شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 80-hw 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 80-hw 80 (/showthread.php?tid=87)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - عبدالرحمن - 2011-08-04 02:49 PM

(2011-08-04 01:34 PM)poriya3001 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی وایرخ 80 دقت نداره؟

داداش دقتش بدجور بالاست اما ژولش کمه و همونم باعث بالا رفتن دقتش شده البته من فکر میکنم وایرخ سوای اینکه بخاطر قدرت کمترش نسبت به هم قیمتاش دقتش بالاتره کیفیت ساخت لول و قطعات هم تو دقتش تاثیر داره من خودم یه دیانا 35 دارم که قدرتش از وایرخ کمتره اما دقتش عمرا به وایرخ برسه .. مثل ماشینایی که تو ایران تولید میشه یه موتور رو میزنن روی یه گیربکس دیگه اما همخونی ندارن باهم و شتاب بالا میره اما زود خراب میشه .. و همه چی باید باهم مچ باشه و وایرخ قدرتش جوری تنظیم شده که بهترین دقت رو از تفنگ گرفته .. ونیاز به تیون نیست و تیون ممکنه باعث ازبین رفتن این ماهنگی بشه ودقت رو پایین بیاره .. البته اینها نظرات شخصی من بود ..Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - هادی - 2011-08-05 12:16 AM

با سلام

وایرخ هم دقت هم دوام و هم کیفیت از دیانا و سایر تفنگهای موجود در بازار بالاتره ولی ضرب و ژول نه

من خودم امروز با وایرخ دوتا کبوتر زدم از 40 متری و عمود

حرف داداش رحمن کاملا درست و منطقی هست و در وایرخ همه چی باهم هم خوانی دارد و یک مطلب خاص که در تمامی وایرخ ها دیده میشود اینکه لگد و تنش تفنگ در اثر ازاد شدن فنر به شاسی ان وارد نمیشود دلیل ان هم الیاژ خوب و میزان ضخامت بالای فلز و چوب است و فنر ان از نوع نرم و دارای نیروی الستیکی بالا ست

در جواب شما دوست عزیز تمامی تفنگهای دیانا بجز مدلهای مگنوم مثل 350 460 52 54 56 470 در کالیبر 4.5 ضرب انها مثل وایرخ است مثلا مدل 35 ضرب ان از وایرخ کمتر باشه بیشتر نیست Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - morteza - 2011-08-06 10:31 AM

خوب ،دوستان رسیدیم به جایی که دقت وایرخ 80در برابر قدرت دیانا 52 قرار گرفته .Khansariha (89)
آیا با رساندن قدرت وایرخ به دیانا همان دقت را داریم و یا میشود دقت دیانا را به وایرخ رساند ،من فکر میکنم برای رسیدن به هر کدام قدری از دیگری را از دست خواهیم داد و باید دید بقول امروزی ها اصلح کدام است .سوال این است که از تفگمان چه میخواهیم ، کسی که وایرخ را گرفته بهتر است با دقت آن (هد شات کردن) جبران فاصله کند وهمینطور دیانا با کیل زون کردن ریه و قلب به مقصود خود برسد .
باز در نهایت اگر فرصتی پیش بیاید که ست تیون سوئدی وایرخ در ایران پیدا شود میشود با تست آن به خیلی از سوالات جواب داد و ثابت کرد که قدرت بیشتر آیا در دقت این خر کار دوست داشتنی تاثیر گذار هست یا نه .Khansariha (198)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - persiankiller - 2011-08-06 04:09 PM

بابا اینقدر به وایرخ گیر ندید دیگه میگم صاحبش بیادا!!!

