شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) (/showthread.php?tid=914)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - mirhashemi - 2019-11-16 11:43 AM

مبارکه ،چند خریدید؟ چوکهارو باز کنید و با یک مسواک کهنه رزوه های روی چوک و داخل لول رو کاملا و دقت پاک کنید و بعد چوک ها رو ببندید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - hazhirbaban - 2019-11-28 01:12 AM

سلام دوستان
٢ ماه قبل يه سفر چند روزه به تركيه داشتم
بيشتر اوقات فراغت و بيكاريم رو تو اسلحه فروشي هاي مجاز گذروندم
چند نكته رو يادمه كه خواستم بگم براتون

اول اينكه خريد و فروش هر نوع اسلحه اي كه لوله اش خان داشته باشه تو تركيه ممنوعه
دوم اينكه از بين مارك هاي توليدكننده سلاح شكاري هوگلو يا همون دو عقاب خودمون از همه معروف تر و محبوب تر و گرون تر و خواهان بيشتري داره
به قول خودشون هوگلو مثل بنز ميمونه و بنز هم هميشه بنزه ..!
قسمتشون هم حدود ٥ هزار لير تركيه يا همون ١٠ ميليون تومن بود
رده ي دوم رو ميگفتن مارك سارسيلماز ، حدود ٤ هزار لير يا ٨ ميليون تومن
رده هاي بعدي آكار و كرال و ...
حتي من در مورد چيفسان خودم سوال كردم همگي گفتن كه يه اسلحه ي متوسط و ميان رده محسوب ميشه ..

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - hazhirbaban - 2019-11-28 09:01 AM

دوستان چند ماه قبل که اسلحه ی خودم رو گذاشتم برای تعویض قنداق (تو بخش چیفسان در موردش توضیح دادم) ، قبل از من یه مورد سارسیلماز رو تعویض قنداق کرده بودن و تازه کارش تموم شده بود . اسلحه ای بسیااااااااار زیبا و با کیفیت به نظر می رسید . چند تا عکس ازش دارم اگه بتونم براتون میزارم ..

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - haamidreza - 2019-11-28 09:43 AM

(2019-11-28 01:12 AM)hazhirbaban نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
٢ ماه قبل يه سفر چند روزه به تركيه داشتم
بيشتر اوقات فراغت و بيكاريم رو تو اسلحه فروشي هاي مجاز گذروندم
چند نكته رو يادمه كه خواستم بگم براتون

اول اينكه خريد و فروش هر نوع اسلحه اي كه لوله اش خان داشته باشه تو تركيه ممنوعه
دوم اينكه از بين مارك هاي توليدكننده سلاح شكاري هوگلو يا همون دو عقاب خودمون از همه معروف تر و محبوب تر و گرون تر و خواهان بيشتري داره
به قول خودشون هوگلو مثل بنز ميمونه و بنز هم هميشه بنزه ..!
قسمتشون هم حدود ٥ هزار لير تركيه يا همون ١٠ ميليون تومن بود
رده ي دوم رو ميگفتن مارك سارسيلماز ، حدود ٤ هزار لير يا ٨ ميليون تومن
رده هاي بعدي آكار و كرال و ...
حتي من در مورد چيفسان خودم سوال كردم همگي گفتن كه يه اسلحه ي متوسط و ميان رده محسوب ميشه ..

سلام دوست عزیز
به سلامتی انشالله
تو مملکت ما هیچ قاعده و قانونی وجود نداره
یادمه وقتی میخواستم اسلحه بخرم یه پرس و جو کردم همه چیفسان رو معرفی میکردند و بنز که چه عرض کنم درحد رولز رویس بود یکم که سرچ کردم دیدم چوک خور نیست بیخیالش شدم

شما که یه سرچ راجب قیمت ها زدید کاش حقوق کارگرانش رو میپرسیدید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - hazhirbaban - 2019-11-28 10:39 AM

سلام
قیمت ها رو از مغازه های فروشنده گرفتم
دستمزد کارگر (البته گارسون رستوران و فست فود) هفتگی 800 لیر تا 1000 لیره میشه حدود 1.5 تا 2 میلیون تومن هفتگی .!
اسلحه ها رو با ضمانت برات میارن تحویل ارومیه و 700 لیر اضافه میگیرن
یه اسلحه ی ترک با بهترین کیفیت و آخرین مدل ساخته شده آکبند حدود 11-12 میلیون تومن هزینه داره

در مورد چیفسان هم بله درست می فرمایید چوک خور نیست - دو ماشه ست - و پوکه پران هم نیست ..
اگه بتونم عکس سارسیلماز رو میزارم (اونی که تو تعمیرگاه قنداقش رو عوض کرده بودن) و عکس چیفسان خودم رو هم تو تاپیکش میزارم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان اینم 5 تا عکس از سارسیلماز تعویض قنداقی .. واقعا که خودم از دیدنشون لذت میبرم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - armanbigbang - 2019-12-03 12:47 AM

