شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) (/showthread.php?tid=913)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - کوهنورد - 2012-02-13 12:38 AM

صدرا جان مبارک باشد تفنگ قشنگی است دکتر را نمیدانم ولی به من باید حتما شیرینی بدی از بسته بندی ات هم پیداست این تفنگ در دست شما خیلی عمر خواهد کرد . فقط یک سوال داشتم : کپ تمام الومینیوم است یا در نقاط پر فشار و در معرض سایش مثل لولای اصلی که لوله روی ان دوران میکند بوش استیل دارد ؟ البته الومینیوم در سلاح های کمری مثل برتا 92 اف یا خانواده ام 16 خیلی کاربرد داردو امتحان خود را به خوبی پس داده اضافه کنم با شنیدن اسم الومینیوم ادم یاد توری پنجره و..... میافتد که این الومینیوم از ان جنس نیست ولی به طور کلی مقاومت سایشی خوبی ندارد برای همین انرا سخت کاری میکنند تا جاییکه لوله نارنجک انداز ام23 که زیر ام16 بسته میشود از الومینیوم است !!!!باورش کمی سخت است .

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - sadra9496 - 2012-02-13 12:43 AM

آقا شیرینی که بروی تخم چشمم.مخصوصا که ظاهرا شما سمت طالقانم تشریف میارید ما اونجا یه کلبه درویشی داریم امیدوارم لایق مهمان نوازی باشیم.والا به گفته دکتر آلمینیوم 1000 هستش.والا از جزئیات فنیش من خیلی سر در نمیارم.دکتر قبلا بررسی کرده بهتر در جریانه.برای من که سالی 4 5 بار میرم شکار بسه.من بیشتر تفریحم ماهیگیریه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - Hunter - 2012-02-13 12:58 AM

اقا تصحیح میکنم المینویم 1000 نیست!دوستان شرمنده امروز رفتم پیش دوستم که این اسلحه را داشت و وقتی بهش گفتم المینویم 1000 کلی بهمون خندیدKhansariha (172)

گفت المینویم 1000 برا در و پنجره استفاده میشه و این المینیومش 7000 است،خلاصه شرمنده اطلاعات غلط دادم روم به دیوار دوستانKhansariha (226)

من اشتباه شنیده بودم،دوستان شرمندم.

کوهنورد جان گپ های المینومی درسته مثه فولادی نیستن ولی این نوع المینیوم خیلی محکم و جوندار هست و برای صنایع هوافضا ازش استفاده میکنن.این دوست ما الان نزدیک 7-8 سالیه کرال داره و ازش راضیه،فقط نگهداری میخواد تا رنگه گپش نره و قنداقش خط و خش برنداره،که علی اقا با این حساب فکر کنم به نوشون ارث میرسه بعد 1000 سال عمره خودشونKhansariha (8)

خیلی مخلصیمKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - royal - 2012-02-13 12:59 AM

اقا صدرا مبارک باشه منتظر عکسای شکارت با کرال هستیم Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - sadra9496 - 2012-02-13 01:27 AM

رویال جان من خیلی در بند شکار نیستم مثل قبل.دل رحمتر ازین حرفا شدم.میخوام هر از گاهی با بچه ها رفتیم بیرون کم نیاریم یه چندتا تیر در کنیم بگیم آره علی آبادم شهریه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - sadra9496 - 2012-02-13 01:49 AM

نه دادا من حساسیتی رو جنس ندارم.فقط چون اونجا بی سر و صاحب هستش و با بیل جابجا میکنن اینجوری بستمش بلکه یکم کمتر لتو پار بشه.من فقط یجور بستم که بدون باز کردنشون بشه اسلحه باز بشه و شمارهاشو چک کنن و گرنه خیلی جالب نیست.یکم احتیاط تو استفاده و جابجایی لذت بخشتر از مومیایی کردنشه
راستی اینا چسب نیست.نوار پلاستیکی هست که دور بدنه دوچرخه میپیچن.جلوی ضربه رو خوب میگیره
راستی جناب کوهنورد من الان کپ چک کردم.مفصل ها و بعضی قطعات کپ فلزیه.آهن ربا رو جذب میکنه
اینم یه تیکه از یه مقاله در باره آلمینیوم 7000:
AlZn5Mg2CrZr يك آلياژ جديد قابل عمليات حرارتي كه به سفارش دانشگاه پلي تكنيك گدانسك توسط يك كارخانه نظامي توليد كننده آلومينيوم ساخته شده است استحكان كشتي اين آلياژ مساوي و يا بيش از فولادهاي معمولي است. آزمايشهاي مكانيكي انجام گرفته روي اين آلياژ نشان مي دهد كه استحكام كشش نهائي و استحكام تسليم آن در شرايط عمليات حرارتي T6 بهترتيب حدود 450 و 320 مگاپاسكال است.

