شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) (/showthread.php?tid=914)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - 300WSM - 2013-07-02 09:15 AM

با ااینکه روش سارسیلماز نوشته ولی به احتمال قوی سارسیلماز نیست و تقلبیه! .سارسیلماز یکی از برندهای معروف ترک هست.اگه میتونی از همه نوشته های سلاح عکس بذار تا مطمئن بشیم.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - MMax - 2013-07-03 12:18 AM

سلام دوستان

من کاری به بحث های صورت گرفته ندارم و یه نظر مستقل می دم.

به نظر من در مقایسه تولیدات صنعتی به هیچ عنوان نباید تعصب بیجا به خرج داد. اینکه یک اسلحه ساخت فلان کشور هست پس به درد نمی خوره یک استدلال کاملا غلط و غیر علمی و غیر منطقی است. البته باز هم عرض می کنم که این نظر شخصی من هست و می تونه اشتباه باشه. پس لطفا دوستان به خودشون نگیرن. شخص خاصی رو مخاطب قرار نمی دم.

به نظر من حتی مقاسیه بزرگان صنعت اسلحه سازی هم با یکدیگر کاملا اشتباه هست. براونینگ جای خود دارد و رمینگتون هم جای خود. درسته که هر دو نام های بزرگی رو یدک می کشن ولی هر کدوم نقاط ضعف و قوت خودشون رو دارن و به منظور خاصی تولید می شن. سارسیلماز هم برند معتبری هست به چند دلیل واضح و روشن. اول اینکه چون در بازار آمریکا عرضه می شه. خودتون بهتر از من می دونید که برای عرضه یک سلاح در بازار آمریکا باید از هفت خان رستم رد شد و استانداردهای لازم رو کسب کرد. به این سادگی ها اجازه عرضه یک سلاح رو در بازار آمریکا نمی دن. از طرف دیگه سارسیلماز عضو کنسرسیوم بسیار معتبر EAA هست که شرکتی مثل وایرخ آلمان یا TANFOGLIO ایتالیا از عضوهای اون هستن. لازم نیست که این شرکت ها رو معرفی کنم؟ چون به حدی این نام ها بزرگ هستن که همه دوست داران سلاح نام و آوازه اون ها رو شنیده باشن. اگر نقدهای صورت گرفته از سلاح های این شرکت رو بخونید می بینید که در بازار آمریکا هم اعتبار لازم رو برای خودش کسب کرده.

پس باز هم می گم این استدلال اشتباه هست که چون تولیدات شرکت x وجود داره پس تولیدات شرکت y به درد نمی خوره. یا چون فلان کالا ساخت فلان کشور هست پس به درد نمی خوره. مهم نیست دیروز کی چی بوده. مهم اینه که الان چی هست. کی 15 سال پیش باور می کرد که کره جنوبی به یک غول تمام عیار در عرصه تولیدات الکترونیکی تبدیل بشه؟ ولی الان شده.

در آخر اینکه اگر شخص من به یکی از تولیدات این شرکت در بازار ایران بر بخورم اصلا شک نمی کنم و می خرمش. البته اگر قیمت نجومی نداشته باشه و به قیمت واقعی خودش عرضه بشه. چون اصلا توانایی پرداخت مبلغ آنچنانی برای یک قبضه تفنگ رو ندارم. حتی اگر براونینگ باشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - tirdad - 2013-07-03 01:00 AM

(2013-07-02 09:15 AM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با ااینکه روش سارسیلماز نوشته ولی به احتمال قوی سارسیلماز نیست و تقلبیه! .سارسیلماز یکی از برندهای معروف ترک هست.اگه میتونی از همه نوشته های سلاح عکس بذار تا مطمئن بشیم.

