شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2016-01-02 06:26 PM

(2016-01-02 06:18 PM)talebeamoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
من نمیدونم ساخت ایران هست یا چین نکته جالبی رو فرمودین من تا حالا فکر میکردم ساخت داخله
شما اطمینان دارین؟

اگه حقیقت داشته باشه که بازم متاسفم برای کشورم

راستش من تو این چند وقت که بردمش شکار راضی بودم برای سلاخی کردن چارپا هم استفاده کردیم خوب بود خیلی هم خوب تیز میشه

فعلا نسبت به قیمتش منو راضی نگه میداره البته من عادت دارم چاقوهام رو انقدر تیز میکنم که مثل تیغ موهای دستمو از ته بزنهKhansariha (8)

بله از چین میاره...
چاقو هم مونده به شانس
چون یکی آورده بود تیزش کنیم لبه چاقو وسطش خالی بود انگار دوتا فرق نازک رو بهم جوش داه بودن ولی جوش نبود و جنس فولادش لایه ای بود

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Behrangmag - 2016-01-02 09:30 PM

(2016-01-02 03:46 PM)RAHVAR67 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-01 05:54 PM)talebeamoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دست مریزاد

بسیار لذت بردیمKhansariha (8)

من میخواستم اگه بشه از یه تجربه جالب از یک چاقوی بسیار ارزان قیمت حیدری براتون بگم

من اصلا فکر نمیکردم که تا این حد خوب تیز بشه و البته سبک هم هستن جنسشون معلومه که چندان با طول عمر بالایی براتون نمیمونه

ولی برای شکار عالیه

چاقوی حیدری با دسته زرد Khansariha (8)

چاقو حیدری چینی هستش
اوایل تیزه ولی بعد مدتی کند میشه و ...
سلام به همه دوستان
ظاهرا مواد اولیه تیغه ها از چین وارد میشود ولی کلا ساخت خوبی دارند. من هم سالهاست از این چاقوها استفاده میکنم. در مقایسه با چاقوهای آشپزخانه ای ویکتورینوکس و زولینگن بسیار قیمت مناسب تری دارند.
موردی که من متوجه شدم حداقل دو آلیاژ با سختی های متفاوت عرضه میشود که برای استفاده های گوناگون مثلا خورد کردن استخوان مرغ باید از تیغه های مقاوم تر استفاده کرد.

فرستاده شده از SM-N910Cِ من با Tapatalk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mortezazadeh - 2016-01-10 03:55 PM

دوستان سلام .گربر lmf2که روی دسته اسم ایالت اورگون وشهر پورتلند رو نوشته محصول حول وحوش 2005 هست وقبل از تولید اون در چین هست یا خیر . لطفا مشخصات اصلی رو بگذارید اساتید محترم قیمت 370 هست

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - 300WSM - 2016-01-10 05:00 PM

lmf کارد بسیار خوب و محکمیه که ساخت آمریکاست.ولی به نظر من زیاد مناسب شکار نیست.بدلیل اینکه بخشی از تیفه اره ای هست از طول مفید لبه که که بیشتر برای بریدن و خرد کردن گوشت و مواد غدایی استفاده خواهد شد رو کم کرده.ضمن اینکه تیز کردن اون قسمت هم دردسر خودشو داره.شما با بودجه ای که دارید میتونید از مدلهای باک که هم اصل هستند و هم مخصوص شکار تهیه کنید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mortezazadeh - 2016-01-10 06:05 PM

ممنون پس با این مشخصات اصل هست من البته باک 110 دارم یه کارد باک 119 هم بگیرم با این گربر اصل جنسمون جور میشه. میگم چاقو تیز کن با سه مدل سنگ که فروشگاه قوچ میاره چه جوری هست کارباهاش ظاهرا راحته وازسه مدل سنگ درپکیجش استفاده شده

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - saheb - 2016-01-10 10:26 PM

