شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 80-hw 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 80-hw 80 (/showthread.php?tid=87)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ham - 2014-01-22 08:03 PM

(2014-01-22 06:25 PM)shekaarban نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
سوال دارم از دوستان و اساتید:
1.من این تایپیک رو خوندم و در بعضی جاها دیدم که دوستان از کم شدن کیفیت وایرخ 80 خبر میدادند و از کیفیت بد لول فنر و عدم مکش هوا به خاطر واشر سر پیستون و ... شکایت داشتند.آیا وا وایرخی که به دقت و کیفیت و خراب نشدنی(اسب کار بودن) معروف است و وزن 4 کیلویی اون به خاطر کیفیت بالاش است کیفیت را فدای سود کرده؟
2.من از قول یکی از مغازه داران شنیدم که وایرخ چینی هم داریم و از نظر ظاهر هیچ فرقی با اصل ندارد و حدودا 500 تومن ارزونتر از اصلی است آیا شما هم شنیده اید.Khansariha (367)
با تشکر از نظرات و راهنماییهای دوستان

باسلام.
منظور دوستان از پايين اومدن کيفيت،کيفيت بعضى از قطعات هست که قابل تعويض هستن.وگرنه از نظر آلياژ لوله و بدنه هييييچ تغييرى نداشته.من از سرى هاى قديمى وايرخ رو هم داشتم.تنها تفاوتش نسبت به سريهاى قديمتر قبضه اون هست که يکم کلفترشده و بنظر من خوشدست تر شده.البته همين امر باعث شده چند گرمى به وزنش اضاف بشه.
در مورد مکش واشر سر پيستون هم هيچ تفاوتى در قدرتش حس نميشه.
يکى از مزيتهاى وايرخ اينه که تمامى قطعات يدکى موجود در بازار اد کيفيت بسيار خوبى برخوردارن و ارزش خريد دارن.
انتخاب خوبى کردين بهتون.تبريک ميگم.

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - صادق قرنجیکی - 2014-01-22 10:46 PM

نقل قول :من از قول یکی از مغازه داران شنیدم که وایرخ چینی هم داریم و از نظر ظاهر هیچ فرقی با اصل ندارد و حدودا 500 تومن ارزونتر از اصلی است آیا شما هم شنیده اید.
دوست دارم این فروشنده های محترم وقتی چیزی بلغور می کنند یه سند و یا حداقل یه ارجاع به یه سایت یا برنامه تلویزیونی یا ویدئویی داشته باشند. هر چی بخوان بد نشون بدند میگن چینیش هم هست Khansariha (367)
نه برادر عزیز ، نگران نباش من هماولین شکار کفتر چاهی ها رو با وایرخ یکی از دوستان داشتم (یادش بخیر) الان دارم التماس یکی از همکاران شرکتی رو که 2 تا وایرخ 80 داره رو میکنم که یکیشو به صورت تمام قسط بده به ما خخخخخ Khansariha (219)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ab-ba - 2014-02-07 07:19 PM

سلام دوستان
ازکجا میشه یک لول فنر متعلق به خود وایرخ تهیه کرد (محل سکونتم زاهدانه)
Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ham - 2014-02-07 07:32 PM

درود.Khansariha (8)
تهران فابریکش هست.دوستان تهرانی بهتر میتونن راهنمایی کنن که دقیقا کدوم مغازه لوازم یدکی وایرخ رو داره.

البته میتونید بدید تراشکار از جنس تفلون بتراشه که دیگه عمری میشه.
موفق باشید

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - flower - 2014-02-08 12:24 AM

(2014-02-07 07:19 PM)ab-ba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
ازکجا میشه یک لول فنر متعلق به خود وایرخ تهیه کرد (محل سکونتم زاهدانه)
Khansariha (8)

دوست عزیز راحت ترین کار اینه که برید تراشکاری و یه لول فنر براتون از جنس تفلون خشک بسازه . من به قیمت 15 هزار ساختم و مشکلمو حل کردم

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - zeraati - 2014-02-28 07:17 PM

دوستان و اساتید سلام. کلی حرف دارم که شاید تو صفحات دیگه این تاپیک هم اومده باشه اما حوصله گشتن 102 صفحه رو ندارم.
1. قدرت وایرخ 80 کالیبر 5/5 دقیقا چه قدر است.
2.در مقایسه با دیانا 52 برای شکار گنجشک، کبوتر، کبک درفواصل ده تا چهل متر کدوم بهتره ( با بهترین ساچمه بازار)
3.تکنولوژی دوربین روی کدوم بهتره
4.کدوم شکاریتره
5.چه دوربینی روی وایرخ 80 بهترین عمل کرد رو داره؟ و اینکه چون کمر شکن هست تنظیم دوربین رو به هم نمیزنه؟
کلا خودتون اگه به عنوان یک دوست بخواین به من مشاوره تخصصی بدین کدوم رو برای شکار هایی که گفتم پیشنهاد میکنید.
ببخشید زیاد شد یا علیKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - ham - 2014-02-28 07:45 PM