دوست عزیز جناب 300WSMKhansariha (8)
من متوجه نشدم شما به کدوم مورد در این عکس ها مشکوک شدین که میفرمایین این سلاح سارسیلماز نیست و تقلبیه. محصولات برند سارسیلماز دقیقا با همین شکل ظاهری و مشخصات کلی در ایران موجود هستن و حتی حدود 5 سال پیش جرء اسلحه هایی بودن که به مدت یک سال با سهمیهء دولتی و به نام آپولو واگذار شدن اما احتمالا به دلیل مقرون به صرفه نبودن در سالهای بعد با مارک هایی مانند آکار جایگزین شدن. به شخصه از هر دو نوع تک ماشه و دوماشهء این سلاح رو دیدم و اگه احتمالی که فرمودین بر اساس موجود نبودن این برند در بازار خرید و فروش کشور بوده باید بگم که این طور نیست. اما اگه در تصاویر نکته ای هست که بر اون اساس احتمال میدین سارسیلماز نباشه، من نمیتونم نظر قطعی بدم و همون طور که فرمودین به دیدن حضوری یا عکس های کاملتری نیاز هست.
اما به نظر من این سلاح سارسیلماز هست و احتمال همچین کپی حرفه ای بسیار کمه و اگه دوست عزیز جناب احمدی بفرمایند که تو جواز این اسلحه چی نوشته ابهامات برطرف میشه.
جسارت و پرگویی حقیر رو ببخشین.
ارادتمند.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - MMax - 2013-07-03 01:19 AM

(2013-07-03 01:00 AM)tirdad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-02 09:15 AM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز جناب 300WSM من نمیدونم شما به کدوم مورد در این عکس ها مشکوک شدین که میفرمایین این سلاح سارسیلماز نیست و تقلبیه. محصولات برند سارسیلماز دقیقا با همین شکل ظاهری و مشخصات کلی در ایران موجود هستن و حتی حدود 5 سال پیش جرء اسلحه هایی بودن که به مدت یک سال با سهمیهء دولتی و به نام آپولو واگذار شدن اما احتمالا به دلیل مقرون به صرفه نبودن در سالهای بعد با مارک هایی مانند آکار جایگزین شدن. به شخصه از هر دو نوع تک ماشه و دوماشهء این سلاح رو دیدم و اگه احتمالی که فرمودین بر اساس موجود نبودن این برند در بازار خرید و فروش کشور بوده باید بگم که این طور نیست. اما اگه در تصاویر نکته ای هست که بر اون اساس احتمال میدین سارسیلماز نباشه، من نمیتونم نظر قطعی بدم و همون طور که فرمودین به دیدن حضوری یا عکس های کاملتری نیاز هست.
اما به نظر من این سلاح سارسیلماز هست و احتمال همچین کپی حرفه ای بسیار کمه و اگه دوست عزیز جناب احمدی بفرمایند که تو جواز این اسلحه چی نوشته ابهامات برطرف میشه.
جسارت و پرگویی حقیر رو ببخشین.
ارادتمند.

به نظر من هم سلاح مورد نظر مشکوک هست. کیفیت ساخت پائین در تصاویر به راحتی قابل تشخیص هست. من تصاویر و فیلم های زیادی در مورد سلاح های سارسیلماز دیدم ولی به همچین موردی برخورد نکردم. برای مثال تصویر زیر رو با تصاویر مورد نظر مقایسه کنید و ببنید این سلاح ها از نظر کیفی در یک حد و اندازه هستند؟

[تصویر: sarsilmaz%20superpoze.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - tirdad - 2013-07-03 02:21 AM

عکس هایی از سارسیلماز غیر مشکوک:
[تصویر: 13728040801.jpg]
[تصویر: 13728041561.jpg]
[تصویر: 13728042331.jpg]
[تصویر: 13728043071.jpg]
[تصویر: 13728043781.jpg]

همون طور که پیداست اسلحهء سارسیلماز واقعی هم دقیقا با همین شکل ظاهری وجود داره حتی اگه تو وب گردی ها و سرچ های اینترنتی به چشممون نخورده باشه. البته من خودم این عکسا رو از گوگل گرفتم و آدرسشون هم سایت های مختلف در ترکیه بودن.
آیا میشه عکس کاتالوگی یه مرسدس SLR رو کنار یه عکس از یه مرسدس A-class که با موبایل از تو خیابون گرفته شده گذاشت و بعد نتیجه گیری کرد که این A-class تقلبیه؟
منظور من اصلاح روش های استدلال و استنباط در فوروم ها هست وگرنه با اظهارات دوستان خودم به شک افتادم و منتظرم جناب احمدی عزیز به ابهامات و تردیدهای پیش اومده پایان بدن.

