شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها (/showthread.php?tid=894)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Amiraliv - 2013-10-28 05:42 PM

دوستان اين عكس مربوط به مرمي ٢ تا از فشنگ هاي ٨*٥٧ سهميه اي هست ...
توي ٥٠ تا فشنگ حتي ٢ تاش هم يك شكل و يك اندازه نبود ...
وزن باروت هم از ٢/٢ گرم تا ٣ گرم متغيير بود ...
واقعا نميدونم روي چه حساب اين فشنگا پر ميشن ...

[تصویر: 13829694771.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - AiatAzizi - 2013-10-30 07:05 PM

سلام به همه دوستان.من چند تا فشنگ برنو ایرانی(7.92*57) و چندتا فشنگ M1 ایرانی(30.06) دارم.میخوام با 8*57 مهام یا خارجی تعویض کنم.مابه تفاوت رو هم پرداخت می کنم.آیا دوستان میتونن کمک کنن؟
ممنون.
09132219051

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - shahsavar - 2013-10-30 07:26 PM

(2013-10-22 03:14 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه سری فشنگ 270 جدیدا دادن سهمیه ای که ایرانی هستند و میگن کیفیت خیلی بهتر شده اگه کسی از این جدیدها گرفته یه تست کنه و خبر بده ممنون میشم
ولی قبلی ها به طور خیلی مشخصی افتضاح هستند حتی اگر از شانس خوب قطر مرمی برابر داشته باشند فقط واسه لول خطرناک نیست و در کل قضیه تغییری ایجاد نشده واقعا کار درست اینه که فروخته بشه و به جای 20 تا 7-8 تا خارجی خریده بشه که هر کدوم یه شکار هست

فشنگ های سهمیه 270 امسال که جعبه اون رنگش قهوه ای هست در یک کلام آشغال تشریف دارن . پوسته فشنگ زخیم ساخته شده و زمانیکه گلن میزنید وارد خزانه نمیشه و گیر میکنه و باید با لگد گلن رو به عقب بکشید خخخخخخخخ شوخی نمیکنم عین واقعیت رو براتون گفتم . یه بسته رو امتحان کردیم همینجوری بود . راه حلش هم سمباده زدن بالای پوکه ، از جایی که مرمی شروع میشه بود . دقت هم که دیگه افتضاح . تا 200 متر بد نبود به بعد دیگه باید دعا میکردی تا به هدف بخوره .

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - asman - 2013-10-31 09:44 PM

سلام به همگي ببخشيد دوستان فشنگهاي سهميه اي در دوكاليبر8/57و 57x7/92توليد وتوزيع ميشه يافقط 7/92 توزيع ميشه چون دوستان هرچه عكس گذاشتن فقط 7/92 ته بوكه حك شده ويه سوال ديگه اينكه توجوازبرنو كدوم يك از اين دوكاليبرمينويسن ياهردو كاليبرموجوده اگه دوستان برنودارمون عكس از جواز وته بوكه ها بزارن ممنون ميشم درضمن از همه دوستان اين انجمن كه اطلاعاتشون رو بدون هيچ چشم داشتي در اختيار مبتدياني چون بنده قرار ميدن كمال تشكر رو دارم سربلند باشيد ياحقKhansariha (8)

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - dieselpower - 2013-10-31 11:33 PM

(2013-10-30 07:26 PM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-22 03:14 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه سری فشنگ 270 جدیدا دادن سهمیه ای که ایرانی هستند و میگن کیفیت خیلی بهتر شده اگه کسی از این جدیدها گرفته یه تست کنه و خبر بده ممنون میشم
ولی قبلی ها به طور خیلی مشخصی افتضاح هستند حتی اگر از شانس خوب قطر مرمی برابر داشته باشند فقط واسه لول خطرناک نیست و در کل قضیه تغییری ایجاد نشده واقعا کار درست اینه که فروخته بشه و به جای 20 تا 7-8 تا خارجی خریده بشه که هر کدوم یه شکار هست