(2019-11-16 09:52 AM)Diana52 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-11-16 12:35 AM)armanbigbang نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد
اینقدر جواب ندادید تا مجبور شدم خودم بخرمش .
واقعاً قصد خرید نداشتم و از روی کنجکاوی تو چند تا فروشگاه دیدم ، اما این یه دونه نمیدونم چطور شد گرفتمش !!! از رنگ و طرح قنداقش خوشم اومدKhansariha (48)
[تصویر: 15738507031.jpg]
[تصویر: 15738507032.jpg]
همینطور که میبینید مدل سلاح از SP-WS 512 به SPW IRI 512 تغییر کرده .
[تصویر: 15738507033.jpg]
[تصویر: 15738512661.jpg]
این هم عکس باز شده اسلحه
[تصویر: 15738507034.jpg]

در جعبه اسلحه زده شرکت کاره خراسان ولی در هیچ جای اسلحه بجز ماشه و کپ که IRI زده جای دیگری مشخصات ایرانی بودنش نوشته نشده .

این اسلحه به نظر من خوش دست و سبک هست و بنظر میرسه وزن اسلحه یجورایی در زیر ماشه مساوی هست . ( آدم احساس سنگینی تو سر یا ته اسلحه نداره )
بعد از روغنکاری اولیه خیلی نرم باز و بسته میشه و اصلاً احساس لقی یا صدای اضافه نداره . فقط چوکش خیلی سفت باز و بسته میشه که با روغنکاری هم فرقی نکرد . شاید چند تا شلیک درستش کنه . شاید هم باید اینجوری باشه .
باید تو شلیک ببینم چطوره ، منتظر کارت حمل اسلحه هستم بیاد چند تا تست میزنم .

سلام دوست عزیز.مبارک باشه اسلحه خوبی به نظر میرسه بخصوص با اون ماشینکاری نقوش زیبای کنار و زیر کپ.هارد کیس همراهش بوده یا جدا خریدید. اگر جدا خریدین چند؟ لطفا قیمت اسلحه رو هم با همین عکسا در تاپیک قیمت روز انواع سلاح شکاری اعلام کنیدKhansariha (48)

سلام دوست عزیز
اسلحه رو 21.3 خریدم و هارد کیس را به صورت جدا 1.9 ، البته مارک نگرینی هست و بسیار با کیفیت .

(2019-11-16 08:19 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
مبارک باشه
به خوشی استفاده بکنید
اگه قرار باشه هرکی جواب نگرفت بره بخره من اصلا جواب هیچ کس رو نمیدم
انشالله همه بتونن اون سلاح مد نظرشون رو بخرن
راجب قیمتش چیزی نگفتید
لول ش چند سانته ؟؟
و وزن کلی سلاح چقدره ؟؟
برا تست هم اصولی پترن بگیرید و تو تاپیک پترن گیری بذارید

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام و عرض پوزش از تاخیر در پاسخ
قیمت اسلحه همانگونه که در پست قبلی عرض کردم 21.3
طول لوله اسلحه دقیقا! 76 و وزن آن 3.300کیلوگرم
برای پترن متاسفانه هنوز جواز نیومده و در اطراف ما جای خالی وجود نداره که بشه بدون دردسر شلیکی انجام داد . فقط دو تا تیر یه کناری شلیک کردم برای تست سوزن هاش که مشکلی نداشتند و پوکه به راحتی پرید .
ماشه نه خیلی حساس و نه سفت هست و فشار غیر عادی برای شلیک نداره . البته لگد قویتری نسبت به لوله های 71 داره که قبلاً شلیک کرده بودم .
اسلجه نرمی برای باز و بسته کردن هست و درگیری نداشت .
یه عکس هم برای مکان تراز بودن اسلحه گذاشتم که فکر میکنم بدرد مقیاس کشیدن اسلحه به بالا بخوره. اگه لوله سنگین باشه برای کشیدن اسلحه به بالا زمان از دست میره .
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

متاسفانه عکس درست در سایت قرار داده نشد ، مجدداً آنرا ارسال کرذم
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[تصویر: 15753230381.jpeg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - hazhirbaban - 2019-12-03 08:42 AM

مبارکتون باشه دوست عزیز
قطعا یکی از بهترین و با کیفیت ترین انتخاب ها رو انجام دادید . تبریک میگم خدمتتون
یه اسلحه ی سارسیلماز با همین شرایط تو ترکیه حدود 10-11 تومن قیمت داشت
تحویل ارومیه میگفت 12 تومن ..
البته قضیه ی جوازش هم یه داستان جداست و چه کنیم که اینجا ایران است ..
امیدوارم ماشه ش سالیان سال به خوبی براتون بچکه ..
به سفارش ایران (یا شرکت های تجاری وارد کننده ی طرف قرارداد با ارتش و سپاه) ساخته شده و مسلما هیچ جاییش تو ایران دستکاری نشده ..
اسلحه ای با آپشن های بروز مثل چوک خور بودن - تک ماشه - پوکه پران و احتمالا ضامن شدن خودکار ( این مورد رو مطمئن نیستم البته )

