شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - رضا قلعه قافی - 2014-01-11 10:27 PM

من ساکن استان گلستانم ،اسلحه کالیبر57*8 با ماشه حساس امریکایی ،پایه دوربین eaw،دوربین اشمیت بندر پی ام تو زوم 25 موجود هست .سلاح در بهترین شرایط سلامت خان هست .من200تا فشنگ عشایری میزارم شما 5تا انتخاب کن وبا5تا3بار قوطی رب رو تو200متر بزن(میتونی بین شلیکها نیم ساعت صبرکنی تا لوله سرد بشه) ،من در کل فرومها اعلام میکنم هیچی حالیم نیست .
بهترین مارک پایه شوتینگ ریست هم میدم رو اون سلاح فیکس کن واگر سلاحی با شزایط بهتر داری خودت بردار وبیار .دوربین زایس دایارنج زوم 12 ودوربین نایت فورس زوم 15هم میتونی استفاده کنی .هرچندتا هم دلت خواست تیربنداز وسلاح صفرکنKhansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - shekarmi - 2014-01-11 10:33 PM

دوست خوبم حیف 1200 کیلومتر از هم دوریم و گرنه یه برنو با لول تیربار برنو میاوردم شک نکن نظرت 360 درجه عوض میشد Khansariha (226)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - رضا قلعه قافی - 2014-01-11 10:40 PM

(2014-01-11 10:33 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست خوبم حیف 1200 کیلومتر از هم دوریم و گرنه یه برنو با لول تیربار برنو میاوردم شک نکن نظرت 360 درجه عوض میشد Khansariha (226)
برادر من اینجا تا دلت بخواد به لوله تیربار دسترسی هست .موضوع سلاح ودوربین وتیرانداز نیست .فشنگ عشایری توانشو نداره (مگرفشنگ خالی بشه ودوباره با دقت در وزن باروت ومرمی پربشه).با فشنگ خارجی وسلاح معمول دست دوستان میشه گروپ 3سانت هم در200مترگرفت

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2014-01-12 10:47 AM

سلام به همگی چرا مرمی فشنگای تاجی 4میل از فشنگای عشایری درازتر وکشیده تره درضمن پری روز با کالبد شکافی یه فشنگ تاجی دیدم که باروتش به شکل تکه های بریده بریده مربع شکل 1میل در 1میل اما باروت فشنگ عشایری کروی شکله /یاحق/Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2014-01-12 01:47 PM

(2014-01-11 08:50 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام .یه عکس از فشنگهای گلوله .[تصویر: 13894606461.jpeg]
با سلام:
دوست عزیز این فشنگ اولی از سمت راست مال ورندل نیست ؟ اصلا از کجا پیدا کردیش خدا میدونه !!!!!

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - KAMRANNN - 2014-01-12 02:51 PM

[/quote]
برادر من اینجا تا دلت بخواد به لوله تیربار دسترسی هست .موضوع سلاح ودوربین وتیرانداز نیست .فشنگ عشایری توانشو نداره (مگرفشنگ خالی بشه ودوباره با دقت در وزن باروت ومرمی پربشه).با فشنگ خارجی وسلاح معمول دست دوستان میشه گروپ 3سانت هم در200مترگرفت

[/quote]
خدمت دوست عزیزم ارض(عرض) کنم که فشنگ عشایری هم بد فشنگی نیست برا زدن شکار تو فاصله نهایتن 220 متر بنده به شخصه بارها با فشنگ عشایری ته قرمز(ارتش) برای شکار تیراندازی کردم و تیر به خاک نخورده. البته به قول شما زدن قوطی رب تو فاصله 200 متری با فشنگ عشایری کار سختیه ولی نشدنی نیست

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - RAK - 2014-01-12 10:11 PM

(2014-01-12 01:47 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-11 08:50 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام .یه عکس از فشنگهای گلوله .[تصویر: 13894606461.jpeg]
با سلام:
دوست عزیز این فشنگ اولی از سمت راست مال ورندل نیست ؟ اصلا از کجا پیدا کردیش خدا میدونه !!!!!

با سلام خدمت دوست عزیز .درسته برای ورندله فشنگ این اسلحه دیگه پیدا نمیشه برای همین چون یکی از دوستان این اسلحه را در اختیار داره مجبور به طراحی مرمی در وزن های مختلف و پوکه ان شدم و خودمون اونو میسازیم به عبارت دیگه دست سازه.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - RAK - 2014-01-15 06:34 PM

با سلام خدمت دوستان و اساتید. برای پر کردن فشنگ چه گلوله زنی و چه ساچمه زنی شما اجزا مورد نظر را مثل پوکه -چاشنی- پرتابه- باروت -ود را به صورت اماده تهیه کرده و با توجه به نوع و کاربری فشنگ با استانداردهای تعریف شده و لوازم مختص این کار اقدام به پر کردن فشنگ میکنید ....حالا شما برای یک اسلحه قدیمی که هیچ الگو و فشنگی و پوکه ای از ان در دست نداری که از روی اون کپی کنی باید فشنگ بسازی کار سخت و پر حوصله ای که این بحث مفصل و زیادی داره که با توجه به طولانی بودن و محدودیتها به صورت خلاصه و کلی عرض میکنم ابتدا شکل جان اسلحه و طول جان و محل شروع شدن خان اسلحه که شکل و قطر و طول پوکه را مشخص میکنه بایدمشخص بشه که با قالب گیری از جان لوله مشخص میشه و با ان شکل و ابعاد پوکه بدست میاد و میشه پوکه را ساخت و برای مشخص شدن کالیبر هم با قالب گیری از لوله وخان اسلحه کالیبر هم مشخص میشه حالا میرسیم سر اصل مطلب که مرمی فشنگه که باید چه قطری چه وزنی و چه طولی و در کل چه شکلی داشته باشه که کار سخت و نیازمند طراحی دقیق و محاسباته با به دست اوردن کالیبر و تاج خان قطر مرمی بدست میاد و بعد از طراحی شکل مرمی و به دست اوردن اندازه های دقیق اقدام به تولید قالب (بلوک)برای مرمی میکنیم که این هم بحث تخصصی داره که باید کاملا بالانس باشه که با درست کردن مدل مسی به شکل مرمی و اسپارک...شکل مرمی داخل بلوک شکل میگیره که شما باید قطر مدل مسی را طوری در نظر بگیری که اگر با کمترین آمپر اسپارک بشه یه قالب به قطر فلان بده که توی این قالب سرب مذاب بریزی بعد از سرد شدن مرمی به قطر و وزن دلخواه شما تحویل بده که بحث طولانی داره ....حالا تازه شما پوکه و مرمی در اختیار داری و باید ببینی با چه نوع باروت و با چه وزنی بهترین نتیجه را میگیری امیدوارم تونسته باشم به صورت خلاصه توضیح کامل داده باشم[تصویر: 13897976311.jpg][تصویر: 13897976322.jpg][تصویر: 13897976323.jpg][تصویر: 13897976324.jpg][تصویر: 13897976325.jpg][تصویر: 13897978151.jpg][تصویر: 13897978152.jpg][تصویر: 13897978153.jpg][تصویر: 13897978155.jpeg][تصویر: 13897978154.jpeg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - mirlohi - 2014-01-17 12:28 PM

واقعا دستمریزادKhansariha (299)درباره ساخت پوکه و نوع باروت هم یه توضیحی بدید.Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2014-01-19 09:25 AM

سلام دقت فشنگ عشایری بهتره یا فشنگ شکاری(مرمی کوتاه) ‏‎ ‎یاحق