ارادتمند دوستانKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - MMax - 2013-07-03 11:13 AM

اینکه همون اسلحه هست. برای اینکه بشه بهتر قضاوت کرد لطفا مدل دقیق اسلحه رو بفرمائید و اینکه به چه قیمتی خریداری شده؟ آیا مجوز دار هست یا خیر؟ و برخی موارد دیگه.
تا جایی که من می دونم تمرکز شرکت سارسیلماز بیشتر بر روی ساخت سلاح های مدرن هست. یعنی بیشتر رو کاربرد و کارایی سلاح کار می کنن تا تجملات و طرح های کلاسیک. این رو به این خاطر عرض کردم که بگم مدل های اینچینی سارسیلماز انگشت شمار هستن و قیمت بالایی هم دارن (شخص من هم تا حالا همچین تفنگی در بین محصولات سارسیلماز ندیدم). اگر به سایت این شرکت مراجعه کنید می بینید که بیشتر شات گان های نیمه اتوماتیک مدرن تولید می کنن.
شما در تصویری که من گذاشتنم به جای توجه به باطن قضیه به ظاهرش توجه کردید. من اون عکس رو گذاشتم تا نشون بدم که سارسیلماز در ساخت شات گان های کلاسیکش از چوب گردوی ترک استفاده می کنه که بهترین در جهان هست. کاری که شرکت های نامدار انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی و ... هم می کنن و به عنوان نقطه قوت در تبلیغاتشون هم به این مورد بارها اشاره می کنن. در سلاح مورد نظر شما چوب گردوی ترک که سهل است از چوب بی کیفیتی استفاده شده.
مورد بعد اینکه بین قسمت چوبی و فلزی سلاح هیچ تعادل و توازنی وجود نداره و بسیار ناشیانه ساخته شده. اینطور نیست؟ دوست عزیز سلاح مورد نظر شما به نظر من یک سلاح 150 تا 200 دلاری هست نه یک سلاح 2000 دلاری.
شما به صفحه 2 همین تاپیک اگر مراجعه کنید می بینید که دوستمون خودشون از سلاح مورد نظر با گوشی عکس گرفته و از نزدیک لمسش کرده (دیگه با عکس کاتالوگی مواجه نیستیم). به نظر من اون سلاح اصل هست. از دور هم پیداست نیازی نیست همچین چیزی رو به دست گرفت تا مطمئن شد. در بازاری هم که سلاح بایکال آکبند 150-200 دلاری پیدا می شه فروش سلاحی مثل این به قیمت بیش از 2000 دلار نشون می ده که قیمت کاذب نیست. در خود ترکیه هم قیمت اندکی پائین تر از این هست.

متاسفانه اینجا تا می گن یه سلاح با کیفیت مثل بایکال وارد بازار شده اولین سوالی که می پرسن این هست که به پای براونینگ می رسه؟ آخه عزیز من بایکالی که گرونترین مدلش از ارزون ترین مدل براونیگ هم قیمت پائین تری داره چرا باید به پای براونینگ برسه؟ هر چند این مساله هیچ چیزی از ارزش های بایکال کم نمی کنه. به ارزش های براونینگ هم اضافه نمی کنه. این دو در سبک ها و زمینه های متفاوتی عمل می کنن.

سارسیلماز هم بیشتر روی سلاح های مدرن کار می کنه و همچین سلاح هایی رو هم به منظور خاص ارائه می ده. من به شخصه ترجیح می دم چند شات گان نیمه اتوماتیک با ظرفیت 7 تیر و قیمت 600-700 دلار داشته باشم تا یک سلاح کلاسیک با قیمت بیش از 2000 دلار. به نظر شما شات گان های موسبرگ 500 دلاری ارتش و پلیس آمریکا از نظر کیفیت ساخت و کارایی چیزی از سلاح های 1500 دلاری براونینگ کم دارن؟

مورد آخر اینکه من دیدم در ترکیه و اکراین و چین و ... به نام برتا و بنلی شات گان تولید می کنن. اینکه جای خود دارد. اصولا چون تولید شات گان نیاز به تکنولوژی پیچیده و پیشرفته ندارد 1001 برند متفرقه در این زمینه عمل می کنن.

