شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - KRALMAGNUM - 2014-09-15 10:57 AM

والله اگر به کسی بخوره نیدونم جاش باشه یا نه اگر به کمر اثابت کنه ادم رو نصف میکنه .
و وظیفه یک تکتیرانداز اول از همه در درگیریها یافتن فرمانده گروه و زدن اون هست و بعد بیسیم چی و بعد استحکامات دشمن مثلا دوشکا چی و زدن خدمه تانک و انبار محمات و در اینجاست که فشنگ 2 زمانه خودش رو خوب نشون میده.
و دوستان تمام فشنگ های کالیبر 50 از روکش مس و داخل مرمی جای سرب از یک قطعه بسار محکم فولادی تشکیل شده که به هر چیزی اثابت کنه چیزی ازش نمیمونه. و پوکشم حقیقت نمیدونم اما فکر کنم اهنی باشه . از نظر وزن فرق چندانی با پوکه مسی نداره
داخل فشنگ دوزمانه یه پودره سفید رنگه که مثه گچ خشک شده در نوک مرمی فقط در فشار زیاد منفجر میشه و این انفجار اگر در انبار مهمات باشه اونجارو میفرسته به هوا
نمیدونم اسم مواد منفجره در نوک مرمی چیه فکر کنم یک نو خرج باشه.
نمیدونم صدای شلیک فشنگ رو شنیدید یا نه؟ همون قدر که صدای انفجار شلیک رو میشنوید همون قدرم صدای انفجار مرمی رو میشنوید اما یکم کمتر نه اونقدر زیاد.
والا دادا کلیکسیونم ریخته بهم هر یکی از فشنگا که اوردم بعضیاشون گم شدن همین فشنگ کالیبر 38 رو با بدبختی از یکی خریدمش 35 تومن تازه میگفت کمه. بعضیاشون همین جوری گیرم اومده بعضیاشون رو خیلی گرون خریدم و خیلیاشونم گم شدن هرچی میگردم نمیدونم کجا افتادن Khansariha (172)
پیداشون کردم به رویه چشمKhansariha (8)
سوالی بود درخدمتم.
یا علی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - KRALMAGNUM - 2014-09-15 08:44 PM

(2014-09-15 07:03 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توضیحات.Khansariha (8)
پس به همین دلیله که نوک مرمی ها زیاد تیز نیست.
من فکر میکردم دوزمانه یعنی وقتی مرمی در حال پروازه مثل موشک داخلش سوخت هست و از پشتش شعله میده.خخخ.
این فشنگی که شما میگی فکر کنم آتشزا باشه.
اگر ممکنه یک سری اطلاعات مثل اندازه نفوذش در استحکامات در فواصل مختلف و....بگذارید.
هرچه فشنگ دوسداشته باشی ولی یک فشنگ که فکر میکنم مربوط به هفتیر باشه به این قیمت نمیارزه.
اونایم که نیستن فکر کنم کف رفته باشن.Khansariha (20)
Khansariha (256)

خواهشKhansariha (8)
اره درست فکر کردین اما نه به این صورت که بسوزه و باعث پروازش باشه یه اتیش از پشت مرمی هنگام شلیک بیرون میزنه که از یک نو باروت هست و در پشت مرمی قرار داره که اگر وقت شد عکساشو با توضیح کامل میزارمKhansariha (8)
اره اتشزا یا دوزمانه هیچ فرقی نمیکنه کلیپ های داخل اپارات هست ببینید خیلی قشنگه.
اونو بیخیال همش دردسرهKhansariha (8)
یا علی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2014-09-15 10:30 PM

