شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - adeljan - 2013-11-01 08:48 PM

(2013-09-09 07:55 PM)fffffggggg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به اساتید محترم ممنون از لطمتون من اون کلیپهای 4 قسمتی مراحل پر کردن رو قبلآ دیدم ما تو ایران مرمی های شرکتهای معروف رو که گیر نمیاریم بخواهیم یه فشنگ رو مثل اون کلیپ کاملا خودمون پر کنیم البته اگه هم گیر بیا قیمت مرمی وچاشنی انقدر بالا درمیاد که اثلا نمیصرفه من خودم فشنگهای به قول معروف عشایری رو تقریبا تا حد امکان اصلاح میکنم Khansariha (256)

سلام دوست من در رابطه با اصلاح فشنگهای عشایری بیشتر توضیع بدین که چکار می کنید ایا می شود باروتش رابیشتر کرد ویا این کلآ باروتش راعوض کنیم باتشکر
(2013-11-01 01:22 PM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-31 09:44 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگي ببخشيد دوستان فشنگهاي سهميه اي در دوكاليبر8/57و 57x7/92توليد وتوزيع ميشه يافقط 7/92 توزيع ميشه چون دوستان هرچه عكس گذاشتن فقط 7/92 ته بوكه حك شده ويه سوال ديگه اينكه توجوازبرنو كدوم يك از اين دوكاليبرمينويسن ياهردو كاليبرموجوده اگه دوستان برنودارمون عكس از جواز وته بوكه ها بزارن ممنون ميشم درضمن از همه دوستان اين انجمن كه اطلاعاتشون رو بدون هيچ چشم داشتي در اختيار مبتدياني چون بنده قرار ميدن كمال تشكر رو دارم سربلند باشيد ياحقKhansariha (8)

دوست خوبم اگه درست يادم باشه ، ٨*٥٧ رو براي خود تفنگ و ٧/٩٢*٥٧ رو به عنوان كاليبر تفنگ ٨*٥٧ معرفي مي كنن ...
عدد اول كه ٨ هست قطر داخلي لوله هست و عدد ٧*٩٢ فاصله داخل لوله ولي ازخان تا خان هست ...
توي برگه جواز موقت من تفنگ ٨*٥٧ هست ولي ته پوكه ها ٧/٩٢*٥٧

سلام برنو متوسط کالیبرش7*92*57وتوجوازش هم نوشته وبرنو بلند8*57وتوجوازش هم می نویسند

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Amiraliv - 2013-11-01 09:40 PM

عادل جان تفنگ من ماوزر ٩٨ متوسط هست و تو جوازش هم ٨x٥٧ خورده ، فكر نمي كنم ارتباطي به متوسط يا بلند بودن تفنگ داشته باشه كاليبرش عزيز

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2013-11-01 10:43 PM

57×8 و 57×7.992 هر دو در اصل يكي هستند و سلاح هاي توليد ايران را كه قبلا سلاح سازماني نيروهاي مسلح بودند 7.92 مي نامند و سلاح هايي را كه بعدا" به توسط اشخاص از كشور هايي مانند چك و آلمان و يوگوسلاوي و به صورت تجاري و نه نظامي وارد كشور شدند 8 ميلي متري مي نامند و فكر كنم علت آن به كشور هاي مبداء يعني آلمان و چك بر مي گردد چرا كه از تاريخي به بعد M98 ها را 8 ميلي متري ناميدند و به همان ترتيب هم كاليبر آن ها در برگه فروش 8 ميلي متي درج گرديده و كارشناس ايراني اسلحه و مهمات هم همان عدد 8 را روي جواز ثبت كرده است
من با كوليس قطر مرمي فشنگ هاي عشايري، مهام، تاج نشان و سيلر اند بيلوت را گرفتم و همه يكسان بودند

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2013-11-02 12:01 PM

سلام از همه دوستان کمال تشکر رو دارمKhansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - ESI - 2013-11-02 03:14 PM

سلام
چند وقت پیش یکی از دوستام یه برنو داشت که لولش حالت سه قسمت بود که تنگ میشد و کلا با برنوهای معمولی فرق داشت خودش میگفت انگلیسی هست درست میگه؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - baracuda - 2013-11-02 04:50 PM

نه الان برنو بلند پسر عموم هم اينجوريه و تفنگش پرشين يا همون ايرانيه

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - HiTLER - 2013-11-02 06:37 PM

تا اونجا كه من ديدم برنوهاي بلند همشون همين شكلي هستند و لوله هاشون به قول معروف پله اي هست، مگه اينكه داده باشند به اسلحه سازي هاي مجاز واسشون تغييراتي داده باشند.

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - rezajf - 2013-11-02 06:51 PM

دوستان عزيز مرحمت كنند و به عنوان تاپيك عنايت داشته باشند

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - raminqwe - 2013-11-03 02:34 AM

اینم از فشنگ ژ3 که یادگار دوران بچگیم بود دیروز تو وسایلم پیدا کرد و تمیزش کردم
پوکه شلیک شده و گلوله هم از خان اسلحه خارج شده. جای شیارهای روی جان لوله رو پوکه و همچنین خان روی گلوله تو عکس مشخصه.
شیارها جان لوله تو تفنگ ژ3 باعث عبور گاز باروت و به عقب راندن گلنگدن میشود(فشار مستقیم گاز باروت)
[تصویر: 67fb3360ae55.jpg]

[تصویر: 806ca13ca344.jpg]

[تصویر: 10f2da9a238b.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - raminqwe - 2013-11-08 12:35 PM

سلام دوستان یه سوال چرا فشنگ ژ۳ که اندازه کوچکتری به نسبت فشنگ های برنو یا نخجیر۳ داره ولی قدرت زیادی داره و میگن از سه نفر رد میکنه و سوراخ خروجی مرمی خیلی بزرگه. به نوع سلاح مربوطه یا چیز دیگه و این که آیا برنو هم اون قدرت تخریب رو داره؟