دوستان منظور من این نیست که همچین برندی از براونینگ و برتا بهتر هست. حتی منظورم این نیست که هم سطح اونها هست. من فقط می گم اعتبار این برند به حدی بالا هست که نشه به همین راحتی زیر سوالش برد و هم سطح برندهای متفرقه قرارش داد. این یک شرکتی هست که در سطح جهانی محصولاتش فروخته می شه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - tirdad - 2013-07-03 12:29 PM

سلام به همهء دوستان
من قبل از هر چیز یه نکته ای بگم و خیالمو از این بابت جمع کنم و به بحث ادامه بدم:
گاهی تو بحث های فضای مجازی برداشت ما از لحن نوشتار نویسندهء یک پست با چیزی که منظور خود نویسنده هست متفاوت میشه و بدون اینکه اصلا مشکلی وجود داشته باشه خدای نکرده رنجش هایی به وجود میاد که به هیچ وجه مورد نظر هیچ کس و فضای فوروم نیست. امیدوارم لحن ارسال های حقیر این احساس رو در هیچ یک از دوستان القا نکنه، که اصلا این گونه نیست و بدون هیچ گونه ژست تواضع عرض میکنم که در حال یادگیری و استفاده از تجربیات و نظرات دوستان بزرگوار هستم و دست همه رو هم به گرمی می فشارمKhansariha (8)

این اسلحه ها که عکسشون رو گذاشتم دقیقا همونی که دوستمون خریداری کردن نیستن. اینها مدل champion هستن و اسلحهء دوستمون مدل super champion هست. حالا دقیقا چه تفاوت هایی با هم دارن و اصلا تفاوت دارن یا نه رو من نمیدونم.

در مورد اینکه در تولیدات شرکت سارسیلماز محصولاتی هست که از نظر زیبایی، کیفیت ساخت و متریال استفاده شده پهلو به پهلوی برندهای شناخته شدهء جهانی میزنه هیچ تردیدی نیست و نمونهء اون هم همین تصویری هست که جناب MMax عزیز تو ارسال خودشون گذاشتن.
اما همین شرکت سارسیلماز هم بر اساس شناخت نیازهای بازار محصولات ارزانتر و طبیعتا با کیفیت و ظرافت پایین تر در سبد تولیداتش داره که احتمالا دیگه از چوب درجهء یک گردوی ترکیه و مانند این در اونها خبری نیست.
همهء محصولات سارسیلماز 2000 دلاری نیستن. در لینکی که در زیر میذارم ملاحظه میبرمایید که مدل SP-200 این اسلحه به همراه چند قلم هدیه داره به قیمتی معادل 580 دلار به فروش میرسه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و دیگه اینکه در قسمت بچه قنداق خوب فیت نبودن قطعات چوبی با فلزی این اسلحهء دوستمون رو قبول دارم اما اینکه این اسلحه با همین ظاهر توسط اسلحه مهمات کشور به نام سارسیلماز وارد و جواز و فروخته شده تقریبا شبههء تقلبی بودن رو منتفی میکنه مگر اینکه از گروه سلاح های مصادره ای باشه که طی مزایده به فروشندگان اسلحه مهمات واگذار شده باشه.
نبودن این مدل در لیست تولیدات سایت سارسیلماز هم به احتمال خیلی زیاد به دلیل قدیمی تر بودن این محصول و به روز بودن این سایت هست و اگه اسلحهء دوستانی که طی سالهای گذشته مدل دو ماشهء آپولو این برند رو تحویل گرفتن مشاهده کنین به منبع عرایض حقیر پی میبرین.

ارادتمند همهء دوستان عزیزKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - MMax - 2013-07-04 09:48 PM

نقل قول :من قبل از هر چیز یه نکته ای بگم و خیالمو از این بابت جمع کنم و به بحث ادامه بدم:
گاهی تو بحث های فضای مجازی برداشت ما از لحن نوشتار نویسندهء یک پست با چیزی که منظور خود نویسنده هست متفاوت میشه و بدون اینکه اصلا مشکلی وجود داشته باشه خدای نکرده رنجش هایی به وجود میاد که به هیچ وجه مورد نظر هیچ کس و فضای فوروم نیست. امیدوارم لحن ارسال های حقیر این احساس رو در هیچ یک از دوستان القا نکنه، که اصلا این گونه نیست و بدون هیچ گونه ژست تواضع عرض میکنم که در حال یادگیری و استفاده از تجربیات و نظرات دوستان بزرگوار هستم و دست همه رو هم به گرمی می فشارم

دوست عزیز من به نوبه خودم عرض می کنم که به هیچ عنوان از نوشته های شما در این تاپیک ناراحت نشدم و توهین و بی احترامی برداشت نکردم. امیدوارم این مساله در مورد نوشته های من هم صدق کنه. اگر هم ناخواسته دوستی رو ناراحت کردم معذرت می خوام.