سلام دوست عزیز.
1-قدرت وایرخ 80 در کالیبر 5.5 حدود 22 ژول اعلام شده.ولی ممکنه با ساچمه های سنگینتر بیشتر هم بشه و یا بلعکس.
2-تو این فاصله ایی که شما ذکر کردی و با این نوع کاربری هر دو کاملا جوابگو هستن.با این تفاوت که 52 یخورده قویتره.ولی در عوض وایرخ سازگاری بیشتری با ساچمه های موجود در بازار داره.
3-منظورتون رو از تکنولوژی دوربین نفهمیدم.ولی اگه منظور استفاده از دوربین برای تیراندازی هست باید بگم هر دو کاملا جواب میدن و وایرخ لرزش کمتری نسبت به 52 داره و با دوربینهای کیفیت متوسط هم جواب میده.
4-دقت این دو تفنگ در یک حده.ولی 52 در حد 4-5ژول قویتر از وایرخ 80 هست.(البته در این کالیبر).خب طبیعیست که 52 برای شکار مناسبتره.ولی همه چیز در این دو مورد خلاصه نمیشه.کوک کردن و سرعت ساچمه گذاری در وایرخ( به دلیل کمرشکن بودن )بیشتره.بعلاوه اینکه کیفیت قطعات وایرخ مثال زدنیه.دیگه در این مورد تصمیم با خودتون.
5-مناسبترین دوربینی که روی هردو جواب داده سنترپوینت 4-16*40 و 3-9*32هست. من هر دو مدل رو روی وایرخ امتحان کردم و هر دو عالی بودن.

کمر شکن بودن و بهم خوردن تنظیم دوربین هیچ ربطی به هم نداره.البته در تفنگ های با کیفیت و اصل و نسب دار..در صورت استفاده از پایه دوربین مناسب و نصب اصولی،دوربین روی وایرخ 80 کاملا جواب میده.

در کل هر دو تفنگ برای کار شما کاملا مناسب هستن.دیگه بر میگرده به سلیقه شما.
البته اگه قصد خرید وایرخ 80 رو دارید کالیبر 4.5 رو بهتون توصیه میکنم.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - zeraati - 2014-02-28 09:02 PM

واقعا متشکرم. فقط با ساچمه های جی اس بی یا ... نمیتونم مورد استفادم رو با کالیبر 5/5 بگیرم.Khansariha (8)Khansariha (8)
یا علی

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - MILADSOBHI - 2014-02-28 10:12 PM

(2014-02-28 07:45 PM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز.
1-قدرت وایرخ 80 در کالیبر 5.5 حدود 22 ژول اعلام شده.ولی ممکنه با ساچمه های سنگینتر بیشتر هم بشه و یا بلعکس.
2-تو این فاصله ایی که شما ذکر کردی و با این نوع کاربری هر دو کاملا جوابگو هستن.با این تفاوت که 52 یخورده قویتره.ولی در عوض وایرخ سازگاری بیشتری با ساچمه های موجود در بازار داره.
3-منظورتون رو از تکنولوژی دوربین نفهمیدم.ولی اگه منظور استفاده از دوربین برای تیراندازی هست باید بگم هر دو کاملا جواب میدن و وایرخ لرزش کمتری نسبت به 52 داره و با دوربینهای کیفیت متوسط هم جواب میده.
4-دقت این دو تفنگ در یک حده.ولی 52 در حد 4-5ژول قویتر از وایرخ 80 هست.(البته در این کالیبر).خب طبیعیست که 52 برای شکار مناسبتره.ولی همه چیز در این دو مورد خلاصه نمیشه.کوک کردن و سرعت ساچمه گذاری در وایرخ( به دلیل کمرشکن بودن )بیشتره.بعلاوه اینکه کیفیت قطعات وایرخ مثال زدنیه.دیگه در این مورد تصمیم با خودتون.
5-مناسبترین دوربینی که روی هردو جواب داده سنترپوینت 4-16*40 و 3-9*32هست. من هر دو مدل رو روی وایرخ امتحان کردم و هر دو عالی بودن.

کمر شکن بودن و بهم خوردن تنظیم دوربین هیچ ربطی به هم نداره.البته در تفنگ های با کیفیت و اصل و نسب دار..در صورت استفاده از پایه دوربین مناسب و نصب اصولی،دوربین روی وایرخ 80 کاملا جواب میده.

در کل هر دو تفنگ برای کار شما کاملا مناسب هستن.دیگه بر میگرده به سلیقه شما.
البته اگه قصد خرید وایرخ 80 رو دارید کالیبر 4.5 رو بهتون توصیه میکنم.
موفق باشیدKhansariha (8)

بله با گفته های شما موافقم......

RE: معرفی وایرخ 80-hw 80 - zeraati - 2014-02-28 11:13 PM

آقا ما که جوابمون رو گرفتیم اما روی کالیبر مشکل دارم. برای وایرخ 80 تیون نشه و برای شکار گنجشک و سار و کبوتر تو فاصله 20 تا 50 متر کدوم کالیبر بهتره ( آیا 4/5 انحراف و 5/5 افت تیر داره؟) و اینکه با کالیبر 5/5 میشه توی 40 متری یک باتری قلمی رو زد؟
متشکرم یا علیKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)