شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) (/showthread.php?tid=914)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - 300WSM - 2012-02-12 10:21 PM

Fabarm Axis 12,Franchi Instinct SL نمونه هایی از سلاح های مدرن هستند که از این سیستم بهره میگیرند.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - Hunter - 2012-02-12 10:33 PM

(2012-02-12 10:21 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Fabarm Axis 12,Franchi Instinct SL نمونه هایی از سلاح های مدرن هستند که از این سیستم بهره میگیرند.

دوست عزیز بنده توی این عکس نیمتونم تکنولوژی جوش بین لوله ها را ببینمKhansariha (214)شرمنده!

در ضمن عرض کردم با دلیل صحبت کنید!
وزن سلاح را بزارید!
سایتی معرفی کنید! منبعی رفرنسی!Khansariha (226)چیزی......

توی پست های قبل گفته بودید یلدیز دارید! پس خودتون که دستی بر اتش دارید باید تفاوت یلدیز با نخجیر دو را فهمیده باشید!

این را ببین توی این عکس مشخصه! اینطوری عکس بزارKhansariha (48)

[تصویر: 401267_10150510470841572_605076571_90671...6412_n.jpg]

بازم میگم بجای بد دفاع کردن سعی کنیم دفاع نکنیمKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - 300WSM - 2012-02-12 10:49 PM

به این روش به این دلیل مونو بلاک گفته میشه که هردو لوله در یک قطعه فولادی که همون خزانه هست وار میشن و لوله ها در امتداد بهم محکم میشن, وربطی به جوش انتهای لوله نداره.

در ضمن اسم من علی هستش ولطفا دقت بیشتری تو انتخاب عباراتتون بخرج بدین و بحث رو منحرف نکنین؛اینجا یه انجمن دوستانه هست واسه تبادل اطلاعات توهین و جنگ لفظی.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - Hunter - 2012-02-12 11:18 PM

علی اقای گل بنده جنگی ندارم با شما!Khansariha (8)

اگر هم از دست من ناراحت شدید،از شما معذرت میخوام داداشKhansariha (8)

بنده صحبتم سره نوع جوش و جوشکاری بین لوله های سلاح بود نه وارد کردن قطعه ی فولادی!

توی پست اول هم در جواب دوستمون choliche عرض کردم که میگفتن سارسیلماز مارک معتبری نیست بنده عرض کردم بین لوله ها را با زر جوش پر میکنن که دیگه منسوخ شده!

شما وارد بحث مونو بلاک شدید و بحث را منحرف کردید البته با عرض معذرت یک وقت بهتون بر نخوره!

ما همه اینجا دور هم جمع شدیم از هم مطلب یاد بگیریم و دشمنی هم با هم نداریم!شاید تا اخر عمرمون همدیگر را هم نیبینیمKhansariha (214)

ولی هنوز سر حرفم هستم و میگم بین لوله های مارک های معتبر را دیگه مثله نخجیر با جوش اهنی پر نمیکنن و بلکه از مواد سبکتری استفاده میکنن!

موفق باشیدKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - 300WSM - 2012-02-12 11:28 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم از بایکال محبوبhttp://www.shootingtimes.co.uk/guns/197256/Baikal_12bore_shotgun_test.html

اینم تفنگ خودم:دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - Hunter - 2012-02-12 11:46 PM

علی جان انتخاب چوک هات عالیهKhansariha (8)مرسی

راستی اسلحه ی خودت هم بین لوله ها را دست بزن بعد متوجه میشی فلز نیست!انگار نوعی چسب جامد هست!مثه نخجیر نیست!

[تصویر: e65rplxezxosod0tzmy2.jpg]

Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - ehsannikoo - 2012-02-13 05:44 AM

