شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2013-11-24 12:25 AM

(2013-11-23 06:00 PM)adeljan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-17 11:34 PM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
برای هم وزن کردن باروت فشنگ های عشایری به چه لوازمی احتیاج داریم و چقدر هزینه بر می داره؟منظور در آوردن مرمی و جا گذاری دوباره

سلام
یک عدد انبردست یک پوکه خالی وچسپ رازی با پوکه تیر فشنگ راکمی تکون بده که لق شودوبا دست تکون تکونش بکن تیر ازپوکه جدا می شودبعد داخلش باروت بریز اندازه ای که تیر جا می گیرد خالی بذارو بعد با انبر دست دهن پوکه راچفت کن به اندازه ای که باز شده بعد یه خورده چسپ بزن وتیر را داخل پوکه بذارو چند تا تقه بزن تاجا بیفتد
دوست عزیز اقای عادل جان از زمان صفویه که اسلحه گرم به ایران اومد کمتر کسی یه همچین نسخه ای پیچیده !!!!!!! یعنی اون موقع که ترازوی دقیق نبوده باروت رو کیل میکردن میریختن تو لوله نه همینجوری ....................!!!!!
اینطور که شما توضیح دادین اگر یه بلایی سر طرف نیاد ( که باید بره یه قربونی در راه خدا بده ) فقط تیرش شلیک میشه ولی هدف زدنی تو کار نیست .فشنگ که اینقدر دیمی نیست برادر میدونی اینی که داری میگی میتونه لوله تفنگو بترکونه ؟؟؟ لول برنو ندیدی چاک بخوره ؟؟ من دیدم .دوست عزیز دقت قالب های بادگیری پوکه ومخصوصا تنگ کردن گردن پوکه به هزارم میلیمتره یعنی اونکه اینها رو میسازه انبر دست به عمرش ندیده ؟؟؟ خواهش میکنم از این راهنمایی ها نکنید و خودتون هم این کارهارو انجام ندید

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - adeljan - 2013-11-24 11:25 AM

(2013-11-24 12:25 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-23 06:00 PM)adeljan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-17 11:34 PM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
برای هم وزن کردن باروت فشنگ های عشایری به چه لوازمی احتیاج داریم و چقدر هزینه بر می داره؟منظور در آوردن مرمی و جا گذاری دوباره

سلام
یک عدد انبردست یک پوکه خالی وچسپ رازی با پوکه تیر فشنگ راکمی تکون بده که لق شودوبا دست تکون تکونش بکن تیر ازپوکه جدا می شودبعد داخلش باروت بریز اندازه ای که تیر جا می گیرد خالی بذارو بعد با انبر دست دهن پوکه راچفت کن به اندازه ای که باز شده بعد یه خورده چسپ بزن وتیر را داخل پوکه بذارو چند تا تقه بزن تاجا بیفتد
دوست عزیز اقای عادل جان از زمان صفویه که اسلحه گرم به ایران اومد کمتر کسی یه همچین نسخه ای پیچیده !!!!!!! یعنی اون موقع که ترازوی دقیق نبوده باروت رو کیل میکردن میریختن تو لوله نه همینجوری ....................!!!!!
اینطور که شما توضیح دادین اگر یه بلایی سر طرف نیاد ( که باید بره یه قربونی در راه خدا بده ) فقط تیرش شلیک میشه ولی هدف زدنی تو کار نیست .فشنگ که اینقدر دیمی نیست برادر میدونی اینی که داری میگی میتونه لوله تفنگو بترکونه ؟؟؟ لول برنو ندیدی چاک بخوره ؟؟ من دیدم .دوست عزیز دقت قالب های بادگیری پوکه ومخصوصا تنگ کردن گردن پوکه به هزارم میلیمتره یعنی اونکه اینها رو میسازه انبر دست به عمرش ندیده ؟؟؟ خواهش میکنم از این راهنمایی ها نکنید و خودتون هم این کارهارو انجام ندید

من 54 تا فشنگ داشتم همه شون را همینجوری که توضیع دادم درست کردم هیچ مشکلی پیش نیومد

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - adeljan - 2013-11-25 03:28 PM

(2013-11-24 12:25 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

سلام

دوست عزیز اقای کوهنورد گفتی زمان صفویه باروت را کیل می کردند خب ما هم کیل می کنیم خود پوکه فشنگ بهترین کیل است یک فشنگ خارجی را باز کنیم ببینیم چقدرباروت داره ما هم همان اندازه باروت می ریزیم همه عشایر سالهاست که این کارو انجام می دند تا حالا لول اسلحه کسی نترکیده فقط یه زره استادی می خواهد

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - ALIANA-54-T06 - 2013-11-27 07:52 AM

