شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) (/showthread.php?tid=849)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - alijan - 2012-07-31 01:55 PM

(2012-05-14 10:19 PM)saeidth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان پس از مطالعه دفترچه راهنمای این اسلحه به مطلبی باورنکردنی برخوردم که برای دوستانی که از این سلاح استفاده می کنند (مدل MP43_E_1C تک ماشه) ویا کسانی که قصد خرید اون را دارند لازم دونستم بیان کنم تا با دید بازتر از این سلاح استفاده و یا خرید کنند:
در بخش ششم که مربوط به چگونگی استفاده از سلاح است، نکاتی ذکر شده،توی پاراگراف 6.1.2) این مطلب درج شده است:هنگامی که ازمدلهای تک ماشه (MP43_1C) استفاده میکنید،برای انتخاب لول ها به منظور شلیک حتما اسلحه در حالت ضامن قرار داشته باشد،در غیر اینصورت ممکنه اسلحه بصورت تصادفی شلیک کند(البته این نکته به منظور رعایت مسایل امنیتی ذکر شده نه به عنوان عیبی برای سلاح).هنگام شلیک با اسلحه های تک ماشه مدل MP_43_1Cبه منظور جلوگیری از شلیک همزمان هر دولول با هم،همیشه قنداق اسلحه را هنگام لحظه شلیک با دست خود محکم نگه دارید(یا به قنداق را به چنگ آورید...خلاصه یه چیزی تو این مایه ها).................!!!!!!با درج این مطلب که به گونه ایی اعتراف سازنده هست و اگر صحت داشته باشه که مطمئنا داره،وگرنه نیازی به ذکر نداشت، واقعا برای سازندگان این اسلحه حای بسی تاسف داره که برای اینگونه واقعه ایی پیشنهاد کردن که هنگام شلیک اسلحه را محکم نگه دارید که با خوندن این مطلب کاربر همیشه باید استرس و احتمال شلیک هر دو لول را داشته باشه ...
متن لاتین را برای دوستان قرار میدم شاید دیگران از این متن منظور دیگه ایی برداشت کنند و برداشت من اشتباه بوده از این متن کما اینکه من دو روز این متن را این ور و اون ور می کردم!

[align=left]6.1.2)When using the MP_43_1C shotgun and its versions having a single trigger ,pushthe barrel selector located on the trigger only with the safety in the ON position,i.e.when the safety button is fully in its rear position to avoid accidental discharge.
to avoid doublet shot when firing the MP_43_1C shotgun and its versions fitted with a single trigger,ALWAYS grasp the stock firmly with the hand you use to pull the trigger.
جالبه که کلمه alwaysبا حرف درشت و به معنای تاکید آورده شده!!!

با سلام خدمت دوستان عزیز
منظور از ALWAYS grasp the stock firmly اینست که شما محکم بگیری ،تا در حین شلیک ولگد زدن تفنگ احتمالا ناخواسته دو بار ماشه کشیده نشود.یعنی احتمالش هست اگه تفنگ ازاد باشه تفنگ در حین تکان خوردن دو بار ماشه چکانده و دو شلیک متوالی بلافاصله داشته باشد،(برداشت من)موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - dieselpower - 2012-07-31 03:10 PM

دوستان یه توضیح کلی راجع به سیستم مسلح شدن سلاح های تک ماشه میدم که ابهام و دلیل شلیک همزمان دو لول به صورت همزمان تا حدی مرتفع بشه
در سلاح های دولول تک ماشه پس از فشنگ گذاری و بستن لول اسلحه فقط سوزن مربوط به لولی که به عنوان لول اول انتخاب شده مسلح هستش و لول دوم مسلح نیست پس از شلیک لول اول ,سوزن لول دوم به واسطه لگد حاصل از شلیک لول اول مسلح میشه و آماده شلیک حال اگر تفنگ محکم در دست نگه داشته نشه لگد حاصل از شلیک لول اول ممکنه که اونقدر زیاد باشه که ضمن مسلح کردن لول دوم باعث چکیدن سوزن آن نیز بشه که چون این فاصله زمانی بسیار کم هستش نتیجه آن شلیک همزمان هر دولول خواهد شد .
البته این مساله تقریبا توی تمام اسلحه های دولول تک ماشه وجود داره ولی بسته به نوع و کیفیت تفنگ ممکنه که متفاوت باشه و بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل همان محکم گرفتن اسلحه هست که باعث رفع این مشکل و بالا رفتن ایمنی اسلحه همچنین ارتقاء دقت تیر اندازی میشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - arash1324 - 2012-08-01 11:30 AM

سلام
( بااجازه مسئولين انجمن )
اينجا تاپيك خريد و فروش لوازم ق ا چ ا ق نيست .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - mhrSB - 2012-08-01 11:34 AM

العان بایکال ازادش چنده؟(دولول بغل)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Marksman - 2012-08-01 11:52 AM

(2012-08-01 10:44 AM)درگل نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان من میخواستم یه تفنگ قاچاق در حدود 400 تومان بخرمKhansariha (214)Khansariha (214) چه تفنگی میشه خریدKhansariha (226)Khansariha (226)

دوست عزیز عنوان تاپیک فروش تفنگ قاچاق بود که شما در اولین پستتون این جوری نوشتین؟از همه دوستان تازه وارد خواهش می کنم قوانین انجمن رو قبل از ارسال پست مطالعه کنن تا شاهد این جور بی نظمی ها نباشیم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - درگل - 2012-08-01 04:59 PM

اقا مهدی وهمه ی دوستان ببخشید ببخشیدKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - dieselpower - 2012-08-01 11:43 PM

دوستان این اسلحه به صورت آزاد توی اصفهان 5 میلیون هستش و به هیچ عنوان امسال به صورت دولتی وجود نداره البته5 میلیون قیمت آکبند این اسلحه هست حالا اسلحه فروش آکبند اسلحه سهمیه ای را به صورت آزاد چجوری آورده و میفروشه دیگه من نمیدونم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - dieselpower - 2012-08-02 12:05 PM

بله تشریف بیارید اصفهان تا بریم یک عدد آکبند به قیمت 5 میلیون واستون بخرم اکار هم اگه خواستید آزادش 4800 تازه تخفیف هم میگیریم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - hoomanshaeri - 2012-08-03 12:54 AM

دوستان من خودم یکی از دولول بغل ها دارم خیلی تفنگ خوبیه .پارسال گرفتم ولی امسال واسه دو تا از دوستان خواستیم بگیریم میگن دیگه وارد نمیشه فقط دیگه دولتی محصولات داخلی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - amirchn - 2012-08-08 08:36 PM

سلام من یه دولول نو ساخت چکسلواکی دارم که در طرح اخیر جواز کردم .این اسلحه از نظر شکل ظاهری کاملا شبیه دولول بایکال روس هست اما روی لول راستش عبارت made in chekoslovakiaحک شده شما نمیتونید اطلاعات بشتری از این سلاح در اختیار من قرار بدین.ممنون میشم