شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) (/showthread.php?tid=849)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - sadra9496 - 2012-04-13 07:48 PM

دوستان فروم عمومیه لطفا در عنوان بعضی کلمات دقت کنید.با یه سرچ رو گوگل میاد بالا کار دست انجمن میده

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - moradipoor - 2012-04-13 09:48 PM

(2012-04-13 07:42 PM)cheytac نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام داداش...بنده همین یه ماه پیش تونستم با دوندگی نسبتا زیاد یه دونه دولول بغل بایکال رو گیر بیارم..از لحاظ کیفیت واقعا عالیه...در اولین نظر فوری متوجه میشی که چه کیفیتی داره...توضیحات زیادی درموردش دارم که به جای خودش عرض میکنم..الان وقت تنگه متاسفانه...ولی در مورد شلیک اسلاگ باید بگم اسلاگ که چیزی نی کاکو..باهاش گلوله توپ 200 میلیمتری هم شلیک کن با ضمانت منKhansariha (214) اصلا بیدی نیست که با این بادها بلرزه..ولی دقت کن از چوک پنج یا نهایتا نیم چوکش واسه شلیک اسلاگ استفاده کنی..3 تا چوک باهاش میاد..1 و 3 و 5...شما واسه شلیک اسلاگ از همون 5 یا 3 استفاده کن..نکته بعدی اینکه اسلاگ قدرت تخریبی وحشتناکی داره داداش..آدم که چیزی نیست..خرس رو هم تو فاصله 80 متری میترکونه.همیشه هم از اسلاک استاندارد و از شرکتهای معروف استفاده کن.ترکیه ایش هم بدک نیست....وقتی گفتی تو اون فاصله با آدم چیکار میکنه کمرم مور مور شدKhansariha (367)Khansariha (290)Khansariha (226) خدا بخیر کنه خلاصه..یا حق

سلام دوست عزیز شما دولتی گرفتی یا آزاد؟چند در اومد قیمتش؟حقیقتش شما که از کیفیتش تعریف میکنید اما دوستان میگن این دولولها دیگه ساخت روس نیست و مال پاکستانه بخاطر همین گفتم شاید دیگه نشه واسه اسلاگ بهش اعتماد کرد
شما میتونید از اسلاگی که استفاده میکنید عکس بزارید؟
اینکه این رفیقمون میگه زیاد اسلاگ زدن عمر اسلحه رو میاره پایین راسته؟
راستی من از کجا میتونم دولتی این دولول بغل رو پیدا کنم میشه راهنماییم کنید؟
یه سوال دیگه دوستان من از کجا بفهمم که سهمیه دولتی کی اعلام میشه ؟سایتی پورتالی چیزی واسه اطلاع رسانی تو اینترنت نیست؟همینطور قیمتهای اسلحه های دولتی رو؟
ممنون از همگی

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - choliche - 2012-04-13 09:55 PM

آخه تفنگي كه ايران از روسيه وارد ميكنه تو جوازشم ميزنه روس چه جوري ميشه پاكستاني باشه شايد تو قاچاقها باشه ولي اينا روسين ودضمن با تمام تفنگهاي كه سيلند چوك باشند ميشه تك گلوله زد چه روس چه ترك چه ايراني

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - cheytac - 2012-04-13 11:54 PM

من سهمیه ای گرفتم حدودا دراومد 1550000 تومن..قیمت جاهای دیگه رو هم نمیدونم..در جواب اونایی که میگن پاکستانیه هم فقط میتونم بگم خدا شفاتون بده..در مورد اسلاگ هم متاسفانه امکانش نیست عکس بذارم ولی من بیشتر از مارک "دکاتلون" ایتالیا و "استرلینگ" ترک و کلا هرمارک خوبی که گیر بیاد استفاده میکنم. شما در ایران گزینه های زیادی برای انتخاب اسلاگ نداری..و اما زیاد اسلاگ زدن (در صورتی که استاندارد نباشه)قطعا به تفنگ فشار میاره و اثر بدی در نحوه پخش کردن ساچمه میزاره..از این لحاظ من زیاد با شلیک کردن اسلاگ در تفنگهای چوک ثابت موافق نیستم..در تفنگهای موبایل چوک هم حتما باید از چوک باز استفاده بشه..در مورد خرید سهمیه ای این تفنگ هم مثل خیلی چیزهای دیگه در ایران اول باید دنبال یه پارتی بگردی (کاری که من کردم و نتیجه هم داد)..اگه پارتی نداشته باشی زیاد نمیتونی به خریدش بصورت سهمیه ای امید داشته باشی و باید آزاد بخری که حداقل 5 میلیونه..امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم..یا حق

