شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mirlohi - 2015-09-09 01:04 PM

سلام.اطلاعاتی در مورد کلمه کالیبر از ویکی پدیاKhansariha (8)در زبان‌های اروپائی این واژه (Caliber یا Calibre) از واژه ایتالیایی کالیبرو (calibro) آمده که آن نیز خود از واژه عربی «قالب» گرفته شده که قالب هم از ریشه پارسی کال و واژه کالبد گرفته شده‌است.Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rngs - 2015-09-23 08:14 PM

سلام به دوستان عزیز
یه سوالی داشتم . کسی میتونه قطر ، ظخامت و عمق داخل محل چاشنی گلوله کلاش رو بنویسه ؟ ( bullet primer )
اگه با کولیسی چیزی بتونید اندازه بگیرید ممنون میشم ؟ Khansariha (226)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - AiatAzizi - 2015-09-27 11:45 AM

سلام به دوستان عزیز و گرامی.کسی اطلاع از قیمت آزاد فشنگ ام یک و برنو(عشایری) و 8/57(مهام) داره؟

دوست عزيز
فروش مهمات در سايت مجاز نيست

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-09-27 05:31 PM

قیمت فشنگ ام 1 رو ندارم اما فشنگ عشایری برنو 10-11 تومن ومهام سافت پوینت(سرسربی) 12-14 تومن

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mirlohi - 2015-09-28 10:13 AM

همین بنده خدایی که نخجیر تکلول رو ازش خریداری کردم به اندازه موی سر منو شما کل و بز زده.آلبومش رو هم بهم نشون داده لاف نمیزنه.5 سال پیش یه گلوله زن کالیبر 308 داشته که تو فاصله 800 متری با دوربین میزنه تو شکم یه کل.فاصله رو هم درست میگفت چون خودش از صفحه رنج فایندر عکس گرفته بود.ازش پرسیدم چند میل دات بالا تر از شکم کل رو نشونه رفتی که گفت هیچی!!!!!!!! گفت دقیقا نقطه وسط دوربین رو گرفتم رو شکمش و زدم که افتاد.Khansariha (226)حالا سوال من از دوستان اینه که آیا گلوله 308 اینقدر شتاب داره که تو 800 متر افت نکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - nimrooz - 2015-09-28 10:34 AM

با اجازه اساتید ... فک نکنم اینجور باشه ،دوست من 308 با دوربین دیجیتالی داره که همراه هم بودیم تو 611 متر سنگی رو هدف گرفت ... افت زیادی داشت که دوربین این افت رو میگیره و نقطه قرمز رو هدف روشن میشه ... نشون منم تو دوربین لاد بعد از شلیک ... سنگ رو هم زد

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - peisaz - 2015-09-28 10:38 AM

جناب میر لوحی
لاف زدن یکی از اجزای جدایی نشدنی از شکار هست!!!!!
و معمولا افرادی که اطلاعات علمی کم و عملی زیاد دارند در این امر متبحر ترند.
یکی از دوستان من اصرار عجیبی به کند بودن برنو و پر سرعت بودن 308 داره و مرتبا میگه سرعت برنو 400 متر در ثانیه و 308 600 متر بر ثانیه هست. من هم به احترام کسوت سکوت اختیار میکنم.

برای بیرون آمدن از کشتزار یک سوال دارم:
آیا مرمی فشنگهای ایرانی 270 با چسب به پوکه چسبیده اند؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - nimrooz - 2015-09-28 11:20 AM

بله دوست عزیز یه مقدار چسب سیاه جهت جلوگیری از رطوبت دیدن باروت دور مرمی 270 و 8.57 وجود داره

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - adeljan - 2015-10-01 04:03 PM

(2015-08-03 03:45 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-03 10:09 AM)adeljan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من 20تا فشنگ mmقدیمی دارم که چاشنیهاشون از کار افتاده وعمل نمی کنه ومی خواهم باروتشون رادر بیارم وداخل فشنگ عشایری بگذارم چون فشنگهای عشایری خیلی دود دارند و4تا که شلیک بکنی گلنگدن کیپ می کندودوستانی که دستی برآتش دارند نظربدهندکه این کاررابکنم یافشنگهای عشایری باروتشون را در بیارم ویک دست بکنم ؟

اگر شما تجهیزات پر کردن فشگ را دارید ، دو راه پیش رو دارید:
1- پس از در آوردن مرمی ها و تخلیه باروت آنها ، چاشنی های فاسد را تعویض کرده و سپس با معدل گیری وزن باروت ، همان فشنگ ها را پر کنید.
2- فشنگ عشایری را باز کرده و مرمی و باروت آن را کنار گذاشته و از مرمی و باروتMM (باز هم وزن باروت 20 فشنگ را تقسیم بر 20 و با ترازوی دقیق باروت هر فشنگ را پس از توزین ، پر کنید) در پوکه عشایری با چاشنی سالم برای پر کردن استفاده کنید.

چاشنی گیرمیاد؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Koroosh - 2015-11-01 12:58 AM

با سلام
از استادان گرامی تقاضا میشود در رابطه با مشخصات انواع فشنگ گلوله زنی ( RWS ( 270 و مقایسه آن با دیگر فشنگهای خارجی مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد .
با تشکر