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز در کمال احترام.
بحث جوش دولوله فقط بحث جوش و تکنولژی جوش نیست بلکه به نوع آلیاژ لوله برمیگرد که تا چه حد توانایی دارد و به قول معروف چه قدر دست و بال سازنده را باز میزاره.(این اشتباه است که فکر کنیم جنس لوله اسلحه ها با هم مشابه است حتی تقریبا. بلکه جنس لوله است که جوش لول - کرم -خزانه-زنش-انتقال حرارت و حتی چوک کاری و بسیاری از امکانات اسلحه را تعین میکند)
در جوش لول اسلحه های معروف از جوش کربن استفاده میشود که در دمای بسیار پایین پیوند میخورد.
در مورد لوله نخجیر2 از آلیاژی فولادی به نام (quench) استفاده شده است که به علت کمی مقدار کربن توانایی جوش کربنی را ندارد (جوشی که در اسلحه های جدید مشاهده میشود) به همین علت از جوش (Templar) یا همان زر ویا سنتی استفاده شده.
در اسلحه های مدلهای خارجی از آلیاژ فولاد(martinizi) استفاده میشود که قابلیت جوش کربن رو دارند و این نوع جوش به علت پایداری با کربن لوله علاوه بر زیبایی بسیار محکمتر و سبکتر هستند و مثل عایقی عمل میکنند که دولوله را از نظر حرارت آتش کاملا مستقل کرده و اجازه عبور حرارت را به لوله دیگر نمیدهد قابلیت دیگه این جوش اینه که مثل یه ضربه گیر عمل میکنه ارتعاشات داخل لوله که بر اثر عبور ساچمه ها به وجود میادو میگیره که به آلیاژ لوله آسیب نرسانند و حتی نیمی از قابلیت چوک متحرکو همین تکنولوژی جوش به اسلحه میده.و حتی شما بعد از شلیک یک نوع فشنگ (اینو خودمم تجربه کردم)با نخجیر و یک اسلحه خارجی دقت کنید میبینید که داخل لوله نخجیر بیشتر از اسلحه ای که جوش کربن داره کثیف شده علتشم اینه که اون جوش کربن الکتریسیته ای که توسط ود یا نمد در لوله تولید میشه رو کاهش میده و تا حدی خنثی میکنه که باعث جذب بیش از حد جرم نشن که خللی در شلیکهای بعدی ایجاد بکنه.(همین جوش بین لوله دنیایی واسه خودش)Khansariha (256)
البته لوله هایی که قابلیت این نوع جوش هارو دارن قابلیت های دیگه ای هم دارن
شرمنده که در حضور اساتید جسارت کردم و اگر ایرادی در متن من میبینید به استادی خودتون ببشیدKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - Hunter - 2012-02-13 10:19 AM

(2012-02-13 05:44 AM)ehsannikoo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز در کمال احترام.
بحث جوش دولوله فقط بحث جوش و تکنولژی جوش نیست بلکه به نوع آلیاژ لوله برمیگرد که تا چه حد توانایی دارد و به قول معروف چه قدر دست و بال سازنده را باز میزاره.(این اشتباه است که فکر کنیم جنس لوله اسلحه ها با هم مشابه است حتی تقریبا. بلکه جنس لوله است که جوش لول - کرم -خزانه-زنش-انتقال حرارت و حتی چوک کاری و بسیاری از امکانات اسلحه را تعین میکند)
در جوش لول اسلحه های معروف از جوش کربن استفاده میشود که در دمای بسیار پایین پیوند میخورد.
در مورد لوله نخجیر2 از آلیاژی فولادی به نام (quench) استفاده شده است که به علت کمی مقدار کربن توانایی جوش کربنی را ندارد (جوشی که در اسلحه های جدید مشاهده میشود) به همین علت از جوش (Templar) یا همان زر ویا سنتی استفاده شده.
در اسلحه های مدلهای خارجی از آلیاژ فولاد(martinizi) استفاده میشود که قابلیت جوش کربن رو دارند و این نوع جوش به علت پایداری با کربن لوله علاوه بر زیبایی بسیار محکمتر و سبکتر هستند و مثل عایقی عمل میکنند که دولوله را از نظر حرارت آتش کاملا مستقل کرده و اجازه عبور حرارت را به لوله دیگر نمیدهد قابلیت دیگه این جوش اینه که مثل یه ضربه گیر عمل میکنه ارتعاشات داخل لوله که بر اثر عبور ساچمه ها به وجود میادو میگیره که به آلیاژ لوله آسیب نرسانند و حتی نیمی از قابلیت چوک متحرکو همین تکنولوژی جوش به اسلحه میده.و حتی شما بعد از شلیک یک نوع فشنگ (اینو خودمم تجربه کردم)با نخجیر و یک اسلحه خارجی دقت کنید میبینید که داخل لوله نخجیر بیشتر از اسلحه ای که جوش کربن داره کثیف شده علتشم اینه که اون جوش کربن الکتریسیته ای که توسط ود یا نمد در لوله تولید میشه رو کاهش میده و تا حدی خنثی میکنه که باعث جذب بیش از حد جرم نشن که خللی در شلیکهای بعدی ایجاد بکنه.(همین جوش بین لوله دنیایی واسه خودش)Khansariha (256)
البته لوله هایی که قابلیت این نوع جوش هارو دارن قابلیت های دیگه ای هم دارن
شرمنده که در حضور اساتید جسارت کردم و اگر ایرادی در متن من میبینید به استادی خودتون ببشیدKhansariha (8)

