شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - raminqwe - 2014-01-19 07:34 PM

فشنگ عشایری چون وزن باروت و مرمیش یکدست نیست نمیشه باهاش گروپ گرفت ولی اگه باروت یکدست بشه و مرمی هم هم اندازه باشه.دقتش بیشتر و افت تیرش از مرمی نوک نرم یا سافت پوینت کمتره. ولی قدرت تخریب نوک نرم بیشتره.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - raminqwe - 2014-01-23 03:16 AM

سلام میشه از فشنگ ژ3 جنگی تو تفنگ کالیبر 308 استفاده کرد؟ ظاهرا که شبیه هم هستند و قیمت فشنگ ژ3 تو بازار چنده؟فراوانی فشنگ مثل برنوی یا فقط غرب کشور پیدا میشه؟ استفاده از اون قانونی هست یا نه؟ قیمت تفنگ کالیبر 308 چنده؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - shekarmi - 2014-01-23 10:16 AM

(2014-01-23 03:16 AM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام میشه از فشنگ ژ3 جنگی تو تفنگ کالیبر 308 استفاده کرد؟ ظاهرا که شبیه هم هستند و قیمت فشنگ ژ3 تو بازار چنده؟فراوانی فشنگ مثل برنوی یا فقط غرب کشور پیدا میشه؟ استفاده از اون قانونی هست یا نه؟ قیمت تفنگ کالیبر 308 چنده؟

سلام به شما 1- بله میشه از فشنگ ژ3 تو کالیبر 308 استفاده کرد چون یه کالیبر هستند 2- قیمت فشنگ ژ3 !!!!!!!!!! گفتنش ممنوع است 3- فراوانیش مثل برنو است غرب و شرق ندارد 3- استفاده از اولی تثبیت شده نیست هم میتوانند گیر بدهند هم نمیتوانند

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - raminqwe - 2014-01-25 10:10 PM

(2014-01-23 10:16 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-23 03:16 AM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام به شما 1- بله میشه از فشنگ ژ3 تو کالیبر 308 استفاده کرد چون یه کالیبر هستند 2- قیمت فشنگ ژ3 !!!!!!!!!! گفتنش ممنوع است 3- فراوانیش مثل برنو است غرب و شرق ندارد 3- استفاده از اولی تثبیت شده نیست هم میتوانند گیر بدهند هم نمیتوانند

دیروز داشتم یه مطلبی رو میخوندم انگلیسی بود و تا اونجایی که من برداشت کردم میگفت که نباید از فشنگ ۳۰۸ تو کالیبر ۷۶۲در ۵۱ استفاده کرد چون کالیبرش یکم از قسمت گلویی کوچکتره و احتمال داره در اثر فشار زیاد منفجر بشه و همینطور شارژ ۳۰۸ از ۷۶۲در۵۱بیشتره و این خطرناکه. و برعکس این نباید فشنگ۷۶۲در ۵۱رو تو تفنگ ۳۰۸ گذاشت چون یکم بزرگتره و گلن خوب بسته نمیشه. ولی شاید بعضی دوستان استفاده کنند.ولی عجب قدرتی داره.طلبه شدم یکی بخرم قیمت تفنگش چند در میاد ایرانی یا خارجی؟فشنگش البته نظامی چند در میاد؟ اگه نمیشه تو تاپیک جواب بدید، تو پیام خصوصی برام بفرستید.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - MMax - 2014-01-25 11:36 PM

