شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) (/showthread.php?tid=849)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - haamidreza - 2020-03-09 10:10 AM

(2019-09-27 09:20 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-09-26 11:53 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

آهااااااااااااااااااان تازه گرفتم چیشد آفرین گل گفتید
هرچی نزدیکتر بشی نقطه تلاقی هم باز تر میشه
درسته تو چهل یاردی خیلی نزدیک ب همه ولی نزدیک تر ک بیای دو خط از محل تقاطع فاصله میگیرن

خب این برام کاملا اثبات شد ولی باز ی سوال دیگه

دولول بغل گلوله زن تکلیفش چیه گیریم تا 100 متر هم پوشانی داشته باشن بعدش چی؟؟؟
یعنی اگه با دولول بغل گلوله زن ک ما تو خوابم نمیبینم بخوای فواصل دور تیر بندازی دو تا لول همو قطع میکنن؟
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

در مورد گفته دوست خوبمون حمیدرضا خان
من گمون نکنم اینطور باشه البته تست هم نکردم
ولی برداشت من این هست که دو لول کنار هم با زاویه خیلی کم انقدر ناچیز که تو این فواصل کوتاه 0 تا 60 متر بهیچ وجه دایره ساچمه ها از هم فاصله نگیرند قرار گرفته توجه کنید که مگسک در دو لول بغل بین دو لول هست و همین باعث تطبیق نشانه گیری با لول ها هم میشه
در گلوله زن که ابدا نمیتونم زاویه ای براشون در نظر بگیرم به احتمال زیاد لوله ها کاملا مستقل و مستیم هستند حالا چطور اون فاصله اندک بین این دو تا تیر رو در تیراندازی صفر میکنند اگه کسی از دوستان اطلاع داره مشتاقم بیاموزم

عرض سلام دارم خدمت همه ی دوستان خصوصا جناب سامانی و جناب میرلوحی
راستش من خیلی تست کردم رفتار تفنگ ها ی دولول رو
و هیچ دولولی رو ندیدم که تو فواصل مختلف هردو تیرش بر هم منطبق کامل باشه
شما برا درک بهتر این موضوع به فاصله ی دو لول از هم در قسمت خزانه نگاه کنید میبینید که در محل خزانه دو لول نسبت به هم فاصله ی خیلی بیشتری دارند نسبت به فاصله ی اونها در سر لول
این یعنی زاویه دارند دو لول باهم
حالا تو دولول های سوار اگه دقت کنید در قسمت خزانه فاصله ی ریپ تا مرکز لول بالا خیلی بیشتر از فاصله ی مگسک تا مرکز لول از سمت چوک هست یعنی لول بالا تر میزنه و لول پایین هم زاویه ش به سمت بالاست
برا درک بهتر این موضوع اگه تفنگ دولول سوار رو به بغل سمت راست بگیریم مثل تفنگ دو لول بغل مگسک براش بذاریم و نشونه گیری کنیم هر دو لول به سمت راست میزنه
خوبی تفنگ دولول سوار اینه که احتمال چپ و راست زدن ش خیلی کمه چون مگسک روی دوتا لول هست و فقط بالا و پاییین میزنه

تو دو لول بغل هم همین مشکل وجود داره مگسک اصلا روی لول نیست و وسط قرار داره حالا این زاویه کمتره و این دو تا لول تو چهل متری باید هم پوشانی داشته باشن
حالا اگه شما تفنگ رو نود درجه به راست بچرخونید و مثل دولول سوار نشونه گیری کنید هر دو تا تیرتون پایین و راست میزنه
ایراد این دو لول های بغل اینه که علاوه بر چپ و راست زدن ممکنه بالا و پایین هم بزنن چون مگسک روی لول نیست و از همه جهات لول ها باید با مگسک تنظیم بشن که کار سخت تره واسه همین تو دولول ها چپ و راست زدن و بالا پایین زدن خیلی شایع تر از دو لول های سواره

راجب تفنگ های دو لول گلوله زنی که کارخونه وستلی ریچارد از معروف ترین تولید کنندگان این تفنگ هاست باید بگم که دوستان هدف از طراحی این تفنگ ها رو فراموش کردن
این تفنگ ها برای شکار سنگین ساخته شده و دو لول بودن اون به خاطر اینه که احتمال خرابی و گیر کردن رو به حداقل برسونن یعنی کسی که دولول وستلی ریچارد داره دوتا تفنگ با خودش داره که اگه یه لول به مشکل خورد لول دیگه کارکنه و شکارچی خودش شکار نشه
تو این دو لول ها هم به همین شکله و دو تا تیر بر هم منطبق نیست و با قلق گیری اصلاح میکنن نشونه رو
و این دو لول ها تو فاصله ی نزدیک صد تا دویست متری استفاده میشن و برای شکار راه دور نیستن

امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

(2020-03-06 07:40 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان بایکال دار خصوصا دولول بغل
دیگه فصل شکار هم تموم شد با همه مشکلات و کارشکنی ها و خبرهای بد مرگ و میر پرندگان و وحوش و این اواخر هم کرونا در نهایت فصل شکار بدی نبود و من بشخصه با دیدن افزایش تعداد پرندگان تو محیط خوشحال شدم کبک ها سال خوبی داشتند تیهو و باقرقره و کبوتر هم فراوون بود اگه کمی در نظارت کارخونه ها و پسماندشون بیشتر سختگیری کنند و کارگاه ها و کارخانه فقط محدود به شهرک های صنعتی بشه و هر گوشه کوه معدن نزنند و اینهمه ماسه شویی نباشه به نظرم شرایط میتونه بهتر بشه.
درنهایت هدف از ارسال این پست برای عزیزانی بود که کمی از بایکال بغلشون گلایه دارند
من تو این چند سال انواع فشنگها رو تست کردم با انواع مختلف ود و باروت و اوزان مختلف فشنگ پر کردم تا در نهایت با کلی ازمون و خطا امسال نتیجه خوبی گرفتم البته من از اسلحه راضی بودم ولی گاهی هم ناامیدم میکرد.
دوستانی که تجربه فشنگ پر کردن دارند و اینکارو انجام میدن چند تا فشنگ به این روش پر کنند و تست بگیرند امیدوارم برای اونها هم رضایت بخش باشه
باروت نسبت به فصل بین 1.8 تا 1.85
ود رو فقط همون قسمت جامش رو نگه میداریم و قسمت فنری و ته پیستونی ود کاملا جدا میشه(جام تهش بسته میمونه که ساچمه ها رو بتونه نگهداره)
ساچمه 36 گرم
پوکه باید بلند باشه و پوکه کوتاه شده نمیشه استفاده کرد
یک.اول باروت (همین باروت 200 گرمی سهمیه قوطی فلزی)
دو.بعد یک ورق مقوای خیلی نازک روی باروت میزاریم و کاملا باروت رو میکوبیم و من سه بار ضربه میزنم که محکم فشرده بشه البته بستگی به وزن شما و قدرتون داره لازمه بگم فشنگ لگد کمی داره و بهیچ وجه لگد عقاب رو نداره
سه.بعد از فشرده شدن باروت یک مقوای ضخیم روی مقوای نازک گذاشته میشه(منظور از ضخیم همون مقوایی هست که قبل از کریمپ روی ساچمه قرار میگیره)
چهار.بعد از اون یک تا یک و نیم سانت نمد قرار میگیره همون نمدهای قدیم که پدرانمون استفاده میکردند
پنج.دوباره یک مقوای ضخیم(بعد از مرحله دو که نیاز به فشار بود در مراحل بعد بهیچ وجه فشاری نیاز نیست و فقط به ارومی روی هم قرار میگیرند چه نمد چه مقوا و ود)
شش.جامی که از ود جدا شده رو داخل پوکه قرار میدیم بهتره کف جام رو با تیغ صاف کنید که زایده نداشته باشه
هفت.ساچمه نمره چهار یا سه(من همین نمره ها رو استفاده کردم)به میزان 36 گرم
هشت.مقوا
نه.کریمپ
ده.فقط برای ختم مراحل در ده مرحله(نوشتن نمره فشنگ روی مقوا)
فصل اینده حتما تست کنید نیازی نیست من تعریف کنم
موفق باشید.

