شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 80-hw 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 80-hw 80 (/showthread.php?tid=87)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ALIANA-54-T06 - 2011-06-19 10:23 PM

دوستان من بشخصه تجربه بستن فنر تیتان را روی تفنگ 4.5 نوریکایم را دارم و سالهاست که داره کار میکنه البته فنر داره کار میکنه و قدرتش هم محشره اما یک چیزی باید بگم که ممکنه مورد وفاق همه نباشه و اون اینه اگر الان برای تفنگم دیانای 54 خودم یک فنر تیتان گیر بیاد براش نمیندازم . تعجب کردین ولی واقعا گفتم میدونم مورد خوش آیندی نیست و بعضی دوستان مفالف نظر من را دارند و همینقدر بدانید که ضررش کم نیست و از بعضی از دوستان دیگه هم سئوال کردم که استفاده کردند و موافق نظر من بودند تا همینجا کافیه که دوستان بدونند تیونینگ تفنگ اگر قراره انجام بشه باید کامل باشه و شامل بقیه قسمتهای دیگه هم باشه (واشر مکاری ، لوله فنر ، واشر سر پیستون و دستگاه ماشه یدکی و....) پس بهتره دوستان در حد طراحی کارخانه و سازندگانش از تفنگشان انتظار داشته باشند و باهاش کنار بیان بنظرم این کار مقرون بصرفه تر باشه Khansariha (214)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-20 11:38 AM

درخواست کمک
دوستان این عکسی که دوستمون potra گذاشته من نمیتونم باز کنم
اگه ممکنه اینو تو پیکو فایل بذارید تا ما هم ببینیم
دوم
با حرف علی اقا در خصوص معایب تیون برای اکثر سلاحها و لزوم استفاده از ست کامل موافقم
اما در خصوص وایرخ 80
به علت مکامیزم منحصر به فرد این سلاح که فنر بوسیله یک قطعه بزرگ که به بدنه پیچ میشه ، نگه داری میشه
و مستقل از دستگاه ماشست( به عکس های تعمیر وایرخ توجه کنید )
بر خلاف دیانا که فنر بوسیله دستگاه ماشه مهار میشه و توسط 2 پین دستگاه ماشه به بدنه وصل میشه
بنابراین وایرخ امکان تحمل لگدهای فنری بسیار قویتر از فنر خودش رو داره و به نظرم یکی از گزینه های خوب برای تیون قطعا وایرخه

در خصوص سوال علی وایرخ عزیز
باید بگم شما اگه خواستی من میتونم فنر فابریک و اکبند وایرخ رو برات تهیه کنم که وقتی بندازی قدرتت بالاتر از الان میشه اما بعد از چند ماه که فنر افت خودش رو کرد دوباره قدرت برابر با همین الان میشه این افت حتی در فنر تیتان هم بعد از مدتی رخ میده و بعد از اون فنر قدرتش ثابت میمونه
البته من یک فنر قوی برای وایرخ 80 ساختم که فرصت نشد تست کنم
اگه زمانی اومدی تهران سلاح رو بیار ببندیم روش اگه جواب داد برش دار

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - Sniper - 2011-06-20 11:30 PM

سهیل جان جیگر امضات
اینم عکسی که خاستی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما لب تر کن
Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-22 09:06 AM

اقا مخلص همه هستیم
اسنایپر جان این امضام پیش کش ممنون از عکس که گذاشتی
من فنری که ساختم با قطر مفتول 4.8 هست

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - persiankiller - 2011-06-22 09:18 PM

(2011-06-22 05:05 PM)amin35190 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز با یکی از دوستان رفته بودیم شکار من با سوزنی دوستم با وایرخ 80 انصافا تفنگش حرف نداشت خیلی دقیق می زد نزدیک به 14 تا گنجشک 5 تا کبوتر زد جالب اینجاست که با اجازتون من هیچی نزدمKhansariha (226) یه سر نوشابه گذاشتیم تقریبا 38 قدمی اقا راحت میزدش 5 بار بهش شلیک کرد همش خورد بهش کف کردم تنها یه بدی داشت پیشم اونم وزنش بود واسه من سنگینه آخهKhansariha (172)

اره دقتش حرف نداره تقریبا 2 تا 3 ماه یا فک کن 50 کیلومتر که تفنگ دستت باشه به وزنش عادت میکنی.بازم میگم دقتش عالیه.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - عبدالرحمن - 2011-06-22 10:46 PM

ممنون دوست من ..

تفنگ وایرخ 80
فاصله حدودا 35 متر
دوربین گامو حک شده قیمتش حدود 150 هزار تومنه
هوا اروم و باد کمی میومد
اندازه دایره سفید وسط سیبل به اندازه یه سکه 25 تومنی
وضعیت تیراندازی هم نشسته بودم

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ALIANA-54-T06 - 2011-06-26 09:11 PM

(2011-06-26 08:22 PM)mn13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان راهی نیست که بشه برد مفید یک سلاح بادی رو برای زدن یک حیوان رو بدست اورد مثلا وایرخ 80 تا چه فاصله ای میتونه یه کبوتر رو بزنه یا برد مفیدش برای زدن کبوتر چنده اگه میشه راهنمایی کنید چون سوال خیلیاست.

دوست من این از اون سئوالهای که خود سازندش هم بارها گفته هدف از این سلاح شکارهای متوسط و کوچک (کبوتر و گنجشک) تا فاصله 30 متری هست که مطمئن به شکارش هست و اگر ساچمه مناسبتری باشه و یا بتوان به جای حساس تیر را زد ممکنه تا 60 متر هم این شکارها را بزنه .
در کل من پیشنهادم برای پاسخ به چنین سئوالهای اینه قبلا هم من به یکی از دوستان عزیز هم که کمی دغدغه برد مفید و نهایت شکار با اسلحش را میخواست دستش بیاد گفتم .
شما دوست من یک ازمایش ساده انجام بده یک قوطی رب و یا کنسرو را بردار بزار در مسافتهای متعدد تا هرجا که سلاح شما توانست یکطرف را سوراخ کنه برای شکار کبوتر مناسبه یا بعبارتی برد مفید سلاح شما بدست اومده .Khansariha (214)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - هادی - 2011-06-30 01:42 PM

با سلام
بنده وایرخ 80 4.5 دارم وخیلی راضیم
تنها عیب ان زیبا و یکمی سنگین است

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-30 02:12 PM

دوست عزیز این سنگینی بهای تمام فلز بودن اجزای این تفنگ یگانست

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - عبدالرحمن - 2011-06-30 02:33 PM

منم با سهیل عزیز موافقم بنظر من سنگینی وایرخ عیب نیست چون من خودم وقتی میگیرم دستم حس اینکه این سنگینی بخاطر تمام فلز بودنشه بهم اححساس قدرت میده . واعتماد بنفس .. البته بنظر من ساده بودن شکلش هم یه حسن بحساب میاد چون وقتی دستته اگه مامورای نیرو انتظامی ببینن بهت گیر نمیدن و فکر میکنن که یه تفنگ ساده ارزون قیمته (چون واقعا هیچی حالیشون نیست خخخخ)Khansariha (214)