گربر اینفینتری های داخل ایران ، از هر هزار عدد یدونه شاید اصل باشه . تقلبیش قیمتی بین 300 تا 600 داره . اصلش رو من تا حالا ندیدم دست فروشنده های ایران ولی اینکه بگم اصلا تو ایران وجود نداره ، دروغ گفتم . شاید مثلا یه نفر مسافری آورده باشه تعداد انگشت شمار .شما تا عکس های واضح از تیغه نذارین نمیشه گفت اصله یا تقلبی ولی همینطوری میتونم بگم به احتمال 99 درصد کارد شما هم تقلبیه با توجه به قیمتش !
باک 110 هم که هیچی ، چاقو نیست (!!!) ولی 119 کارد خوبیه توی ایران غنیمته چون معمولا چیز بهتر پیدا نمیشه ... میشه کابار D2 هم پیدا کرد ولی از زیر سنگ!!!
اون چاقو تیزکن لنسکی مدل 5 سنگش بهتره ... ولی در کل اون 3 سنگش هم بدرد میخوره ، نه اینکه بگیم کاراییش خوب نیست ، خوبه ولی بهتره چاقو با سنگ های بیشتر و با حوصله و آروم تیز بشه .. باز توی ایران چیز دیگه ای نداریم که .. ناچاریم!!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - whitewolf - 2016-01-10 11:28 PM

سلام دیروز ی کارد استرایدر b46 خریدم ب قیمت 50 از دوستان تا حالا کسی داشته؟ کیفیتش چطوره؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - googoolmagooly - 2016-01-11 08:17 PM

سلام دوستان عزیز
جسارتا باید عرض کنم که اگر به نظرتون ، بیش از 300 نباید برای یه کارد شکاری خرج کرد ، در همین بازار خودمون جنسهای متنوعی از قبیل خارجی ، چینی و ایرانی اعم از اصل و تقلبی گیرتون خواهد اومد. ولی دیگه باید به اندازه ای که واسش پول دادین ازش انتظار داشته باشین! چون هیچ تضمینی در خصوص آلیاژ تیغه ، تکنولژی ساخت، سخت کاری وغیره وجود نداره. خداییش 300 تومن هم با دلار 3600 تومنی دیگه پولی نیست تو این دوره و زمونه!
اما اگر اعتقاد دارین یه بار خرج کردن ارزش بدست آوردن یه کارد پدرمادر دار رو داره که به نسلهای بعدتون هم برسه ، و از 600 به بالا هم بتونین خرج کنین ، یه دفعه دنیا و رنگش تغییر میکنه!! اگر به بازار اونور آب دسترسی دارین یا مسافر خارجی دارین ، سری به اینترنت بزنید و از دیدن انواع کاردهای تخصصی و شناسنامه دار لذت ببرید و خرید کنینKhansariha (48) یه گزینه دیگه هم البته هست: صنعتگران عزیزی هستند که با هزار تا مشقت، مواد و مصالح و فولاد آمریکایی و سوسیسی پیدا میکنن و سرپا کنار کوره سر پا می ایستند و زحمت میکشند و کارد سفارشی واستون میسازن که به زحمت بشه با نمونه ماشین ساز خارجی تشخیصش داد !! البته منظورم اون عزیزانی نیست که با تیغه اره و فنر ماشین کار میکنن . این فولادهای متفرقه نتیجه خوبی بدست نمیدن و در آینده نزدیک در کنار رطوبت و موقع تیز کردن ، ذات خراب خودشون رو خیلی زود نشون میدن.
در همین ایران خودمون هنر مندانی هستند که با تخصص و تعهد ، کاردی کپی شده سفارشی با بهترین نوع فولاد و با سختی کاملا سفارشی ، از نرم گرفته برای کارهای عمومی تا خیلی سخت برای کارهای خاص، تولید میکنند که اگر کمی بگردین پیداشون میکنین. کیفیت تیغه این تیپ کارها بخوبی قابل رقابت با نمونه های خارجی اصله ، دسته ها هم ابداعی و با استفاده از انواع مواد طبیعی و حسب سفارش مشتری ساخته میشه. قیمت تمام شده برای این عزیزان بدلیل بالا بودن دستمزد ، کمیابی فولادهای مرغوب خارجی و تکی سازی، صد البته از قیمت سری سازی بالاتره اما کیفیت کار واقعا ارزشمند و کاربردیه.
قدیمی ها الکی نمیگفتن که: هر چی پول بدی ، آش میخوری... کارد 50 تومنی ، 250 تومنی ، 500 تومنی و... هر کدوم به اندازه ارزششون کارآیی و دوام دارن. توصیه این حقیر اینه که اگر کسی زحمت میکشه و کار تخصصی و ماندگار تولید میکنه ، ما هم با نخریدن کالای چینی و تقلبی حمایت کنیم ، هم یه هموطن رو رشد دادیم ، هم یه کارد خوب بدست آوردیم.
تجربه شخصی : اگر اسم کاردهای Ka-Bar به گوشتون خورده باشه ، من یه مدل BK2 از این برند رو دادم یه بنده خدایی کپی کرد با 70 درصد قیمت اصلش که البته در ایران به هیچ وجهی نمیشه پیدا کرد. با این کارد تیغه هر کاردی که در بازار ایران هست بیارین رو مثل هویج واستون میتراشم !! قطعا برای اعقابم به ارث میمونه و مرگ نداره! دسته نمونه اصلی ، تو خالی و از مواد مصنوعی ساخته شده در حالی که طبق سفارش خودم دسته ای بسیار مقاوم به رطوبت و ضربه و بسیار شکیل براش ساخته شده.
خلاصه اینکه روی این موضوع بیشتر تمرکز و دقت بفرمایید. ارزشش رو داره Khansariha (303)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - saheb - 2016-01-11 11:24 PM

