شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) (/showthread.php?tid=849)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - moradipoor - 2012-04-14 10:43 PM

دوستان منظور از چوک سیلندر چیه؟
من الان سه شبه خمار دولول بغلم شباهم خواب میبینم تو بغلمهKhansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)آقا زنگ زدم رشت صاحب مغازه مسخرم کرد گفت دلت خوشه بابا و .... البته تو رشت معمولش اینه که باید دم طرف رو ببینی منتها مثل اینکه دولول روس تو رشت گنج دست نیافتنیه و فقط کسی که پارتی خیلی کلفت داشته باشه میتونه پیدا کنه زنجان یکی آشنام بود گفت صیاد 2 رو میتونه اما دولول روس اصلا نیست قزوین هم همینو گفت البته معلومه که همشون واسه دوست و آشناهاشون نگه میدارن حالا یکی نیست یه کمکی کنه که من دولول دار بشم البته از نوع روسش
کجا باید برم و چکار کنم؟کی سهمیه اعلام میشه که رفتم اسلحه فروشی و بهم گفت نیومده بدونم که دروغ گفته و سر کار نمونم
ممنون میشم اگه دوستی هم نمیخاد علنی بگه و میتونه تو پیام خصوصی کمکم کنه لطفا دریغ نکنه و این لطفو در حقم بکنه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - saeidth - 2012-04-14 11:39 PM

با سلام .کیفیت این سری تفنگی که دادن و دوستمونم عکساشو گذاشته بود واقعا بی نظیر بوده به طوری که اسلحه فروش ها هم اعتراف کردن.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - cheytac - 2012-04-15 01:42 AM

با عرض سلام مجدد...خب اینم چنتا عکس از پترن تفنگ دولول بغل تک ماشه بایکال ..امیدوارم مورد استفاده کاربران محترم قرار بگیره
البته هرچند دوستان و اساتید محترم اطلاعاتشون از بنده بیشتره و قطعا از نحوه استاندارد تعیین الگوی پخش ساچمه در تفنگهای ساچمه زنی مطلع هستند ولی جسارتا باز خدمت اون دسته از عزیزانی که احیانا آشنا نیستند عرض میکنم که طبق یک دستورالعمل استاندارد و مرجع که تا جایی که من اطلاع دارم در تمام شرکتهای معروف اسلحه سازی دنیا برای اینکار اجرا میشه باید دایره ای به قطر 70 سانتیمتر رو بر روی مقوایی ترسیم کرد و از فاصله 36 متری در وضعیت و شرایط یکسان تعداد 5 فشنگ از یک نمره (ترجیحا نمره 5) و یک شرکت دقیقا به وسط سیبل شلیک کرد(من البته 3 تیر شلیک کردم چون به نتیجه مورد نظر رسیدم پس صرفه جویی کردم)..نهایتا با در نظر گرفتن اجتماعات ساچمه ها و حاشور زدن میتوان به یک الگوی خیلی دقیق از نحوه پخش ساچمه دست یافت..توصیه بنده اینه که همه کاربرانی که شات گان دارند این کار رو لااقل یکبار انجام بدهند و مطمئن باشند که به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا میکنند..خیلی مواقع پیش میاد که با دیدن الگوی پخش ساچمه به نقاط کور عجیب و غریب و شگفت آوری بر روی سیبل برخورد میکنید که میتونه عدم موفقیتون در شکار در فلان موقعیت و در فلان فاصله و با فلان ساچمه رو توجیه کنه.

