شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2015-06-13 07:50 AM

اف ان وام ام که جنگین وخیلی توی بالستیکشون نمیشه اطلاعات زیادی رو بدست اورد وبیشتر باید تجربی رفتارشون دستت بیاد اما فشنگای خیلی خوبین ولی سیلیر بولت رفتارش ثبت شده است وقابل پیش بینیه برای دوربینهای تخمین افت برای دوربینهای معمولی که هر سه تا خوبن وباید رفتارشونو یادداشت کنی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - nimrooz - 2015-06-13 08:33 AM

ممنونم...شما رفتار تقریبی فشنگای عشایری رو میدونین به چه شکل هست؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-06-13 09:00 AM

(2015-06-13 12:49 AM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وزن عشایری اسمان عزیز 173 الی 4 ،قدیما که من وزن میکردم

حقیقی جان ترازوهایی که دراختیار مردم هست از مارکای مختلف ودقتهای مختلفی برخوردارند ناگفته نماند فشنگای عشایری هم یه دست و یک وزن نیستند و اختلاف دارن یا در وزن مرمی یا در وزن باروت ویا هردو /

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2015-06-13 09:04 AM

بالاخره میانگین اونا که نزدیکن بدستت میاد وقتی شما همیشه از یک ترازو استفاده کنی حالا یکبار امتحان کن با اونایی که هم وزنن بزن ببین تغییری میکنه
فشنگای عشایری من همیشه تو سی متر تنظیم میکردم صد مترو پنج شیش سانت بالا میزد دویست صفر بود ،وسیصد دقیقا یادم نیست اما فکر کنم بیست سانتی افت داشت
اما شما تو سی متر سعی کن لبه بالایی خالو بزنی ،وسط نباشه بعد تا سیصد جواب میده

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - nimrooz - 2015-06-13 09:21 AM

برا من هم تقریبا همین شکله،تو 100 متر 7یا8 سانتی بالا میزنه ،تو 180 تا200 متر + رو هدف و 220 تا 230 7یا8 سانت زیر + و برا مسافتای بالا + رو تقریبی بالا تر میگیرم...

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-06-13 11:07 AM

(2015-06-13 07:34 AM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما یه ترازوی دیجیتال بگیر وهر مقدار فشنگ که داری وزنشون کن اونایی که توی یک گرینن مشخص کن نتیجه بهتری میگیری حتی فشنگای خارجی هم گاهن تا یکی دو گرین باروتشون متفاوته کم وزیاده

حقیقی جان یه مطلب هست که عرض میکنم/ ((وزن پوکه خالی رو یکسان فرض میکنیم )) حالا دراین فشنگ دوپارامتر (متغیر) هست وزن مرمی+وزن باروت / وزن کردن فشنگای فابریک خوبه بتده منکرش نیستم (بیشتربرای مارکهای معتبر) اماتازمانی خوبه وسندیت داره که ترجیحایکی از پارامترهامون حتما ثابت باشه یا وزن مرمی ثابت باشه که با وزن کردن فشنگا بدونیم کدومیک باروت یکسانی دارند یا وزن باروت یکسان باشه که باوزن کردن بدونیم کدوم وزن مرمی یکسانی دارند/ شما در نظر بگیرید که یک فشنگ عشایری بامثلا 170گرین وزن مرمی وبا باروتی به وزن مثلا 40گرین=210 گرین ایا بافشنگ دیگه ای که مرمی باوزن 180 گرین وباروت 30 گرین =210گرین دارد وهردو هم در وزن کشی برابرند ایا رفتار ودقت مشابهی از خود بجا میذارن ؟؟ ایا فشنگای عشایری یکی از منغیرهای فوق رو یکسان داره ؟؟ همونجور که میدانید باید فشنگا باز بشه وریلود ویه دست بشه تا نتیجه بهتری روشاهد باشیم / پرحرفی بنده رو ببخشید

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2015-06-13 11:24 AM

نه عزیز، 180 گرین با 170. گرین با وزن یکسان رفتار مشابهی قطعا نمیتونه داشته باشه ،اما شما فرض کن تمامی مرمیها یکسان باشه توی عشایری که نیست یک گرین بالا پایین داره اما نزدیکن بهم تنها عاملی متغییری که در مورد فشنگ پر خیلی بالا پایین میکنه باروته که اونم همه از یه جنسه ،این گفته من یه دقت تقریبی خیلی کمی به تیراندازی اضافه میکنه ،الان فشنگای 270 سیلیر بولت تا دو گرین گاهن چهار گرین بازی در میاره در صورتی که وزن پوکه و مرمی در همه یکسانه واین اسون ترین راهه ،اما برای نتیجه درست باید باز بشه وریلود بشه این مستلزم چکش ووسایل ریلوده

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - aminrahimi - 2015-06-13 11:31 AM

باسلام
میشه درمورد ترازوها بیشتر توضیح بدین چه مارکهایی دقیق تره وقیمت چنده واز کجا باید تهیه کرد

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - hossein1haghighi - 2015-06-13 11:59 AM

سلام ،بنده یه مدل دارم الان اسمش یادم نیست اما دقت همه شون یکسانه خیلی فرق نمیکنه چی بخری ، مگر اینکه بخوای چیز گرون قیمتی بخری
در حد گرم خطا دارن

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - aminrahimi - 2015-06-13 12:18 PM

قیمتا چنده از کجا باید بخری