آقا عادل جان احتیاط دوستان بجا هست و منظور اینه که الان و در ایندوران دیگه فشنگ عشایری (دست پر)‌ علاوه بر بالا بودن خطرات برای استفاده خیلی طرفدار نداره بله قبول دارم کمبود فشنگ مشکلاتی را ایجاد کرده و صاحبان تفنگهای قدیمی و کهنه نیز اشتیاقی برای تهیه فشنگهای نو و گران قیمت ندارند من خودم با این فشنگهای عشایری از سلاح ها وینچستر 308 گرفته تا برنو و ام یک و ...آخری هم 270 شلیک داشتم یه زمانی بازی ما همین پر کردن و درست کردن فشنگ عشایری بود ولی الان موافق این کار نیستم بعضیهاشون از شدت باروت سر میکردند و چنان لگدی داشتند که نگو خخخخ ترس گاهی سراغم میامد که نکنه سر تفنگ مردم بلائی بیاد حالا بماند که متفاوت در قدرت بودند و دقت کمی داشتند اونم نه فقط بخاطر میزان باروت بلکه نوع چسب و مقدار پرچ پوکه هم ملاک هست که یک نواخت نبود و دوستان تعریف میکردند که بعضی فشنگهای عشایری را که استفاده میکردند بخاطر نم کشیدن باروت مرمی گاهی از لوله خارج نمیشد و خطر اینجا بود که گلوله بعدی لوله را میترکونه و شانس باید با صاحبش باشه که تیرانداز متوجه عدم خروج مرمی شده و بموقع برای خروج مرمی اقدام کنه و از این ماجراها زیاد از باتجربه ها شنیدیم و دیدیم لذا در این عصر دیگه این روشها را توصیه نمیکنم . موفق باشید Khansariha (214)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - کوهنورد - 2013-11-28 01:40 AM

با سلام :
با تشکر از علی اقا و توضیحاتشون .دوست خوبم اقای عادل جان شما به جای یه (زره استادی ) !!! خیلی خیلی استادی .فدات شم منم نگفتم کسی از این کار ها نمیکنه و نمیشه ، ولی خواهش کردم شما نکن به کسی هم توصیه نکن . چرا ؟
یه زمانی جنگ بود امکانات کم بود بعضی ها از بادی خفیف میساختن که هم غلط بود هم جرم داشت الان یکی بیاد اینکارو بکنه معلومه خیلی از مرحله پرته !!! چرا ؟ وقتی تفنگ بادی هست که عالی میزنه و یه مقدار از خفیف ضعیفتره و جرم هم نداره چرا باید اینکارو بکنه ؟ در مورد گلوله هم همینه وقتی شما به کامپیوتر دسترسی داری پس حتما هم تحقیق کردی راجع به فشنگ و میدونی که یک دنیا ریزه کاری داره تا یه گلوله دربیاد از دهنه تفنگ و بخوره به هدف . گاهی این ریزه کاری به قیمت گرونی تموم میشه .واست یکی دوتا خاطره بگم :یه بنده خدایی بود بهش میگفتن حاجی کبریتی .نه اینکه فامیلیش باشه یا ...... برای اینکه با کبریت فشنگ ورندل پر میکرد و مثلا خودش میرفت شکار !!! یه بار تفنگش رو گرفتم نگاه کردم دیدم نصفه اول لول چاله چاله است !!! چون گاز کبریت بشدت خورنده است و لوله رو میپوسونه . یکی دیگه بود یه مارتینی هنری داشت ( که گلوله زن است) از سر لوله پر میکرد !!!!! اقا مارتینی هنری رو کرده بود سر پر !!!!!!!!!!! اخه دوست خوبم اینکار ها مال خیلی سال پیشه شما که دیگه نباید از قدیمی ها چیز یاد بگیری شما باید جلوی این قبیل کار ها رو بگیری نه اینکه بگی تا جاییکه پوکه جا داشت پرش میکنیم .میخوای یه باروت بدم بهت نصف پوکه رو پر کنی باهاش تفنگو تیکه تیکه کنه ؟ باروت دو پایه و سه پایه نشنیدی ؟ انشالله که همیشه سالم باشی و موفق

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2013-12-17 11:56 PM

[تصویر: cuadro792G.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Tomcat14 - 2013-12-18 12:10 AM

سلامKhansariha (8)
آقا رضا ممنون از عکس زیبایی که قرار دادید،میشه در مورد خط روی مرمی ها توضیح بدید؟وقتی به عکس دقت میکردم وقتی مرمی خط داشت(در نوک یا وسط یا ته )مثل اینکه جنسش فرق میکرد.
بعضن رو پوکه ها هم خط قرمز یا سیاه دیده میشه!اینا نشانه و بیانگر چیه؟
ممنون.Khansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - RAK - 2013-12-18 12:12 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 13873125301.jpg][تصویر: 13873125302.jpg][تصویر: 13873125303.jpg][تصویر: 13873125304.jpg][تصویر: 13873125305.jpg][تصویر: 13873127321.jpg][تصویر: 13873127322.jpg][تصویر: 13873127323.jpg][تصویر: 13873127324.jpg][تصویر: 13873127325.jpg][تصویر: 13873127325.jpg]
[img]airrifle.com/uploadcenter/uploads/13873127325.jpg[/img][img]http:[/img]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2013-12-18 01:03 AM

محمد جان اين رنگ ها و خط ها استاندارد خاصي ندارند و بيشتر در فشنگ هاي نظامي هستند و مي توانند شامل اطلاعاتي در نوع مرمي مانند مغز فولادي، رسام،آتش زا و ... باشند
يه سايت جامع و البته به زبان اسپانيايي:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به منوي سمت چپ توجه كنيد، فشنگ ها دسته بندي شده اند مثلا CF همان سنتر فاير يا چاشني وسط است كه باز هم تقسيم بندي بر حسب كاليبر دارد

اين هم لينك مربوط همون فشنگ ها:

لينك اصلي اينه:

ولي مثل اينكه سايت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خودشو غالب كرده خخخخ

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - morteza - 2013-12-18 11:47 AM

آقا رضا اون فشنگ با مرمی استوانه ای که بلندتر از پوکه هست , چه کاربردی داره چون تاحالا ندیده بودم و برام خیلی جالبه.