شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) (/showthread.php?tid=913)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - bikhyal - 2020-11-29 06:23 PM

سلام.کسی در مورد اسلحه شرکت خان آرمز.مدل آرتمیس چیزی میدونه.دولول

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - lavender - 2020-11-29 08:34 PM

(2020-11-29 06:23 PM)bikhyal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
من تجربه استفاده از این سلاح رو ندارم و فکر میکنم درست نباشه تو تاپیک کرال زیاد توضیح بدم راجع بهش
اما کوتاه میگم.
با توجه به رده قیمتی اون در سایت های تورک، قیمتی پایین تر از کرال و بالا تر از چیفسان(سیفسان) داره

قابل ذکره که مدل آرتمیس یه خانواده ست که تولیدش متوقف شده و مدل های جدیدتر این شرکت جاشو گرفتن. خانواده آرتمیس مدل های اسکیت و تراپ و هانتینگ داره، اما قیمت همگی اونها همه حوالی 1600 لیر هستش. و فقط تفاوت در تسمه هاشون و تنظیم گونه قنداق هستش.

در حد اطلاعاتی که از سازنده موجوده چوک خور و پران هستش و لوله اون فورج سرد هست که کیفیت مورد قبولی رو ارایه میده.
تک ماشه هستش و چمبر مگنوم 76 میلیمتری داره که انواع مهمات معمولی و مگنوم، غیر از سوپر مگنوم رو ساپورت میکنه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - bikhyal - 2020-12-17 09:53 PM

(2020-11-29 08:34 PM)lavender نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-11-29 06:23 PM)bikhyal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
من تجربه استفاده از این سلاح رو ندارم و فکر میکنم درست نباشه تو تاپیک کرال زیاد توضیح بدم راجع بهش
اما کوتاه میگم.
با توجه به رده قیمتی اون در سایت های تورک، قیمتی پایین تر از کرال و بالا تر از چیفسان(سیفسان) داره

قابل ذکره که مدل آرتمیس یه خانواده ست که تولیدش متوقف شده و مدل های جدیدتر این شرکت جاشو گرفتن. خانواده آرتمیس مدل های اسکیت و تراپ و هانتینگ داره، اما قیمت همگی اونها همه حوالی 1600 لیر هستش. و فقط تفاوت در تسمه هاشون و تنظیم گونه قنداق هستش.

در حد اطلاعاتی که از سازنده موجوده چوک خور و پران هستش و لوله اون فورج سرد هست که کیفیت مورد قبولی رو ارایه میده.
تک ماشه هستش و چمبر مگنوم 76 میلیمتری داره که انواع مهمات معمولی و مگنوم، غیر از سوپر مگنوم رو ساپورت میکنه.

سلام دوست من.ممنون.ولی تفنگ من پرون نیست و پوکه کشه
طرح استتار. ضامن ماشه خودکار.و شرکتش هم خان آرمز هست.مدلش آرتمیسه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - nimamardani - 2021-02-20 12:25 AM

