شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2016-03-19 01:57 PM

بله کشور های خارجی که درسته حق با شماست اما اینجا ایرانه ،وقتی خفیف برنو 2 پانزده بیست تومن قیمت میخوره ،هفت مگنوم بایدم قیمتش همین باشه ، اما اگر با زاویه دیگه به قضیه نگاه کنیم ، پول هنگفت برای خرید سلاح توسط یک ادم اسلحه شناس و خبره بیخود هست چون بلده کار خودشو راه بندازه ، این نوع سلاح بدرد مرفهین بیدرد میخوره که واسه ژست و فیگور گرفتن سلاح میخرن و کاربرد دیگه براشون نداره البته این وسط هستند معدودکسانی که استفاده دارن و براشون کاربرد هم داره .

حسین حقیقی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hunter extreme - 2016-03-19 07:23 PM

سلام

قیمت گذاری سلاح ها تو ایران بسیار مزخرف و از هیچ قانونی تبعیت نمیکنه مثلا یکی برونینگ مکسوس اورده بود تو یه فروشگاه اسلحه مهمات 65 میداد !!! در حالی که یک اسلحه 6-7تومنی هم که باز اونم چن برابر قیمت خودش بفروش میرسه همون کارو بخوبی انجام میده . که این قیمت ها دلیل خودش هم داره ( فرایند جواز و رشوه و..) البته بعضی موارد هم بخاطر کمیاب بودن دست فروشندگان رو باز میزاره

عقل سلیم حکم میکنه اسلحه200-300 دلاری نباید 15 ملیون خرید یا .....

سال نو پیشاپیش مبارک Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Homansalam - 2016-04-30 11:29 AM

سلام دوستان
فشنگ ها را باید چگونه نگه داری کرد که هوازده و کدر نشوند؟
ایا روشی هست که فشنگ های هوازده را پاک وبراق کرد؟
ممنونم.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - gaskin - 2016-05-03 01:36 PM

باسلام خدمت تمامی اهالی محترم انجمن
دیروز برای خرید فشنگ خارجی برنو رفتم اسلحه فروشی فشنگ سیلر چک رو میداد فروشنده دونه ای 25 میخواستم بدونم قیمت چنده ارزون میده گرون میده فشنگی که گفتم باید چه مشخصاتی داشته باشه تا حالا فشنگ خارجی نگرفتم برای تفنگ
با تشکر از همه اهالی انجمنKhansariha (256)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - saintman - 2016-05-03 03:31 PM

سلام خیلی خوب میده من 35 قیمت دارم

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Homansalam - 2016-05-03 11:52 PM

سلام فشنگ مهام و ICIG کالیبر 270 تا چند سال میشه نگه داریش کرد و استفاده نمود؟ممنونم

انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2016-05-04 12:04 AM

ماشالله دوستان چه سوالهایی سختی میپرسند ،اقا هومن فشنگ چه مهامش چه رمینگتون تاریخ مصرف نداره که یا من تا حالا ندیدم روی جعبه یا پاکت فشنگ تاریخ انقضا بزنه ،شما فرض کن صد سال خوبه یا بیشترس کنم خخخخخ من خودم فشنگ ام ام ساخت جنگ جهانی دوم همین امسال باهاش شلیک کردم ،مهمات بسته به نگهداریش خراب نمیشه مگر اینکه مستقیما توی اب بیوفته و یا مدت مدیدی زیر بارون باشه،من برام پیش اومده فشنگ حتی توی اب افتاده برداشتم شلیک کردم عمل کرده پس ناراحت عمر فشنگات نباش برو به جای ذخیره کردنشون چهار تا شلیک بکن حالشو ببر چهار تا تصویرم بزار ما کیف کنیم موفق باشید.

حسین حقیقی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2016-05-04 06:24 AM

(2016-04-30 11:29 AM)Homansalam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
فشنگ ها را باید چگونه نگه داری کرد که هوازده و کدر نشوند؟
ایا روشی هست که فشنگ های هوازده را پاک وبراق کرد؟
ممنونم.

نگه داری فشنگا باید در جایی باشه بدور از رطوبت ونم تا نه باروت وچاشنی نم زده وخراب بشه ونه بدنه گلوله سیاه واکسیده بشه ( نگه داری فشنگ درجای خشک وخنک ) ب
اگر فشنگی خیلی زنگار زده و اوضاعش خیته اصلا شلیکش نکنید( رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون ) واگر کمی اکسیده شده توصیه این حقیر اینه که شلیکش کنیدو اقدام به براق کاری نکنید چون با این کار هم مرمی لاغر میشه درحد مثلا صدم میل ودقتش میاد پایین بخاطر درگیری کمتر باخان وهم با ساییدن پوکه باعث بشید پوکه لاغر بشه و برگشت دوده داشته باشید که بازم اینم در برد و دقت موثر خواهد بود ( برای پاک کردن اکسیده میتوان از جلاسنج بهره برد )
اساتید عزیز اگر ایرادی میبینند متذکر بشند
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2016-05-03 01:36 PM)gaskin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت تمامی اهالی محترم انجمن
دیروز برای خرید فشنگ خارجی برنو رفتم اسلحه فروشی فشنگ سیلر چک رو میداد فروشنده دونه ای 25 میخواستم بدونم قیمت چنده ارزون میده گرون میده فشنگی که گفتم باید چه مشخصاتی داشته باشه تا حالا فشنگ خارجی نگرفتم برای تفنگ
با تشکر از همه اهالی انجمنKhansariha (256)

اگر فشنگا زنگار زده ویا مشکلی نداشته باشند 25 تومن خیلی خوب میده درخریدش شک نکن
من چندتایی میخواستم بخرم پارسال با 35 تومن هم گیرم نیومد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Homansalam - 2016-05-04 04:50 PM

سلام ممنونم از اساتید بزرگوار خصوصا اقای حقیقی و آسمان جان به خاطر راهنمایی ها شون.
آقای حقیقی من تازه واردم و فعلا منتظر جواز حمل صلاح هستم... برای گروپ گیری هروقت آمد چشم حتما. امروز رفتم اسلحه ومهمات ارتش مسئولش می گفت 5 تا 6 ماه تول میکشه که جواز بیاد.
آسمان جان ممنونم از راهنمایی شما تعدادی فشنگ ایرانی دارم که تیره رنگ شده بودند دوتاشو جلاسنج زدم از روز اولش هم براق تر شد ممنونم از راهنماییت.
جلاسنج مشکلی برای گلوله ایجادنمیکنه؟ باز هم ممنونم.
[تصویر: -۱۷۰۱۴۸.jpg]
[تصویر: -۱۶۵۴۰۱.jpg]
[تصویر: -۱۶۵۶۳۲.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2016-05-04 09:19 PM

هومن جان ای کاش عکسارو ریسایز شده قرار میدادید نت من واکثر بچه ها منفجر شد به جان خودم خخخخخخخ دمت گرم
به نظر این حقیر اون گلوله ابتر رو لطفا شلیک نکنید که خدای نکرده برای خودتون وسلاح مشکلی پیش نیاد (احتیاط)
درمورد جلا دادن گلوله ها من نظرمو دادم دیگه تا چه حد این نظر من درست باشه اساتید باید نظر بدند ودر عمل هم میشه گلوله جلا داده شده رو با گلوله اکسیده مقایسه کرد( ازنظر دقت وپس زنی دوده )