اسلحه: دولول بغل بایکال
قطر دایره : 70 سانتیمتر
فاصله: 36 متر
نوع فشنگ: عقاب (مهام) نمره 5
تعداد شلیک: 3 تیر
وضعیت هوا: کاملا آرام و مساعد
لول چپ (فول چوک)
[تصویر: 15171801214622802062.jpg]
[تصویر: 28373153694741951888.jpg]
[تصویر: 62780145348240259197.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - cheytac - 2012-04-15 02:00 AM

خب..بقول معروف آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است؟ در تصاویر کاملا مشخصه که این تفنگ با چوک فول از چه الگوی منظم و موزونی پیروی میکنه..من به شخصه با توجه به اینکه پترن دولول نخجیر و آکار رو قبل از بایکال دیده بودم اصلا انتظار همچین الگوی خارق العاده ای رو نداشتم..حدسم این بود که از اونها بهتره ولی نه در این حد..به شخصه بسیار خرسند و خوشنود شدم از این بابت..
نکته بعدی اینکه از همین الگو میشه به این قضیه پی برد که چرا همانطور که عرض کردم این اندازه یعنی 70 سانت و فاصله 36 متر بصورت مرجع دراومده..اگه تفنگی استاندارد باشه فارغ از نوع ساچمه مورد استفاده در این فاصله 80% ساچمه ها رو در محدوده دایره خواهد زد..کاری که دولول بایکال الحق والانصاف از عهدش بخوبی براومده..در ضمن برای رعایت اصل بیطرفی و امانتداری من عکسهای قبل از حاشور خوردن رو هم گذاشتم که دوستان به سلیقه خودشون الگوهای دیگه رو هم در ذهن پیاده کنند..هرچند مطمئنا هرجوری که بخواهیم حساب کنیم باز حداقل 80% ساچمه ها رو در داخل دایره خواهیم دید.
لازم به ذکره که تعداد 404 ساچمه در محدوده دایره اصابت کرده بود و این موضوع موقع مقایسه نخجیر و آکار و بایکال ارزشش رو نشون میده..
نکته بعدی اینکه تفنگ کاملا ترازه و بقول دوستمون نه کوتاه میزنه و نه بلند..تجمع ساچمه در مرکز قرار داره و کمترین نقاط کور هم طبعا در محدوده دایره قرار دارند..

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - snipshooter - 2012-04-15 02:24 AM

cheytac عزیز اولا دمت گرم برای عکسها و پترن فک نمی کردم امروز وقت کنی پترن هم بگیری. واقعا ممنون
دوست عزیز سه تا شلیک به یه تارگت شلیک شده یا برای هر شلیک از یه مقوا استفاده شده؟ چون به نظر سه تا عکس شبیه هم هستن و برای پترن هرشلیک باید به یک شیت انجام بشه.
راستی این سلاح را چه برجی سهمیه دادن؟ امسال هست یا مال 90

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - royal - 2012-04-15 02:33 AM

واقعاپترن عالی گرفتید من خودم عاشق این تفنگ شدم خدایش خیلی خوب عمل کرده اگه شد از فاصله دور تر و فشنگ های با نمره 1 و 2 هم یه پترن بزار ببینیم تو فاصله دور تر چطوری هستش Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - cheytac - 2012-04-15 02:36 AM

(2012-04-15 02:24 AM)snipshooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
cheytac عزیز اولا دمت گرم برای عکسها و پترن فک نمی کردم امروز وقت کنی پترن هم بگیری. واقعا ممنون
دوست عزیز سه تا شلیک به یه تارگت شلیک شده یا برای هر شلیک از یه مقوا استفاده شده؟ چون به نظر سه تا عکس شبیه هم هستن و برای پترن هرشلیک باید به یک شیت انجام بشه.

