شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2014-09-17 10:25 PM

با سلام :
دوست عزیز در جواب سوال اول باید بگم بدلیل انحصاری بودن تولید سلاح در ایران پروف هاوس تجارتی وجود ندارد . انشالله که ایجاد بشه .
در مورد درخواست از دوستان مالک 270 ، باید بگم پیشنهاد بدی نیست ، ولی همینطوری هم امکان پذیر نیست . صرفنظر از هزینه زیاد ، شرایط یکسان در محل آزمایش ، سلامت تفنگ و حتی مهمات مصرفی با تاریخ تولید یکسان .... هم خیلی چیزهای دیگر در نتیجه موثر است .برای همین شرکتهای تولید کننده بهترین جداول را پس از آزمایشات مکرر و تحت تاثیر از محاسبات آماری ارائه میدهند . البته این خیلی خلاصه و مختصر از کاری بود که شما در نظر داشتید . با آرزوی موفقیت

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - guilanshekar - 2014-09-18 07:18 PM

صد البته
نکاتی که اشاره کردید مد نظر بنده بود لکن مسئله اصلی وجود این افراد بود
نمی خواستم اسب نخریده پالان بخرم خخخخخخ
حالا اگه هم پیدا نشدن باز خرجش 5 تا تیر 2014 است که فدای سرتان پرچم فروم بالا باشد مارا بس

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Kalashnikov - 2014-09-18 09:22 PM

با سلام و عرض ادب.

دوستان براي 270 چه نوع مارك و فشنگ خارجي را كه بشه تهيه و عملكرد عالي داشته باشه پيشنهاد ميدهند .

ممنونم.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - ln 1 - 2014-09-21 04:59 PM

کاربر محترم اریا کلاشینکوف جواب شما توسط دوست عزیزم امید جهرمی در شکاربان به صورت کاملی داده شده . وقتی سوال در جایی پرسیده میشه معولا باید برای گرفتن جواب هم مراجعه کنید .برای من این همه ملاحظه و چشم پوشی از طرف مدیریت بزرگوار و ضابطین محترم با این دوست عزیزمون جای سوال داره ؟؟؟؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Kalashnikov - 2014-09-21 07:48 PM

(2014-09-21 04:59 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کاربر محترم اریا کلاشینکوف جواب شما توسط دوست عزیزم امید جهرمی در شکاربان به صورت کاملی داده شده . وقتی سوال در جایی پرسیده میشه معولا باید برای گرفتن جواب هم مراجعه کنید .برای من این همه ملاحظه و چشم پوشی از طرف مدیریت بزرگوار و ضابطین محترم با این دوست عزیزمون جای سوال داره ؟؟؟؟

كاربر محترم In 1 اينجا سايت iran-airrifle هست نه شكاربان !

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - nasergafari - 2014-09-21 08:07 PM

سلام
کلاشینکوف عزیز اقا رضا راس میگه داش من وقتی یه سوالو یه جا پرسیدی جواب گرفتی چه لزومی داره بیای دوباره بپرسی در ضمن این سوالات روهم فکر کنم قبلا همینجا پرسیده بودی جوابتو داده بودند در ضمن چه فرقی میکنه اینجا شکاربان باشه یا ایر رایفل شما یه سوال داشتی به جوابش رسیدی حالا واجبه دوباره بیای بپرسی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - kuzey - 2014-09-23 11:41 AM

سلام خدمت همه دوستان
می خواستم فرق این 2تا فشنگ رو بدونم واینکه کودومش به برنو من می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟
8 × 57 JR و 8 × 57 JS
و در ضمن وزن مرمی 196 گرین واسه شکار کوهستان خوبه یا نه؟؟؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mhrSB - 2014-09-23 11:56 AM

(2014-09-23 11:41 AM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه دوستان
می خواستم فرق این 2تا فشنگ رو بدونم واینکه کودومش به برنو من می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟
8 × 57 JR و 8 × 57 JS
و در ضمن وزن مرمی 196 گرین واسه شکار کوهستان خوبه یا نه؟؟؟
من اولش یک حدسی زدم و بعد از تحقیق دیدم حدسم انگار درست بوده.
نمونه جی ار پوکه اش لبه دار هست(مثل فشنگ های 7.62*54 ار که روسیه طراحیش کرده)
[تصویر: 1%20SB%208X57%20JR%20SP%20196GR%205-602.jpg]
و نمونه جی اس همون نمونه معمولی خودمون هست که به برنو میخوره.
[تصویر: 884_1.jpg]
به عنوان مثال فشنگ 8*57 جی ار مناسب سلاح های کمر شکن هست(توی ایران از این نوع سلاح موجوده)
برای سوال بعدیتون هم من اطلاعی ندارم و باید منتظر نظرات دوستان باشین.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - djdream - 2014-09-23 02:09 PM

آقا داستان اين دفترچه محيط زيست براي گرفتن 50 تا فشنگ اضافه چيه ؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mhrSB - 2014-09-23 03:24 PM

(2014-09-23 02:09 PM)djdream نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا داستان اين دفترچه محيط زيست براي گرفتن 50 تا فشنگ اضافه چيه ؟
اون مربوط به فشنگ های ساچمه زنی هست که 50+50 هست.یعنی 50 تا به طور معمول و 50 تا دیگه هم روی دفتر چه میدن.ولی همین شکل فشنگ دادن هم در فشنگ گلوله زنی هست.
یعنی 10 تا فشنگ به صورت معمول میدن و 10 تا هم با دفترچه.که میشه 10+10
در کل برای گلوله زنی 20 فشنگ و برای ساچمه زنی 100 فشنگ در سال با سهمیه دولتی به سلاح شکاری میدن.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)