شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) (/showthread.php?tid=913)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - amirk - 2013-01-09 07:02 PM

(2013-01-09 02:31 PM)masoudsalamat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و اساتید مجرب
سئوالی که از شما عزیزان داشتم این هست که اگر این سلاح اون لوگو تاج زیر کپ رو نداشته باشه , آیا کارال اورجینال نیست؟ من همه این تایپیک رو خوندم متاسفانه دوستان چیزی در این خصوص ذکر نکرده بودن اصولا راه شناخت اسلحه کارخانه ای کارال از تولیدات کارگاهی که روشون اصلا اسمی نیست ولی بنام کارال شناخته میشن چیه؟ با تشکر از توجه شما

سلام تفنگهای ترکیه تقلبی نداره تفنگ من هم تاج نداره در حالی که از لحاظ کیقیت و دقت طی مقایسه های که باتفنگهای که لوگو تاج داشتن کردم خیلی بهتر بود اگه قرار بشه تقلبی در کار باشه میرن به سایر مارکهای معروف همه جا مثل چین و پاکستان نیست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - dach - 2013-04-06 10:12 AM

سلام به همه دوستان
امیدوارم ایام به کامتون باشه
منم به تازگی یه کرال دولول رویهم خریدم که دقیقا شبیه عکسایی هست که دوستان تو صفحه اول این تاپیک گذاشتن یک دولول چیفسان هم دارم که باهاش چند تایی تیرزدم اما با این کرال هنوز تیر ننداختم....
چند تا نکته هست در خصوص این دو تا اسلحه :
1- کرال انصافا خوشگلتر و خوشدست تره و سبکتر هم هست
2-قیمت کرال گرونتره
3-چیفسان من چوک ثابته اما کرال هر دو لولش چوک میخوره
4-چیفسانم دوماشه است و کرال تک ماشه
....
اول اینکه از دوستان با تجربه میخوام کمکم کنن که کدوماشونو نگه دارم و دوم اینکه در مورد چوکهای کرال توضیح بدن که سایز چوکهاش چیه و برای شکار در فواصل مختلف کدوم لول با چوک بسته یا باز مناسب تره؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - rezajf - 2013-04-06 12:15 PM

هرچه تعداد خط روي لبه چوك بيشتر باشه چوك بازتره البته با نگاه از روبرو هم مي شه فهميد
چوك تنگ ديواره ضخيم تري داره
تعريف فول و نيمه و يك چارم و استاندارد هاي ديگه با تير اندازي و پترن گيري مشخص مي شه و بعضي از شركت هاي تركيه چوك فول تا سيلندر رو به 5 خط تقسيم كردند بعضي ها به 6 خط و بعضي به 4 خط
و اگه به سايت هاي مربوطه بريد مي بينيد كه اگه از فاصله 40 ياردي (36 متري) به دايره اي به قطر 76 سانت شليك كنيد درصد اصابت ساچمه ها به داخل هدف تعيين كننده درصد باز يا بسته بودن چوك است
در فواصل دورتر چوك بسته يا تنگ پيشنهاد مي شود و در فواصل نزديك چوك سيلندر و به نظر من تو هر فاصله اي كه هدف باشه بايد چوك به حدي باشه كه يك سطح دايره اي به قطر 70 الي 100 سانت رو پوشش بده اگه كمتر باشه احتمال برخورد پترن به هدف كمتر مي شه و اگه زياد باز باشه احتمال فرار پرنده از لا به لاي ساچمه ها وجود داره
تك ماشه بودن و يا دو ماشه بودن مزيت خاصي نيست
در تك ماشه سرعت شليك پياپي بالا مي ره و در دو ماشه ضريب امنيت شليك دوم بالاست و اگه يكي از ماشه ها از كار بيفته ماشه دومي آماده به خدمته
درسلاح هاي چوك ثابت هم چوك لول ها با هم فرق مي كند و عموما ماشه جلو چوك باز را شليك مي كند و ماشه عقب يا شليك دوم با فرض دور شدن پرنده از شما چوك بسته را شليك مي كند
تفنگ چيفسان تفنگ خوبي است و قفل و بست محكم و نرمي دارد و تنها ايراد آن كوتاه و ضعيف شدن سوزن است
در خصوص كرال دوستان اعلام نظر كنند.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - dach - 2013-04-06 01:06 PM

