شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2016-08-01 10:10 PM

قیمت این فشنگ 44یا45هست که بازم زیاده و خریدش توجیهی نداره، ارزانترین فشنگها سیلیر بولت و وینچستر سوپر ایکسه که بین سی تا سی و پنج هست ، هیچ فروشگاهی مجاز به فروش مهمات خارجی نیست و بصورت علنی نمیفروشه و شما باید با مراجعه حضوری به فروشگاهها به سبب اشنایی و یا جلب اطمینانشون مهمات خارجی تهییه کنید.

حسین حقیقی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - karbakhsh - 2016-11-08 11:12 PM

[تصویر: CAM03169.jpg]
سلام. این فشنگ مال چه تفنگیه؟احتمالا مال گرینوف باشه!! ایا اگه مال گرینوف باشه برا تفنگهای دیگه(روسی)قابل استفاده هسته؟ ممنون از محبت دوستان

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - alimaleki - 2016-11-08 11:43 PM

سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8) اگر چاشنی برنجی است گرینوف است Khansariha (8) واگر چاشنی مسی است SVD داراناگوف است Khansariha (8)Khansariha (8)باتشکر

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - RAK - 2016-11-09 02:16 AM

(2016-11-08 11:12 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[i
سلام. این فشنگ مال چه تفنگیه؟احتمالا مال گرینوف باشه!! ایا اگه مال گرینوف باشه برا تفنگهای دیگه(روسی)قابل استفاده هسته؟ ممنون از محبت دوستان
با سلام این فشنگ (7.62 * 54R )هم به تیربار گرینوف میخوره هم به SVD میخوره هم به موسین ناگانت بهتره بگیم قابل شلیک هست .
در این شماره کالیبر فشنگهای بسیار متنوع و با مشخصات فنی گوناگونی برای استفاده در انواع سلاحها مختلف تولید میشه
ولی به طور خلاصه فشنگهای شکاری داری سری شکاری و چاشنی شکاری هستند
فشنگهای جنگی دارای رنگ مرمیهای مختلف در نوک که هر کدوم خصوصیات خودشونو دارن
ولی انهای که دارای چاشنی بزرگتر هستند در تیر بار و چاشنی ریزها معمولا برای SVDاستفاده میشه
این به این معنی نیست که نمیشه در دیگری استفاده کرد

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - raminqwe - 2016-11-14 09:24 PM

(2016-07-10 01:30 PM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: Screenshot-۲۰۱۶-۰۷-۱۰-۱۴-۱۲-۱۳-1.png]

دوستان کسی اطلاعاتی در مورد دقت و کیفیت این نوع فشنگ داره؟؟؟؟؟

راهنمایی کنیدKhansariha (8)
احتمالا جنگی باشه و کشندگی لازم واسه شکار رو نداشته باشه ولی ونش مهم نیست در مورد دقت و کیفیتش اگه راهنمایی کند ممنون میشم

این فشنگ روکش مرمیش مس نیست یه روکش اهنی یا استیل داره. و برای خان ضرر داره ولی قابلیت ترکش شوندگی بالایی داره چون مثل مس خم نمیشه و میشکنه بنابراین تخریب بالایی داره

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - karbakhsh - 2016-11-17 10:41 PM

در مورد فشنگ موسین روسی ایا نوع شکارش هم موجوده یا فقط از انواعی که دوستان اشاره کردن استفاده میشه. مشخصا از گفتهای بزرگان نتیجه میگیریم که نوع باروت داخل فشنگ و نوع چاشنی و نوع مرمی برا هر کدام از موارد svdیا گرینوف فرق داره.
فشنگای بنده بعضی نوک مرمی زرده و بعضی خیر. پوکه و مرمی تقریبا یک رنگه و چاشنی هم بزرگ نیست و برنجی رنگه. بدرد شکار میخوره که برم چشم بازار کور کنم یا نه؟؟ خخخ

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - alenentezar - 2016-11-23 03:46 PM

با سلام خدمت اساتید محترم
ایا کالیبر 17*7 در اسلحه طپانچه وجود دارد؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2016-11-23 09:03 PM

با سلام :
خدمت شما دوست عزیز ، عرض کنم بنده 7 ندیدم ولی در دنیایی پر از سلاح و مهمات شاید این فشنگ هم ساخته شده باشه .
کالیبر 7 میشه چیزی بین 25 و کالیبر 32 که هر دو در تپانچه های بسیار کوچک بکار میروند ولی چیزی که شما فرمودید بسیار به 9در 17 والتر نزدیک است که آن هم کالیبر پر کاربردی است خصوصا در سلاحهای کوچک اروپایی .
موفق باشید

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - alenentezar - 2016-11-24 02:24 PM

با سلام و عرض ادب خدمت جناب اقای کوهنورد عزیز
ضمن تشکر از راهنمایی حضرتعالی . من این فرمایش شما را به یکی از دوستان که این کالیبر را عنوان نمود مطرح کردم مقرر شد عکس گلوله را برای من ارسال کند من هم ان را به رویت شما میرسانم . این بزرگوار میگفت برای یک طپانچه کوچک روسی استفاده میشود بنام blow mini 2003 . رفتم توی اینترنت اکثر مطالب هم به زبان روسی هست که من متوجه نشدم.
در ضمن ایشان گفتند که کالیبر گلوله را خودشان با کولیس اندازه گیری کرده بودند

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - alenentezar - 2016-11-24 09:59 PM

جناب اقای کوهنورد با سلام
دوستمان عکس گلوله را در ادرس ارسال کرده لطفا ببینید و نظر دهید . با تشکر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.