شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) (/showthread.php?tid=849)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - mirlohi - 2019-09-24 11:35 PM

جناب سامانی درود

پس شمام شنیدید همچین موردی رو بنابراین این مشکل دیده شده من ب عینه دیدم و با سه مدل فشنگ تست کردم
حالا مشکلش چیه رو خدا میدونه.حداقل از روسیه با این صنعت نظامی پیشرفتش خیلی بیشتر از اینا انتظار میره

آکار ها چندتا در میان یکیش کوتاه میزنه (لول پایین) و خب در کل انتظار بیشتری هم از ترکیه نمیره.هر چند سه تا برند هوگلو آکار و یلدیز در تمام اروپا و آمریکا از بایکال گران تر هست

ب هر حال ممکنه تو یک سری از تولیدات هر برندی مشکلی باشه ک خداروشکر برعکس ما ایرانیا سریعا برطرفش میکنن و اعتبار خودشونو خدشه دار نمیکنن

درسته انسان جایز الخطاست ولی اتم ک نمیخوان بشکافن.تست کنن بعد بدن بیرون
شااااااااااااااااااایدم تست میکنن مشکل دار هارو میفرستن تو ایران Khansariha (226)

بارون بیاد وای ب کلوخ برفم هم بیاد وای ب کلوخ Khansariha (92)

عجب

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - samani - 2019-09-25 08:55 AM

(2019-09-24 11:35 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب سامانی درود

پس شمام شنیدید همچین موردی رو بنابراین این مشکل دیده شده من ب عینه دیدم و با سه مدل فشنگ تست کردم
حالا مشکلش چیه رو خدا میدونه.حداقل از روسیه با این صنعت نظامی پیشرفتش خیلی بیشتر از اینا انتظار میره

آکار ها چندتا در میان یکیش کوتاه میزنه (لول پایین) و خب در کل انتظار بیشتری هم از ترکیه نمیره.هر چند سه تا برند هوگلو آکار و یلدیز در تمام اروپا و آمریکا از بایکال گران تر هست

ب هر حال ممکنه تو یک سری از تولیدات هر برندی مشکلی باشه ک خداروشکر برعکس ما ایرانیا سریعا برطرفش میکنن و اعتبار خودشونو خدشه دار نمیکنن

شااااااااااااااااااایدم تست میکنن مشکل دار هارو میفرستن تو ایران Khansariha (226)

عجب

سلام اقای میرلوحی
صبحتون بخیر باشه
بله متاسفانه شنیدم.
مشکل بزرگی که ما جماعت شکارچی داریم اینه که احیانا اگه اسلحه خریدیم مشکل داشته باشه یا نقاط ضعفی سعی در مخفی کردنش داریم تقصیر خودمون هم نیست وقتی حق انتخاب محدود هست و حتی حق تعویض هم همینطور مجبوریم عاشق همین که داریم بشیم.احتمالا موارد دیگه هم زیاد هست.مشت نشانه خروار هست
بله احتمال داره اسلحه های ترک و روس که مشکل دار هستند و نیاز به هزینه دوباره برای کارخانه دارند بدون هزینه به ایران میفروشن
در محصولات الکترونیک این مورد هست که رفرش هستند و البته اونها دوباره بررسی مجدد میشن و مشکل رفع میشه ولی تا جایی من اطلاع دارم برای فروش در بازار اسیا عرضه میشن
متاسفانه از برادران روس و ترک و چین این مسایل به ما زیاد رسیده دیگه تقریبا عادت کردیم فقط کاش اونها هم به همین اندازه اکتفا کنند و دایما تور رو بزرگتر نکنند

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - haamidreza - 2019-09-25 09:24 AM