درود
با سلام به همه اهالی با حال انجمن
آقایون اول خودم را معرفی کنم،بنده نیما هستم40 ساله و می توانم بگویم از بچگی با تفنگ سر و کار داشتم،اولین تفنگ که دست گرفتم دو لول کنارشکاری مدل گوهر ساخت مجارستان بود،این اسلحه با لول چپ اکسترا چک و لول راست نیم چک می باشد،لول اسلحه71 سانتی متر می باشد،
این سلاح برای شکار کبک و نزدیک زنی طراحی نشده یعنی به دلیل جمع زدن و دقیق زنی اسلحه اگر از نزدیک یه پرنده شلیک کنی فقط یه گوشت چرخ کرده نصیبت میشه و اگر قلقش دستت نباشه زدن فاصله نزدیک به دلیل جمع زدن خیلی کار سختی هست،اما برا شکار مرغابی رو دست نداره،یعنی مرغابی که پرید فقط مگسک را روش قفل کن و بزار هر فاصله ای می خواهد برود بعد ماشه را بکش،شک نکن نفلش می کنه(هر فاصله ای فاصله معمول تفنگ شکاری)،در مورد استحکام اسلحه هم بگم که تا به حال شاید هزار تا چهار پاره و اسلاگ و بی نهایت فشنگ های ساچمه ای ایرانی و خارجی شلیک شده با این سلاح هنوز زره ای لقی و شکستگی در قنداق و... نداره و پرون ها و سوزن ها مثل روز اول کار میکنه(قدمت اسلحه دست پدر بنده50 سال)
اسلحه بعدی که دستم گرفتم یه پنج تیر ریمینگتون تیپ دو بلژیک لول سلاح69 سانت و نیم چوک بود،این اسلحه برا هر شکاری بی نظیر بود البته ناگفته نمونه به دلیل پس تیر های زیاد معمولا شکار از جلو لول این سلاح جان سالم به در نمی برد،این سلاح هم از نظر استحکام و خوش دستی عالی هست اما به دلیل قطعات متحرک خوب استهلاک بیشتری داشت،اونم فقط در قسمت فشنگ کش(قدمت بیست و پنج سال دست اخوی بنده)
اسلحه بعدی که دست گرفتم یه پنج تیر ترک مارک یوزوملو لپل69 سانت و نیم چک بود این اسلحه هم جز اسلحه های برند ترک هست،استحکام لول و زاج آن بی نظیر و از نظر خوش دستی هم خوب بود اما با این که جز برند های ترک بود طی ده سال شروع کرد به گبر کردن و...، اول که پیش ماشه شکست و چکاننده ترک برداشت که مجبور شدیم کل چکاننده را با یه چکاننده فلزی جفت پیم تعویض کنیم،بعد ریل گلنگدن لق شد که با دردسر درست کردیم خلاصه بگم این اسلحه مجبورمون کرد یه گیره و سوهان و... بگیریم و یه تعمیرگاه راه بندازیم که قطعه براش بسازیم(آخه ماشالله اسلحه سازی ها کلا خیلی با انصافن خخخ)هر چند تیرش عالی هست اما خوب برا یکی خوبه که خودش تعمیر کارش باشه.
اسلحه بعدی که دست گرفتم یه چیفسان چهار قفل ترک لول71 جفت ماشه و جفت لول ها نیم چک بود این اسلحه از نظر استحکام بد نیست و هوازنی خوبی داره اما یه عیب که داره لول پاینش سر میزنه و لول بالاش ته می کشه و برا شکار زمینی جالب نیست مگرعقلقش دست بیاد،و با لول پایین زیر هدف را بگیری و با لول بالا سر هدف را بگیری.
تمامی اسلحه های بالا چک ثابت بودن تا اینجا.
اما اسلحه بی نظیر که سال 92 با تعریف و تمجید های دوستان به نام خودم خریدم یه نخجیر تک لول بدون تسمه بود،این اسلحه واقعا معرکه بود وسط هدف را که می گرفتی هشتاد سانت ته می کشید،داداش برا گارانتی از هشتاد سانت تقلیل پیدا کرد به حدود سی سانت،دیدیم گارانتی هم فایده نداشت شروع کردیم به محاسبه روابط مثلثاتی و با کلی حساب کتاب دیدیم کلا اون نیم تسمه جلو را باید بر داشت و مگسک را روی لول بست، که با کندن تسمه بستن مگسک روی لول تا حدودی زدنش برا فواصل دور بد نشد،بعد از تصحیح نشانه رویش فنر سوزن ضعیف شد و اونم عوض کردم،بعدش سوزن شکست و... یعنی این سلاح شکار را بر من زهر کرده بود. نهایتا مجبور شدم تبدیل به احسن کنم.
اسلحه که برا تبدیل به احسن خریدم یه دو لول کرال هست این اسلحه با طول لول76و چک موبایل با کپ فولاد و معروف به دو قوچ از نوع کرال های قدیمی،کپ این سلاح تیپ سلاح های ایتالیایی هست،که چندین سال دست یه بنده خدا بوده که زیاد هم مراعاتش را نکرده بود،فنر ضامنش را خراب کرده بود،پران ها را خراب کرده بود،زاج لول را خراب کرده بود.
بعد خریدن اسلحه را باز کردم و همه ایراد ها را رفع کردم
اما اول مزایایی اسلحه:
دقت این اسلحه بی نظیره،یعنی اگر شکار در بره مشکل از شکارچی هست نه اسلحه
بسیار خوش دست و از نظر ظاهری زیبا هست این اسلحه
از نظر استحکام کپ و لول قابل قبول هست،با این که اسلحه درست مراقبت نشده بود زره ای لقی و شکستگی در سلاح نیست.
موبایل چک هست و متناسب با فصل شکار میشه چک را تغییر داد.
چک های این اسلحه چهار پره هستن که هنگام خروج پرتابه (قبل خروج پرتابه)مقداری کاز باروت از بین پره ها از سر لول خارج میشه که موجب یکنواخت و بهتر شدن پترن اسلحه میشه و همچنین جنس چک اصل خود کرال عالیه(بر عکس تورن و زیوره، که جنس چکش بی کیفیت هست)
ضامن اسلحه هم ماشه را خلاص میکنه و هم پشت چکش ها را می گیره که در حالت ضامن این اسلحه بی هیچ وجه حتی اگر ضربه شدید به ته قنداق بخوره امکان شلیک را نمیده،بر عکس تفنگ های دیگه که دیدم که فقط ضامن پشت ماشه را می گیره و با ضربه امکان رها شدن چکش و شلیک هست.
این اسلحه هم فشنگ کش هست و هم پران به نحوی که اول پوکه قشنگی که شلیک شده توسط فشنگ کش ایجکت میشه و اگر فنر نتونست عمل کنه توسط مکانیسم فشک کش پوکه بیرون کشیده میشه.
بهترین قشنگی که پترن عالی میده با چک پنج خط شماره پنج و با چک چهار خط شماره چهار هست،البته ناگفته نمونه با ما بقی چک ها و فشنگ ها هم خوب ج میده اما برا من در شکار این دو چک و اون نوع فشنگ قابل قبول تر هست.
معایب اسلحه:بجز ایراد های که دست نفر قبلی داشت و رفع کردم الان حدود دو سال که دست خودم هست و شلیک هر نوع فشنگی هیچ عیبی از اسلحه ندیدم.
البته باز هم تاکید می کنم این اسلحه بر خلاف سلاح های کرال با کپ آلومینیوم کپش فولاد هست و آرم تاج زیر کپ حکاکی شده و چاپ لیزری نیست پ همچنین آرم کرال صنایع سلاح هم با سمبه حک شده و لیزری نیست.
اما در پایان این همه که وقت عزیزیان را گرفتم این را می خام بگم،الان این تفنگ شاید از نظر استحکام قطعات به مونتکارلو، یا ریمینگتون نرسه ولی به دلیل طراحی چوک خور بودن و انتخاب نوع چک متناسب با فصل شکار از نظر پدر و برادران برای هوا زنی قابل قبول تر هست، هر چند دقت تیر هدف ثابتش هم عالیه.
علت این هم که کرال در ایران خیلی اسم در نکرده این هست که مدل های خوبش در ایران تک و توک گیر میاد،و کلا همه مدلش در ایران کم هست،چون مثل آکار توسط صنایع سلاح وارد ایران نشد و فقط اونا که دست مردم بودن جواز دار شدن.
در پایان هم ذکر می کنم هیچ کدوم از کارخانه های اسلحه سازی بالا مال من یا پدر بنده نیست و من اینا خواستم به عرض دوستان برسانم هر سلاح چک ثابت برا نوع شکار خاصی طراحی شده،اما اسلحه موبایل چک قابلیت نوع چک با فصل شکار را دارد،در ثانی بهترین اسلحه را دست یه فرد که اسلحه را چوب دست فرض میکنه بدی در عرض یه سال می پوکوندش.
از این که بحث انواع تفنگ ها را در تاپیک کرال گذاشتم پوزش می طلبم،ولی شاید دوستانی مانند ما قبل از خرید بخوان عیوب و مزایا را در نظرات دیگران بخوانند و بعد اقدام به خرید کنند و این پیام کمک در انتخابشان بکنم.
یا حق

