شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) (/showthread.php?tid=913)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - PERSIANGULF - 2013-08-17 09:07 AM

(2013-08-14 01:54 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه کپ الومینیومی هست بهترین راه آنودایز هست که بعضی از تعمیرگاه ها اینکار رو انجام میدن

باسلام به همه دوستان گرامیKhansariha (8)
آیامنظورشمادوست گرامی از آنودایز همون به اصطلاح آب رادیوم هست که اوایل این تاپیک به اون اشاره شده بود یاچیزدیگه ای هست؟ لطفا سایردوستانی هم که دراین مورد اطلاعات یاتجربیاتی دارند ماروبهره مند کنند. البته بدلیل کپ سیاه رنگ و آلومینیومی سلاح کرال این مساله اینجا مطرح شد، اگر خیلی مرتبط بااین تاپیک نبود، در جای مناسب و باذکر آدرس جواب رولطف کنید. البته بدلیل آلومینیومی بودن کپ، درمقابل ضربه های ناشی از سرهم کردن سلاح هم آسیب پذیره که بازهم اگر راهکاری یانظری عزیزان داشتند استفاده می کنیم.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - 300WSM - 2013-08-17 10:46 AM

آنودایز یه واکنش الکتروشیمیایی هست که طی اون قطعات آومینیومی رو رنگ آمیزی میکنن و دوام بالایی هم داره.نمونش رنگ کارابین های سنگ نوردی یا بدنه برخی از دوچرخه های حرفه ای .این روش توی وان انجام میگیره و دستورالعملش تقریبا ساده هست.اگه وقت کردم براتون توضیح میدم.در ضمن اگه میونین عکسی از کپ سلاحتون وقسمتهایی که میفرمایین هنگام سرهم کردن آسیب دیدن رو بذارین تا بیشتر بتونیم کمک بکنیم.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - PERSIANGULF - 2013-08-17 02:58 PM

(2013-08-17 10:46 AM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آنودایز یه واکنش الکتروشیمیایی هست که .... در ضمن اگه میونین عکسی از کپ سلاحتون وقسمتهایی که میفرمایین هنگام سرهم کردن آسیب دیدن رو بذارین تا بیشتر بتونیم کمک بکنیم.

باتشکرازشما دوست گرامیKhansariha (8)
متاسفانه فعلا دسترسی به سلاحم ندارم ولی انشاالله چشم! البته منظورم ازآسیب به سلاح بیشترآسیب پذیری کپ بوده تااینکه سلاح من آسیب خاصی دیده باشه. مثلا یکی دوبارموقع سرهم کردن سلاح، وقتی ته لوله به کپ برخورد کرد خوردگی وزدگی جزئی در لبه های کپ ایجادشد که باتوجه به اینکه آلومینیوم کپ ظاهرا ازگروه 7000 می باشد، انتظار مقاومت بیشتری ازاون درمقابل ضربه وخراشیدگی وخوردگی داشتم. شایدهم منظور از مقاومت این نوع آلومینیوم، مقاومت به شوک وحرارت و... بوده که قبلااشاره شده بود، حال سوال من اینست که وضعیت مقاومت درمقابل ضربه وخوردگی و مهمتراز آن شوک انفجار دراین آلیاژ درچه حدی است و به عبارت بهتر بایدباشد و احتمال اینکه کپ سلاح (به هردلیل...) ازآلومینیوم معمولی باشد چقدراست؟! (آیا محال است؟ )
ازدوستان مطلع بخصوص دوستان مرتبط بارشته متالوژی خواهش می کنم یاری کنند.Khansariha (198)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - 300WSM - 2013-08-17 07:47 PM

کرال اونقدر ها هم سلاح بدی نیست و شناخته شده هست ولی در مورد کپ متاسفانه بدلیل آلومینیومی بودنش اشکالاتی پیش میاد.فکر هم نمیکنم آلومینیوم معمولی باشه ولی یه بار یه تکلول ترک از همینا که جدیدا جواز دار شده دیدم خداییش آلومینیوم خالص بود!!!!خودتون رو زیاد درگیر جنس کپ نکنین و از تفنگتون لذت ببرین .عده زیادی هستن که با همین کرال کارشون فقط شکار گرازه! مطمئن باشین با فشنگ استاندارد هیچ بلایی سر تفنگتون نمیاد!