(2019-09-24 10:31 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام حمیدرضا خان
خوبید انشالله؟
وللا شاید به نسبت اسلحه های قدیم من اینطور احساس میکنم(احتمال زیاد مشکل از بنده اس)
پدر سنت اتین روبوست داشتند که روزهای خاطره انگیزی داشتیم البته اون زمان من کم سن بودم و همه چیز پررنگتر بود
مدتها بود چه با اکار دوست و اشنا چه با بایکال خودم اون تجربه های قدیم حاصل نمیشد
مثالی فرمودید رو من مشابهش رو عرض کنم مثلا در فواصل نزدیک کبوتر زیادی نصیب نمیشد حتی روی سیم برق و پیش اومده بود که تعداد زیادی ساچمه به یک یا دو عدد پرنده اصابت کنه
چند وقت پیش بصورت اتفاقی چند نوبت شلیک روی دکل فشار قوی داشتم که هربار خیلی خوب و لذتبخش بود البته باز هم با فشنگ بدون باله
اینکه شکار بزنم و انقدر داغون باشه که نشه استفاده اش کرد حس ناخوشایندی داره
مدتهاست فشنگ با ود کامل استفاده نکردم ناگفته نماند که برای شکار مرغابی این حسن هست ولی برای کبوتر نه متاسفانه
یه مورد جدیدا ذهنم رو مشغول کرده و همین حرف دوست خوبمون اقای میرلوحی عزیز هست که فرمودند دوستی اسلحه اش هر لول یک طرف میزنه یکی از دوستان خودم دقیقا چنین تجربه ای رو از دوستشون در شهرستان گفتند و این مورد دوم بود که شنیدم چه دلیل داره یه شرکت انقدر تفاوت در کیفیت یک محصول داشته باشه؟یک مورد رو میشه بنا رو به خطا یا حتی ضربه و...گذاشت ولی موارد این چنین زیاد شنیدیم امیدوارم روزی برسه همه بتونیم اسلحه خوب دست بگیریم و با ضمانت و گارانتی شرکت تولید کننده خیالمون از خرید راحت باشه
خصوص اینکه انقدر پروسه خرید اسلحه تو کشور سخت و طاقت فرسا هست که فقط واقعا اونهایی عاشق اسلحه هستند میرن سراغش و وای اگر بعد اسلحه ایراد داشته باشه
موفق باشید دوستان

مرسی جناب سامانی
خداروشکر
کم کم داره فصل شکار میشه و حال ما هم روز به روز بهتر
احتمالا شما هم خوردید به مشکل ما
که وقتی رو دکل بزق تیر میندازی اصلا نمیفهمی تیرهات کجا رفتن
Khansariha (8)Khansariha (8)
منم رو اکار م خیلی حساس بودم و خیلی تست ها ازش گرفتم تا دستم اومد که چند چنده
گلوله م رو که خریدم فهمیدم صد رحمت به ساچمه زنی هرجور بزنی میخوره ولی گلوله زنی
نکات خیلی ریزی داره که خیلی از شکارچی ها نمیدونن
الان دیگه هردو تفنگ قلق کارشون دستم اومده

تنها چیزیکه میتونم بگم اینه

گر نبود خنگ مطلی لگام
زد بتوان بر قدم خویش گام
ور نبود مشربه از زر ناب
با دو کف دست، توان خورد آب
ور نبود بر سر خوان، آن و این
هم بتوان ساخت به نان جوین
ور نبود جامهٔ اطلس تو را
دلق کهن، ساتر تن بس تو را
شانهٔ عاج ار نبود بهر ریش
شانه توان کرد به انگشت خویش
جمله که بینی، همه دارد عوض
در عوضش، گشته میسر غرض
آنچه ندارد عوض، ای هوشیار
عمر عزیزیست، غنیمت شمار

از چیزی که دارید لذت ببرید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2019-09-24 11:35 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب سامانی درود

عجب

شایدم وارد کننده گان عزیز میرن تفنگ های مردود شده تو کنترل کیفی رو میخرن میارن

جناب میرلوحی شما با تفنگ سر دست تست کردید یا رو یه ساپورتی چیزی گذاشتید ؟؟

نکته ی بعدی اینکه تو پنج متر که شما با هر دولولی بزنی لول چپ چپ میزنه لول راست به راست

وای به کلوخ Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - mirlohi - 2019-09-26 01:44 PM

بله چون میخواستم دقیق متوجه مشکلش بشم با ساپورت زدم.از داخل ماشین شلیک کردم لول اسلحه رو درب ماشین بود و جم نمیخورد

متوجه منظورتون نشدم حمیدجان !!!
چطور ممکنه از نزدیک هر لول مایل ب طرف خودش بزنه؟

اگه اینجوری باشه از دورم ک بخوای شلیک کنی مثلا اگه بخوای با لول چپ بزنی باید ب راست هدفو بگیری تا وسط پترن بخوره ب هدف؟؟؟