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ham - 2011-08-06 06:09 PM

بابا نمیدونم چرا تو این سایت همه زد وایرخند.محصولات وایرخ جز برترین های دنیا هستن و از نظر دوام و طول عمر یه سروگردن از دیانا بالاترن.این حرف همه airgunerهاست.چیزی که تجربه چندین ساله ثابت کرده.کیفیت محصولات دیانا نسبت به قبل پایین اومده.من خودم از طرفداران دیانا بودم.ولی بعد از خرید چندین مدل از محصولاتش متوجه موضوع شدم.رفتم سراغ وایرخ.واقعا محشره.این افزایش انفجاری قیمتشم بخاطر فزونی تقاضاست.اونموقعی که من اصفهان 350 مگنوم گرفتم380هزار تومن، وایرخ 80 قیمتش 360هزار تومن بود.الانم قیمتارو مقایسه کنید.با این تفاوت که کیفیت مگنوم پایین تر اومده ولی وایرخ همچنان کیفیتشو حفظ کرده.قرار هم نیست با حرف و دفاع منو شما این موضوع عوض بشه.
از نظر دقتم هم بسیار قابل قبوله.بعضی دوستان میگن بخاطر کمرشکن بودنش دوربین روش دقت کافیو نداره.از طراحی منحصر به فرد مگسکهای وایرخ 80 میشه فهمید که این سلاح بیشتر برای تیراندازی open site ساخته شده.بعدشم تکنولوژی اروپا و مخصوصا آلمان به جایی رسیده که کمرشکنارو طوری طراحی کنه که همیشه یجور و در یه مرحله رو بدنه قفل شه.

چیزی که هست وایرخ 80 کیفیتش برتر از دیانا 52و 54 فعلی هست.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - mohsen1982 - 2011-08-06 06:57 PM

دوستان بحث دوربين روي تفنگهاي كمرشكن توسايتهاي معروفي مثل پيراميدواسترايت شوترز هست ومطرح شده وحقيقت داره وربطي به برند خاصي هم نداره ميتونيدتو نت سرچ كنيد.درضمن توخوداين سايت هم يه تاپيك درمورداين موضوع بايدباشه كه مطالب خوبي توش هست. البته بگم اين بحث دقت تو مسايلي از قبيل شكار زيادتاثيري نداره بخاطربزرگ بودن هدف ولي تواهداف كاغذي وگروپ گيري چرا.
بايه بورسايتر ونصب تفنگ روگيره با هر بار بازوبسته كردن لول ميتونيدجابجايي نقطه قرمزروروي هدف ببينيد.
دركل 2برنددياناووايرخ مثل بنزوبي ام و ميمونندوبه طورقطع نميشه برتري مطلق بهشون داد وبايدمدل بامدل هم نظيرخودش مقايسه بشه

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - Hamed_HW80 - 2011-08-06 07:11 PM

اینکه آقا مسیح میگه قدرتشون نسبت به 52 خیلی کمتره واقعا درسته(با یکی از دوستان تست گرفتیم)، ولی خداییش قدرتش تا فاصله های معقول ایده اله.
من که تا فاصله 35-40 متر روی پرنده های کوچک تا متوسط می گیرم قشنگ میندازه(بدون دوربین)، تازه با ساچمه ایرانی شاهین که بسته ای 500 خریدم.
من خودم وایرخ 5.5 دارم، خود من هم سر انتخاب تفنگ خیلی دغدغه داشتم.
با خودم که فکر می کنم می بینم بهترین انتخاب همین وایرخه، چون نسبت به 52 یا 54 سریعتر کوک میشه و این فرآیند خیلی نرم انجام میشه انگار که توی کارخونه تیونش کرده باشن(طوریکه بعد شلیکهای مداوم اصلا خستگی حس نمی کنم) و عمر فنرش هم بالاتره(به نظر من) و از این نکته بسیار مهم هم نباید غافل بود که تیرهای نسبتا سبک ایرانی(فقط شاهین بقیش آشغاله) هم به راحتی و با دقت خیلی خوب روش جواب میده که اینم بخاطر همین قدرت متعادلش هست و الا اگه قدرتش بیشتر می بود چه بسا که این ساچمه رو پرت میزد.
با این ساچمه ها من شده روزی دوتا بسته هم شلیک کنم، اصلا غم تعداد شلیک ندارم. واسه استهلاکشم که فعلا من با حدود 5000 شلیک با انواع مختلف ساچمه یا بیشتر چیزی ندیدم.
شاید باورتون نشه ولی این تفنگ از اون روزی که من خریدم ضعیف که نشده هیچ احساس می کنم قویترم شده.

