شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - karbakhsh - 2014-08-12 04:56 PM

سلام
کسی تعداد 80 تیر فشنگ برنو از زمان خیلی قدیم توی وسایل پدرش پیدا کرده. از نظر ظاهر و رنگ و رو مالی نیستن ولی کج و کوله نیستن و راحت داخل تفنگ جا میره و در میاد فقط چاشنیش یک موردی داره و شلیک نمیکنه از 5امتحان یکی راحتزد و 3عدد اصلا نزد و یکی هم بعد چکوندن تا لول امد بیاره پایین تیر شلیک شد وبا زمان شلیک شد حالا بخاطر ماندن یا نم کشیدن میشه احیاشون کرد یا باید مرخص بشن من خودم در گلوله زنی تجربه کمی دارم ولی با احساس خطری که کردم از اساتید ممنونم راهنمایی کنن. Mkkkkدر ضمن این فشنگها مال 20 سال به بالا است و از نوع مورد استفاده اشرار بوده که در قدیم پدر این دوستمون از دور دستی بر اتش داشتن
سلام
کسی تعداد 80 تیر فشنگ برنو از زمان خیلی قدیم توی وسایل پدرش پیدا کرده. از نظر ظاهر و رنگ و رو مالی نیستن ولی کج و کوله نیستن و راحت داخل تفنگ جا میره و در میاد فقط چاشنیش یک موردی داره و شلیک نمیکنه از 5امتحان یکی راحتزد و 3عدد اصلا نزد و یکی هم بعد چکوندن تا لول امد بیاره پایین تیر شلیک شد وبا زمان شلیک شد حالا بخاطر ماندن یا نم کشیدن میشه احیاشون کرد یا باید مرخص بشن من خودم در گلوله زنی تجربه کمی دارم ولی با احساس خطری که کردم از اساتید ممنونم راهنمایی کنن. Mkkkk
سلام
کسی تعداد 80 تیر فشنگ برنو از زمان خیلی قدیم توی وسایل پدرش پیدا کرده. از نظر ظاهر و رنگ و رو مالی نیستن ولی کج و کوله نیستن و راحت داخل تفنگ جا میره و در میاد فقط چاشنیش یک موردی داره و شلیک نمیکنه از 5امتحان یکی راحتزد و 3عدد اصلا نزد و یکی هم بعد چکوندن تا لول امد بیاره پایین تیر شلیک شد وبا زمان شلیک شد حالا بخاطر ماندن یا نم کشیدن میشه احیاشون کرد یا باید مرخص بشن من خودم در گلوله زنی تجربه کمی دارم ولی با احساس خطری که کردم از اساتید ممنونم راهنمایی کنن. Mkkkk

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - gorgen - 2014-08-12 09:12 PM

با سلام
دوست عزیز باید به صورت رندوم تعدادی را خالی کنید اگر مشکلی در باروت نداشتند که احتمالا باید داشته باشند میتوان ریلود کرد ولی انتظار خیلی نداشته باسید چون قدرت باروت به علت اکسیده شدن کمتر خیلی کمتر شده در کل به نظرم ارزش وقت گذاشتن نداره البته ببینید باروتش چیه اگه باروت فابریک برنو که به قاپ اوغلو معروفه باشه باز کمی ادمو قلقاک میده البته باید تعدادی ریلود و بعد کرنو شود تا معلومبشه باروت در چه وضعی قرار داره

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2014-08-13 12:00 AM

با سلام :
ضمن تایید صحبت دوست عزیزمون گورگن ، عملکرد شما را هم تایید میکنم . واقعا خطر ناکن .
اما راه حل هم داره . اگر این فشنگها در جای مرطوبی نگه داری نشده باشند ، میشه احیاشون کرد که هم وسیله میخواد هم دقت . اینطوریکه بخوای با انبر دست سر گوله رو دربیاری و..... دور از جون به بیمارستان ختم میشه . البته شما رو میدونم از این کارها نمیکنید برای دوستتون میگم . بنظرم با تعوض چاشنی مشکلشون حل بشه ولی میگم باید با مرمی کش ، مرمی از جاش دربیاد باروتش بررسی بشه ، داخل پوکه بررسی بشه ، پوکه ها جرم گیری و نظافت بشه ، سرگلوله ها توزین بشن و................. خلاصه دنگ وفنگ زیاد داره ولی شدنیه .
موفق باشید

