شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - whisper - 2012-10-09 05:18 PM

(2012-10-09 05:03 PM)LITKOH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اینا یخورده شبیه چاشنی هستن؟!!
قدرت خوب و صدای وحشتناکی داره موقع شلیک از داخل لوله (صدای سوماترا در مقابلش سوسکه!!) و باید حتما بولت جلوش باشه.... و بلوک رو از 15 متری با پرومگنوم پرشده سوراخ میکنه
ولی از من میشنوی تو این حالت به درد نمیخوره با این که حداقل 70-80 ژول قدرت داره
جاوید یدونه ساخته بود و در کل نسبا رایجه ولی بدرد نمیخوره الا واسه کسی که بخواد هزینه کنه و عشق خفیف باشه در کل..
باید تفنگ تغییرات کلی بکنه تا ایمن باشه و باز ه مشک صاف شدن لوله هست،ساخت شاتگان به مراتب راحت تره تا خفیفی که خطر نداشته باشه
ساخت هم غیر قانونیه

قانون ایران رو ولش کن
کلاشینکوف که نمی خواهیم بسازیم ، یک اسلحه ساده ولی خیلی زیبا که بیشتر برای دکور و ... می شه ازش استفاده کرد
فردا می رم جهت تست ، به احتمال زیاد جواب می ده
Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mhrSB - 2012-10-09 05:27 PM

اگه علاقه به ساخت خفیف دارین به نظر من برین بخرین بهتره.
اما خودم هم یه فکر داشته مبنی بر این که یک سلاح لوکس درست کنم(طلا کوب و جواهر نشان و ...)با کالیبر 22(که دقیقا میشه 5.56)با فشنگ های 5.56 استاندارد ناتو(البته فقط یکم نقشه هاش را کشیدم)و دنبال مجوزش هیچ وقت نرفتم اما اگه کسی بتوانه درست کنه خیلی خوب میشه.(البته با مجوز)
یه پیشنهاد دارم هیچ وقت دنبال کار غیر قانونی نرین،اگر کسب تجربه باشه خوبه اما اگه قصد ساختن واستفاده کردن باشه بهتره ادم از راه قانونی بره جلو.هم پول کمتری خرج میکنه(تا هدف نهایی)،هم امنیت اسلحه بالاتره و هم قانون پشتیبان شماست.
Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2012-10-09 08:00 PM

داداش گلم تو رو خدا این جوری نگو ولش کن بعضی چیز ها بد جوری ادم رو به درد سر میاندازه شما هر چیز غیر قانونی رو که داشته باشی با اسلحه نمیشه مقایسه کرد خدا نکنه ادم یه جا گیر کنه که نه راه پس داشته باشه نه راه پیش تازه اون هم برای صرفا تفریح .میدونم که شوق تحقیق و ازمایش تو جونت افتاده ایکاش یه جایی برای جوون ها بود که این انرژی ها رو تخلیه کنن اگر از نظر تئوری میخوای بدونی اره میشه درست کرد ولی هر چی که ادم بتونه درست کنه مگه باید بسازه ؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - LITKOH - 2012-10-10 09:30 AM

منم با آقای کوهنورد موافقم
البته در مورد گیر افتادن زیاد تابلو نیست الا صداشKhansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (51)
ولی با لوله معمولی خووووووووووووووووووووووووف دارهKhansariha (21)Khansariha (21)
من سه تا شلیک کردم از ترس داشتم سکته میکردم انصافا ، موقعی که شلیک میشد فقط منتظر بودم لوله بترکه

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - كولي - 2012-10-10 10:02 AM

سلام
راستي ميدوني اين دستگاهها يك كاليبر ديگه هم داره تقريبا 6.35 ناتو

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - LITKOH - 2012-10-10 01:15 PM

آره ، اون 150 تومنه ، اینا 200، باروت توش هم سیاهه، برخلاف اینا که سفیدن، طولش هم تقریبا یکسانه

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Don Corleone - 2012-10-13 07:52 PM

کلیپی از نحوه پر کردن فشنگهای گلوله زنی از سایت اپارات:Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - LITKOH - 2012-10-14 04:12 PM

در ضمن کالیبرش 25. هست ولی مگه 25. ناتو ریم فایره؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!و طولش هم یک سانت بیشتر نیست اینا....Khansariha (399)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - bycal - 2012-10-21 12:10 AM

مراحل پر کردن فشنگ گلوله زنی

قسمت 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قسمت2

قسمت 3

در پی درخواست دوستان هر سه قسمت از مراحل پر کردن فشنگ گلوله زنی رو در اپارات اپلود کردم و در اختیار دوستان میزارم امیدوارم مفید باشه و قسمت های اینده رو هم بزودی برای علاقه مندان اپلود میکنم امید است مورد توجه و استفاده قرار بگیره
بدون شک و با قاطعیت میتونم بگم کلاس اموزشی برای پر کردن فشنگ از این بهتر و زیباتر نمیشد و همه عشق و علاقه من به این هست که دوستان از این رهگذر اندوخته ای حتی اندک ببرن
کوچک همه شما هستم و تشکر که مطالب منو دنبال میکنین
مرجع:دوست عزیزbernokhanدر یوتیوب ساکن فرانسه

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - bycal - 2012-10-22 11:06 PM

مراحل پر کردن فشنگ گلوله زنی شکاری اخرین قسمت
در پی استقبال دوستان و پیگیر شدن در ارتباط با هر چه سریعتر اپلود کردن قسمت های مختلف پر کردن فشنگ گلوله زنی شکاری چهارمین و اخرین قسمت تقدیم حضورتان میشود امید است در راستای هدف اموزش صحیح دوستان هر چند اندک از این مقوله توشه ای برده باشند

منبع :یوتیوب که در اپارات اپلودش کردم