شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 80-hw 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 80-hw 80 (/showthread.php?tid=87)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - hadilove - 2012-05-19 08:49 PM

سلام به همگی.من روی وایرخ دوربین گامو 40-9-3 انداخته بودم ولی چند روز پیش دلو زدم به دریا رفتم یه دوربین سنترپوینت خریدم انداختم روش.اولش خوب نمیتونستم باعاش هدف بزنم ولی وقتی که دوربینو صفرش کردم الان پشرو رو هوا میزنم شاید باورتون نشه از روی بالکن که بودم یه گنجشک توی فاصله 50 -60 متری روی دیوار همسایه نشسته بود شیطون گولم زد ،بدونه زوم کردن دوربین با ساچمه PRO MAGNUM سر گرد زدم خورد بهش صدای خوردن ساچمه به هدف انقدر بلند بود گفتم ترگید گنجیشک بدبخت وقتی رفتم دیدمش ساچمه از انورش بیرون زده بود.گفتم شاید شانسی زدم چنتا هدف توی فاصله مختلف گذاشتم آقا همرو زدم الان آی لوله بخاری میزنم .ولی خدایی خیلی قدرت توپه دقتش که هیچی دیگه.Khansariha (219)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - persiankiller - 2012-06-07 10:10 AM

(2012-05-29 11:41 PM)hadilove نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چنتا عکس از تفنگو انداخته بودم نمیدونم چرا نشون نمیده ؟چیکار باید بکنم دوباره بفرستم ؟Khansariha (367)
[تصویر: 13383229941.jpg]

ساچمه ایرانی تو وایرخ نزارید دوست من.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - wildlife - 2012-06-07 02:00 PM

سلام به همه دوستان گل
من تا حالا چند تا وایرخ 80 داشتم.
سری اول که روش عربی نوشته بود صاب و هرگز مثل اون نخواهد امد و از لحاظ ظاهر هم کمی متفاوت بود(لول و قسمت نشانه روی)
بعد هم یه دونه دیگه گرفتم .روش صاب نوشته نشده بود ولی قدیمی بود.به اصرار یکی از همکاران بهش فروختمش.
توی مجموعه ای که شاغلم یک تیم تیر اندازی راه انداختیم و سه تا وایرخ 80 برای تیم خریدم.از این جدیدا که ته لول دور محل ساچمه شیار داره.متاسفانه افتضاح ترین نوع وایرخ همین ها هستند.مشکلات عمده سری جدید عملکرد نامناسب واشر پیستون و کیفیت بد لوله پلاستیکی ته فنر هست.
این مطالب را تجربه کردم و بد جوری دنبال وایرخ قدیمی سالم میگشتم.
چند روز قبل توی مغازه یکی از دوستانم نشسته بودم(لوازم شکار)یه نفر اومد گفت یه تفنگ دارم برای فروش.تفنگ همراهش نبود ولی مشخصاتی که میداد وایرخ 80 بود.طرف حتی اسم تفنگشو نمیدونست.
باهاش راهی منزلش شدم و اسلحه را دیدم.درست حدس زده بودم.وایرخ 80 بود از نوع قدیمی.خیلی کم کار کرده بود.ولی آنچنان نگهداری نشده بود اما خوشبختانه خان سالم سالم بود و کوچکترین زنگ زدگی در بدنه وجود نداشت.صاحبش ناشی بود و موقع آچار کشی حتی پیچ تنظیم ماشه را هم تا آخر سفت کرده بود و ماشه سفت بود.
خلاصه رفتیم بر سر قیمت و من با قیمتی بسیار پائین خریدمش و یه شستشوی حسابی با نفت بهش دادم.البته تفنگ را کاملا جز به جز باز کردم و از سلامت همه قطعات مطمئن شدم.باورم نمیشد که همچین چیزی هنوز به پستم بخوره.تفنگ را بعد از پاکسازی و روغن کاری بستم و رفتم برسر گروپ گیری.در فاصله 12 متری تیر روی تیر با ساچمه باراکودا.با ساچمه پرومگنوم های خیلی قدیمی هم که جلدشون برچسبی هست و شکل تیر دقیقا" مثل باراکودا هسی(ته ساچمه)بسیار عالی میزنه.از کلکسیون های قبل هنوز چهار پنج بسته مونده برام.
یه دوربین BSA 3-9X40 HM RGBD CD پارسال از دبی برام آورده بودند البته اصلی نه این چینی های موجود در بازار.انداختم روش و دوباره خاطره وایرخ های قدیمی برام زنده شده.هد شات و لانگشات دقیق
خدا وکیلی اگر شرکت وایرخ میدونست من چقدر روی محصولاتش تعصب دارم منو میکرد مدیر عامل شرکتش.
راستی من وایرخ را گرفتم 360 هزار تومن و همون موقع تا 570 هزار هم مشتری داشتم ولی من برای معامله نخریده بودم که بفروشم.
از لحاظ عملکرد واشر پیستون اصلا قابل مقایسه با سری های جدید نیست با اینکه حدود 6 سال از عمرش میگذره.
یا علی

