شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 80-hw 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 80-hw 80 (/showthread.php?tid=87)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - AIRKING - 2011-06-02 08:32 PM

اخرین قیمت وایرخ 80 تو شیراز 520 بود .همین امروز قیمت گرفتم

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ln 1 - 2011-06-03 06:21 PM

با اجازتون من هم یک 5.5 وایروخ دارم.شدیم چهار نفر.ln 1
[/quote]

سلام .
چه خبر از وايرخ 80 . راضي هستي گروپ گيريش چطوريه
[/quote]

سلام خیلی خوبه من زیاد اهل گروپ نیستم بیشتر تو مایه های قوطی نوشابه و ... ولی خیلی خوبه .خوبه که تفنگهای قبلی را نفروختم الان مبنای مقایسه شده با وایروخم.البته کرال مگنوم هم قدرت خوبی داره ولی کیفیت پایینه
(2011-05-10 07:44 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وایروخ 80 قدرتش 20 ژوله
سلام مسیح جان.میخواستم بدونم که این 10 ژول اختلافی که با 350 مگنوم داره ارزش خریدن داره یا نه چون منم یک وایروخ 80 5.5 دارم ولی دوست دارم اگه واقعا 350 قوی تره یکی بگیرم.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - persiankiller - 2011-06-07 01:24 PM

هر چی میگردم دنبال این پک برای وایرخ پیداش نمیکنم!!!
:Venom FAC tuning

ظاهرا 12 ژول قدرت رو بالا میبره یعنی =32 ژول
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-08 12:18 AM

علی جان اون پک فقط در معدودی از کشورهای اروپای مووده چون اونجا قدرت بیشتر از 10 ژول ممنوعه ولی در امریکا هست تو سایتای امریکای بگردی پیدا میکنی
ولی در کل
همون فنر تیتان بهترین گزینست
حیف که کسی نیست بفرسته واسمون
(2011-06-03 06:21 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-06-02 10:14 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با اجازتون من هم یک 5.5 وایروخ دارم.شدیم چهار نفر.ln 1

سلام .
چه خبر از وايرخ 80 . راضي هستي گروپ گيريش چطوريه
[/quote]

سلام خیلی خوبه من زیاد اهل گروپ نیستم بیشتر تو مایه های قوطی نوشابه و ... ولی خیلی خوبه .خوبه که تفنگهای قبلی را نفروختم الان مبنای مقایسه شده با وایروخم.البته کرال مگنوم هم قدرت خوبی داره ولی کیفیت پایینه
(2011-05-10 07:44 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وایروخ 80 قدرتش 20 ژوله
سلام مسیح جان.میخواستم بدونم که این 10 ژول اختلافی که با 350 مگنوم داره ارزش خریدن داره یا نه چون منم یک وایروخ 80 5.5 دارم ولی دوست دارم اگه واقعا 350 قوی تره یکی بگیرم.

[/quote]
دوست عزیز
در نبود برادر گلم مسیح خدمتتون عرض کنم که
10 ژول قدرت کمی نیست اما در کل اونقدر هم ارزش نداره که شما بخوای بخاطرش یه فنریه کمر شکن دیگه بگیری
اگر شما وایرخ رو نداشتید میتونستم بگیم از اول مگنوم بگیر بخاطر قدرت بیشتر
ولی حالا که با کیفیتترین فنری ایران و یکی از 10 تفنگ برتر دنیا رو دارید نمیتونم به خاطر فقط 10 ژول مگنوم رو بهتون توصیه کنم
منهم خودم مدتها مثل شما دنبال این 10 ژول اختلاف بودم
با توجه به تجربم به جرات میتونم بگم شما اگه میتونید با وایرخ شکارهای سبک و مناسب مثل کبوتر و کلاغ انجام بدید با مگنوم چیز بیشتری بدست نمیارید جز لگد بیشتر و خرابی بسیار بیشتر دوربین
اما اگه دنبال یه افزایش قدرت چشمگیر هستید قطعا توصیه میکنم به عنوان تفنگ دوم به یه پیسی پی فکر کنید
در کنار یه وایرخ 80 فنری مجموعتون بینهایت عالی و کاربردی میشه