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - karbakhsh - 2014-08-13 03:06 PM

ممنون ولی با این اوصاف که شماها فرمودین برای من که در گلوله زنی و فشنگشش در حد پایین هستم و تمام تجربم مربوط به حدود
30 شلیک اونم با انواع مختلف اسلحه میشه کار خطرناکیه و بهتر ازش فاصله بگیرم تا ادم خودشو پیدا کنم. نمیخام بخاطر کسب تجربه
یا ارضا خودم راهی اورژانس بشم حالا اگر چندین سال پیش بود شاید ولی الان نمیارزه. ممنون از راهنمایی استادای خوبم. Mkkkk

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mirlohi - 2014-08-16 05:46 PM

چند نمونه مرمی 308 (عکس از نت)[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Amiraliv - 2014-08-23 04:57 PM

سلام به همه دوستان ،
كسي هست قيمت سر گلوله نازلر كاليبر ٨ و ١٨٠ گرين رو داشته باشه ؟
يه بسته پيدا كردم مي خواستم بدونم قيمتش مناسبه ؟ به همين علت توي اين تاپيك پرسيدم ...

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2014-08-27 02:52 PM

معرفي انواع فشنگ ها:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - MAX - 2014-08-31 10:32 PM

سلام به همه دوستانKhansariha (8)
چند وقت پیش یک بحثی درباره هورنت شده.خواستم بدونم که چرا فشنگاشون لبه دار هست در صورتی که چاشنیشون وسط هست و میشه پوکه رو شیار دار درست کرد.
Khansariha (256)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2014-09-01 08:46 AM

دوست عزيز شايد چرايي اون برمي گرده به زمان طراحي اين فشنگ و شايد به علت قديمي بودن ، فشنگ هاي لبه دار در سلاح هاي ساده كمر شكن ، راحت تر از فشنگ هاي بدون لبه قابل استفاده هستند و شما چرا فشنگ رايج و پر كاربرد 7.62x54 را نمي گوييد كه چاشني وسط و لبه دار است؟
وقتي سلاح يا فشنگي طراحي و ساخته مي شود بالطبع سازندگان بعدي بايد سلاح را بر پايه مهمات موجود طراحي كنند و اگرنه بايد فشنگ جديد طراحي كنند و همچنين مهمات را بايد قابل استفاده براي سلاح هاي موجود ساخت اگر فشنگ بدون لبه با ابعاد 22 هورنت بسازيم بايد نام ديگري براي آن بر گزينيم مثال بارز آن اگر فشنگ برنو 857 را لبه دار بسازند نام آن يك پسوند R خواهد داشت كه همان كلمه rim است ويا فشنگ لبه دار كاليبر 308 را براي پرهيز از اشتباه 307 نامگذاري كرده اند . امروزه كاليبر 223 به دليل فراواني و امتيازات بيشتر جايگزيني براي 22 هورنت گرديده است
از چپ به راست:
22 شورت، 22 لانگ (فراوانترين فشنگ در 22 ) ، 22 مگنوم يا به قولي دوبل و 22 هورنت
[تصویر: 01_14140954953726781.jpg]

كاليبر 17 و 22 هورنت و 223:

[تصویر: 01_14140954953730892.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - KRALMAGNUM - 2014-09-01 11:59 AM

یه سوال این فشنگ های کالیبر 17 و 22 در عکس پایین که نوک مرمیشون به رنگ قرمز شده واسه قشنگیه یا فشنگ ها اتش زا هستن؟
فشنگ های کالیبر 12/7 که در رزمایش ها ما استفاده میکنیم نوک مرمی به رنگ قرمز خالی هست و قدرت انفجار بالای داره و در 1000 متری به هرچی اثابت کنه راحت اتیش انفجارش رو میتونی ببینی .
حالا این فشنگ ها قدرت انفجار دارند یا نه؟
یا علی