تبریک مجدد و قدر این انتخاب ارزشمند رو بدونین Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - kaveshooka - 2019-12-04 09:23 AM

(2019-12-03 12:47 AM)armanbigbang نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-11-16 09:52 AM)Diana52 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-11-16 12:35 AM)armanbigbang نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد
اینقدر جواب ندادید تا مجبور شدم خودم بخرمش .
واقعاً قصد خرید نداشتم و از روی کنجکاوی تو چند تا فروشگاه دیدم ، اما این یه دونه نمیدونم چطور شد گرفتمش !!! از رنگ و طرح قنداقش خوشم اومدKhansariha (48)
[تصویر: 15738507031.jpg]
[تصویر: 15738507032.jpg]
همینطور که میبینید مدل سلاح از SP-WS 512 به SPW IRI 512 تغییر کرده .
[تصویر: 15738507033.jpg]
[تصویر: 15738512661.jpg]
این هم عکس باز شده اسلحه
[تصویر: 15738507034.jpg]

در جعبه اسلحه زده شرکت کاره خراسان ولی در هیچ جای اسلحه بجز ماشه و کپ که IRI زده جای دیگری مشخصات ایرانی بودنش نوشته نشده .

این اسلحه به نظر من خوش دست و سبک هست و بنظر میرسه وزن اسلحه یجورایی در زیر ماشه مساوی هست . ( آدم احساس سنگینی تو سر یا ته اسلحه نداره )
بعد از روغنکاری اولیه خیلی نرم باز و بسته میشه و اصلاً احساس لقی یا صدای اضافه نداره . فقط چوکش خیلی سفت باز و بسته میشه که با روغنکاری هم فرقی نکرد . شاید چند تا شلیک درستش کنه . شاید هم باید اینجوری باشه .
باید تو شلیک ببینم چطوره ، منتظر کارت حمل اسلحه هستم بیاد چند تا تست میزنم .

سلام دوست عزیز.مبارک باشه اسلحه خوبی به نظر میرسه بخصوص با اون ماشینکاری نقوش زیبای کنار و زیر کپ.هارد کیس همراهش بوده یا جدا خریدید. اگر جدا خریدین چند؟ لطفا قیمت اسلحه رو هم با همین عکسا در تاپیک قیمت روز انواع سلاح شکاری اعلام کنیدKhansariha (48)

سلام دوست عزیز
اسلحه رو 21.3 خریدم و هارد کیس را به صورت جدا 1.9 ، البته مارک نگرینی هست و بسیار با کیفیت .

(2019-11-16 08:19 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
مبارک باشه
به خوشی استفاده بکنید
اگه قرار باشه هرکی جواب نگرفت بره بخره من اصلا جواب هیچ کس رو نمیدم
انشالله همه بتونن اون سلاح مد نظرشون رو بخرن
راجب قیمتش چیزی نگفتید
لول ش چند سانته ؟؟
و وزن کلی سلاح چقدره ؟؟
برا تست هم اصولی پترن بگیرید و تو تاپیک پترن گیری بذارید

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام و عرض پوزش از تاخیر در پاسخ
قیمت اسلحه همانگونه که در پست قبلی عرض کردم 21.3
طول لوله اسلحه دقیقا! 76 و وزن آن 3.300کیلوگرم
برای پترن متاسفانه هنوز جواز نیومده و در اطراف ما جای خالی وجود نداره که بشه بدون دردسر شلیکی انجام داد . فقط دو تا تیر یه کناری شلیک کردم برای تست سوزن هاش که مشکلی نداشتند و پوکه به راحتی پرید .
ماشه نه خیلی حساس و نه سفت هست و فشار غیر عادی برای شلیک نداره . البته لگد قویتری نسبت به لوله های 71 داره که قبلاً شلیک کرده بودم .
اسلجه نرمی برای باز و بسته کردن هست و درگیری نداشت .
یه عکس هم برای مکان تراز بودن اسلحه گذاشتم که فکر میکنم بدرد مقیاس کشیدن اسلحه به بالا بخوره. اگه لوله سنگین باشه برای کشیدن اسلحه به بالا زمان از دست میره .
[/img]

متاسفانه عکس درست در سایت قرار داده نشد ، مجدداً آنرا ارسال کرذم
[/img]
[تصویر: 15753230381.jpeg]
سلام . مبارکتون باشه . یه سوال داشتم . جوازش ارتش هست یا سپاه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - armanbigbang - 2019-12-06 06:44 PM

[/quote]
سلام . مبارکتون باشه . یه سوال داشتم . جوازش ارتش هست یا سپاه

[/quote]

سلام و تشکر از جنابعالی
جواز این اسلحه رو از ارتش دارم دریافت میکنم . فعلاً مجوز حمل موقت ارتش رو دارم .

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - armanbigbang - 2019-12-11 09:34 PM

سلام ، یه سوال فنی دارم .
شنیدم چکاندن ماشه اسلحه خالی باعث خراب شدن سوزن میشه،
آیا وقتی چکاندن رو با پوکه شلیک شده انجام بدیم هم همین اشکال رو داره ؟