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - moradipoor - 2012-04-14 12:13 AM

(2012-04-13 11:54 PM)cheytac نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من سهمیه ای گرفتم حدودا دراومد 1550000 تومن..قیمت جاهای دیگه رو هم نمیدونم..در جواب اونایی که میگن پاکستانیه هم فقط میتونم بگم خدا شفاتون بده..در مورد اسلاگ هم متاسفانه امکانش نیست عکس بذارم ولی من بیشتر از مارک "دکاتلون" ایتالیا و "استرلینگ" ترک و کلا هرمارک خوبی که گیر بیاد استفاده میکنم. شما در ایران گزینه های زیادی برای انتخاب اسلاگ نداری..و اما زیاد اسلاگ زدن (در صورتی که استاندارد نباشه)قطعا به تفنگ فشار میاره و اثر بدی در نحوه پخش کردن ساچمه میزاره..از این لحاظ من زیاد با شلیک کردن اسلاگ در تفنگهای چوک ثابت موافق نیستم..در تفنگهای موبایل چوک هم حتما باید از چوک باز استفاده بشه..در مورد خرید سهمیه ای این تفنگ هم مثل خیلی چیزهای دیگه در ایران اول باید دنبال یه پارتی بگردی (کاری که من کردم و نتیجه هم داد)..اگه پارتی نداشته باشی زیاد نمیتونی به خریدش بصورت سهمیه ای امید داشته باشی و باید آزاد بخری که حداقل 5 میلیونه..امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم..یا حق

ممنونم رفیق پس اینطور که من فهمیدم این دولول روس سه تا چوک داره که با چوک 5 میتونم با همون اسلاگهای استاندارد ایتالیا و ترک که معرفی کردید بدون هیچ مشکلی شلیک کنم درسته؟
بعدش من تو یه لیستی که تو همین فروم دیدم قیمت دولول بغل سهمیه ای حدود 1800000 بود شما ارزونتر گرفتید؟
برا تهیه این تفنگ چجور پارتی ای باید داشته باشم یعنی تو کدوم اداره و چه رسته ای باید پارتی پیدا کنم؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - cheytac - 2012-04-14 12:28 AM

بله من ارزونتر گرفتم..یعنی خودم هم نمیدونستم قیمت سهمیه ای چنده بعدش فهمیدم که یه کم گرونتره..دلیلش هم نمیدونم..گفتن بیا پول بده ما هم همونقدر که فرمودن چک نوشتیم دادیم خدمتشون..در ضمن منظور من از معرفی این دو مارک اسلاگ این نبود که حالا حتما باید با اینا شلیک کنی..من اسلاگ "ورنی کارون " فرانسه.."رمینگتون" آمریکا.."ایلی" انگلیس و.... داشتم و دارم و استفاده کردم و میکنم..شما اگه اسلاگ اروپایی یا امریکایی دیدی حتما با خیال راحت استفاده کن..من به این خاطر این دو مارک رو پیشنهاد دادم که توی ایران فکر کنم بیشتر یافت میشه وگرنه کیفیتشون به نسبت مارکهای معروفتری که عرض کردم درجه دو و سه محسوب میشه..در مورد پارتی هم توضیحات بیشتری نمیتونم بدم ..شرمنده..شما از فروشنده های مجاز یه استنطاقی بفرمایین حتما به نتایجی میرسین..موفق باشید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - moradipoor - 2012-04-14 12:35 AM

