شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - whisper - 2012-10-06 03:36 PM

نه فکر نکنم
چون جعبه اش که این ها رو از توش در اورد روش عکس تیراندازی داشت و اینکه من یک روز با فندک اتمی یکی رو ازمایش کردم ، یک ساچمه از داخل گلوله در اومد و قوطی رانی رو سوراخ کرد ، حالا می خواستم یک سری اطلاعات درباره اش بدست بیارم

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - honi - 2012-10-06 03:47 PM

دوست عزیز فک کنم اینا تیر مشقی باشن اینا فقط داخلشون باروته

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - whisper - 2012-10-06 04:10 PM

فکر کنم 20 سانت قوطی رانی فاصله داشت
الان یک ازمایش دیگه می کنم و نتیجه رو همینجا می نویسم
فقط یک سوال هم داشتم ، تهیه فشنگ های خفیف نیاز به جواز داره ؟ یا همینطوری می فروشند ؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - masih.hunter - 2012-10-06 07:52 PM

اینها میخکوب صنعتی هستن .

بله خرید فشنگ خفیف نیاز به جواز اسلحه داره و سهمیه هم داره .

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - whisper - 2012-10-06 09:14 PM

به نظرم اگر انقدر قدرت داره که میخ رو فرو کنه ،پس می تونه یک ساچمه 5.5 رو به فواصل دور شلیک کنه دیگه ؟ درسته ؟
یعنی ساچمه جلوی این میخ کوب ها در یک محفظه قرار بگیره

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2012-10-08 10:20 AM

دوست عزیز جناب ویسپر اینها همانطور که دوستان گفتند مربوط به دستگاه میخکوبی معروف به هیلتی است و در سازه های بتنی بکار میرود داخل ان فقط باروت است زیرا وظیفه ان ایجاد فشار بالا در یک پیستون کوچک میباشد شما خودت استادی ، تاج سری ، دستکاری اینها بسیار خطرناک است دلیل هم حساسیت باروت و پرایمر ان است .یکی از دوستان قدیمی بنده ناخن انگشت اشاره اش را از دست داد چون داشت پرس سر ان را بزور باز میکرد گذشته از همه اینها ساخت اسلحه با اینها جرم سنگینی هم دارد بدرد هم نمی خورد چون برای شلیک گلوله ساخته نشده سرعت دهانه یکنواخت ایجاد نمی کند . با وجود این همه تفنگ بادی پر قدرت با دقت بالا که هیچ منع قانونی هم ندارد اینکار ها جز اتلاف وقت و پول و خطر چیزی نیست این ها مال زمانی بود که امکانات کم بود زمان جنگ بود من زمانی که دیدم یک بادی متوسط در حد 16-17 ژول از فاصله 10 متری یک شیشه نسبتا ضخیم را سوراخ کرد ( توجه کنید سوراخ ، نه شکستن ) فهمیدم زمان استفاده از خیلی چیز ها به سر امده انشالله سالم سرحال باشید و از زندگی لذت ببرید

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - whisper - 2012-10-08 04:47 PM

ممنون از اطلاعاتتون
من خودم 4 تا از این ها رو ازمایش کردم ، واقعا به این کوچیکشون قدرت خیلی زیادی دارند ، طوری یک تخته ام دی اف رو از وسط نصف کردند
روش ازمایش هم به این صورت بود که در ام دی اف یک سوراخ زدم و میخکوب ها رو در اون ها قرار دادم و با حرارت منفجرشان کردم که باعث از وسط نصف شدن چوب شد

Khansariha (214)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - كولي - 2012-10-08 06:28 PM

سلام
whisprex عزيز خواهش ميكنم ازاين آزمايشها نكن من دوبار با اين آزمايشها مجروح شدم يكبار با چاشني مين ضد نفر و يكبار با آزمايش بر روي نارنجك تفنگي ژ3 !!!!! (اگه گفتي چاشني انفجارش كجاست؟ ) البته اونا مال زمان جنگ بودند و ما هم جوان و كنجكاو . !!!!!
دركل تمامي گلوله ها براي انفجار در محيط بسته جان لوله طراحي شده اند با انفجار در محيط ازاد امكان باز شدن گلوله از كنارها يا اصطلاحا تركيدن گلوله بسيار زياد است تازه كهنه بودن پوكه بعلت هوازدگي بسيار مس يا سولفاته شدن آن هم مزيد بر علت ميشود.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - whisper - 2012-10-08 06:42 PM

ممنون Khansariha (8)
حالا اگر بخواهیم بصورت تئوری پیش بریم ، ایا اون میخکوب در صورتی که در یک سلندر قرار بگیرد قادر هست یک ساچمه 5.5 رو با قدرت بالای 30 ژول شلیک کنه ؟
اصلا دقت مد نظرمون نیست ، فقط قصدم این هست که بدانم فقط قدرت شلیک ساچمه رو داره یا خیر

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - LITKOH - 2012-10-09 05:03 PM

سلام
اینا یخورده شبیه چاشنی هستن؟!!
قدرت خوب و صدای وحشتناکی داره موقع شلیک از داخل لوله (صدای سوماترا در مقابلش سوسکه!!) و باید حتما بولت جلوش باشه.... و بلوک رو از 15 متری با پرومگنوم پرشده سوراخ میکنه
ولی از من میشنوی تو این حالت به درد نمیخوره با این که حداقل 70-80 ژول قدرت داره
جاوید یدونه ساخته بود و در کل نسبا رایجه ولی بدرد نمیخوره الا واسه کسی که بخواد هزینه کنه و عشق خفیف باشه در کل..
باید تفنگ تغییرات کلی بکنه تا ایمن باشه و باز ه مشک صاف شدن لوله هست،ساخت شاتگان به مراتب راحت تره تا خفیفی که خطر نداشته باشه
ساخت هم غیر قانونیه