شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - frank - 2015-06-13 01:29 PM

سلام
بهتر از تانیتا ژاپن نیست تو ایران حدود 600 تا700 بیست گرمیش قیمت داره
چون نمایندگی هم داره تو ایران به قیمت جهانیش هم خیلی نزدیکه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - dieselpower - 2015-06-13 09:17 PM

دوستان ترازو های چینی تو بازار که حدودا بین ۲۰ یا ۳۰ تومن قیمت دارن ترازوهای خوب و دقیقی هستن و اگر اینجور که عرض میکنم باهاشون رفتار کنید دقت لازم را دارا هستند
اولین و مهمترین مورد اینه که ببینید ترازو چند صفر هست؟ مثلا اگه 0.00 سه صفر باشه یهنی تا صدم گرم را نشون میده ولی چون چینی هست روی صفر اخرش اصلا حساب نکنید یعنی این ترازو تا دهم گرم بسیار دقیق هست و اگر صدم گرم دقیق لازم دارید باید به دنبال ترازو چینی چهار صفر یعنی هزارم گرم باشید که صدم گرم را دقیق نشون بده ،البته قیمت ترازو ها هم با افزایش صفر هاشون بالاتر میره.
دومین نکته اینه که در رفتار با ترازوهای چینی هیچوقت بیشتر از نصف ظرفیت اسمی ترازو،وزن روش قرار ندین که حساسیتشو از دست میده مثلا اگه ظرفیت ترازو ۲۰۰ گرم هست حداکثر باهاش وزن تا ۱۰۰ گرم بکشید.و البته هر چه کمتر هم بهتر
سوم اینکه ترازو را حتما در محل کاملا تراز و محکم مثل شیشه قرار بدین که البته این موضوع برای همه ترازوها صادق هست
چهارم اینکه جسم مورد نظر را از فاصله کم روی وسط صفحه ترازو رها کنید و از از گذاشتن معمولی روی سطح ترازو و از قرار دادن در گوشه های صفحه اندازه گیری اجتناب کنید.
در اخر اینا که عرض کردم تجربیات من بود و وحی منزل نیست و ممکنه همش هم درست نباشه و نهایتا اگه واستون مقدور بود و مشکل مالی نبود توصیه بنده هم خرید ترازو جنس خوب هست.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - ATGroup - 2015-06-14 11:07 AM

دوستان ما تو طلا فروشیها تقریبا همگی از ترازو های شرکت A&D استفاده میشه ساخت ژاپن هست اکثرا 2 صفر هستن یعنی با دقت 0.01 می سنجن به PC هم با پورت COM متصل میشن کیفیت ،دقت و صحت اعدادش در طول زمان حرف نداره اما خوب یکم گرونه و یه مطلبی که به نظرم رسید این هست که هر از گاهی واسه کالیبره کردن اونها یه وزنه فوق دقیق داریم (100.00g یا 500.00g) که از اون استفاده میکنیم (با دستکش و بدون تماس دست )حالا نمیشه واسه همین ترازو های چینی هم پیش یکی برین واستون کالیبره کنه یا اگه این سیستم نداره دقتش و صحت اونو چک کنین .
یه مطلب دیگه که به صحبتهای دوستمون اضافه کنم اینکه جریان هوا (مثلا توی مغازه باد کولر) هم در میزان نمایش درست وزن تاثیر داره و اگه خیلی براتون مهم بود حتما 2 بار وزن کنید

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-06-14 12:54 PM

ترازو بادقت 0/01 گرم وژاپنی ارزش خریدن رو داره /قیمت رو لطف بفرمایید ممنون میشم

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - ATGroup - 2015-06-14 04:09 PM

پیشاپیش از اینکه پست بی ارتباط از موضوع می گذارم از مدیران عذر میخوام اما شاید به درد کسی بخوره
والا این شرکت محصولات زیادی واسه مصارف مختلف داره که همشون از بهترین ها هستن (از نظر من) اما اگه منظورت یه ترازوی برند A&D حالا از هر سری یا میزان وزنی که باشه(گمونم تو بازار از 100g تا 15KG باشه) ولی با دقت 0.01 باشه گمون نکنم زیر 1 تومن موجود باشه (اگه دست دو سالم گیرت اومد شک نکن) تو نت هم بگردی زیاد می بینی اکثرا نمونه ها واسه آزمایشگاه و کارهای این شکلی هست حتی یه سری با دقت 0/00001 گرم هم داره Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حدود قیمت دستت میاد

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Colt - 2015-06-14 07:49 PM

سلام بر دوستان
بنده يك سري وسايل ريلودينگ در آلمان خريداري كردم كه شامل پرس و دايز و چكش و ترازو هستش.
ترازويي كه بنده خريدم
RCBS 505
هستش با دقت ٠/١ گرين. كه براي ريلودينگ و يك دست كردن باروت فكر ميكنم مناسب باشه قيمت اين ترازو ١٢٩ يورو هستش اميدوارم بتونم اين وسايل را با خودم از آلمان بيارم و مشكلي پيش نياد.
به محض ورود حتما عكس خواهم گذاشت فقط دعا كنيد

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2015-06-14 10:43 PM

نکته جالب در فشنگ های زیر:
اسم سازنده و کالیبر در بدنه پوکه درج شده:
[تصویر: 14_151434309103641.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - sajadm - 2015-06-14 10:51 PM

(2015-06-14 10:43 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نکته جالب در فشنگ های زیر:
اسم سازنده و کالیبر در بدنه پوکه درج شده:
[تصویر: 14_151434309103641.jpg]

کاش مال من بود

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - nimrooz - 2015-06-15 10:24 AM

من تا به امروز نمیدونستم که وینچستر super x هم تولید مهمات برا کالیبر 8 داره...

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2015-06-15 10:41 AM

هر کارخونه برای تمامی کالیبرها تولید میکنه واسه خفیفم داره