سلام جناب سامانی
احسنت به این پشتکارتون
کاش میگفتید برا چه منظوری این فشنگ رو پر میکنید

پیشنهاد میکنم باروت یک و شصت و پنج و ود زرد نیکا از اون بلند ها و سی و شیش گرم ساچمه رو تست کنید
سرش رو بدون کوتاه کردن پوکه رول کریمپ کنید
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

(2020-03-08 11:41 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

نامه تبدیل به احسن بایکال رو زدیم
واقعا خسته کننده شده بود و حرص در آر
قصد خرید اکار داریم

دوستان اصفهانی عزیز اگر احیانا کسی اکار دست دو تمیز داره خبر بده
مرسی

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام جناب میر لوحی

به سلامتی انشالله

کاش چندتا پترن میذاشتید از این دو لول

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - samani - 2020-03-09 10:37 AM

نقل قول :سلام جناب سامانی
احسنت به این پشتکارتون
کاش میگفتید برا چه منظوری این فشنگ رو پر میکنید

پیشنهاد میکنم باروت یک و شصت و پنج و ود زرد نیکا از اون بلند ها و سی و شیش گرم ساچمه رو تست کنید
سرش رو بدون کوتاه کردن پوکه رول کریمپ کنید
سلام جناب حمیدرضای عزیز
در مورد همخوانی دولول بغل راستش من الان نمیتونم به یقین بگم که دولول خودم دقیقا هر دو لول یکجا میزنه خب به نظر این گفته واقعی نباشه در عمل هم نباید اینچنین باشه ولی پترن خیلی گرفتم و اگه پترنهای قدیمم باشه حتما میگردم پیدا میکنم عکس میفرستم تا جایی من خاطرم هست تو 36 متر هر دو لول حدودا یجا میزد حال شاید کمی جزیی به طرفین ولی کاملا رضایتبخش بود.کاش پترنها رو پیدا کنم
در مورد فشنگ
حمیدرضا خان من تقریبا به هر شیوه که تو یوتیوب دیدم از پدران شنیدم و خودم تجربه کردم فشنگ پر کردم.هر کدوم شاید چند سری تیر خوب باهاشون انداختم ولی تیر بد هم داشته ام
کارخونه که نگم اصلا
فشنگ یاف ترک هم زدم نگم راضی نبودم بخاطر به تعداد انگشتان دست تیر انداختم با این فشنگ و شاید نتونم نظر درستی بدم
همین عقاب امسال رو که رفتم تیر انداختم پایین میزد و مکافاتی داشتم باهاش
بیشتر برای باقرقره پر کردم
حقیقتش بهتون بگم امسال با همین فشنگ که پر کردم و مشخصات رو تو پست قبل گفتم هر بار که بیابون رفتم با دست پر برگشتم
جالبه عرض کنم خدمتتون با وزن ساچمه سنگین تو فواصل کم بالا میزنه و تو فواصل دور معرکه اس. و اینکه خیلی لگد نرمی داره و بهیچ وجه لگد عقاب رو نداره.خصوص تیراندختن از تو ماشین برای باقرقره گاهی قنداق به شونه ننشسته تیرمیندازی و لگد کم نعمته.امسال فاصله ای تیرانداختم و موفق شدم که خودم باورم نمیشه
امسال حدود 60 تا تیر به همین شیوه انداختم و رضایت کاملی داشتم به همین خاطر گفتم تو تاپیک عنوان کنم دوستان هم تست بگیرند و اگه برای بقیه دوستان خوب جواب داد استفاده کنند
هوازنی عالی هم داشت چند سری هم کبوتر رفتم اونم فوق العاده بود.صادقانه بگم تو این چند سال که من بایکال داشتم امسال بهترین سال شکاری بود داشتم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - haamidreza - 2020-03-09 10:57 AM

سلام مجدد جناب سامانی

انشالله همیشه دست پر باشید

نظر من اینه که شما هر سال تجربه تون بیشتر میشه و شکارهای بهتری رو میزنید
این موضوع راجب همه صدق میکنه

من نزدیک چهل کیلو ساچمه دو و سه و چهار و پنج گرفتم و تو دو سال گذشته استفاده کردم

شما با حذف فنری ود شوک به ساچمه ها رو بیشتر میکنید و با گذاشتن نمد این شوک رو جبران میکنید
یعنی عملا اتفاقی نمی افته
و با گذاشتن کاغذ رو باروت نشتی گاز رو به حد اقل میرسونید

من توصیه میکنم از ود های زرد رنگ نیکت استفاده کنید که نیم چاک هستند
و از ود ها ی دیگه یکم بلند ترند
نشتی گاز ندارند و فنری ود شون عالیه
همین نسبت یک و هشت و سی و شیش رو تست کنید اگه بالا زد یک و هفت پرکنید

برا سینه سیاه و کله سبز من با فشنگ سه بهترین نتیجه رو گرفتم
کبوتر هم چهار و پنج عالی میزنه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - amn - 2022-01-05 12:49 PM

سلام دوستان.
دیدم تاپیک سالار بایکال دولول بغل داره خاک میخوره گفتم دوباره فعالش کنم.

