شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 80-hw 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 80-hw 80 (/showthread.php?tid=87)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ham - 2014-03-29 06:55 PM

سلام دوستان.
امروز از فرط بیکاری نزدیکای غروب تو حیاط خونه تصمیم به یه گروپ گیری ساده با وایرخ 80 گرفتم.
ساچمه انتخابی promagnum با گرین 7.56 بود.علتشم این بود که هم ساچمه مصرفی من برای شکار هست و هم اینکه وقت برای تست ساچمه های دیگه نبود.
دو تا گروپ از فاصله 12 متری گرفتم.
وایرخ 80 کالیبر 4.5
دوربین سنتر پوینت 4-16*40
ساچمه :promagnum با گرین 7.56

گروپ اول بدون ساپورت و 7 شات.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دومین گروپ تحت همون شرایط ولی با ساپورت نه چندان مناسب صندلی.بعلاوه ی اینکه هوا رو به تاریکی بود و سیبل بخوبی مشخص نبود.
5شات
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همونطور که مشاهده میکنید در گروپ گیری با ساچمه promagnum کالیبر 4.5 اکثر اوقات 2-3 ساچمه همیشه گروپ رو باز میکنن و این باعث کاهش امتیاز ساچمه شده که این ساچمه رو جز ساچمه های دقیق و با ارزش قرار نمیده.
در کل این گروپ برا خودم راضی کننده نبود.ایشالا سر فرصت گروپهای بهتری خواهم گرفت.

ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - flower - 2014-03-29 07:09 PM

حمید رضا جان
خوشحالم تاپیک رو یه تکونی دادید
همونطور که قبلا هم از پرو مگنوم براتون گروپ گذاشته بودم من تا به حال نتونستم از این ساچمه حتی گروپی هم مثل گروپ دوم شما بگیرم
حالا نمیدونم چی باعث میشه حتی با شرایط یکسان من گروپم با این ساچمه اینقدر باز شه
حتی دیروز هم فرصت و مکانی برام جور شد و باز هم با توجه به راهنمایی شما و دیگر دوستان گرامی یه گروپ از سه ساچمه گامو مچ ؛ پرو مگنوم و الماس استاندارد تو سی متری گرفتم که به این نتیجه رسیدم که تو این فاصله اول گامو مچ دوم الماس استاندارد و سوم و از همه بدتر پرو مگنوم رو تفنگ من به ترتیب بهترین گروپ رو میدند
البته در مورد پرو مگنوم اصلا نمیشد بهش گروپ گفت چون گروپی به اندازه یک کاغذ آ پنج داده بود

حالا چرا اینجور میشه نمیدونم

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - flower - 2014-04-07 12:33 PM

سلام

دوستان چند روز پیش داشتم تیراندازی میکردم که لوله تفنگ به راحتی باز نمیشد و باید خیلی محکم بهش با کف دست ضربه میزدم تا لوله بشکنه
خواستم ببینم دلیلش چی بوده و اینکه چکارش کنم تا نرم تر شه
در ضمن پیچ طرفین کپ رو هم شل و سفت کردم ولی فایده نداشت

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - flower - 2014-04-07 11:15 PM

(2014-04-07 12:33 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان چند روز پیش داشتم تیراندازی میکردم که لوله تفنگ به راحتی باز نمیشد و باید خیلی محکم بهش با کف دست ضربه میزدم تا لوله بشکنه
خواستم ببینم دلیلش چی بوده و اینکه چکارش کنم تا نرم تر شه
در ضمن پیچ طرفین کپ رو هم شل و سفت کردم ولی فایده نداشت

دوستان سلام
انروز به اتفاق یکی از دوستان رفتیم تمرین تیراندازی که متاسفانه لوله چنان سفت شد که اصلا نتونستیم بازش کنیم
اگر دوستی مثل همیشه محبت کنه و راهنمایی کنه ممنون میشم
یا حق
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - old.hunter - 2014-04-08 09:19 AM

اگر يادم باشه و اشتباه نكنم وايرخ 80 با ضربه باز ميشه
بقول معروف ضامن (اسم عاميانه ليچك) بغل نداره مثل 35
يه پيچ بغل لول سمت چپ داره براي اينكه لول سفت بشه
اونو باز كن لول لق بشه تا بتوني بازش كني در عين حال
بعد از باز كردن لول يك زبانه داره كه قابل تنظيمه اگر سفته روغن بزن
اگر هم چرب هست اون زبانه رو با پيچي كه در امتداد كپ هست (ميشه پشت زبانه)
تنظيم كن تا اين مشكل پيش نياد Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - flower - 2014-04-08 06:37 PM

سلام آقا عبد الله من لوله رو باز کردم ولی متاسفانه اون پیچی که شما فرمودید پیدا نکردم
عکس ها رو میزارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
در ضمن کدوم یکی از این دو زایده ثابت و کدوم یکی متحرک هست ؟
[تصویر: 13969695691.jpg]
[تصویر: 13969695692.jpg]
[تصویر: 13969695693.jpg]

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - old.hunter - 2014-04-08 07:12 PM

متاسفانه در آپلود سنتر سايت نتونستم عكس رو آپ كنم
شماره يك ببين پين هست يا پيچ (احتمال ميدم پين باشه)
اگر پيچ باشه قابل تنظيمه اگر پين باشه ثابته

شماره 2 بايد يكم جاي بازي داشته باشه
مشكل از اين قسمت ها هست كه عرض كردم Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - flower - 2014-04-08 08:13 PM

نه آقا عبد الله شماره یک پین هست و اصلا تکون نمیخوره قبلا هم که مشکل داشت تکون نمیخورد و همیشه برام سوال بود که این چه طوری باز و بسته میشه

به نظر شما با این تفاسیر باید چکار کنم ؟

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - kingzax - 2014-04-08 09:19 PM

سلام
ببخشید مداخله میکنم. من وایرخ 80 ندارم ولی فکر میکنم این شبیه به زبونه رنجر 135 من هستش.
به این صورت میشه درش بیارید که زبونه نگه دارنده لوله و کپ و فشار بدید به سمت داخل و اون پیم و خارج کنید تا کل اون زبونه نگهدارنده با فنر توش خارج بشه.
مال من فنرش شل شده بود و لوله خوب و محکم سر جاش نمیموند و فنرش و عوض کردم.

اگر فقط در شکوندن لوله مشکلی داشتید احتمال داره فنر پشت زبونه شکسته باشه. ولی اگر موقع شارژ کردن هم مشکل داشتید و سفت بود در دو طرف محل پیچ لوله یکمی گریس معمولی بزنید و پیچ لوله و آروم سفت کنید و تست بگیرید.
موفق باشید

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - flower - 2014-04-08 09:46 PM

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی Khansariha (8)
زمانی که کمی روغن میزنم بهتر باز و بسته میشه
شاید به قول شما با گریس زدن مشکل حل شه
امشب گریس دست دوستمه
انشالله فردا امتحان میکنم و نتیجه رو به عنوان یه تجربه جدید برا دوستان هم خواهم گذاشت