آلیاژهای Al_Zn_Mg:

یکی از سیستم های سه جزئی مهم آلیاژهای آلومینیوم است. در این سیستم فازهای MgZn2 وAl2Mg3Zn3 درست مانند نقش Mg2Siدر سیستم Al_Mg_Si به عنوان عامل استحکام بخشی آلیاژهای آلومینیوم گروه 7000 عمل می نماید. آلیاژهای 7075 و7079 نمونه هایی از آلیاژهای آلومینیوم قابل عملیات حرارتی این سیستم است.

روابط تعادلی موجود در (860 درجه فارنهایت) 460 درجه سانتیگراد و (392 درجه فارنهایت ) 200 درجه سانتیگراد در ناحیه پر آلومینیوم سیستم Al_Zn_Mg است.

دو فاز از مهمترین فازهای موجود در این نمودارها ترکیبات بین فلزی Al2Mg3Zn3 وMgZn2 می باشد.

تعیین نقش عناصر ناخالصی Cu Mn Si Fe بعلت تاثیرات متقابل آنها بسیار دشوار است. آهن اگر به تنهایی باشد تولید FeAl3 می نماید ودر آلیاژهای Al_Fe_Mg رسوب FeAl3 زودتر حاصل می گردد. در آلیاژهای Al_ZN_Fe نیز وضع بهمین ترتیب است و نیز وضعیت مشابهی در حضور روی و منیزیم حاصل می گردد. اگر سیلیسیم به تنهایی باشد با منیزیم تولید Mg2Si می کند و بستگی به مقدار روی ندارد. اگر آهن و سیلیسیم با هم باشند تولید فازهای (FeSi)آلفا و (FeSi)بتا میکنند که هر دو از FeAl3 از طریق واکنش پریتکتیکی حاصل می گردد. مشخص شده است که با بالا رفتن نسبت منیزیم به روی و آهن به سیلیسیم و با سرعت دادن انجماد از تولید این فازها می توان جلوگیری کرد. منگنز بصورت ناخالصی اغلب وارد FeAl3 می شود. اگر منگنز در حدود 0.5 درصد باشد بصورت MnAl6 جدا می شود که سپس تولید فاز آلفا می کندکه بقدری پایدار است که از تشکیل فاز بتا و یا Mg2Si جلوگیری می نماید. مس اگر بصورت ناخالصی باشد وارد محلول جامد می شود و اگر به عنوان عنصر آلیاژی وارد گردد تشکیل CuAl2 یا S می کند که به ترتیب با بالا بودن مس و نسبت منیزیم به روی حاصل می شوند.

تاثیر روی:

روی از عناصری است که در آلیاژهای آلومینیوم ترکیب بین فلزی ایجاد نمی کند و گروه 7000 از آلیاژهای روی هستند. بندرت با آلومینیوم به تنهایی به کار می رود. و عناصر آلیاژی دیگر نیز همراه آن است . قابلیت انحلال آن در آلومینیوم بسیار زیاد است. عناصر آلیاژی دیگر (منیزیم ، مس ، کروم ) بکار میرود در حدود %96 یک تحول یوتکتیک در نمودار آن وجود دارد . بیشترین حد حلالیت روی در آلومینیوم %82 است و در دمای 382 درجه سلسیوس که زیر آن محلول جامد از معایب این آلیاژها این است که با افزایش روی در آلیاژ دانسیته آلیاژ افزایش می یابد و همچنین خلل و فرج آن بیشتر می شود و مهمترین عناصر تاخالصی در سیستم های آلومینیوم _ روی ، آهن و سیلیس هستند که آهن عموما بصورت FeAl3 بین فلزی و سیلیس بصورت آزاد در سیستم وجود دارد.

خواص آلیاژ:

استحکام متوسط،قابلیت ماشینکاری خوب،پایداری خوب، مقاومت دربرابرخوردگی،مقاومت به شوک حرارتی وعملیات حرارتی پذیر

کاربرد آلیاژ :

این آلیاژها به علت استحکام بسیار زیاد ( به شرط حضور مس ) در حالت عملیات حرارتی شده در ساختمان هواپیما استفاده می شود البته برای سپرها و تقویت کننده نیاز به آلیاژ پر استحکام است که در این موارد توجه به سمت سری 7XXX معطوف می شود .