باتشکر از دوست عزیز rezajf
ممنون از توضیحاتتون ....به خدمت شما بزرگوار عرض میکنم که چیفسانی که من دارم لول پایین 1/4 و لول بالا 1/2 هست و برای فواصل نزدیک از لول پایین و برای دورتر لول بالا رو استفاده میکنم اما برای اسلحه کرال ارقام چوکهاشو در حالت بسته و باز نمیدونم که اگه میدونید ممنون میشم بهم بگید و اگه سابقه استفاده از این سلاحها رو در مقایسه با هم دارید بهم بگید واقعا موندم کدومشونو نگه دارم ضمن اینکه من اسلحه رو برای شکار میخوام نه تراپ
بازم ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - rezajf - 2013-04-06 04:16 PM

من چوك كرال نديدم ولي ييلديز تراپ داشتم چوك هر چي تنگ تر باشه(براي مسافت هاي دور) تعداد خط هاي لبه چوك كمتره و ديواره لبه خروجي ضخيم تره
البته با كوليس هم ميتونيد اندازه بگيريد اگه چوك سيلندر18.5 ميلي متر قطر داخلي داشته باشه چوك فول4/4 قطر داخلي 17.5 داره قطر هر شماره چوك با قبلي و يا بعديش به اندازه 0.2 ميل يا 0.25 ميل كم و زياد ميشه
[تصویر: 2888_21_28-shotgun-choke-notches.jpg]
اگر دقت كنيد در چوك فول قسمت چپ 1 خط دارد و چوك بعدي دو خط و در نهايت 5 خط و چوك ششم بدون خط و سيلندر يا استوانه كامل است
به نظر من براي شكار چيفسان بهتر است تا جايي كه من ديده ام ماشين كاري قسمت هاي فلزي چيفسان بهتر است

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - tirdad - 2013-04-06 05:29 PM

عرض سلام خدمت دوستان

دوست گرامی، فکر میکنم همهء چیفسان های موجود در ایران چه با مجوز و چه بدون مجوز دو ماشه، چوک ثابت و دارای کپ آلومینیومی هستن. اما در مورد چوک های این اسلحه به احتمال زیاد مال شما هم مثل بقیهء چیفسان های موجود در دست شکارچیان در لول بالا تمام چوک و در لول پایین 4/3 چوک هست وگرنه که فقط به کار اسلاگ و چهارپاره میاد نه پرنده زنی. یه بار دیگه نگاه بندازین یا به پیشنهاد دوست و استاد بزرگوار آقا رضا (rezajf) دهانهء لوله رو کولیس بزنین تا معلوم بشه .
کرال های سوار هم تو ایران اغلب کپ سیاه آلومینیومی دارن که مال شما هم اینطور که گفتین از چیفسان سبکتره از همین نوع هست. 2850 گرم در برابر 3000 گرم چیفسان. البته کرال مدل های کپ فولادی هم داره (هم سیاه، هم سفید) که 400 گرم سنگین تره و مبلغ ناچیزی هم گرونتره اما این آلومینیومی ها اگه درشون استاندارد 7075 رعایت بشه (که بعیده تو صنایع ترکیه اجازه بدن کسی زیرآبی بره، اونم تو اسلحه سازی) از نظر استحکام چبزی از کپ فولادی ها کم ندارن و در عوض سبکتر هم هستن.