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - hadilove - 2012-06-07 05:18 PM

(2012-06-07 04:55 PM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز احتمالا مشکل از پایه دوربین هست که جای خودش لق میزنه.بستن و فیت کردن پایه از خود دوربین مهمتره و کار بسیار دقیقیه.پایه رو چک کنید و بعد از محکم کردنش باز دوربینو صفر کنید..سعی کنید از ساچمه ای که باهاش دوربین صفر شده استفاده کنید.
موفق باشید

همرو چک کردم پیچای پایه دوربین محکم هستش من همرو تست کردم .ولی دیگه عقلم به جایی قد نمیده.Khansariha (367)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ckerico - 2012-06-07 09:57 PM

هادی جان پرت زدن به عواملی مثل ضعیف شدن فنر و خرابی واشر ها ،ساچمه نامناسب ، خرابی پایه و دوربین ، عدم کنترل خوب تیر انداز و... که اینها مهمترین هستند
راجه به گزینه آخر جسارت نباشه .
اینها را چک کن تا به مشکل پی ببری . فاصله 13 متری تفنگت را صفر کن این میشه صفر دوم و با همان حالت تفنگت در 40 متری هم صفر است بین این مقدار حدود 5 سانت بلند میکنه .
هدفی را در 40 متری امتحان کن و میزان خطای چپ و راست را بگیر . به بالا و پایین دوربین اصلا دست نزن . خطای چپ و راست در حد یک یا دو تیک بیشتر نیست اونوقت تفنگت کاملا تنظیم هستش از ساچمه crosman hunting استفاده کنی خوبه

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - hadilove - 2012-06-07 10:46 PM

(2012-06-07 09:57 PM)ckerico نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هادی جان پرت زدن به عواملی مثل ضعیف شدن فنر و خرابی واشر ها ،ساچمه نامناسب ، خرابی پایه و دوربین ، عدم کنترل خوب تیر انداز و... که اینها مهمترین هستند
راجه به گزینه آخر جسارت نباشه .
اینها را چک کن تا به مشکل پی ببری . فاصله 13 متری تفنگت را صفر کن این میشه صفر دوم و با همان حالت تفنگت در 40 متری هم صفر است بین این مقدار حدود 5 سانت بلند میکنه .
هدفی را در 40 متری امتحان کن و میزان خطای چپ و راست را بگیر . به بالا و پایین دوربین اصلا دست نزن . خطای چپ و راست در حد یک یا دو تیک بیشتر نیست اونوقت تفنگت کاملا تنظیم هستش از ساچمه crosman hunting استفاده کنی خوبه
مرسی از شما .کلیه پیچارو باز کردم چسب مخصوصشو زدم  همرو چک کردم.حالا مونده دوربنو تنظیم کنم .تفنگو تازه گرفتم نو هستش 3 ماه میشه.من اکثر تیراندازیهام با ساپورت و تکیه گاه هستش لرزش دستم خیلی کمه.بعضی وقتا انقدر دقیق میشه که پشرو رو هوا میتونم بزنم ولی بعضی وقتا قاط میزنه.چشم روی این فاصله ای که گفتین تنظیم میکنم نتیجرو اعلام میکنم.مرسی.Khansariha (219)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - farzin122 - 2012-06-07 11:41 PM