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-12 10:38 AM

خوب در اینجا میخوام اموزش باز کردن وسرویس وایرخ 80 رو خدمتتون بگم
این اسلحه واقعا شاهکار مهندسی و ساخت هست و با باز کردنش بهتر متوجه برتری های این تفنگ بینظیر میشید
فراموش نکنید این تفنگ جزو 10 ایرگان برتر تمام دنیا هست
راهنما رو جوری نوشتم که برای همه دوستان قابل انجام باشه

گام اولKhansariha (8)
ابتدا 2 پیچ محافظ ماشه و دو پیچ نگه دارنده کناره های تفنگ رو باز میکنید تا تفنگ از قنداق جدا بشه
عکس اول : باز کردن پیچهای کناره بدنه
[تصویر: DSCF1512.jpg]
عکس دوم : باز کردن هردو پیچ محافظ ماشه
[تصویر: DSCF1520.jpg]
عکس سوم : جدا شدن تفنگ از قنداق
[تصویر: HW958.jpg]

گام دومKhansariha (8)
در این مرحله ابتدا دستگاه ماشه رو از تفنگ جدا میکنید به این ترتیب که 2 پین نگه دارنه دستگاه ماشه رو با فشار ملایم با یه میخ که نوکش رو گرد کرده باشد براحتی 2 پین در میان
( دقت کنید یکی از پینها بلندتر از دیگری هست که موقع جاگذاری بهش توجه کنید )
توجه کنید
بعد از در اوردن دستگاه ماشه ضامن هم به همراه فنر از جای خود در میاد
عکس چهارم: در اوردن پین ها
[تصویر: imagesCACNLI7E.jpg]

عکس پنجم: جدا شدن دستگاه ماشه
[تصویر: HW9514.jpg]

عکس ششم : بیرون اوردن ضامن و فنر
[تصویر: HW9516.jpg]

گام سومKhansariha (8)
باز کردن ته تفنگ
در این مرحله شما باید انتهای تفنگ رو ( همون قسمتی دستگاه ماشه درونش بود) به صورتی پیچی باز کنید
برای اینکار
ابتدا یک پارچه ضخیم دور قسمتی که لوله به تفنگ وصل میشه بیچید و سپس اون قسمت رو درون گیره قرار بدید یا با انبر قفلی محکم نگه دارید
سپس با قرار دادن یک پیچ گ.شتی خیلی بزرگ در شیاری که دستگاه ماشه در اون قرار میگرفت اقدام به پیچوندن و باز مردن انتهای تفنگ بکنید
عکس هفتم : جدا شدن انتهای تفنگ از بدنه
[تصویر: hw77kstripdown_007.jpg]
همونطور که در عکس میبینید انتهای تفنگ دارای رزوه هست که بوسیله اون به بدنه وصل میشه
اکنون میتوانید فنر و لوله فنر رو خارج کنید
عکس هشتم : بیرئن اوردن فنر و لول فنر
[تصویر: HW9529.jpg]

گام چهارمKhansariha (8)
باز کردن لوله تفنگ
در این قسمت شما برای بیرون اورن لوله باید اون پیچ که لوله رو به تفنگ متصل کرده باز کنید
دقت کنید
برای اینکار باید با 2 پیچ گوشتی کار کنید
با یک پیچ گوشتی یک سمت رو نگه دارید تا نچرخه و پیچ گوشتی دیگه اون یکی پیچ رو باز کنید
نکته مهم : دو طرف لوله 2 واشر هست که مانع از سایش لوله به دوشاخه میشه مراقب باشید که گم نشه و موقع بستن در جای خودشون بگذارید اونها رو
عکس نهم : باز کردن پیچها
[تصویر: HW9531.jpg]
عکس دهم : پیچ باز شده
[تصویر: HW9533.jpg]
عکس یازدهم : جدا کردن لوله
[تصویر: HW9534.jpg]
عکس دوازدهم : واشرهای دو طرف لوله

[تصویر: HW9539.jpg]
بعد از باز کردن لوله شما باد انتهای ایرم مسلح کننده رو که یک سرش به لوله وصله و سر دیگش داخل پیستون هست از پیستون جدا کنید
عکس سیزدهم : جدا کردن بازو از پیستون
[تصویر: HW9536.jpg]
اکنون باید قطعه کوچکی رو که بازو رو به پیستون وصل میکنه و مانع سایش بدنه پیستون میشه بیرون بیارید
عکس چهاردهم : بیرون اوردن قطعه کوچک متحرک
[تصویر: HW9537.jpg]