هر دو اسلحه تو گروه اسلحه های استاندارد با کیفیت متوسط و قیمت پایین بازار ترکیه هستن و بزتری خاصی نسبت به هم ندارن و تفاوت هایی مثل دو یا تک ماشه بودن و چوک موبایل یا ثابت داشتن هم همون طور که اشاره شد سلیقه ای هستن که باید خودتون تصمیم بگیرین.
از شکارچی های با تجربه بپرسین میگن چیفسان فکر میکنم چون ظاهرش امنیت بیشتری القاء من کنه و برای اونا اصولا دولول یعنی دوماشه و شاید هم به همین علته که چیفسان تو ایران بهتر و گرونتر فروش میره و خوش نام تره. از جوونترا بپرسین احتمالا بگن کرال چون هم زیباتره و هم به دلیل موبایل چوک بودن میشه باهاش راحت اسلاگ هم زد. همچنین بعضی هم هستن که مدتهاست دارن با همین کرال تراپ میزنن و تا حالا که جواب داده.
در کل به نظر من برتری واضحی به هم ندارن و اختلاف قیمتشون هم حدود 50 لیر هست.
در مورد چوک هم تو تاپیک مربوط به خودش تقریبا همه چیز که نیاز دارین هست.
ببخشید، جدیدا کمی پر حرف شدم.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - dach - 2013-04-07 12:56 PM

عرض سلام دارم خدمت دوستان گرامی
اول باید از تیرداد عزیز و رضای بزرگوار تشکر کنم بابت توضیحات خوبشون
در مورد چکهای چیفسان مطمین نیستم اما این ارقام 1/2 و 1/4 که گفتم رو توی پیج مخصوص چیفسان دوستان نوشته بودند که در اولین فرصت با کولیس اندازه میزنم و دقیقشو میگم خدمتتون
یه نکته در مورد چیفسان بگم که ظاهرا سفت و قرص تر به نظر میرسه اما توی تاپیکهای همین سایت خوندم که جز اسلحه های کارگاهیه ترک هستش ولی کرال کارخونه معتبرتریه ... حقیقتش خودمم نمیدونم ایا این دلیل برتری کرال میشه !! ضمن اینکه اسلحه کرال من همون طوریکه آقای تیرداد عزیز گفتن کپ مشکی آلومینیمی داره و آرم تاج زیر کپشه و با عکسایی که توی سایت خود کرال هم هست کاملا مطابقت داره و کلا نوشته ها و اشکال پرنده ها و .... کامل مطابقت داره یعنی یه جورایی مطمینم اصله ....اما تفنگ چیفسانم که حالا میخوام اگه بشه عکساشم بزارم فقط ابتدای لول ( بعد از کپ) نوشته ریزی داره که نوشته چیفسان و زیر کپ
ts870tm
رو نوشته که یه جورایی شک برانگیزه که ایا این تفنگ اصله یا نه که البته توی تاپیک چیفسان یکی از دوستان عکس تفنگشو گذاشته که دقیقا مثل مال منه !!
ضمن اینکه الان کرال حدود 500 تومن گرون تر هم هست واقعا موندم کدومشونو نگه دارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم عکسای مقایسه چیفسان و کرال ....

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - sadra9496 - 2013-04-07 02:13 PM

دوست عزیز چیفسانت خود اصل چیفسان 2 ماشه طلایی هست.تفنگ خوبیه فقط و فوق العاده جون دار.از این نظر به کرال سر هست.ولی از بابت پترن یکم مشکل داره و الگوی درست پخش نداره.ولی کرال الگوی پخش بسیار خوبی داره.حالا دیگه انتخاب با خودته که ببینی کدوم راست کارته

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - nami - 2013-04-15 11:08 AM

سلام به همگی دوستان
من از نظرات و اطلاعات شما دوستان استفاده کردم و اسلحه دولول رود هم مارک "ترون" که کمی کار کرده بود و قیمتش حدود 1500 کرفته بودم با توجه به نظر دوستان با ی دولول روی هم "کرال" عوض کردم قیمتش بدون جواز 1650 شد.Khansariha (330)
البته همون شب سریع جواز دارش کردم فقط باید کارتش بیاد.Khansariha (219)Khansariha (75)
نظر دوستان عزیز واسه قیمت و اسلحه چیه؟؟؟ گران نخریدم دوستان البته الان همه چی رفته بالاKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (کــــــرال) - dach - 2013-04-15 12:38 PM

سلام به شما نامی عزیز
لطف میکنید بگید این قیمتا که گفتید مال الانه یا قبل و اینکه اگر مربوط به حالاست چطور جواز برای تفنگ جدیدتون گرفتید ؟