شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) (/showthread.php?tid=866)

صفحه ها: 1 2 3

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - sajjadkazemi - 2013-09-10 01:09 PM

سلام
به نظر من بهترین ان چادر های میله ای است چون هم جای کمی اشغال می کند و هم سبک تر از سایر چادر ها استKhansariha (214)

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - ALASKA - 2013-11-19 08:31 PM

برای افرادی که طی برنامه شکار و کوهنوردی قصد کمپینگ دارند بهترین انتخاب چادرهای دوپوش هست که خودش دو دسته میشه: سه فصل و ارتفاع
سه فصل ها خیلی سبک و از نظر قیمت هم مناسب هستند... مزیتشون اینه که در فصول گرم دیگه نیازی به بردن پوش دوم ضد آب اش نیست و وزن اش میشه یه چیزی حدود 1.200 کیلوگرم که عالیه.. برای فصل های سرد هم با پوش دوم اش میشن حدود 2.200 کیلوگرم... برای برف طراحی نشدن ولی اگه بارش برف نرم باشه تا پایان شب تحمل می کنن و میله هاشون نمی شکنه ولی برای برف سنگین اصلا فایده ندارن...
چادرهای دوپوش ارتفاع خیلی مقاوم تر هستن... هم دوختشون محکم تره هم تعداد میله هاشون بیشتره (برای مقاوم بودن در بارش سنگین) و هم شکل گنبدی دارن که در باد شدید کمترین آسیب بهشون وارد میشه... قیمتشون خیلی گرونه و بیشتر به درد کوهنوردها می خورن که برنامه سنگین میرن...
من رو همین سه فصل ها رو بس Khansariha (219)
من مارک Arctic Pole Cattle خریدم ساخت چین با تیرک اصل آلومینیومی (الان اکثرا تیرکها ایرانی و فایبرگلاسی شده که مثل ماست می شکنه) به 125.000 تومن... بخاطر قضایای دلار اینها هم گرون شدن حدود 250 هستن الان ولی بازم میارزه... خیلی به درد بخور هستن من که راضی ام Khansariha (8)

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - مهدى١٣٦١ - 2014-10-25 07:27 PM

با سلام و تشكر ، از دوست محترم ألاسكا ، دنبال يك چادر سبك ، ٣ نفره واسه شكار و شب خوابيدن تو كوه ميگردم ، واقعا بشه شب توش خوابيد و استراحت كرد ( در حد معقول ) نه اينكه تا صبح از سرما لرزيد ، سبك و قابل حمل باشه ، تا رنج ٣٠٠،٤٠٠ تومان ( حالا ١٠٠ تومان بالا پايين ) ، اگه دوستان راهنمايى كنن ممنونم ، من تهران ساكنم اگه ادرس مغازه يا فروشنده خاص و مطمئن باشه هم ممنونم

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - gafor - 2014-10-25 08:46 PM

(2014-10-25 07:27 PM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تشكر ، از دوست محترم ألاسكا ، دنبال يك چادر سبك ، ٣ نفره واسه شكار و شب خوابيدن تو كوه ميگردم ، واقعا بشه شب توش خوابيد و استراحت كرد ( در حد معقول ) نه اينكه تا صبح از سرما لرزيد ، سبك و قابل حمل باشه ، تا رنج ٣٠٠،٤٠٠ تومان ( حالا ١٠٠ تومان بالا پايين ) ، اگه دوستان راهنمايى كنن ممنونم ، من تهران ساكنم اگه ادرس مغازه يا فروشنده خاص و مطمئن باشه هم ممنونم

آقا مهدی عزیز
یه پیشنهادی دارم براتون بهتر نیس بجای اینکه زیاد خرج چادربکنی یه کیسه خواب نیمه حرفه ای ترجیحا پرقو بگیری توش از گرما لذت میبری وهمه جا کاربرد داره.چادر هرجوریش هم بگیری سرما اذیت میکنه .

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - Kalashnikov - 2014-10-25 08:59 PM

(2014-10-25 07:27 PM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام و عرض ادب.

آقا منم دقيقا همين سوال دوستمون رو دارم !

منتها قيمت مهم نيست !

يك چادر 6 يا 7 نفره كه تو فصل سرما بشه تا صبح به راحتي داخلش بدون لرزيدن و مريض شدن به سر كرد ميخوام ؟

واقعا چنين چادري موجود نيست ؟

يكي از دوستان گفت چادر زير رو بگير :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نظر دوستان چيست ؟

ممنونم.

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - مهدى١٣٦١ - 2014-10-25 09:00 PM

غفور جان حق با شماست ، ولى من اصلأ نميتونم تو كيسه خواب بخوابم ، تو كوه هم هميشه يا تو كومه كرسى با اتيش درست ميكنم و پتو مياندازم رو خودم ، ألاسكا عزيز هم همين پيشنهاد رو علاوه بر معرفى يه چادر كردن ولى متاسفانه نميتونم تو كيسه خواب برم ، باز يه چادر نسبتأ مقاوم در برابر باد و سرما باشه ، يه پتو هم إدم داخلش باندازه رو خودش ، اگه زحمت بكشن دوستان در باره يك چادر سبك و گرم و كارامد ( در حد معقول ، مسلما تو سرما نبايد توقع ١٠٠در١٠٠ داشت ، ولئ ادم توش نسبتأ گرم و راحت باشه ) راهنمايى كنن و بگن از كدوم فروشگاه ميشه تهيه كرد ، واقعا ممنون ميشم

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - karbakhsh - 2014-10-26 03:22 PM

دوستان یه کیسه خواب که بشه تا منفی 15 توش بسر کرد معرفینید با قیمت. البته جاش اینجا نیست ببخشید