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - arshia - 2013-08-18 01:45 PM

(2013-08-17 10:46 AM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آنودایز یه واکنش الکتروشیمیایی هست که طی اون قطعات آومینیومی رو رنگ آمیزی میکنن و دوام بالایی هم داره.نمونش رنگ کارابین های سنگ نوردی یا بدنه برخی از دوچرخه های حرفه ای .این روش توی وان انجام میگیره و دستورالعملش تقریبا ساده هست.اگه وقت کردم براتون توضیح میدم.در ضمن اگه میونین عکسی از کپ سلاحتون وقسمتهایی که میفرمایین هنگام سرهم کردن آسیب دیدن رو بذارین تا بیشتر بتونیم کمک بکنیم.

با سلام خدمت دوست گرامي
اگه ممكننه در خصوص اين روش آبكاري يه توضيح بدين . آيا براي انجام اين كار بايد كپ بصورت كاما از قنداق باز بشه .اجزاي داخلي چطور مثل ماشه فنر سوزن و قطعات متحرك داخل كپ بايد كامل باز بشن يا خير
با تشكر

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - arshia - 2013-08-24 09:51 AM

با سلام خدمت دوستان و مديران سايت
اگه ممكنه يه تصوير از لوله تفنگ كه باد كرده باشه بزاريد يا يه توضيح كامل در اين خصوص بدين كه علت باد كردن لوله چه عاملي ميشه چون دوستان تو چند پست قبلي به اين موضوع اشاره كردن
با تشكر

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - rezajf - 2013-08-24 11:17 AM

الان تصويري در دسترس ندارم ولي بايكال تك لول ديده بودم كه در وسط لول به اندازه يك سكه و به ارتفاع چند ميلي متر باد كرده بود و مالك سلاح علت باد كردن را وجود برف داخل لوله اعلام كرده بود

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - arshia - 2013-08-25 09:41 AM

(2013-08-24 11:17 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان تصويري در دسترس ندارم ولي بايكال تك لول ديده بودم كه در وسط لول به اندازه يك سكه و به ارتفاع چند ميلي متر باد كرده بود و مالك سلاح علت باد كردن را وجود برف داخل لوله اعلام كرده بود

با سلام و تشكر از شما دوست گرامي
من دولول رويهم كرال خريدم يه كم كه دقت كردم ديد قسمت سر هر دو تا لول ضخامتش بيشتر شده البته هر دو تا لول بصورت مساوي تقريبا حدود ده سانت سر لول آيا كارخونه واسه مقاومت و جلوگيري از تركيدن يه همچين كاري كرده يا تفنگ مشكل داره. تفنگ هم كرال كپ مشكي با طول لول 76 سانت هستش
با تشكر

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - sadra9496 - 2013-08-25 10:48 AM

(2013-08-25 09:41 AM)arshia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-24 11:17 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من دولول رويهم كرال خريدم يه كم كه دقت كردم ديد قسمت سر هر دو تا لول ضخامتش بيشتر شده البته هر دو تا لول بصورت مساوي تقريبا حدود ده سانت سر لول آيا كارخونه واسه مقاومت و جلوگيري از تركيدن يه همچين كاري كرده يا تفنگ مشكل داره. تفنگ هم كرال كپ مشكي با طول لول 76 سانت هستش
با تشكر
نه دوست عزیز هیچ مشکلی نداره.همه همینجوری هستند.اون قسمت رو بخاطر در آوردن رزوه چوک کمی ضخامت بیشتری داره.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - meshki - 2013-08-26 03:50 PM

(2013-08-25 10:48 AM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-25 09:41 AM)arshia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشكر
نه دوست عزیز هیچ مشکلی نداره.همه همینجوری هستند.اون قسمت رو بخاطر در آوردن رزوه چوک کمی ضخامت بیشتری داره.

سلام دوست عزیز
اسلحه شما هیچ مشکلی نداره و اسلحه عالی و خوبه و منم همین اسلحه رو دارم ازش راضی راضیم.
سعی کنید خوب ازش مراقبت و استفاده کنید و لذت ببرید.
یاعلی