چرا قبلا ک دولول اکار داشتم چ از نزدیک چ از دور هر دولول وسط هدفو میزد ولی اینکه بغل همه اینجوریه؟

ولی خدایی تو این چندسالی ک اسلحه نو از ترکیه و روسیه وارد کشور شد سوار روس و پران روس و آکار از همه شون بهتر بود

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - haamidreza - 2019-09-26 02:46 PM

(2019-09-26 01:44 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله چون میخواستم دقیق متوجه مشکلش بشم با ساپورت زدم.از داخل ماشین شلیک کردم لول اسلحه رو درب ماشین بود و جم نمیخورد

متوجه منظورتون نشدم حمیدجان !!!
چطور ممکنه از نزدیک هر لول مایل ب طرف خودش بزنه؟

اگه اینجوری باشه از دورم ک بخوای شلیک کنی مثلا اگه بخوای با لول چپ بزنی باید ب راست هدفو بگیری تا وسط پترن بخوره ب هدف؟؟؟

چرا قبلا ک دولول اکار داشتم چ از نزدیک چ از دور هر دولول وسط هدفو میزد ولی اینکه بغل همه اینجوریه؟

ولی خدایی تو این چندسالی ک اسلحه نو از ترکیه و روسیه وارد کشور شد سوار روس و پران روس و آکار از همه شون بهتر بود

سلام جناب میرلوحی
دولول اکار هم از پنج متری بزنی بالا و پایین میزنه
شما دوتا لیزر رو مثل دو تا لول تفنگ کنار هم بذار و سعی کن تو چهل یاردی رو هم بیوفته و کنار هم فیکس کن
حالا اگه نزدیک بشی و فاصله کمتر از چهل یارد باشه چه اتفاقی میوفته بیشتر از چهل یارد باشه چی میشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - mirlohi - 2019-09-26 11:53 PM

سلام

آهااااااااااااااااااان تازه گرفتم چیشد آفرین گل گفتید
هرچی نزدیکتر بشی نقطه تلاقی هم باز تر میشه
درسته تو چهل یاردی خیلی نزدیک ب همه ولی نزدیک تر ک بیای دو خط از محل تقاطع فاصله میگیرن

خب این برام کاملا اثبات شد ولی باز ی سوال دیگه

دولول بغل گلوله زن تکلیفش چیه گیریم تا 100 متر هم پوشانی داشته باشن بعدش چی؟؟؟
یعنی اگه با دولول بغل گلوله زن ک ما تو خوابم نمیبینم بخوای فواصل دور تیر بندازی دو تا لول همو قطع میکنن؟
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - samani - 2019-09-27 09:20 AM

(2019-09-26 11:53 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

آهااااااااااااااااااان تازه گرفتم چیشد آفرین گل گفتید
هرچی نزدیکتر بشی نقطه تلاقی هم باز تر میشه
درسته تو چهل یاردی خیلی نزدیک ب همه ولی نزدیک تر ک بیای دو خط از محل تقاطع فاصله میگیرن

خب این برام کاملا اثبات شد ولی باز ی سوال دیگه

دولول بغل گلوله زن تکلیفش چیه گیریم تا 100 متر هم پوشانی داشته باشن بعدش چی؟؟؟
یعنی اگه با دولول بغل گلوله زن ک ما تو خوابم نمیبینم بخوای فواصل دور تیر بندازی دو تا لول همو قطع میکنن؟
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

در مورد گفته دوست خوبمون حمیدرضا خان
من گمون نکنم اینطور باشه البته تست هم نکردم
ولی برداشت من این هست که دو لول کنار هم با زاویه خیلی کم انقدر ناچیز که تو این فواصل کوتاه 0 تا 60 متر بهیچ وجه دایره ساچمه ها از هم فاصله نگیرند قرار گرفته توجه کنید که مگسک در دو لول بغل بین دو لول هست و همین باعث تطبیق نشانه گیری با لول ها هم میشه
در گلوله زن که ابدا نمیتونم زاویه ای براشون در نظر بگیرم به احتمال زیاد لوله ها کاملا مستقل و مستیم هستند حالا چطور اون فاصله اندک بین این دو تا تیر رو در تیراندازی صفر میکنند اگه کسی از دوستان اطلاع داره مشتاقم بیاموزم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - mirlohi - 2019-09-30 08:23 PM

