شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت (/showthread.php?tid=881)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - said - 2012-01-18 01:18 PM

با سلام . دوستان از جايي كه ساپورت تفنگ يكي از ابزاري است كه براي صفر كردن و گروپ گيري و تنظيم دوربين لازم و مفيد هست و تا الان در اين سايت نمونه مشخصي ساخته نشده و نمونه هاي خارجي اون هم گران است اين تاپيك كمك ميكنه تا اساتيد سايت روي اين مورد هم فعاليت كنند .
قبل از هر چيز از بابت كيفيت پايين عكس و كليپ شرمنده چون دوربين خوب دم دستم نبود و ناچارا با موبايل گرفتم.

دوستان هدف از ساخت اين وسيله اين بود كه حتي الامكان از وسايل دم دست و توي انبار در كوتاهترين زمان و كمترين هزينه و بدون كمك ديگران يك ساپورت قابل مصرف بسازم كه برخلاف ظاهرش در عمل خوب از آب در آمد بطوري كه از زمان خريد جنس تا برش تا چسباندن و تست فقط يك ساعت وقت و 3 هزار تومن هزينه برداشته .

لوازم مورد نياز : 3 عدد پايه لاستيكي - 2 عدد زانو و 3 عدد سه راهي pvc - لوله پوليكا 1 متر - 2 تكه يو شكل از جنس پلاستيك يا آلومينيوم - 2 عدد پيچ زخيم به طول 4-5 سانت - 2 تكه فوم - 30 سانت زيپ چسب - چسب پي وي سي يا چسب 1.2.3 .
[تصویر: IMG0052A.jpg]
كليپ ساخت ساپورت و تست .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - abbasi - 2012-01-18 01:35 PM

خیلی طرح جالبیه ... ایول
به نظرم یه خورده سبک هست ... ولی در کل خوبه

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - craftsman - 2012-01-18 01:37 PM

ايده قشنگيه همينكارو ميشه با لوله آب فلزي هم انجام داد!!Khansariha (214)
البته اگه با لوله فلزي باشه حتي ميشه طوري ساخا كه ارتفاع و طول اين ساپورت هم تغيير كنه و تنظيم بشه

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - said - 2012-01-18 01:56 PM

با سلام مجدد بله بسيار سبكه . در ضمن درسته ميشه با لوله فلزي هم ساخت ولي چند اشكال داره يكي اينكه سنگين ميشه دوم اينكه عده اندكي وسايل و ابزار لوله كشي در اختيار دارند سوم نياز به كارگاهي خارج از منزل و ديگران هست چهارم اينكه هزينه اش زياد ميشه . از طرفي من طول اين رو 42 سانت گرفتم تا براي تمام تفنگها مورد استفاده باشه و همين طور كه در كليپ هم پيداست براي تفنگ خودم كه 350 هست مناسب و براي مدلهاي كوتاهتر هم اندازه هست براي تغيير ارتفاع هم زير هر دو نشيمنگاه تفنگ هم پيچ مناسب بكار رفته .

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - Marksman - 2012-01-18 02:03 PM

آفرین سعید جان خیلی زحمت کشیدی و ممنون.Khansariha (8) من داشتم روی یه طرح چوبیش کار می کردم ولی باید قبول کنم این یکی خیلی کار آمد تر هست.به نظرتون نمی شه اون جایی که تفنگ قرار می گیره یه جنسی استفاده کرد که حالت مکنده داشته باشه و تفنگ رو به بهترین وجه فیکس کنه؟ضمه اینکه اگه بخوایم کمی وزنش رو بالا ببریم تا ثباتش بیشتر بشه می تونیم یه کم تو پایه ها دوغاب گچ بریزیم.Khansariha (8)

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - said - 2012-01-18 02:26 PM

(2012-01-18 02:03 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آفرین سعید جان خیلی زحمت کشیدی و ممنون.Khansariha (8) من داشتم روی یه طرح چوبیش کار می کردم ولی باید قبول کنم این یکی خیلی کار آمد تر هست.به نظرتون نمی شه اون جایی که تفنگ قرار می گیره یه جنسی استفاده کرد که حالت مکنده داشته باشه و تفنگ رو به بهترین وجه فیکس کنه؟ضمه اینکه اگه بخوایم کمی وزنش رو بالا ببریم تا ثباتش بیشتر بشه می تونیم یه کم تو پایه ها دوغاب گچ بریزیم.Khansariha (8)
با تشكر . يادم مياد سالها پيش تلويزيون برنامهاي داشت به نام بيكار نمي توان نشست من هم بيشتر به عنوان رفع بيكاري درست كردم و حتما جاي كار زياد داره .
تفاوت طرح چوبي اينه كه شيك در مياد ولي شكننده هست فكر نمي كنم نيازي به مكندگي نشيمنگاه تفنگ باشه چون همون طور كه در كليپ هم مشخصه تفنگ بخاطر سنگيني خودش ميشينه و كافيه فوم زيرش خوب باشه و شكل يو داشته باشه تا اونو بگيره. گرچه خيلي سبكه ولي بخاطر لاستيك خوب در زير پايه ها چسبندگي به هر ميزي رو داره با اينحال ميشه به هر شكل اونو سنگين كرد .