فقط وقتی که شخصی میاد و یک نظر غیر منطقی و بچه گانه می ده آدم ناراحت می شه. "برای فلانی و فلان جا تبلیغ نکنید" یا ... و ... صحبت های درستی نیست. مگه ما به جایی وابسته هستیم یا از کسی حقوق می گیریم؟ یا اینکه ...
بگذریم. من خیلی سعی کردم مستقیم از کسی انتقاد نکنم ولی برای جلوگیری از سوء تفاهم چاره ای برام باقی نموند.

خلاصه کلام اینکه در حال حاضر کالایی توسط شرکتی به بازار عرضه شده و ما هم پول می دیم و می خریم. فقط همین. چون می بینیم کیفیت و قیمت خوبی داره. فکر نمی کنم در همچین مواقعی مبنای تصمیم گیری هیچ شخصی مواردی مثل قومیت و ملیت و ... و ... باشه. یک سوال می پرسم و خواهش می کنم که روشن جواب بدید و سربسته صحبت نکنید. اگر شما مطمئن باشید که یک کارخانه داخلی عمدا از کیفیت کالا می زنه تا درآمد بیشتری کسب کنه یا اصلا توانایی تولید جنس با کیفیت رو نداره و نمونه خارجی و با کیفیت اون کالا هم آزادانه در کشور عرضه می شه آیا صرفا به خاطر ایرانی بودن کالای بی کیفیت حاضر به خرید اون می شید؟ اون هم وقتی که استفاده از اون کالا نسبت مستقیم با حفظ سلامتی شما داشته باشه؟

بحث رو به حاشیه نمی کشم. فقط می خواستم بگم که وقتی آدم می خواد کالایی رو نقد کنه یا ازش تعریف کنه بهتره با دلیل منطقی این کارو بکنه نه اینکه بگه چون فلان کالا توسط فلان قوم یا فلان ملت ساخته شده ازش استفاده نکنید. باز هم می گم من از کسی و چیزی دفاع نمی کنم فقط با توجه به موضوع تاپیک عرض می کنم که بهتره بحث در این مورد منطقی پیش بره نه احساسی.

نقل قول :این اسلحه ها که عکسشون رو گذاشتم دقیقا همونی که دوستمون خریداری کردن نیستن. اینها مدل champion هستن و اسلحهء دوستمون مدل super champion هست. حالا دقیقا چه تفاوت هایی با هم دارن و اصلا تفاوت دارن یا نه رو من نمیدونم.

منظورم این بود که طرح هون طرح هست (حالا اسمشون هر چی می خواد باشه).

نقل قول :اما همین شرکت سارسیلماز هم بر اساس شناخت نیازهای بازار محصولات ارزانتر و طبیعتا با کیفیت و ظرافت پایین تر در سبد تولیداتش داره که احتمالا دیگه از چوب درجهء یک گردوی ترکیه و مانند این در اونها خبری نیست.

این مورد رو قبول دارم ولی دیگه فکر نمی کنم همچین شرکتی اعتبار خودش رو تا این حد پائین بیاره. شرکت های معتبر برای عرضه مدل های ارزان از کیفیت محصول نمی زنن فقط تا حدی از میزان لوکس بودن و تزئینات اون کم می کنن.

نقل قول :همهء محصولات سارسیلماز 2000 دلاری نیستن. در لینکی که در زیر میذارم ملاحظه میبرمایید که مدل SP-200 این اسلحه به همراه چند قلم هدیه داره به قیمتی معادل 580 دلار به فروش میرسه.

به نظر شما امکانش وجود نداره که این سایت محصولات متفرقه بفروشه؟ اگر همچین چیزی تولید شده و به بازار عرضه بشه طبیعی هست که سایت ها هم اقدام به فروشش می کنن.

نقل قول :اما اینکه این اسلحه با همین ظاهر توسط اسلحه مهمات کشور به نام سارسیلماز وارد و جواز و فروخته شده تقریبا شبههء تقلبی بودن رو منتفی میکنه مگر اینکه از گروه سلاح های مصادره ای باشه که طی مزایده به فروشندگان اسلحه مهمات واگذار شده باشه.