فكر كنم دوستان عزيز در دوران تحصيل درس آمادگي دفاعي (آموزش نظامي) نداشته اند
دوران تحصيل ما كه در دوران دفاع مقدس بود اين درس رو داشتيم و معرفي فشنگ هاي جنگي با كد رنگي (كدهاي رنگ يادم رفته) به شرح ذيل بود:
1-فشنگ جنگي معمولي كه مرمي اون برنجي رنگ،‌نوك تيز، فاقد كد رنگي ، روكش برنجي و مغز سربي بود
2- فشنگ ثاقب: مرمي مغز فولادي با روكش برنجي
3- فشنگ رسام: روكش مرمي برنجي، نيمه جلويي مرمي حاوي سرب و نيمه پشتي حاوي مواد سوختني جامد كه باعث ميشد خط شليك و مسير مرمي با نور پشت اون مشخص بشه و بيشتر در تيربار ها به ازاي هر 9 فشنگ معمولي ،‌يك فشنگ رسام ميذاشتند تا مسلسل چي بتونه مسير تيراندازي رو دنبال كنه و همچنين رعب و وحشت در دل دشمن ايجاد كنه.
4-فشنگ دوزمانه (انفجاري يا آتش زا) : داخل روكش برنجي مرمي به اين شرح بود كه سر و ته مرمي سرب بود و در قسمت وسط ماده انفجاري بود و پس از برخورد به هدف ماده انفجاري بين دو قطعه سرب فشرده مي شد و منفجر مي شد.
5-فشنگ گازي: فاقد مرمي و سر پوكه بقچه اي جمع شده (امضاي كرال مگنوم فشنگ اول از سمت چپ) براي مانور استفاده مي شد به دليل فقدان مرمي و گاز برگشتي كم سلاح ، قدرت مسلح كردن سلاح رو نداشت و براي اين منظور سر لوله يك در پوش با يك سوراخ كوچك در وسط اون بسته ميشد تا بتونه گاز رو به داخل سلاح برگردونه.
6-فشنگ گازي ويژه پرتاب نارنجك: اين فشنگ هم فاقد مرمي و سربقچه اي بوده ولي بلند تر از فشنگ رديف بالاست و براي پرتاب نارنجك تفنگي از سر لوله سلاح استفاده مي شد.
7- فشنگ پلاستيكي: مرمي اون پلاستيكي ،‌نوك گرد و آبي رنگ بود . كشندگي نداشت ولي براي مقاصدي مانند داخل هواپيما و ضد شورش استفاده ميشد.
8- فشنگ هاي آموزشي: ظاهري مانند فشنگ جنگي داشته ولي فاقد باروت و چاشني زنده بوده علامت مشخصه آن داشتن سوراخي در بدنه پوكه بود براي آموزش سرباز جهت آشنايي با فشنگ و خشاب گذاري و مسلح كردن و تخليه فشنگ از لول و خشاب به كار برده ميشد.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - KRALMAGNUM - 2014-09-15 10:52 PM

اقا رضا ممنون از توضیح خوبتون Khansariha (8)
دوستان همین امضای خودم از چپ به راست اسم فشنگارو میگم.
اولی که اقا رضا گفتن .
دومی جنگی معمولی هست. بیشتر در میدان تیر استفاده میشه.
سومی فشنگ رسام هست که رعب و وحشت در دل دشمن ایجاد میکنه .یه چنتا کلیپ داشتم از شلیک این فشنگ در شب اگر پیداشون کرد میزارم.

چهارمین فشنگ فشنگ جنگی واتر پروف یا ضد اب هست و اسلحه کلاش قادره با این فشنگ در زیر اب هم شلیک کنه.
پنجمین فشنگ . فشنگ ثاقب هست که برای خودرو های زره پوش دشمن استفاده میشه.
ششمین فشنگ. مربوط میشه به اسلحه ژ3 که اقا محراب علاقه شدیدی به اسلحه ژ3 دارن.
هفتمین فشنگ. فشنگ برنو.
هشتمین فشنگم. فشنگ قناسه یا دراگنوف هست.
یا علی

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - guilanshekar - 2014-09-16 06:31 PM

اساتید گرام سلام
خیلی احتیاج دارم به جدول بالستیک تیر cal270 cal8.57
اممممما

مال خود صنایع صنایع دفاع باشه

اگه نباشه......

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mhrSB - 2014-09-16 06:51 PM

(2014-09-16 06:31 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید گرام سلام
اممممما

اگه نباشه......
سلام دادا
ببینید اینا به دردتون میخوره!Khansariha (226)
یادمه قبلا یکی از اعضا همین سایت اپ کرده بود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته کالیبر 8*57 توشون نیست.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - guilanshekar - 2014-09-16 07:14 PM

(2014-09-16 06:51 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-16 06:31 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید گرام سلام
اممممما

اگه نباشه......
سلام دادا
ببینید اینا به دردتون میخوره!Khansariha (226)
یادمه قبلا یکی از اعضا همین سایت اپ کرده بود.

البته کالیبر 8*57 توشون نیست.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

انشاا... مال صنایع دفاع .
حالا سوال بعدی اینکه این جدول مال چه سالیه
اینو واسه این میگم که تنطیم دوربین با 270 سال 2013 صنایع
با مال 2014
کاملا 10CM خطا میزنه
در 180 M

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - dieselpower - 2014-09-16 09:19 PM

فشنگ فیوچی که سرعت اولیه 3010 داره میزنم توی فواصل مختلف خیلی بالاتر از ایرانی ها میزنه حالا چجور این ایرانی سرعت اولیه 3060 داره ؟حداقل این جدول واسه 130 گرین ساخت وزارت دفاع جواب نمیده
باید هر جور شده یه کرنو بگیرم اینجوری نمیشه

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - guilanshekar - 2014-09-17 08:27 AM

نه اینکارو نکن کرنوت میسوزه خخخخخخخ
منم پی گیرم
تو ایران proof house نداریم؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - guilanshekar - 2014-09-17 07:24 PM

270 ها هستید یه جدول بالستیک با سهمیه 2014 درست کنیم بدردمون میخوره ها به 5 نفر احتیاج داریم
100yard
200yard
300yard
400yard
500yard
نتیجه یه جدول میدیم بیرون مثل

میدونم استاندارد نیست ولی از هیچی بهتره
تحقیق از نوع iran air rifle
نظرات رو بفرمایید
100yard mal man