خواهش میکنم دوست عزیز..ولی باید عرض کنم من این کارها رو وقتی ایران بودم انجام دادم و عکسها رو با خودم اوردم که کم کم سر فرصت دارم حجمشون رو کم میکنم و میزارم..الان دبی هستم ..اینجا اگه تیرکمون دستت ببینن شب با هلیکوپتر آپاچی و 987 تا کماندو میریزن تو آپارتمانت حالا شما انتظار داری دولول بدست برم تو خیابون واسه گروپ گیری؟؟ Khansariha (219) نکته بعدی اینکه عرض کردم طبق اون دستورالعمل باید هر 5 شلیک یا در اینجا 3 شلیک به یک شیت شلیک بشه که هم تعداد ساچمه های بیشتری برای الگو برداری در دسترس باشه هم اینکه میانگین مطمئن تری از واکنش تفنگ بدست بیاد..یکبار شلیک قطعا نمیتونه اون اطمینان رو حاصل کنه..دقیقا مثل گروپ گیری تفنگ بادی..بنظرت میشه با شلیک یک ساچمه با بادی مطمئن شد که تفنگت چجوری میزنه؟؟؟ حتما باید چند تیر شلیک بشه تا نتیجه دقیقی بدست بیاد..سهمیه هم مال سال 90 هستش.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - aghajoon - 2012-04-15 08:02 AM

با تشکر از دوست بزرگوارمون آقایcheytac (اسم ایشون را نمیدونم) که میشه گفت برای اولین بار یه پترن اصولی و حساب شده را اینجا قرار دادند.

یه نکته ای که قابل توجه فشنگ مورد استفاده توسط ایشون بوده که از همون فشنگهای ایرانیه که هیچکس دل خوشی ازش نداره و بعضا دوستان الگوی نامناسب خیلی از تفنگهای ساچمه زنی را به علت استفاده از این نوع فشنگهای ساخت داخل میدونند که البته بی تاثیر هم نیست ، ولی خوب اینجا میتونید ببینید که یه تفنگ خوب با همین فشنگهای ایرانی چه الگوی مناسب و قابل قبولی ارائه داده.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - cheytac - 2012-04-15 09:40 AM

(2012-04-15 08:02 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از دوست بزرگوارمون آقایcheytac (اسم ایشون را نمیدونم) که میشه گفت برای اولین بار یه پترن اصولی و حساب شده را اینجا قرار دادند.

یه نکته ای که قابل توجه فشنگ مورد استفاده توسط ایشون بوده که از همون فشنگهای ایرانیه که هیچکس دل خوشی ازش نداره و بعضا دوستان الگوی نامناسب خیلی از تفنگهای ساچمه زنی را به علت استفاده از این نوع فشنگهای ساخت داخل میدونند که البته بی تاثیر هم نیست ، ولی خوب اینجا میتونید ببینید که یه تفنگ خوب با همین فشنگهای ایرانی چه الگوی مناسب و قابل قبولی ارائه داده.

با سلام..بنده " حامد" هستم کوچیک و نوکر و مخلص همتون.. باید عرض کنم که جنابعالی به نکته بسیار خوبی اشاره فرمودین..دقیقا همینطوره و متاسفانه فشنگهای ایرانی اصلا قابل اطمینان و حتی استناد نیستند..به جرات میتونم بگم کیفییت و عملکرد هر سال این فشنگها با سالهای دیگه متفاوته..به همین خاطر بنده دقیقا از یک مدل و یک سری و یک پاکت فشنگ استفاده کردم..حتی شاید خنده دار باشه که بگم یه دونه فشنگ به رنگ آبی داخل پاکت بود که اون رو فوری کنار گذاشتم و از داداشم خواستم فقط فشنگهای به رنگ زرد رو دربیارهKhansariha (226) فشنگ اروپایی هم در اختیار داشتم ولی بخاطر عمومیت داشتن فشنگ عقاب که در دسترس همه هست از این مدل استفاده کردم..قطعا با فشنگهای اروپایی نتیجه بهتر هم میشه ولی چه فایده داره وقتی دوستان نتونن تهیه کنن..بقول معروف : دست ما کوتاه و خرما بر نخیل..یا حق

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - rezashirali - 2012-04-16 04:58 PM

دوستان اگه کسی برای من این اسلحه رو با قیمت دولتی جور کنه 500 تومن بهش شیرینی میدم