شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تعمیر قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر دوربین،قنداق و سایر تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=100)
+---- موضوع: تعمیر قنداق (/showthread.php?tid=863)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: تعمیر قنداق - adhan - 2013-05-11 12:55 PM

(2013-05-11 12:26 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این ترک بنظر میاد موقع مسلح کردن چیزی بین دسته پیستون و چوب بوده که باعث شده اینجوری شکاف برداره . همونطور که آقا بهروز (اگه اشتباه نکرده باشم) گفت نزار هیچ آلودگی بین شکاف بره و وقتی چسب چوب بهش زدی با کش (اگه گیره نداری ) ببندش ویک 24 ساعت بزار باشه . فقط مواظب باش موقع بستن درز ها کیپ باشند. ناراحت چسب های اضافه هم نباش با یه دستمال تر راحت پاک میشه بعدش بده یه نجار برات یه 2-3 تا دوول (دوبل) بزنه تا محکم تر بشه .Khansariha (214)Khansariha (256)

سلام
دوول(دوبل) چی هست؟

RE: تعمیر قنداق - morteza - 2013-05-11 12:59 PM

یک چوب گرد بضخامتهای 6 تا 20 میل به طولهای مختلف هست که روش شیار مارپیچ ریز داره. اگه همین تایپیک را کامل بخونی خودت هم میتونی درستش کنی.Khansariha (214)

RE: تعمیر قنداق - DAGGER - 2013-05-11 01:10 PM

از اين بست دم چلچله اي هم ميشه زد ولي ولي بايد يه استادكار ماهر بزنه و زيبايي قنداق كمي بهم ميريزه
به احتمال زياد اگه چسب رو خوب بزنه همون كفايت ميكنه
[تصویر: butterfly_key_woodworking_joint.gif]

RE: تعمیر قنداق - arash1324 - 2013-05-11 04:38 PM

سلام برادر Khansariha (8)
من پيشنهادم چسب چوب هست شما داخل شكاف رو چسب بزن اگه گيره داريد بين دولبه گيره يه پارچه بزار كه رد نيافته رو قنداق و به آرامي سفت كن تا ترك بهم چسبيده بشه .
من خودم ساقه دو تا چوب مضراب سنتورم شكست كه با استفاده از همين چسب چوب چسبوندم كه هنوز بعد يك سال مشكلي پيش نيومده .( چوب مضراب رو عنوان كردم بدليل اينكه هم ظريف هست و هم زياد روش فشار هست مثل فنر حالت ارتجاعي داره )

RE: تعمیر قنداق - adhan - 2013-05-11 06:30 PM

(2013-05-11 11:30 AM)adhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتید
من یک تفنگ بادی گامو cfx royal 5.5نو خریدم بعد از شلیک حدود 110 تا 120 ساچمه در طول چند روز ،شلیک روزی حداکثر 20 ساچمه دیروز یهو قنداق از زیر ترک خورد به نظر شما مشکل از کجا بوده و برا تعمیر چیکار کنم؟ اصلا تعمیر کنن جواب میده؟ فابریکش پیدا میشه؟ قیمت چنده؟
عکس در این آدرس هست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2013-05-11 11:30 AM)adhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتید
من یک تفنگ بادی گامو cfx royal 5.5نو خریدم بعد از شلیک حدود 110 تا 120 ساچمه در طول چند روز ،شلیک روزی حداکثر 20 ساچمه دیروز یهو قنداق از زیر ترک خورد به نظر شما مشکل از کجا بوده و برا تعمیر چیکار کنم؟ اصلا تعمیر کنن جواب میده؟ فابریکش پیدا میشه؟ قیمت چنده؟
عکس در این آدرس هست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لینک عکس در آپلودسنتر سایت:
[تصویر: 13682596711.jpg]
دوستان با چسب جواب نمیده
چون او قسمت آخر ترک جای ماشه تو عکس هم معلوم اصلا باز نیست که چسب بزنم اونجا بالاش هم بچسبه دوباره از اونجا پاره میشه
راه دیگه ای هم که نداره هان؟

RE: تعمیر قنداق - THUNDER - 2013-05-11 07:02 PM

کار مهندس همتیه!
باید یا بست زده شه یا پیچ و مهره بشه.

RE: تعمیر قنداق - bycal - 2013-05-11 07:03 PM

نقل قول:adhan
؟
......................................................

دوستان با چسب جواب نمیده
چون او قسمت آخر ترک جای ماشه تو عکس هم معلوم اصلا باز نیست که چسب بزنم اونجا بالاش هم بچسبه دوباره از اونجا پاره میشه
راه دیگه ای هم که نداره هان؟

........
سلام دوست عزیز
چندی قبل یکی از دوستان تفنگ خفیفی داشت که قنداقش مشابهه قنداق شما شکسته بود راه حلی که بالاخره روش اجرا شد زدن چسب چوب با رقیق کردن چسب چوب برای قسمت ترک و سوراخ کردن قنداق تا اخر از قسمت عرض و پیچ و مهره با واشر و محل نشست پیچ ومهره رو هم اول خزینه و دست اخر روی پیچ و مهره رو با مخلوط چسب چوب و خاک اره پر کردیم و با گیره و فشارخود پیچ 24 ساعت هم تحت فشار قراردادیم و بعد دادیم یه بنده خدا برای رنگ به نظرم شما هم این طرح رو روش فکر کنید جواب میده متاسفانه از مراحل کار عکس ندارم ولی یک ساله که داره کار میکنه و خیلی خوب جواب داده.فقط چیزی که هست قنداق شما تمیزه اون قنداقش خیلی داغون بود برای همین جرات سوراخ کاری واتصال با پیچ و مهره رو پیدا کردیم.
حق یارتونKhansariha (8)

RE: تعمیر قنداق - adhan - 2013-05-11 07:37 PM

تفنگ رو 10 روزه خریدم اینطوری شده
اینکارایی که فرمودید حدودا چقدر هزینه داره کلا پول لوازم و کسی که اینکارو انجام بده و کجا هست
ممنون که راهنمایی میکنید

RE: تعمیر قنداق - THUNDER - 2013-05-11 07:45 PM

هزینه ی پیچ و مهره کردن زیاد(حداکثر 5-6 تومن) نیست ولی برای رنگش باید بدین دست یه فرد ماهر که من فقط آقای همتی(sadra????) رو میشناسم.

RE: تعمیر قنداق - amin.faraji - 2013-05-11 08:45 PM

بهتره یه چسب چوب خوب بگیری بعد با سرنگ بهش تزریق کنی با حوصله بعد ببندی به گیره تا خوب خودش بگیره بعد وقتی بستی قنداقو به تفنگ با نوار شیشه ای دور تفنگ بکش تا دوباره محل ترک باز نشه این کار جواب میده تا وقتی که دستت باز تر بشه براش یه قنداق بسازی. با این کار شکلو شمایل تفنگم بهم نمیریزه خرجیم ندارهKhansariha (8)Khansariha (8)