تعارف که نداریم، بقول خارجی ها Give the credit where credit is due، من شیراز زندگی می کنم چند روز پیش رفتم دهنادی ساچمه بگیرم، تو مغازه ها که میگشتم یکی دوتا تفنگ دیانا هم دست گرفتم و باهاشون شلیک کردم، واقعا بنظرم خوب نبودند، ولی این وایرخ رو از اون روزی که دست گرفتم احساس خیلی خوبی بهم منتقل شد، همون روز دو نفر اومدن که 350 مگنوم داشتند که با یک مقدار پول با وایرخ نو تعویض کردند.
در ضمن من قبلا یه شادو 1000 کالیبر 5.5 داشتم که خیلی تفنگ خوبی بود و همه چی باش میزدم(با دوربین)، ولی کیفیتش پایین بود. با اولین برخورد با سپر موتور مگسکش کنده شد و فنرش هم بعد از چند هزار تیر دیگه جواب نمیداد (با هزار مکافات فروختمش 120 تومن)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - هادی - 2011-08-06 09:09 PM

با دوست عزیزم ham بسیار موافقم و نظرات ایشان با نظرات بنده کاملا یکی هست

ممنون از دوست خوبمKhansariha (8)Khansariha (8)

در ضمن چیزی که هست اینها ساخت کارخانجاتی هستند که از لحاظ کمی و کیفی با هم رقابت دارند و قرار نیست که تعصب روی تفنگها داشه باشبم

تنها عیب وایرخ قیافه ان هست که دلنشین نیست و همین باعث شده که مظلوم واقع بشه

در ضمن اقا مسیح اورینگ هوای خزانه جای که در سیلندر سوراخی هست که ساچمه از انجا قرار میگیره و پشت ساچمه اورینگی هست

پینی که اهرم مسلح کردن روی ان قرار گرفته و بوسیله ان پیستون به عقب و مسلح میشود از لحاظ استهلاک هم اینها یالا هستند و شما یک بسته تیر با وایرخ پشت سر هم و با 52 54 460 470 هم بزن کدام زودتر لق و عمر مفید کدام بیشتر است

دیگر در این مورد و قیاس کردن بنده ادامه نمیدهم

با پوزش از استادان

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - persiankiller - 2011-08-06 11:03 PM

(2011-08-06 09:09 PM)هادی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تنها عیب وایرخ قیافه ان هست که دلنشین نیست و همین باعث شده که مظلوم واقع بشه

این نظر شخصی شما و سلیقه ای هست!!!
از نظر من سلاح وایرخ 80 از لحاظ زیبایی مشکلی نداره!!!در خصوص دقت با مگسک تا فاصله 15 متری تیر روی تیر میخوره.(به شخصه امتحان کردم)اگه قلق دستت باشه--در مورد دقت کمتر با دوربین در اسرع وقت باید دوربین رو 0 کنم و چون نه سلاح مشکل داره نه دوربین میشه ابه این گروپ طمینان کرد تقریبا فقط باید کمی تمرین کنم با دوربین.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - masih.hunter - 2011-08-07 01:18 PM

اولا" اینکه قیمت وایروخ بالاست دلیل داره و اون اینه که این شرکت خط تولید انبوه مثل دیانا نداره و این اسلحه به سفارش ساخته میشه

دلیل گرون قیمتر بودن این اسلحه نصبت به دیانا اینه. درخصوص صحبت اقا هادی تنها قطعه مصتحلک در دیانا 52. 54 . 56 . واشر سر پستون هستش

که اورینگ هم بهش نمیگن . چرا بعضی از دوستان احساسی برخورد میکنن و دوست دارن چیزی که نمیدونن و تجربه ای در مرودش ندارن

رو به خورد دیگران بدن ؟؟؟؟. قاطع میگم اینجا 1 فروم تخصوصیه و شاید هزاران نفر بازدید کننده داره از دوستانی که تجربه کامل و جامع در خصوص برندی

ندارند خواهش میکنم( نظر قطعی) ندند در غیر اینصورت باهاشون برخورد میشه .