به نظر من اینکه این سلاح توسط یک سازمان دولتی عرضه شده پس نمی تونه تقلبی باشه به صورت مطلق نمی تونه درست باشه. برای مثال در بازه های زمانی خاصی وزارت دفاع ایران سلاح کلاشنیکف رو به جای روسیه از چین هم خریداری می کرد. البته من این حرف رو از زبان سیاستمدارن سرشناس ایرانی در تلوزیون ایران شنیدم. اطمینان صد در صد ندارم.

نقل قول :نبودن این مدل در لیست تولیدات سایت سارسیلماز هم به احتمال خیلی زیاد به دلیل قدیمی تر بودن این محصول و به روز بودن این سایت هست و اگه اسلحهء دوستانی که طی سالهای گذشته مدل دو ماشهء آپولو این برند رو تحویل گرفتن مشاهده کنین به منبع عرایض حقیر پی میبرین.

این احتمال هم می تونه وجود داشته باشه. من همون اول هم عرض کردم که امکان داره نظرات و دانسته های من هم اشتباه باشه. من خودم رو علامه دهر نمی دونم فقط اون اطلاعاتی رو که کسب کردم و تو ذهنم دارم بیان می کنم.
طبق اطلاعات من همچین اسلحه ای توسط این شرکت در سال های اخیر عرضه نشده و با توجه به کیفیت بسیار بالای محصولات فعلی این شرکت می گم که بعید به نظر میاد این اسلحه ساخت شرکت فوق باشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - rezajf - 2013-07-05 12:57 AM

اون شركتي كه قدرت كپي كردن رو داره و داره با كيفيت پايين سلاح تقلبي تو بازار ميده چرا از مارك هايي مثل برتا و بنلي و برونينگ و بلازر استفاده مي كنه و گير داده كه سارسيلماز رو تقلب كنه؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - MMax - 2013-07-05 10:21 AM

(2013-07-05 12:57 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اون شركتي كه قدرت كپي كردن رو داره و داره با كيفيت پايين سلاح تقلبي تو بازار ميده چرا از مارك هايي مثل برتا و بنلي و برونينگ و بلازر استفاده مي كنه و گير داده كه سارسيلماز رو تقلب كنه؟

من در پست 36 همین تاپیک هم اشاره کردم که برتای تقلبی هم دیدم ولی چون در ترکیه و سایر کشورهای منطقه قانون کپی رایت اونطور که باید رعایت نمی شه خیلی راحت تر کپی یک کالا رو تولید می کنن تا در اروپای غربی و حتی شرق آسیا. طبیعتا کالایی رو هم بیشتر کپی می کنن که طرفدار بیشتری داره. البته کالایی که طرفدار بیشتری داره لزوما کیفیت و کارایی بهتری نداره (البته در مواقعی هم شاید داشته باشه. این مساله مطلق نیست).
شما اگر در ایران آستون مارتین 500 هزار دلاری هم تولید کنید باز هم مردم ما مرسدس بنز C کلاس 30 هزار دلاری رو بهش ترجیح می دن. مساله اینه. اینها سلیقه عام رو هدف می گیرن نه خاص.

رقابت ناسالم هم می تونه مطرح باشه. برای زیر سوال بردن اعتبار یک کمپانی.

البته اینها همه احتمالات هست. با اطمینان نمی شه نظر داد. در هر حال کمپانی سارسیلماز در حال حاضر فقط شات گان های کلاسیک زیر رو تولید می کنه که قیمت بعضی هاش (گونه های سفارشی) از براونینگ و برتا و بلازر هم بیشتره. شخص من نمی تونم قبول کنم که اسلحه معرفی شده ساخت این کمپانی باشه.

[تصویر: 748726b6-bb88-4f17-aefe-d9325941ee9c.jpg]

[تصویر: 96297e18-ebc5-4fa8-a43d-962e844d607c.jpg]

[تصویر: 5aeb4fb0-7ac5-42b0-a5eb-c0913ad918f4.jpg]

[تصویر: 80ba8148-8d85-497d-9d3c-08ef342f31e1.jpg]

[تصویر: 990160ab-91a8-4d5a-be53-0b7de75de6e4.jpg]