(2012-04-14 12:28 AM)cheytac نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله من ارزونتر گرفتم..یعنی خودم هم نمیدونستم قیمت سهمیه ای چنده بعدش فهمیدم که یه کم گرونتره..دلیلش هم نمیدونم..گفتن بیا پول بده ما هم همونقدر که فرمودن چک نوشتیم دادیم خدمتشون..در ضمن منظور من از معرفی این دو مارک اسلاگ این نبود که حالا حتما باید با اینا شلیک کنی..من اسلاگ "ورنی کارون " فرانسه.."رمینگتون" آمریکا.."ایلی" انگلیس و.... داشتم و دارم و استفاده کردم و میکنم..شما اگه اسلاگ اروپایی یا امریکایی دیدی حتما با خیال راحت استفاده کن..من به این خاطر این دو مارک رو پیشنهاد دادم که توی ایران فکر کنم بیشتر یافت میشه وگرنه کیفیتشون به نسبت مارکهای معروفتری که عرض کردم درجه دو و سه محسوب میشه..در مورد پارتی هم توضیحات بیشتری نمیتونم بدم ..شرمنده..شما از فروشنده های مجاز یه استنطاقی بفرمایین حتما به نتایجی میرسین..موفق باشید.
یه سوال دیگه رفیق این دولول بغلهای روس که میدن 2 ماشه و پوکه پران هست؟یا نه تک ماشه و پوکه کش؟
سایز یا کالیبر مناسب برا اسلاگ زدن با این تفنگ که بشه مدام ازش استفاده کرد و خیالم راحت باشه چیه؟و اینکه دقت این تفنگ برا اسلاگ زدن به سیبل مثلا تو 100 متری چطوره؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - cheytac - 2012-04-14 12:55 PM

