شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت جای بند برای سلاح بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت جای بند برای سلاح بادی (/showthread.php?tid=932)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

ساخت جای بند برای سلاح بادی - poya 2000 - 2012-02-22 11:49 PM

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی سایت

مدتیه که این موضوع ذهنمو به خودش مشغول کرده چون اکسر تفنگای بادی مگنوم و

تفنگایی که در دست بچه هاست به صورت فابریک دارای جای بند نیست و از نظر وزن هم

اکثر این تفنگها در استفاده و در هنگام شکار باعث خستگی میشن استفاده از بند میتونه بسیار سود مند باشه من به شخصه

در مورد طراحی بند برای دیانا 460 به مشکل بر خوردم

دوستان اگه ایدهای دارن لطف کنن و مارو بی نصیب نذارن

و هر کسی که برای تفنگش بند گذاشته لطفا طرحشو ارائه بده تا دیگر دوستان هم از ایدشون بهره ببرن با تشکر Khansariha (8)

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - رضا قلعه قافی - 2012-02-23 01:09 AM

دوست عزیز جا بند زدن خیلی ساده است .شما از فروشگاههای اسلحه شکاری یک پکیج جا بند گلوله زنی خریداری کن .بعدش قنداق تفنگ باز کن وبا یک دلر به راحتی جا بند رو نصب کن

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - arash1324 - 2012-02-23 07:52 AM

من روي ديانا 54 ديدم كه از اين جا بندهاي شكاري نصب كردن ولي قنداق 54 گوشتش واسه اين كار خوبه

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - snipershadow - 2012-02-23 12:19 PM

دوستان برای pcp AT-44 هم ایده ای دارند؟Khansariha (8)

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - ALIANA-54-T06 - 2012-02-23 12:58 PM

البته قبلا هم در معرفی بعضی مدلها نحوه بستن چندین حالت بند اسلحه را داشتیم ولی باز چند عکس و نمونه کار هم اینجا قرار میدیم Khansariha (256)
بطور کلی به دوشکل بندها بسته میشود اول با سوراخ کردن و قرار دادن پیچهای مخصوص و گیره دار به قنداق و دوم بدون سوراخ کردن (بوسیله درست کردن کفش قنداق )
همانطور که دوستان بخوبی اشاره کردند قنداقهای خوب و یا چوب خوب شرط اول سوراخ کردن و کار گذاشتن پیچها هستش و در صورتی که به جنس و تحمل قنداق شک دارید از روش دوم بنظرم استفاده کنید بهتره
شرحی بر چگونگی کار گذاشتن بندهای اسلحه با روش متداول (روش اولی)

ابتدا انتخاب پیچ و گیره های مناسب بند را داریم
[تصویر: 13299897131.jpg][تصویر: 13299897133.jpg][تصویر: 13299897134.jpg]

سپس انتخاب بند
[تصویر: 13299897132.jpg][تصویر: 13299897135.jpg]

بعد از این نحوه محاسبه و سوراخ کردن قنداق (البته این نمونه برای 54 هست)
[تصویر: 13299907681.jpg] [تصویر: 13299907682.jpg]

لازم بتوضیح هست که در بعضی اسلحه ها مانند 54 میتوان با تعویض بجای پیچ جلوئی ریل در بچه قنداق از یک پیچ گیره دار با رزوه مناسب استفاده کرد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته میشود در زیر دسته قبضه هم جای بند را در آورد .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا حتی از بغل بند بست

و یا با بست مخصوص بند را به لوله بست

و همچنین این نقطه برای PCP و دوستان AT44 سوار مناسب سوارخ زدن هست

امیدوارم مفید بوده باشد . فعلا Khansariha (256)

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - bag - 2012-02-23 02:40 PM

سپاس از دوست عزیزی که تاپیک رو ایجاد کردن و علی آقا که جواب کاملی رو ارائه دادن
دوستان جنس قنداق تفنگ من سنتتیکه و خیلی خشکه . میخواستم بدونم اگه سوراخش کنم مشکلی براش پیش میاد یا نه مثل ترک خوردن و غیره Khansariha (8)

