شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-01-11 09:59 AM

ایافشنگ 57&8دراروپاوامریکا کاربردشکارداره یابازنشتش کردن؟ یاحق

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2015-01-11 10:08 AM

در آلمان كاربرد فراوان داره و اتفاقا توي يه فيلم شكار گوينده تاكيد بر كاليبر سلاح هاي تو فيلم و دوربين اونا داشت
كاليبر اونا 8 و دوربين اونا زايس بود

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - peisaz - 2015-01-11 01:15 PM

سلام به دوستان
پیرو مطالب دوستان گرامی در مورد کالیبر 8 این را اضافه کنم که تولیدات بعد از 1898 همگی 0.323 هستند. یعنی فقط اگر تفنگ عتیقه 8 پیدا بشه ممکنه کالیبرش کوچکتر باشه.
ضمنا به دوستانی که قصد خرید فشنگ 8 خارجی را دارند تجربه یکی از دوستان خارج نشین را منتقل میکنم.
ایشان فرمودند که در امریکا کالیبر 8 را بسیار ضعیف و با خط سیر بسیار منحنی (بسیار بدتر از آنچه که هست) تصور میکنند. دلیلش هم اینکه فشنگهای آمریکایی کالیبر 8 (فکر کنم فقط رمینگتون بسازه-مطمئن نیستم) با حداقل باروت پر میشن و دلیلش هم امکان وجود تفنگهای 8 با کالیبر باریکتر هست.
در امریکا هم که قوانین خسارت و ... به شدت پیگیری میشه.
خلاصه اگر فشنگ خارجی خواستید 8 آمریکایی نخرید.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - FMJ - 2015-01-11 10:05 PM

باسلام.
دوستان تجربه ی شخصی : فشنگ8×57 JS سلیر بلوت ابتدای سال جاری گیر اومد استفاده کردیم خیلی عالی بود.
مشخصاتشو میذارم اگه کسی گیرش اومد مفت چنگش!
196 گرین/ spپله ای/شماره تولیدش :2948/رقم سمت راست زیر بارکد: 331812/سال تولید2011/قدرت فوق العاده عالی واسه فاصله تا 250 متر (البته فاصله بیشتر رو تجربه نکردم مطمینا بیشترازاینا جواب میداد)/مشخصاتشم با سایت چک شد اصل بود/
یه عکس هم از پوکه ش دارم واستون میذارم:
[تصویر: 14210013151.jpg]
باتشکر.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - BERETA - 2015-01-11 10:23 PM

سلام به همه دوستان امروز فشنگ 303 ساخت چکسلواکی گیرم اومد به قیمت 25000 تومان میخواستم بدونم خوب خریدم یانه؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - FMJ - 2015-01-11 10:45 PM

داداش فشنگ خارجی الان با این قیمتا هرمدل و کالیبری گیرت بیاد عالیه..مبارکت باشه.
سلیر بلوته دیگه ؟؟؟!!!....

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - BERETA - 2015-01-12 11:21 AM

سلام به همه دوستان بله سلیر بلوته ازهمون سهمیه هاست که گل مشکی وارد ایران کرد ازیه نفرکه تازگی سلاحشو فروخته بود و چندتا از این فشنگا هنوز داشت که من ازش خریدم

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-01-12 01:46 PM

سلام فشنگ 57&8 ‏RWS‏ ۳۵تومن درسنندج/یاحق
دودوبخاروسوت ازسرادم بلندمیشه مثل قطار

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - BERETA - 2015-01-12 11:09 PM

سلام به همه دوستان داداش خیلی گرونه تو مشهد میشه 25به پایین گیر اورد.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-01-13 02:47 PM

استان کردستان قیمت تفنگ وفشنگ گرونه چون تعدادشون کمه سواستفاده میکنن/یاحق
البته زیادربطی ب تعدادشون نداره احتمالا میخان زود لرد بشن بخاطراینه