شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) (/showthread.php?tid=913)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - arshia - 2013-09-21 01:57 PM

با سلام خدمت مديران و دوستان گرامي
يه مدل ساچمه هست شايد چهار يا پنچ عددش بشه اندازه يدونه چهارپاره و تو يه فشنگ حول حوش 30 تا 33 تا جا ميشه از نظر شماره نميدونم شماره چند ميشه .اگه براي دو لول كرال استفاده بشه برا تفنگ ضرري نداره و در صورت استفاده با چه چوكي شليك بشه .
با تشكر

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - RAK - 2013-09-21 02:46 PM

(2013-09-21 01:57 PM)arshia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يه مدل ساچمه هست شايد چهار يا پنچ عددش بشه اندازه يدونه چهارپاره و تو يه فشنگ حول حوش 30 تا 33 تا جا ميشه از نظر شماره نميدونم شماره چند ميشه .اگه براي دو لول كرال استفاده بشه برا تفنگ ضرري نداره و در صورت استفاده با چه چوكي شليك بشه .
با تشكر
با سلام . از ساچمه شماره یک بزرگتر هم هست 3/4و1/2و1/4و بعد از آن چهار پاره 24عددی که معمولا بدون ود کاسه دار 28 عدد داخل فشنگ جا میگیره و 12عددی و9عددی و6عددی اگر حدود50 عدد داخل فشنگ جا بگیره(بدون کاسه ود)از نوع 1/2 که نوعی ساچمه محسوب میشه و برای شکار پرندگان بزرگ مثل غاز و قو و کبک دری که شکار دو پرنده اخر در ایران ممنوعه استفاده میشه و چون تعداد ساچمه ها زیاده در هنگام خروج از چوک به اسلحه فشار وارد نمیکنه (به دلیل شکل دایره ای ساچمه در هنگام خروج از چوک مجموعه ساچمه هاداخل هم میلغزند و مجموعه در طول افزایش می یابد) و هیچ فشاری به اسلحه وارد نمیکنه در کل اگر با ود استفاده بشه اگر هم چهار پاره باشه به اسلحه فشار وارد نمیشه به شرط آنکه چهارپاره ها در داخل ود جای بازی داشته باشند نه اینکه با فشار سعی کنید تعداد زیادتری چها پاره داخل فشنگ جا بدید که هنگام خروج از چوک جا برای بازی نداشته باشد و به چوک فشار وارد بکنند. اگر در تعداد و شماره اشتباه کردم خوشحال میشم گوش زد کنید .
(2013-09-21 01:57 PM)arshia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشكر

سلام خدمت دوست عزیز . برای انتخاب چوکهای مختلف برای ساچمه های مختلف و فاصله و شکارهای مختلف در بخش انواع فشنگهای ساچمه زنی توضیح داده شد .

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - hamkaran - 2013-11-25 07:25 PM

با سلام خدمت دوستان گرامی
همه جا نوشتند طول لوله کرال 66 تا 71 سانتیمتر است البته 76 رو هم دیدم
آیا شما تا حالا 61 سانت رو هم دیدید ؟ یا کسی داره ؟
حالا جریان :
آقا ما مهر ماه سال 90 رفتیم برای خرید تفنگ فلان جا
کلی تفنگ داشت همه پلمپ و تو جعبه
دوستای ما هرکدوم یک تفگ انتخاب کردند ولی من نه
فروشنده گفت اگه خیلی مشکل پسندی یک تفگ تک دارم
رفت و یک تفنگ دولول کرال با طول لوله 61 کپ ثابت آورد و گفت این سفارشیه من گارانتیش میکنم
آقا دوستامون گفتند بدرد نمیخوره پخش میزنه لوله میترکه و..... نخر
ولی من خریدم و دادم برای جواز
فروردین 92 تفنگ رو به ما دادند با جواز (البته با کلی سلام و صلوات...) چون میگفتن لول کوتاها رو جواز نمیدن و مصادره میکنن.
حالا سهمیه فشنگم گرفتم ولی قبل از رفتن به شکار میخام بدونم تفنگ 61 به قول دوستان کوچولو چه کارست؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - royal - 2013-11-25 11:25 PM

رفت و یک تفنگ دولول کرال با طول لوله 61 کپ ثابت آورد و گفت این سفارشنن.

[/quote]

داداش متوجه نشدم منظور شما از کپ ثابت چیه حتما منظور شما چوک ثابت هستش درسته ؟؟؟

در مورد طول لوله نگران نباشه خیلی هم اندازست و تو خیلی از جاها مخصوصاجاهای جنگلی بهتر از لوله بلند جواب میده Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - alirahimi - 2013-12-17 11:54 PM

دوست عزیر منم یه تفنگ لول 61 lazer دارم بارها با دوستان پترن گرفتم هر دو سلاح با چوک برابر بودم و هر جور حساب کردیم تفاوتی پیدا نکردیم به نظر من وقتی سلاح شما چوک میخره نهایتا می تونید جمع یا پخش زنی رو با چوک تنظیم کنید نا با طول لوله در ضمن این سلاح هم از نظر وزن بهتر از سلاح های دیگست هم زیبایی و هم وقتی میخواید توی ماشین استفاده کنی متوجه میشی چقدر راحت میتونی بچرخی و به هر طرف شلیک کنی . قدرش رو بدون نگران هیچیم نباش مبارکت باشه Khansariha (215)
اینم یه عکس دیگه از lazer 61
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - soheilabou - 2013-12-22 08:09 PM

سلام خدمت دوستان.
کل تاپیکو خوندم... واسم سوال پیش اومده که این زیرو که میگین زیره کرال اصل نوشته شده یا نه؟؟؟ اصلا زیروه به کرال ربط داره یا نه؟؟؟
یکی از دوستانم رفته اسلحه بخره.. اسلحه فروشی گفته کرال دارم... من بر اساس گفته های شما نتونستم بفهمم!!!! ایا زیروه کراله؟؟؟؟؟ در ضمن قیمت ازاد و اکبند این اسلحه چنده؟؟؟؟ ممنون از همتون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - kurdstan - 2014-01-05 10:07 PM

با سلام .
دوست عزیز زیروه هیچ ربطی به کرال نداره.
زیروه در کل کارخونه شناخته شده ای نداره کیفیت ساختشم پایین هستش چک ثابت داره ظاهر چشمگیری هم نداره!

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - josniper - 2014-01-09 10:45 PM

سلام دوستان ببخشید این قسمت مشبک روی لوله چی اسمشه؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - مسعودم - 2014-01-09 11:07 PM

سلام دوستان من همیشه قاطی میکنم ماشه اولی برای لول بالایه یا باینی لطفا کمک کنید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - BROWNING X BOLT - 2014-01-09 11:22 PM

(2014-01-09 10:45 PM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ببخشید این قسمت مشبک روی لوله چی اسمشه؟

سلام عزیزم
توو زبون عامیانه خودمونی بهش میگن ترکی روی لوله.......
وظیفشم مثل سیلندر موتور سیکلت که شبکه بندی شده برای خنک کردن لوله طراحی شده....زیبایی خاص خودشم دارهKhansariha (8)
(2014-01-09 11:07 PM)مسعودم نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من همیشه قاطی میکنم ماشه اولی برای لول بالایه یا باینی لطفا کمک کنید

سلام عزیزم
من دو لول نداشتم ولی دوستام که دارن میگن اول میشه پایین بعد بالاKhansariha (8)