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - arming - 2015-01-04 08:34 PM

(2014-10-25 09:00 PM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
غفور جان حق با شماست ، ولى من اصلأ نميتونم تو كيسه خواب بخوابم ، تو كوه هم هميشه يا تو كومه كرسى با اتيش درست ميكنم و پتو مياندازم رو خودم ، ألاسكا عزيز هم همين پيشنهاد رو علاوه بر معرفى يه چادر كردن ولى متاسفانه نميتونم تو كيسه خواب برم ، باز يه چادر نسبتأ مقاوم در برابر باد و سرما باشه ، يه پتو هم إدم داخلش باندازه رو خودش ، اگه زحمت بكشن دوستان در باره يك چادر سبك و گرم و كارامد ( در حد معقول ، مسلما تو سرما نبايد توقع ١٠٠در١٠٠ داشت ، ولئ ادم توش نسبتأ گرم و راحت باشه ) راهنمايى كنن و بگن از كدوم فروشگاه ميشه تهيه كرد ، واقعا ممنون ميشم

اگر توش احساس بدی دارید میتونید به جای مدل های مومیایی کیسه خواب الیاف شیلر سایز بزرگ بخرید که مدلش آزادتره و توش آزادتر بخوابید .من هم همینکار میکنم

اول اینکه کیسه خواب بدون زیر انداز فومی فایده ای نداره .این زیر انداز فومی اگر باشه با پتوو هم میشه سر کرد .الان قیمتش حدود 20 تومنه .یک رول فوم 9 میلیمتریه با روکش ضد آب.چیز خاصی نیست .میتونید فونش رو خودتون بخرید 8 تومن

طبیعت گردان جنگل و شکارچیان نباید کیسه خواب پر خریداری کنند مگر محیطشون بارندگی و رطوبت نداشته باشه .در این صورت هم کیسه خواب پر گایا توصیه میشه که در هیمالیا نوردی استفاده شده

کیسه خواب پر اگر خیس بشه نه تنها قابلیتش رو از دست میده بلکه ممکنه کلا کیفیتش افت کنه و تا آخر برنامه هم خشک نمیشه .خیلی هم گرونتره

کیسه خواب زمستانه الیاف بخرید .دو مارک ایرانی گایا و شیلر کیفیت مطلوبی دارند وقیمتشون هم الان 130 تومنه .من شیلر رو بیشتر دوست دارم چون راحت تر بسته میشه ولی گایا گرمتره به نظر .هر دو در منیریه نمایندگی دارند .

در مورد چادر هم چادرهای سه فصل کمکی نمیکنه مگه چادر ارتفاع تهیه کنید که حدود 800 تومن هست جنس خوبش .با این حال داخل اون هم باز باید زیر انداز فومی بندازید وگرنه زمین تمام گرمای بدنتون رو میکشه .برید منیریه و از فروشگاه های کوهنوردی سراغ چادرهای ارتفاع زمستانه رو بگیرید .

(2014-10-26 03:22 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه کیسه خواب که بشه تا منفی 15 توش بسر کرد معرفینید با قیمت. البته جاش اینجا نیست ببخشید

کیسه خواب یک دمای کامفورت داره و یک دمای اکستریم
کامفورت دماییه که توش تا صبح راحت میخوتبید و اکستریم دماییه که تا صبح توش زنده میمونید .البته این عدد ها همیشه یکم خوشبینانه هستن .بعضا فروشنده ها واقعت رو نمیگن

کیسه خواب کامفورت -15 اگر پر ایرانی بخواید 500 تومن .اگر مارک خای خارجی بخواید از نزدیک یک تومن شروع میشه .پر خارجی که خیلی بالاتره

البته جنس های تقلبی چیتی پر تو بازار که به اسم پر و با کامفورتهای فانتزی به مردم میفروشن و با سلامتی افراد بازی میکنن .مثلا کلمبیا یا نورث فیس چینی .یا مارک اصل بخرید یا ایرانیه خوب ... جز اینها چیزی نگیرید به نظر من
شرمنده ،دیر شده بود غلط تایپی زیاد داشتم
فقط این رو هم اضافه کنم که کیسه الیاف اگر کاملا خیس هم بشه هم خیلی سریعتر از پر خشک میشه و هم اینکه خیسش هرچندان دلچسب نیست ولی 70% خاصیت عایقی خودش رو حفظ میکنه

ایرادش فقط حجم زیادترش نسبت به کیسه پره .البته جدیدا کیسه خواب هایی الیاف جدیدی دارن وارد بازار میشن که حجم خیلی کمی دارند

اینم بگم که به هیچ وجه سمت کیسه خواب های معروف به "آمریکایی" نرید .در برنامه های زیادی دیدم که بچه ها به خاطر اینکه اینها رو خریده بودن شب با داد و فریاد و لرز و بدن قفل از خواب پریدن و ما دو هم پروندن :))

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - esmael - 2015-01-17 10:07 PM

سلام
خدمت دوستان عزیز
من یه چادر برام اوردن که روش یه ارم پرچم داره که میخوام پاک کنم قابل تراشیدن با چیزی هم نیست ضمن اینکه چون پلاستیکی هست ممکنه پاره بشه ایا راهی یا ماده ای هست که بتونه رنگ اون ارم را پاک کنه اگه رنگ چادر هم بره اشکال نداره مهم اینه که اون ارم که بزرگ هم هست پاک بشه
ممنون میشم راهنماییم کنینKhansariha (8)

RE: همه چیز در مورد چادر های کوهنوردی(چادر های مسافرتی) - unknown - 2015-01-17 11:42 PM

تینر، آستون و وایتکس رو امتحان کنید. البته اولش کم که ببینید خود چادرو رو خراب نکنه.