(2014-01-25 10:10 PM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-23 10:16 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیروز داشتم یه مطلبی رو میخوندم انگلیسی بود و تا اونجایی که من برداشت کردم میگفت که نباید از فشنگ ۳۰۸ تو کالیبر ۷۶۲در ۵۱ استفاده کرد چون کالیبرش یکم از قسمت گلویی کوچکتره و احتمال داره در اثر فشار زیاد منفجر بشه و همینطور شارژ ۳۰۸ از ۷۶۲در۵۱بیشتره و این خطرناکه. و برعکس این نباید فشنگ۷۶۲در ۵۱رو تو تفنگ ۳۰۸ گذاشت چون یکم بزرگتره و گلن خوب بسته نمیشه. ولی شاید بعضی دوستان استفاده کنند.ولی عجب قدرتی داره.طلبه شدم یکی بخرم قیمت تفنگش چند در میاد ایرانی یا خارجی؟فشنگش البته نظامی چند در میاد؟ اگه نمیشه تو تاپیک جواب بدید، تو پیام خصوصی برام بفرستید.

فکر نمی کنم این ادعا صحت داشته باشه. من می تونم از چندین کمپانی معروف مثال هایی رو ذکر کنم که کالیبر سلاح های تولیدیشون رو به صورت 308Winchester/7.62x51mm NATO ذکر می کنن. پس این دو کالیبر یکی هستن.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2014-01-26 12:26 AM

با سلام :
نه این دوستمون درست میگه .308 با 7.62 فرق داره . من هم این رو جایی خوندم مخصوصا سفارش شده بود 7.62 ناتو رو تو تفنگ 308 نگذارن که خطر ناکه . مثل اینکه تو گلویی پوکه و سایز سرگلوله یه فرقهایی دارن ، البته میشه تو فروم خارجی یه چرخی زد و پیداش کرد .البته تو ایران وضعیت فرق فوکوله !!!!! برید تو تاپیک ام-یک (اون اولها که تازه اومده بودم تو این فروم اینو خوندم کلک و پرم ریخت !!!!!) طرف نوشته فشنگ ز-3 رو گذاشتم تو ام-یک زدم خیلی باحال بود ولی گلن باز نمیشد بابام با لگد زد روی دستگیره گلن پوتینش پاره شد !!!!!!!! بیچاره تفنگهایی که دست اینها میوفته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - MMax - 2014-01-26 12:59 AM

(2014-01-26 12:26 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
نه این دوستمون درست میگه .308 با 7.62 فرق داره . من هم این رو جایی خوندم مخصوصا سفارش شده بود 7.62 ناتو رو تو تفنگ 308 نگذارن که خطر ناکه . مثل اینکه تو گلویی پوکه و سایز سرگلوله یه فرقهایی دارن ، البته میشه تو فروم خارجی یه چرخی زد و پیداش کرد .البته تو ایران وضعیت فرق فوکوله !!!!! برید تو تاپیک ام-یک (اون اولها که تازه اومده بودم تو این فروم اینو خوندم کلک و پرم ریخت !!!!!) طرف نوشته فشنگ ز-3 رو گذاشتم تو ام-یک زدم خیلی باحال بود ولی گلن باز نمیشد بابام با لگد زد روی دستگیره گلن پوتینش پاره شد !!!!!!!! بیچاره تفنگهایی که دست اینها میوفته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس چه دلیلی داره که شرکتی مثل FNH ادعا می کنه سلاحش می تونه مهمات 308 وینچستر و 7.62x51 ناتو رو شلیک کنه؟

[تصویر: 90358020786630863790.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تا جایی که من می دونم 7.62 ناتو همون 308 وینچستر و 5.56 ناتو هم همون 223 رمینگتون هست.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - رضا قلعه قافی - 2014-01-26 01:30 AM

7.62 برابر کالیبر300 هست .حتی با طول پوکه برابر هم نبایست این 2کالیبر یکی باشند

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - raminqwe - 2014-01-26 02:55 AM

اینم پیدا کردم راجب این مطلب
[تصویر: 25_14139069296477991.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2014-01-26 01:02 PM

آقا رامين بنده جسارتا و با اجازه شما اين عكس رو در سايت شكاربان به نقل از شما گذاشتم
اين هم لينك مربوطه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن به خاطر اين عكس از شما كمال تشكر رو دارم