ریخته گری آلیاژ:

به طور کلی برای اضافه کردن مواد شارژ به کوره باید چند قانون را رعایت کرد :

فلزی که نقطه ذوب بالایی دارد اول اضافه شود .

عناصری که باعث افزایش سیالیت می شوند شرایط را برای افزودن عناصر دیگر بهتر می کنند .

قانون اکسایش و فشار بخار : عناصری نظیر روی که دارای فشار بخار بالا و منیزیم که دارای اکسایش بالا هستند باید در آخر اضافه شوند .

بعد از آماده شدن ذوب بوته را از داخل کوره بیرون آورده وجهت پایین آوردن پرت عناصر آلیاژی ( روی ) اجازه می دهیم تا دمای ذوب به پایین ترین نقطه ممکن برسد و سپس روی را تحت فلاکس به زیر ذوب فرو می بریم و ذوب را متلاطم می کنیم تا هم روی با سرعت تر ذوب گردد و همچنین مذاب همگن گردد سپس ذوب را به داخل قالب هدایت می کنیم .

روش ریخته گری و کنترل کیفی مذاب و کیفیت شرایط ریخته گری در خواص مکانیکی محصول نهایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فقط ترکیب شیمیایی آلیاژ نمی تواند خواص مکانیکی و فیزیکی را تعیین کند .

منابع

کتاب غیرآهنی دکتر حجازی

آز متالوگرافی افسانه ربیعی

آلومینیوم اردشیر طهماسبی

آلیاژهای مهندسی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - کوهنورد - 2012-02-14 02:51 AM

بابا کارت درسته کلی حال کردم اگه رشته ات متالوژی بوده بگو یه بحث جالب راه بیندازیم با عنوان ابکاری فلزات در منزل .از سایر دوستان که متالوژی خوانده اند یااطلاعات تجربی راجع به ابکاری(البته غیر از طلا ) دارندهم خواهش میکنم اعلام کنند . در مورد طالقان هم باید بگویم واقعا جای زیبایی است البته وضعیت بنزین نمیگذارد زیاد انجا برویم ایندفعه انشاالله با هم میرویم چه چیز بهتر از همنشینی با هنر مندی چون شما ؟؟ البته اگر قابل باشیم . بعد هم با عرض شرمندگی : دهن ماهی ها را با قلاب جر میدی میگی دل رحم ام !؟!!(شوخی)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - 300WSM - 2012-02-14 09:57 AM

مبارکتون باشه.تفنگ خوبیه در مورد کپ آلومینیومی هم نگران نباش چون امروزه کاربرد این آلیاژ که بهش ERGAL هم گفته میشه؛بیشتر شده وکپ تفنگهایی مثل browningMaxus,beretta ax400 ,beretta ultra lightو مدل silma ergal ,و....از این آلیاژساخته میشن

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - ehsannikoo - 2012-02-14 04:48 PM

(2012-02-11 01:08 AM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دکتر جان شیطونیا.دادا بزار برسه عرقش خشک بشه بعد........
ولی بابت تمام مشاوره ها ازت متشکریم
خوب برداشت من ازین سلاح تا به این لحظه این هست:
1)سلاح واقعا سبکه.یعنی هیچ حس سنگینی نداره.امیدوارم این سبکی تو لگد خیلی مشکل ساز نشه.
2)بالانس وزنی سلاح کمی متمایل به جلو هست به علت سبکی جنس چوب قنداق.جنس قنداق از تیره ماهوگانیان هست یعنی ماهوگانی-آکاژو و ...
3)کپ آلمینیومی هست و چیزی که کمی تو ذوق میزنه این هست که چون روی آلمینیوم رنگ هست با کوچکترین ضربه رنگش میپره.
4)اسلحه انتخاب ماشه و پوکه پرون داره
5)از نکات بسیار مهم سلاح برای شلیک دوم نیاز به ضربه نداره.یعنی اگرم فشنگ اول شلیک نکنه بلافاصله با کشیده دوباره ماشه سلاح میچکونه
6)سوزنش بسیار قویه بصورتی که وقتی با سکه تست کردیم سکه چندین متر پرتاب شد و اثر سوزن روش میموند.

دیگه بیش از این باید سلاح تست بشه تا مشخص بشه چند مرد حلاجه

دوست عزیز مبارکت باشه اسلحه زیبایی هست.
شرمنده که این سوالو میپرسم میشه بگید از کجا میگید که کوپ از آلمینیوم هست؟توی کاتالوگ نوشته؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - sadra9496 - 2012-02-14 06:42 PM

سلام.قابل نداره دوست عزیز.از خود جنس مشخصه.میتونید با آهن ربا هم چک کنید