فشنگ های سهمیه 270 امسال که جعبه اون رنگش قهوه ای هست در یک کلام آشغال تشریف دارن . پوسته فشنگ زخیم ساخته شده و زمانیکه گلن میزنید وارد خزانه نمیشه و گیر میکنه و باید با لگد گلن رو به عقب بکشید خخخخخخخخ شوخی نمیکنم عین واقعیت رو براتون گفتم . یه بسته رو امتحان کردیم همینجوری بود . راه حلش هم سمباده زدن بالای پوکه ، از جایی که مرمی شروع میشه بود . دقت هم که دیگه افتضاح . تا 200 متر بد نبود به بعد دیگه باید دعا میکردی تا به هدف بخوره .
اونا رو که میدونم دقیقا همینجوری که شما فرمودید هستند تازه من با چشمام دیدم که قطر مرمی هاشون کوچیک و بزرگ داشت اینی که الان عرض کردم یه سری جدید دادن که روی جعبش نوشته وینچستر و بسته بندی خیلی شیکی دارند و داخل جعبه مثل فشنگهای خارجی پلاستیک خونه خونه واسه محافظت فشنگ دارند میخواستم اگر کسی از اینا گرفته و تست کرده خبرشو به ما هم بده.ممنون
البته شنیدم که خیلی بهتر هستند ولی فقط در حد شنیده هست

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Amiraliv - 2013-11-01 01:22 PM

(2013-10-31 09:44 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگي ببخشيد دوستان فشنگهاي سهميه اي در دوكاليبر8/57و 57x7/92توليد وتوزيع ميشه يافقط 7/92 توزيع ميشه چون دوستان هرچه عكس گذاشتن فقط 7/92 ته بوكه حك شده ويه سوال ديگه اينكه توجوازبرنو كدوم يك از اين دوكاليبرمينويسن ياهردو كاليبرموجوده اگه دوستان برنودارمون عكس از جواز وته بوكه ها بزارن ممنون ميشم درضمن از همه دوستان اين انجمن كه اطلاعاتشون رو بدون هيچ چشم داشتي در اختيار مبتدياني چون بنده قرار ميدن كمال تشكر رو دارم سربلند باشيد ياحقKhansariha (8)

دوست خوبم اگه درست يادم باشه ، ٨*٥٧ رو براي خود تفنگ و ٧/٩٢*٥٧ رو به عنوان كاليبر تفنگ ٨*٥٧ معرفي مي كنن ...
عدد اول كه ٨ هست قطر داخلي لوله هست و عدد ٧*٩٢ فاصله داخل لوله ولي ازخان تا خان هست ...
توي برگه جواز موقت من تفنگ ٨*٥٧ هست ولي ته پوكه ها ٧/٩٢*٥٧

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - dieselpower - 2013-11-01 03:40 PM

فشنگهای مهام زیرشون نوشته 8/57 وفشنگهایی که به صورت عشایری (یا به این اسم) سهمیه میدن زیرشون نوشته7.92/57 که نوکتیز هستند مثل همین مرمی هایی که امیر اقا عکسشو گذاشتن

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Amiraliv - 2013-11-01 05:56 PM

جناب dieselpower عزيز ، پس با اين اوصاف فشنگهاي من اصطلاحا عشايري هستن ، از زير فشنگ هم عكس گرفتم براتون و عكس جواز موقت هم براي دوستمون كه خواسته بودن ميذارم ...
[تصویر: 13833160971.jpg]

[تصویر: 13833158391.jpg]

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - arnold - 2013-11-01 07:11 PM

دوستان فشنگ ام ام ساخت چه کشوری هست؟ ایا جدید هم میزنن؟ و ایا اینکه کشورهای حایه خلیج فارس گیر میاد؟

RE: انواع فشنگ های گلوله زنی و ویژگی های آنها - Amiraliv - 2013-11-01 07:17 PM

(2013-11-01 07:11 PM)arnold نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان فشنگ ام ام ساخت چه کشوری هست؟ ایا جدید هم میزنن؟ و ایا اینکه کشورهای حایه خلیج فارس گیر میاد؟

ساخت آلمانه ، بايد بگردين ، هست ولي كم يابه نسبتا ...