مگه در تمام قرون گذشته طبیعت چطور حفظ شده وبه دست ما رسیده ؟ با همین تفکر خدامحور حفظ شده که هرکسی با رجوع به وجدانش مراعات میکرد نه با رجوع با قانون. اگر هم قانونی در شکارهست باید چهارچوبی درست بشه تا فرقی بین شکارچی و شکارکش باشه نه چهارچوبی که فرق بین دارا وندار باشه ..... نظام سرمایه داری داره همه جا نفوذ میکنه تا همه چیز رو به انحصار صاحبان سرمایه در بیاره. همه جای دنیا همینه فقط حدت و شدتش فرق میکنه . فقط کسانی که اهل تفکر هستند در این منجلاب حل نمیشوند...

دیگه داریم از بحث منحرف میشیم ولش کن

ببخشید خیلی حرف زدم چندتا عکس ببینید خستگیتون در بره.
[تصویر: 13590708981.jpg]
[تصویر: 13590708982.jpg]
[تصویر: 13590708993.jpg]
[تصویر: 13590708994.jpg]