حمید جان کجایی که جناب سامانی قضیه رو به چالش کشید
اصلا هواسم ب مگسک نبود خخخخخخ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - samani - 2020-03-06 07:40 PM

سلام دوستان بایکال دار خصوصا دولول بغل
دیگه فصل شکار هم تموم شد با همه مشکلات و کارشکنی ها و خبرهای بد مرگ و میر پرندگان و وحوش و این اواخر هم کرونا در نهایت فصل شکار بدی نبود و من بشخصه با دیدن افزایش تعداد پرندگان تو محیط خوشحال شدم کبک ها سال خوبی داشتند تیهو و باقرقره و کبوتر هم فراوون بود اگه کمی در نظارت کارخونه ها و پسماندشون بیشتر سختگیری کنند و کارگاه ها و کارخانه فقط محدود به شهرک های صنعتی بشه و هر گوشه کوه معدن نزنند و اینهمه ماسه شویی نباشه به نظرم شرایط میتونه بهتر بشه.
درنهایت هدف از ارسال این پست برای عزیزانی بود که کمی از بایکال بغلشون گلایه دارند
من تو این چند سال انواع فشنگها رو تست کردم با انواع مختلف ود و باروت و اوزان مختلف فشنگ پر کردم تا در نهایت با کلی ازمون و خطا امسال نتیجه خوبی گرفتم البته من از اسلحه راضی بودم ولی گاهی هم ناامیدم میکرد.
دوستانی که تجربه فشنگ پر کردن دارند و اینکارو انجام میدن چند تا فشنگ به این روش پر کنند و تست بگیرند امیدوارم برای اونها هم رضایت بخش باشه
باروت نسبت به فصل بین 1.8 تا 1.85
ود رو فقط همون قسمت جامش رو نگه میداریم و قسمت فنری و ته پیستونی ود کاملا جدا میشه(جام تهش بسته میمونه که ساچمه ها رو بتونه نگهداره)
ساچمه 36 گرم
پوکه باید بلند باشه و پوکه کوتاه شده نمیشه استفاده کرد
یک.اول باروت (همین باروت 200 گرمی سهمیه قوطی فلزی)
دو.بعد یک ورق مقوای خیلی نازک روی باروت میزاریم و کاملا باروت رو میکوبیم و من سه بار ضربه میزنم که محکم فشرده بشه البته بستگی به وزن شما و قدرتون داره لازمه بگم فشنگ لگد کمی داره و بهیچ وجه لگد عقاب رو نداره
سه.بعد از فشرده شدن باروت یک مقوای ضخیم روی مقوای نازک گذاشته میشه(منظور از ضخیم همون مقوایی هست که قبل از کریمپ روی ساچمه قرار میگیره)
چهار.بعد از اون یک تا یک و نیم سانت نمد قرار میگیره همون نمدهای قدیم که پدرانمون استفاده میکردند
پنج.دوباره یک مقوای ضخیم(بعد از مرحله دو که نیاز به فشار بود در مراحل بعد بهیچ وجه فشاری نیاز نیست و فقط به ارومی روی هم قرار میگیرند چه نمد چه مقوا و ود)
شش.جامی که از ود جدا شده رو داخل پوکه قرار میدیم بهتره کف جام رو با تیغ صاف کنید که زایده نداشته باشه
هفت.ساچمه نمره چهار یا سه(من همین نمره ها رو استفاده کردم)به میزان 36 گرم
هشت.مقوا
نه.کریمپ
ده.فقط برای ختم مراحل در ده مرحله(نوشتن نمره فشنگ روی مقوا)
فصل اینده حتما تست کنید نیازی نیست من تعریف کنم
موفق باشید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - mirlohi - 2020-03-08 11:41 PM

درود

نامه تبدیل به احسن بایکال رو زدیم
واقعا خسته کننده شده بود و حرص در آر
قصد خرید اکار داریم

دوستان اصفهانی عزیز اگر احیانا کسی اکار دست دو تمیز داره خبر بده
مرسی