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - nimamardani - 2021-02-20 07:45 PM

درود بر بچه های با حال انجمن
در مورد سلاح کرال با کپ فولاد توضیحات کامل را دادم
اما در این بحث به کرال با کپ آلومینیومی می پردازم
هر چند این اسلحه ها هم از نظر خوش دستی و مکانیزم عمل کرد با کپ فولادی تفاوتی ندارند اما تنها تفاوت کپ این اسلحه ها است.
کپ آلومینیم برای کاربرد های خاص این اسلحه مثلا حمل سلاح در مسافت های دور یک مزیت است اما خوب معایب خود را نیز دارد.
عیب اول:جای کوچک ترین ضربه روی کپ اسلحه خواهد ماند که برای افرادی که روی ظاهر اسلحه وسواس دارند مشکل ساز خواهد شد
عیب دوم:پس از استفاده زیاد و شلیک های مکرر جای پیم نگهدارنده چکش ها گشاد میشود و پیم در جای خودش لق میزند که این اتفاق موجب می گردد هنگام فشنگ گذاری و به هم زدن لول ها جفت لول ها با هم شلیک شود.(توصیه میشود در صورت بروز این مشکل در سلاح حتما اول سلاح را به ضامن کنید و بعد فشنگ گذاری کنید)
عیب سوم:ضربات مکرر قسمت فلزی پوکه هنگام شلیک آرام آرام در کپ جلو سوزن ها گودی ایجاد می کند که نهایتا هنگام شکستن کمر اسلحه انتهایی پوکه در گودی گیر کرده و مانع از باز شدن سلاح می گردد(در کرال های جدید این قسمت را با یک پوشش فلزی که روی کپ جلو سوزن ها پیچ شده عیب را بر طرف کرده اند)
عیب چهارم:اهرم کمر شکن این اسلحه ها هنگامی که کمر اسلحه شکسته شده در سمت راست باید بایستد و هنگامی که لول سلاح را به هم می زنیم با فشار لول بر روی یک پیم کوچک که مقابل اهرم کمر شکن قرار دارد،اهرم کمر شکن به جای اولیه باز می گردد،حال در این اسلحه ها در صورت باز و بست مکرر لول اهرم کمر شکن که توسط یک پین که در یک سوراخ در کپ فرو می رود نگه داشته میشود،پیم در اثر باز و بست موجب گشاد کردن سوراخ شده و بعد از آن دیگر اهرم کمر شکن در هنگامی که کمر سلاح شکسته شده در سمت راست نمی ایستند و به جای اول باز می گردد،که آین موضوع هنگام بستن لول اسلحه شکارچی را اذیت می کند.(توصیه اکید می گردد بی دلیل لول اسلحه باز و بسته نشود و ماشه بی دلیل چکانده نشود،زیرا در کاهش عمر این گونه اسلحه ها بسیار اهمیت دارد)
در پایان شایان ذکر است این عیوب اگر سلاح خوب نگهداری شود خیلی سریع در سلاح رخ نمی دهد و با شلیک های مکرر و کذر زمان حادث می شوند.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - KRALARMS - 2021-02-27 11:09 PM