هادی جان شما دقت کن ببین قدرتش کمو زیاد نمیشه?? یا موقع قاط زدن بالا پایین میزنه??اگه اینجوریه احتمالش زیاده از واشر سرپیستون باشه تست کن ببین سالمه??
در ضمن یادم رفت بگم سعی کنید از ساچمه پرو مگنوم استفاده نکنید و دقت کنید ساچمه کاملا فیت جا بره برای تنظیم دوربین هم میتونید از نرم افزار chargun کمک بگیرید که مطنعنا خیلی موثره ,تو یکی از تاپیکا خود نرم افزار با راهنمای آموزشش موجوده.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - wildlife - 2012-06-08 06:02 AM

سلام
دوست عزیز
1- لول اسلحله را تا کمی مانده به آخر ببر پائین یعنی قبل از جایی که پیستون و ماشه با هم در گیر بشن.بعد انگشتت را روی سوراخی که روی بدنه تفنگ هست و هوا را به ساچمه منتقل میکنه بگذار و لول را به آرامی بیار بالا و مواظب باش از دستت در نره.توی این حالت باید کمپرس شدن هوا را حس کنی و در جهت برعکس هم مکش.باید تا زمانی که انگشت را برنداشتی هوا محبوس باشه.
2- در حالتی که لول بسته هست و تفنگ مسلح نیست به آرامی نوک لول محل خروج ساچمه را مک بزن ،نباید هوا بیاد و اگر قسمتی از زبان و لبت را در حین مکش بگذاری روی محل خروج ساچمه باید بچسبه و کمی فشار بیاره.این روش برای تست واشر ته لول هست.
3- بعد از این مراحل از سلامت خان سلاح و کج نبودن لول مطمئن شو.البته کج شدن فقط از نگاه دقیق به داخل لول مشخص هست و اگر شما داخل لول سایه ای دیدید و یا محل خروج ساچمه را غیر واضح و گاها" غیر از حالت دایره دیدید لول شما کج هست.
اینها دلایل عمده عدم دقت سلاح در تیر اندازی هست.
چک کن اگر موارد فوق سالم بود برو بر سر دوربین.خیلی از دوربین های فعلی بازار از قسمت تجهیزات داخلی به هم میریزند و داخلشون با هر شلیک تکون میخوره.
در این حالت دوربین عوض شه بهتره و تعمیر جوابگو نیست.
یا علی

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - AIRKING - 2012-06-08 11:10 AM

با عرض سلام .
دو تا گروپ با ساچمه والتر فینال مچ .و وایرخ 80.
مشخصات گروپ اول توی عکس کاملا مشخصه.فقط باید بگم که قطر گروپ حدودا 1 سانت بود.
[تصویر: IMG_1960_1600x1200_.jpg]

گروپ دوم هم ،اونایی که پرت خورده با ساچمه ایرانی و اون 5 تایی که جمع خورده و قطرش تقریبا 1.3 سانتی متر هست با ساچمه فینال مچ والتر.فاصله 10 متر.تیر انداز نشسته با ساپورت(تیر اندازش پدر زن بود)تعداد شلیک 2*5 تا.
[تصویر: IMG_1959_1600x1200_.jpg]

یا علیKhansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - wildlife - 2012-06-09 05:59 AM

سلام
پیچ پشت ماشه که برای تنظیم حساسیت هست را سفت کن ببین مشکلت حل میشه یا نه؟
تقریبا" تا آخر سفتش کن .در این حالت باید ماشه تقریبا" سفت شلیک بشه یه چیزی توی مایه شادو 1000
اگر مشکل حل شد به آرامی پیچ را شلتر کن و ببین توی چه حالتی هم در نمیره و هم سفت نیست.
اینم بدون حتی یک چرخش کوچک توی پیچ خیلی موثر هست.
در بعضی وایرخ ها پیچ تنظیم ماشه راحت و حتی با دست میچرخه و زود شل میشه و این مشکل پیش میاد.
میتونید از مقداری چسب قطره ای استفاده کنید.(پیچ را که تنظیم کردید کمی چسب بریزید کنا محل دایس و هر وقت خواستید راحت ورق میشه و در میاد)
یا علی