این تفنگ در مدل های izh43 و mp43 و ij58 دارای فراوانی بیشتری است.
سلاحی بسیار زیبا ؛ بسیار باکیفیت و قابل اعتماد است که در کارخانه بایکال روسیه تولید میشود.
قابلیت شلیک انواع فشنگ های مگنوم ؛ سوپر مگنوم ؛ اسلاگ و چهارپاره را دارا میباشد و دارای الیاژی بسیار محکم و مقاوم است.

تعدادی عکس از این اسلحه تقدیم به نگاه دوستان.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مدل izh43 این سلاح در سال ۱۹۸۰ میلادی رونمایی شد و یکی از محبوب ترین مدل های این سلاح است.

برای کسانی که قصد تهیه این سلاح را دارند مدل دوماشه ان را پیشنهاد می کنم چون در ش.... مدل دوماشه قطعا کاربردی تر است.

و اگر کسی قیمت روز این اسلحه را داره لطفاً اعلام کنه.

موفق باشید در پناه حق.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Mohammadsardar - 2022-01-05 01:39 PM

سلام آقا صالح عزیز داییم یه ام پی ۴۳ داره وزنش درسته سنگینه ولی مث نخجیر دو نیست که کله کنه وزنش توی کل تفنگ پخش یه چیزی هم که بود کمرش خیلی سخت میشکست و چوک موبایل بود ولی سر لول یکم ضرب دیده بود و داییم زیاد نگهداری نمیکنه وقتی کنار نخجیر میزاشتم از زیبایی زیاد تفاوت نداشتن ولی اون واقعا عالی بود تک ماشه و تعیین ماشه هم با یه زائده بالا ماشه بود اصن لعنتی هیچ جاش لغ نبود واقعا و این که فقط لازم بود صورتتو بزاری روی قنداق تا مگسک دیده بشه و آتش واقعا تو هدف زنی خیبی راحت بود واقعا معرکه هستن آیا قیمتشو میدونید Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - amn - 2022-01-05 02:00 PM

محمد جان دلمو اب کردیKhansariha (64)
واقعا اسلحه شون عشقیع.
مدل های izh 43 و mp43 مثل هم هستن فقط ای زد ساخت شوروی و ام پی ساخت روسیه میباشد.
در واقع ای زد قدیمی تر هست.
این که میگید وزنش تو دست میشینه رو به عینه دیدم ؛ واقعا لذت بخشه.
نظر شما چیه ؟ تک ماشه یا دو ماشه ؟
Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Mohammadsardar - 2022-01-05 08:00 PM

آقا صالح سلام نیگاه یه چیز به شما میگم بایکال باشه هر چی باشه ولی در صورت حق انتخاب Khansariha (172)که نداریم Khansariha (172)من تک ماشه بغل با چوک موبایل و هر دو لول رو چوک فول میبندم اصن حرفشم دیوونه ام میکنه Khansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Fds - 2023-09-29 06:11 PM

سلام
دولول بغل بایکال شوروی ussr چه برتری ای نسبت به دولول بغل بایکال روسیه mp43 داره؟
فرض بر سلامت بودن هر دو مدل و دو ماشه بودن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Hamer - 2023-09-30 10:29 AM

(2023-09-29 06:11 PM)Fds نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دولول بغل بایکال شوروی ussr چه برتری ای نسبت به دولول بغل بایکال روسیه mp43 داره؟
فرض بر سلامت بودن هر دو مدل و دو ماشه بودن

درود - در کشور ما همیشه نسبت به تولیدات جدید شک و تردید وجود دارد و جنسهای قدیمی بیشتر مورد اعتماد است چون اصطلاحا از کار در آمده است حتی در تولیدات داخلی هم این موضوع صدق میکند ، اما در خصوص تولیدات شرکت بایکال نکته ای که وجود دارد تولیدات فیک مخصوصا پاکستانی است که بسیار شبیه به نسخه های اصل است و باید دقت شود ، چنانچه تفنگ جدید اصل بایکال و تولید روسیه باشد بسیار با کیفیت است و نسخه قدیمی برتری ندارد