با سلام..همانطور که عرض کردم به لطف پروردگار و یاری دوستان و کمی دوندگی بالاخره موفق به خرید یک قبضه دولول بغل بایکال تک ماشه سهمیه ای شدم..(تبریک بگید Khansariha (48)Khansariha (219) ) در پست قبلی اشتباها قیمتش رو 1550000 عرض کردم که ضمن پوزش اصلاح میکنم..قیمت خود تفنگ دقیقا 1490000 تومن بود ولی یه تسمه چرمی ترک هم باهاش گرفتم به قیمت 60 تومن که یادم رفته بود, پس مبلغ پرداخت شده شامل تسمه هم میشه..الان که چک کردم متوجه شدم ..و اما در مورد تفنگ..باید عرض کنم که در اولین نگاه فوری متوجه شدم که ارزش پرداخت این مبلغ و مقداری پاچه خواری و پارتی بازی و کمی دوندگی رو داشته..بسیار تفنگ خوشدست و خوش فرمیه..وزن بسیار مناسب و هماهنگی داره..یعنی تعیین مرکز ثقل تفنگ که در دولول بغل بسیار مهم و حیاتیه در این مدل بخوبی انجام گرفته.. به عبارتی توازن تفنگ در هنگام نشانه روی بسیار خوبه ..نه سر تفنگ سنگینتره و نه قسمت قنداق و قبضه..نکته بعدی اینکه بصورت بسیار خوب و قابل قبولی در مواقع واکنش سریع و نشانه روی آنی قنداق و چشم و لول و مگسک در یک راستا قرار میگیرن و نیازی نیست که مثل دولول نخجیر یک ساعت صرف یافتن مگسک و حتی بعضی مواقع صرف یافتن خود لول بکنید که به چه سمتی متمایله..این امر بخصوص در مواقع هوازنی ارزش خودشو نشون میده..3 عدد چوک قابل تعویض(موبایل چوک) همراه این تفنگ موجوده که چوک فول و چوک نیم بصورت فابریک در لولهای چپ و راست تعبیه شده و چوک سوم که سیلندره بصورت جداگانه در قسمت مخصوص کارتن قرار داده شده..تفنگ بنده پوکه پران داره و با قدرت خیلی خوبی پوکه رو حدودا 2متر پرتاب میکنه(تقریبی) منظور اینه که فعلا پوکه پرانش قدرت قابل قبولی داشت..نکته بعدی اینکه بر روی خود ماشه بصورت ظریف و با سلیقه ای یک ضامن تعیین اولویت شلیک نصب شده (در مدل تک ماشه)که شما میتونید با فشار دادن اون از سمت راست به چپ اولویت شلیک رو به لول چپ و با فشار دادن اون به سمت راست اولویت رو به لول راست انتقال بدید که بر خلاف نظر بعضی دوستان اصلا زمانبر نیست و حتی فوق العاده سریع در شرایط اضطراری میتونید این کار رو انجام بدید..قنداق از ظرافت و زیبایی کاملا قابل قبولی برخورداره که در تفنگهای روسی کمتر دیده میشه..کلا تفنگ های روس زیاد ظرافتی ندارند چه در ساخت قنداق چه کنده کاری قبضه و جاهای دیگه ولی این مدل بغل از نظر ظرافت اگر چه به پای مدلهای اروپایی نمیرسه ولی بجای خودش خوبه و قابل قبول..در کل بنظر بنده هیئت کلی تفنگ به مدلهای انگلیسی میخوره..و اما تنها نکته ضعفش( البته باز هم بنظر خود بنده )میشه گفت کوتاه بودن ته قنداق بود که من ترجیح میدادم یک اینچ بلندتر میبود تا بهتر توی کتف جفت و جور بشه..البته شاید نشه اسم این رو نقطه ضعف گذاشت ولی من بخاطر فیزیک بدنی خودم عرض کردم..کما اینکه در تیراندازی اصلا مشکلی ایجاد نمیکرد...نکته بعدی اینکه لگد خیلی نرم و آرومی داشت که باعث میشد بعد از شلیک اول امتداد چشم و مگسک و هدف زیاد بهم نخوره و بتونید همچنان با تمرکز خوب هدف را برای شلیک بعدی دنبال کنید (بر خلاف آکار که هنگام شلیک اول تفنگ زیاده از حد جهش پیدا میکرد)..من بعلت در اختیار داشتن هر سه مدل بغل نخجیر و بغل بایکال و سوار آکار یک مقایسه ای کلی کردم که الان وارد بحثش نمیشم و انشالله سر فرصت بصورت جداگانه برتری ها و کاستی های هر مدل نسبت به دیگری رو خدمتتون عرض میکنم..و اما یکی از دوستان فرموده بودن که باید هنگام نشانه روی بالای هدف رو نشانه بگیری یعنی بقول معروف تفنگ کوتاه میزنه..جواب ایشان را با مدرک مستدل و مستند خواهم داد که ایشون متوجه اشتباهشون بشن یا اینکه لا اقل این نتیجه گیری شخصیشون رو به تمام تفنگهای مشابه تعمیم ندهند..در انتها چنتا عکس از این اسلحه بسیار خوب میذارم تا اینکه برسیم به مباحث و مقایسه های بعدی.. (آقا نتیجه کلی اینکه اگه گیرتون اومد در خریدش درنگ نکنین والسلام)
[تصویر: 93199269783677324406.jpg]
[تصویر: 58350899315873817197.jpg]
[تصویر: 74377470849648669955.jpg]
[تصویر: 08248557309485529752.jpg]
[تصویر: 96731324711208029691.jpg]
[تصویر: 14330653822047587792.jpg]
[تصویر: 91864401713975914492.jpg]
[تصویر: 08529707231482853194.jpg]
[تصویر: 29013093533663942909.jpg]
[تصویر: 90163946292192405013.jpg]
[تصویر: 19777506738210064130.jpg]
[تصویر: 97242508758829104867.jpg]
[تصویر: 73378595678916932465.jpg]
از تمام زوایای این تفنگ عکس گذاشتم تا دیگه بعد از این کسی نپرسه آقا خواهشن ازش عکس بذارین...Khansariha (214) مطمئنم خود شرکت بایکال هم اینهمه عکس از دولول بغلش نداره..(البته باز هم هست که اونا رو هم میزارم)Khansariha (399)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - rezashirali - 2012-04-14 01:45 PM

آقا خوش به حالت . من که حسابی توی کف این اسلحه هستم . قیمت همین امروز این اسلحه توی اهواز 5800000 تومن هست.مبارکه.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - royal - 2012-04-14 01:52 PM

دوست عزیز عکساتو من نمیتونم ببینم Khansariha (214)