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - THUNDER - 2012-02-23 03:54 PM

(2012-02-23 02:40 PM)bag نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان جنس قنداق تفنگ من سنتتیکه و خیلی خشکه . میخواستم بدونم اگه سوراخش کنم مشکلی براش پیش میاد یا نه مثل ترک خوردن و غیره Khansariha (8)

اگر خیلی بهش فشار بیاد و پیچ هم ظریف باشه احتمال ترک خوردن و حتی در آمدن پیج وجود دارد. ولی اگر پیچ قوی باشد احتمالش کمه به ترکیب قنداق هم بستگی دارد. فکر کنم مال شما مثل شادو هزار باشه.
بنظر من ارزششو نداره که تفنگتو خراب کنی. اگر از کفش قنداق یا حلقه ی چرمی استفاده کنید بهتره، ظاهرش هم شیکتر میشه. این هم یک طره برای بند بدون دریل کاری:
[تصویر: di-3GM8.png]

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - ALIANA-54-T06 - 2012-02-23 10:20 PM

(2012-02-23 03:54 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-23 02:40 PM)bag نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر خیلی بهش فشار بیاد و پیچ هم ظریف باشه احتمال ترک خوردن و حتی در آمدن پیج وجود دارد. ولی اگر پیچ قوی باشد احتمالش کمه به ترکیب قنداق هم بستگی دارد. فکر کنم مال شما مثل شادو هزار باشه.
بنظر من ارزششو نداره که تفنگتو خراب کنی. اگر از کفش قنداق یا حلقه ی چرمی استفاده کنید بهتره، ظاهرش هم شیکتر میشه. این هم یک طره برای بند بدون دریل کاری:
[تصویر: di-3GM8.png]
دوستان این روش بندکشی بنظرم مناسب نیست چون حلقه های فلزی در مجاورت چوب قنداق تحرک و جابجائی زیادی دارند و قطعا روی فنداق خطهای عمیق از خود بجا میگذارند و یا باعث کدر شدن و از بین رفتن رنگ و جلاهای چوب میشوند ، بند و چرم بدلیل حرکت بسیار محکم روی قنداق اثر گذار هست و مناسب قنداقهای چوبی و نو نیست (قنداقهای پلاستیکی مستثنی است) بنظر من بهتره از کفش قنداق برای مهار بند کمک بگیرید . Khansariha (214)
[تصویر: CD-MKCGBD.jpg]

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - severus snape - 2012-02-24 02:16 AM

برای قسمت انتهایی قنداق بهترین جا استفاده از 2 تا پیچ نگه دارنده ی لاستیک انتهای قنداق هست.فکر کنم منظورم رو متوجه میشینKhansariha (8)

RE: ساخت جای بند برای سلاح بادی - saeedaria - 2012-02-24 12:04 PM

با سلام خدمت دوستان گرامی
من به شخصه با سوراخکاری هر جایی از قنداق،هرچند متداوله مخالفم.به نظرم با کمی ابتکار میشه از کارهای خارجی نمونه برداری کنیم
عکسهای زیر رو برای نمونه میذارم تا دوستان خلاق ایده های جدید به ذهنشون بیاد
5 عکس از یک مدل و 4 عکس دیگه از مدل دیگر هست که به درد سلاحهای کوتاه میخوره.توضیح اینکه اینجور بندها معمولا برای سلاحهای نظامی انفرادی که لازمه اون تحرک زیاده طراحی شده.
[تصویر: PVC_GB501_PRO_1.jpg]
[تصویر: PVC_GB501_APP_1.jpg]
[تصویر: PVC_GB501_INS_1.jpg]
[تصویر: PVC_GB501_STL_1.gif]
[تصویر: PVC_GB501_STL_2.gif]

[تصویر: PVC_GB505_PRO_01.gif]
[تصویر: PVC_GB505_PRO_02.gif]
[تصویر: PVC_GB505_APP_02.gif]
[تصویر: PVC_GB505_APP_01.gif]