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - savin - 2012-08-07 11:07 PM

ساخت این سه پایه به عنوان ساپرت خیلی مشکل نیست من امشب توی سایتهای خارجی دنبال یک نمونه بودم تا از روش بسازم ولی این نمونه برای ساخت مد نظرم نیست فقط از سادگی و کاربردش برای شکار خوشم اومد گفتم بقیه دوستان هم ببینند شاید بدردشون خورد . این سه پایه قابلیت جدا شدن یکی از پایه هارو داره که ازش هم در کوهپیمایی وهم بعنوان ساپرت تک پایه هم میشه استفاده کرد.
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - amirjoon - 2012-08-13 08:44 PM

چند روز پیش من این بنچ رست ساده با چوب رو برا تفنگم ساختم....Khansariha (256)
البته نیاز به یه تغییراتی داره مثل تنظیم ارتفاع و سنگین کردنش....

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - salehpourtaher - 2012-08-13 11:21 PM

امیر جون شما اون نوار رو از کجا اووردی؟
دوستان برای قابل تنظیم بودنش میتونن از میله پیچ استفاده کنن ایش الله فرصت بود دست به کار میشم! !!Khansariha (214)

RE: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت - savin - 2012-08-16 11:48 PM

این ساپورت یا بنچ رست رو خودم ساختم
مشخصات :
1 - قابلیت استفاده در حالت نشسته یا ایستاده روی میز
2 - قابلیت تنظیم و تراز پایه هایی که روی زمین قرار میگیرند ( حدود 10 cm تغییر ارتفاع )
3 - قابلیت تغییر ارتفاع تکیه گاههای قنداق ( سر قنداق و ته قنداق حدود 15 cm ) که اسلحه روی آنها قرار میگیره
4 - دارای پیچ تنظیم بالا و پایین کردن سر تفنگ هنگام هدف گیری بطور دقیق ( حرکت عمودی سر تفنگ برای هدف گیری تارگت )
5 - چرخش 360 درجه سیستم ( تفنگ ) در حالی که پایه ها روی زمین ثابت هستند ( منظور حرکت کنترل شده چپ و راست سر اسلحه هنگام هدف گیری روی تارگت )
6 ـ دارای درجه تراز حباب هوا
این benchrest shooting از آهن ساخته شده که جنس پایه ها از لوله گاز هستش و سعی کردم اون رو طوری بسازم که برای جثه افراد مختلف از لحاظ ارتفاع قابل استفاده باشه یعنی در کل حدود 20 سانتی متر ارتفاعش برای افراد مختلف قابل تنظیمه . محل قرار گیری تفنگ روی دستگاه ( پایه u شکل ) از اسفنج و لاستیک پوشیده شده که تفنگ خوب بچسبه و هنگام شوت تکون نخوره و همچنین قنداق خط و خش نیفته .
برای ثبات محور اصلی که تمامی وزن تفنگ رو تحمل میکنه و وزن تفنگ به حالت اهرم وار بر این محور وارد میشه و از همه مهمتر حرکت دورانی ( افقی ) هم داره از پیچ فولادی سایز 20 استفاده کردم
این هم عکساشه و زمان ساختش هم 3 یا 4 روز طول کشید البته بطور متناوب روزی 2 تا 3 ساعت البته آخرای کار خسته شده بودم و ی جورایی پشیمون چون قسمتهای متحرکش یک مقدار ساختش سخت بود و من بعضی قطعات رو چندین بار ساختم تا جواب داد چون مدل ساخته شدش رو نداشتم که از روش بسازم فقط یک بار یک نمونه پایه کوتاهش رو توی نمایندگی گامو دیدم ( البته توی سایتهای خارجی هم عکسش هست )
در آخر ببخشید که مطالب طولانی شد اگر سوالی داشتید در خدمتم
[/img]
[/img]