سلام . من هم با شما موافق هستم . برای یه کارد که تا ایران میاد اون هم از کشور های اروپایی و آمریکا ، 400 300 تومن قیمت زیادی نیست .کلا کارد قیمتش همینطوریه . یه کارد واقعی نه اسباب بازی . متاسفانه چینی ها کاری کردن که انتظار قیمت پایین برای جنس واقعی داشته باشیم! یه کاردی مثل bk2 که نزدیک 90 دلار قیمتشه ، از استیل 1095 استفاده میکنه که یکی از استیل های ضعیف در صنعت چاقو هست! یعنی 90 دلار میدین تازه اول راه هستین!!! این استیل بسیار نرم هست ، به راحتی و در هر زاویه ای به شدت تیز و صیقلی میشه و جالب اینه که اگر رنگ نداشته باشه خیلی درمقابل آب و هوا ضعیفه و زنگ میزنه! یعنی برای یه کارد خیلی معرکه یه بودجه 120 تا 200 دلاری نیازه
در مورد کارد های داخلی هم عرض کنم باز نسبت به صنایع دستی کشور های اروپایی واقعا مفت هست . کارد های دستساز خارجی از حدود 300 دلار شروع میشن . استیل های مورد استفاده s30 v و 145 cm هستن که تقریبا قیمت مشابهی دارن و تا حدود کارد های 500 دلاری هم از این دو نوع استیل استفاده میشه . در صورت استفاده از استیل های فوق العاده ی elmax و zdp 189 قیمت به 1000 دلار و بالاتر میرسه و cmp s90c که فکر میکنم بهترین استیل مورد استفاده باشه قیمت رو به 3000 دلار میرسونه . حالا جالب اینه شمش مورد نیاز برای ساخت یه کارد 300 دلاری حدود 50 دلار قیمتشه ! و کارد 3000 دلاری شمش مورد نیازش 200 دلاره ! یعنی بیشتر از 80% قیمت کارد برای دستمزدش هست . ولی توی ایران بهترین کارد ها رو با 300-400 تومن میسازن . استیلشون نمیدونم چیه ولی بسیار نزدیک به s30 هست و درکل منظورم اینه با توجه به قیمت مواد اولیه و زحمتی که سازنده میشه و بارها آلیاژ رو میفرسته توی کوره و صدها بار با چکش بهش ضربه میزنه تا به ظرافتی برسه که با وزن خودش توی هوا کاغذ رو میبره ، این قیمت ها واقعا کمه . چقدر خوب میشد یه مقدار به کار این عزیزان و هنرمندان نگاه میکردیم .... البته در کل مشکل از جای دیگ هست ... با حقوق ماهی 1/5 میلیون تومن خریدنه یه کارد 500 تومنی ، حرکت جالبی نیست!
خلاصه هرکی توان مالیش رو داره کارهای این عزیزان رو هم توی لیست خودش قرار بده
من اگر بتونم استیل مورد نظر خودم رو پیدا کنم و دستم هم کمی باز شد ، حتما یه کارد ساخت داخل سفارش میدم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2016-01-12 01:05 AM

[تصویر: a_11_.JPG]