گام پنجم :در اوردن پیستونKhansariha (8)
اکنون به راحتی میتوانید پیستون رو خارج کنید
عکس پانزدهم : در اوردن پیستون
[تصویر: HW9540.jpg]
عکس شانزدهم : پیستون
[تصویر: HW9541.jpg]
گام آخر : بستن تفنگKhansariha (8)
خوب دوستان اکنون بعد از باز کردن تفنگ و سرویس میتوانید تفنگ رو ببندید
اکنون به ترتیب
1- پیستون رو جا بزنید
2- بازوی متحرک رو ببندید
3- لوله روببندید
4- فنر و لول فنر رو جا بزنید
5-قطعه ته تفنگ رو ببندید
نکته : دقت کنید بعد از سفت کردن این قطعه ریل دوربن تفنگ که نصف رو بدنه تفگ و نصف روی این قطعه قرار داره کاملا هم راستا قرار بگیرند
6-ابتدا ضامن و فنرش رو جا بزنید و تا ته فشار بدید
7- همزمان ضامن رو تا ته نگه دارید و دستگاه ماشه رو جا بزنید
8- پینهای ماشه رو جا بزنید
نکته : دقت کنید که کوتاه وبلند رو درست سر جای خودشون بگذارید
9 قنداق رو ببندید
10-- افرین کار تموم شد
Khansariha (219)Khansariha (219)
خوب فکر کنم حتی دوستانی که سابقه باز کردن تفنگ رو ندارند با این راهنما براحتی بتونند وایرخ 80 رو باز کنند و بندند
باز اگه موردی بود در خدمتیمKhansariha (256)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - esmaeil1356 - 2011-06-12 11:08 AM

دمت گرم مهندس سهيل
آقايون وايرخ سواران دست بكار بشن و دلو روده وايروخاشونو بريزن بيرون فقط هرچي اضافه اوردين يه وقت نريزين بيرون

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ln 1 - 2011-06-12 07:04 PM

اقا خیلی مفید بود . دست شما درد نکنه .اگه روش صحیح گریسکاری هم با عکس توضیح بدین خیلی ممنون میشم. در ضمن من یک کرال مگنوم باز کردم ولی موقع بستن با مشکل جا نرفتن ماشه مواجه شدم میشه راهنمایی بفرمایید ایا باید فنر تا اخر جمع بشه بعد ماشه جا بخوره یا نه .با تشکر

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-13 12:59 AM

ممنون از مسیح عزیز
در خصوص گریسکاری
شما میتونید تمام قطعات متحرک رو با گریس مرغوب ( ترجیحا نسوز بهتره)
به میزانی که سطح قطعه یک لایه حداکثر .باز تاکید میکم حداکثر یک میلیمتری گریس بپوشونه گریس بزنید برای اکثر قطعات همین که سطحشون چرب بشه کفایت میکنه
[color=#FF493]نکته مهم[/color]1
تحت هیچ شرایطی سر واشر پیستون و داخل سیلندر رو گریس نزنید که موجب سوختن گریس خواهد شد
از زدن گریس زیاد به بدنه پیستون هم خودداری کنید چوندر اثر ضربه فنر این گریس به جلو پرتاب شده و موجب الودگی واشر و بدنه سیلندر میشه

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - Potra - 2011-06-14 08:34 PM

این هم خبر فنی برای وایرخ HW80

اندازه های فنر های شناخته شده را میتوان در عکس ارسال شده زیر دید.

کسی هست که بتواند مشخص کنند( بدون در نظر گرفتن جنس فنر ) کدام فنر سرعت گوله را بیشتر میکنند.
لطف کنید دلیل تان را بیاورید

امیدوارم طولانی نشود.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - mohsen1982 - 2011-06-19 06:01 PM

دوست عزيز اين دو فنرتايتان و ox براي تيونينگ تفنگ كاربرد داره وبراي چندين مدل تفنگ توليد ميشن وفنرفابريك كارخونه نيستند .تايتان فنرخوبيه ورو 52 مسيح كه عالي جواب داد وساخت سوئد هستش . ازمزاياي اين فنربه افزايش سرعت وقدرت ساچمه خروجي .نرمي بيشتر .صداي كمتر وارتعاش كمتر كه منجر به افزايش دقت هم خواهد شد ميتونيم اشاره كنيم .در ضمن اين فنرها درايران موجود نيست .Khansariha (8)