بسیاراستادانه درخصوص معایب کرال توضیح دادیدجالب اینه بااین عیوبی که اکثراوناغیرقابل برطرف شدن هستن هنوزکمپانی کرال این اسلحه رو تولید میکنه،کرال یه مزیت داره که نمیشه ازش به راحتی عبورکرد پترن عالی وتیردادن دقیق اون هست. که نه سر میکنه نه ته میکشه،
نهایتا یه مشکل هم درموردکرال من اضافه میکنم اینکه محل قفل شدن بچه قنداق ولول اسلحه(زیرلول) بعداز 200،_300شلیک که باعث کوبیده شدن قسمت بچه قنداق(به دلیل تماس دوفلز بامقاومت متفاوت) ودرآخر لق زدن لول به سمت چپ وراست کوپ میشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - mehti - 2021-02-27 11:40 PM

سلام به همه
عذر میخوام اینجا پیام گذاشتم برا من چت روم انجمن دیگه کار نمیکنه خیلی وقته چک نکرده بودم.میخواستم بدونم گروه تلگرامی یا واتس اپی مربوط به انجمن داریم یا خیر.پیام را بعدا پاک میکنم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - amn - 2021-06-29 08:03 AM

سلام.
من دمبال خرید یه اسلحه هستم
خیلی دوست داشتم بایکال بگیرم ولی با این قیمتی که داره دیگه نمیشه خریدش برای همین توی مارک های ترک دمبال یه اسلحه خوب گشتم و رسیدم به سارسیلماز و کرال و اکار و سارسیلماز هم که به خاطر اینکه قنداق باید تعویض بشه بی خیالش شدم الان تو این فکر هستم که یا یه کرال دولول سوار بخرم یا یه اکار دولول سوار از دوستان عزیز چند تا سوال دارم در مورد این سلاح ها
۱ _ قیمت این اسلحه کرال الان چنده ؟
۲ _ قیمت اکار چنده ؟
۲ _ گپ المینیومی کرال براش مشکل ساز نمیشه ؟
۳ _ ضامن ای دوتا اسلحه اتوماتیک کار میکنه یا دستی ؟
۴ _ بین اکار و کرال کدومو پیشنهاد میدید ؟

پیشاپیش ممنون بابت پاسخگویی شما

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - mirhashemi - 2021-06-29 09:06 AM

دوست عزیز دوتا تاپیک کرال و آکار رو بخون جواب سوالاتت رو میگیری.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - sinaahoora - 2021-06-29 09:11 AM

(2021-06-29 08:03 AM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
من دمبال خرید یه اسلحه هستم
خیلی دوست داشتم بایکال بگیرم ولی با این قیمتی که داره دیگه نمیشه خریدش برای همین توی مارک های ترک دمبال یه اسلحه خوب گشتم و رسیدم به سارسیلماز و کرال و اکار و سارسیلماز هم که به خاطر اینکه قنداق باید تعویض بشه بی خیالش شدم الان تو این فکر هستم که یا یه کرال دولول سوار بخرم یا یه اکار دولول سوار از دوستان عزیز چند تا سوال دارم در مورد این سلاح ها
۱ _ قیمت این اسلحه کرال الان چنده ؟
۲ _ قیمت اکار چنده ؟
۲ _ گپ المینیومی کرال براش مشکل ساز نمیشه ؟
۳ _ ضامن ای دوتا اسلحه اتوماتیک کار میکنه یا دستی ؟
۴ _ بین اکار و کرال کدومو پیشنهاد میدید ؟

پیشاپیش ممنون بابت پاسخگویی شما

بفرمایید بیشترین شکاری که میرید چه پرنده ای هستش
و چقدر میتونید هزینه کنید