دستت درد نکنه دوست عزیز کلی استفاده کردیمKhansariha (8)

من توی مجله ی هانتینگ خونده بودم نوعی جوش در دمای 60 درجه زیر صفر ولی اسمشو بلد نبودم،Khansariha (8)

بحث من هم همین بود با دوستمون علی اقا Khansariha (8)

من توی این مدتی که از خدا عمر گرفتم و با اسلحه اشنا شدم اکثرا جوش کربن بکار بردن توی اسلحاشون البته مدل های جدید،شما دقت کن از بایکال روس گرفته تا اکار ترک و سارسیلماز و حتی برتا و سنتتین و...... حتی اخیرا دارن تکنولوژیه قنداقهای برتا را روی دوعقاب(هوگلو) پیاده میکنن! یعنی هر روز پیشرفت............

اسلحه های قدیمی مثله بلژیکی های قدیم و دولول های اسپانیای قدیمی اینا همه تکنولوژیشون مثه نخجیره ولی سال ساختشون ماله 50 سال پیشه!

نمونش تو عکس مشخصه!
[تصویر: 422677_10150676977183538_268871353537_89...1333_n.jpg]

توی پست های قبلی هم عرض کردم ما بیشتر وارد کننده بودیم و دانش اسلحه شناسی توی کشور ما ضعیفه و اون هم بخاطر عدم رقابت و تک قطبی بودن تولیداته!

از هر کی بپرسی از سنگینیه نخجیر دو گله داره!از لق زدن لوله هاش ،از مشکل سوزنش و........

خدایی نکرده نمیگم اسلحه ی بدیه خوبیهایی هم داره مثلا پترنش خیلی عالیه،لولش زهر داره و به اسونی منفجر نمیشه،جنس قنداقش و........

من خودم 3 سال پیش به همراه یکی از دوستانی که تعمیرات اسلحه داشتند یه مقاله ی نسبتا جامع و کاملی از مشکلات نخجیر دو تهیه کردیم و واسه جنگ افزار سازی پست کردیم،

البته بنده بیشتر در نقش ویراستار و تایپیست ظاهر شدم و دوست باتجربمون چون سواد نداشت بنده فقط تایپ و ویراستاری کردم!

توی اون مقاله ما ایرادات را نوشتیم و تقدیم کردیم،از بلند بودن میزان لوله در سری های اولیه که باعث لقی میشد که در سری های بعدی اصلاح شد،از اذیت کردن انگشت و به اصطلاح گاز گرفتن انگشت در شلیک دوم! از مشکل تیز نبودن سوزن ها و عمل نکردن چاشنی! لق شدن چفت های اتصال دهنده ی لوله به گپ بعد از مدتی و..........

که نه تنها از دوستمون تقدیر نشد بلکه یه نامه خشک و خالی براش اومد و توش نوشته بودم از اینکه ما را در بهتر شدن محصولات یاری میکنید سپاسگزاریم!Khansariha (226)

خب بگذریم............

این مطالب به این تاپیک هم مربوط نمیشد ولی همیشه سعی کنیم دفاعمون درست و حسابی باشه از یه چیزی تا بتونیم شنونده را قانع کنیم.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - colonela - 2012-03-10 02:08 PM

سلام
بالاخره دست داد و تونستم یکسری عکس از بازار اسلحه فروشی کابل بگیرم و الوعده وفا، البته در این تاپیک عکس هایی از دولول سارسیلماز می گذارم و در تاپیک تفنگ ساچمه زنی بقیه عکس ها رو قرار می دهم.
ارادتمند
آرش
[تصویر: 13313752171.jpg]

[تصویر: 13313752172.jpg]

[تصویر: 13313752173.jpg]

[تصویر: 13313752174.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (ســــار ســــیلماز) - masih.hunter - 2012-03-10 04:59 PM

تشکر احسان جان . Khansariha (8)