شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) (/showthread.php?tid=849)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Hunter - 2011-12-23 12:35 AM

با سلام و دوصد بدرود خدمت تمامی دوستان Khansariha (8)

سلاح دولول بغل بایکال روسیه شاید یکی از بهترین اسلحه های دولول شکاری در ایران است که بصورت سهمیه ای عرضه میشود.
[تصویر: 8qhm0cned6t8kx7p1ty.jpg]

همانطور که در عکس بالا هم پیداست،این سلاح در کالیبر 12 دارای طول لوله ای برابر 710 میلیمتر و یا 71 سانتیمتر و بسیار سبک و دارای مخزنی 76 میلیمتری و همچنین در دو مدل تک ماشه و دو ماشه عرضه میشودKhansariha (8)

چوک های موبایل دارد و قابل تعویض است و همچنین حالت قفل ماشه ای قوی و برخلاف نخجیر 2 براحتی بالا نمیرود و مسلح نمیشود.این اسلحه دارای دو مدل با پوکه پران و پوکه کش است.

این اسلحه بسیار خوش دست بوده و لذت واقعی تیر اندازی را با ان تجربه خواهید کرد.

از قیمت ان بگذریم که در ایران با قیمتی بسیار بالاتر عرضه میشود ولی بازهم نسبت به دولول سوار روس به صرفه تر است اگز در تاپیک دولول روس سوار دقت کرده باشید تفاوت قیمت این دو اسلحه در خارج از کشور چیزی نزدیک به 200 دلار است در حالیکه در ایران این تفاوت به 1 ملیون تومن در قیمت دولتی میرسد.

[تصویر: 180px-ShotgunAction.JPG]

دوستان خوب اگر کسی از نقاط مثبت و منفی این سلاح اگاه است،لطفا ما را هم بی نصیب نگذارید.

موفق وپیروزKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - rezashirali - 2012-01-01 09:26 PM

میشه در مورد قیمت این اسلحه هم بگید؟ الان و در این شرایط با چه قیمتی (بدون جواز) بخرم؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Hunter - 2012-01-01 09:50 PM

دوست عزیز قیمت دولتی این سلاح 1.5 است با جوازKhansariha (8)

شما میخوای بخری زیر این قیمت بخر!!چون نزدیک 200-300 تومن هزینه جواز کردنش میشهKhansariha (8)

یا علی

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - ham - 2012-01-01 09:59 PM

hunter جان الانم سهمیه میدن؟اطلاعی داری؟
یعنی توزیع امسال شروع شده؟
مرسیKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Hunter - 2012-01-01 10:01 PM

فدات شم سهمیه ی امسال که از فروردین شروع شده و هر چی هم بوده دوستان و زرنگترا خریدنKhansariha (214)

فعلا هم تا پایان طرح خبری از سهمیه نیستKhansariha (256)

ایشالا سال 91 با قیمت های پایین تر از امسالKhansariha (8)

موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - nakhjir - 2012-01-02 09:38 AM

بله، این اسلحه از لحاظ کیفیت و ساختار از نخجیر بهتر هست، ولیییییییییییییی ...
یک مشکل بزرگ داره. شاید برای خیلی ها مهم نباشه ولی اگه پرنده کوچک باشه یا دور باشه یا هوا تاریک باشه این ایراد واقعاً مشکل ساز میشه.
خوب حالا ایراد این تفنگ چیه؟ دوستان شکارچی یه اصطلاح دارن که میکن هر وقت می خوای نشانه گیری کنی، اگر مگسک رو زیر هدف بگیری ، این تفنگ روشن میزنه و خیلی خوب هست.
ولی هر وقت برای نشانه روی مجبور شدی مگسک رو کامل روی هدف بگیری تا بتوی هدف رو بزنی، میگن تفنگ کور میزنه.
ولی این اسلحه مگسک که هیچی یک مقدار هم باید لول اسلحه رو بالاتر بگیری تا ساچمه ها به هدف بخوره.
من با تو تا از این اسلحه ها شلیک کردم هر دو همین مشکل رو داشت. بنابر این فکر میکنم ایراد کلی طراحی باشه.
خوب به نظر بنده در خیلی از شرایط نیاز هست شما هدف رو کاملاً ببینی و حرکاتش رو زیر نظر بگیری و بعد شلیک کنی، ولی با این اسلحه نمیشه چون برای شلیک هدف قابل روئیت نیست.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Hunter - 2012-01-02 09:58 AM

سعید جان سلامKhansariha (8)

با صحبت های شما موافق و کمی مخالفمKhansariha (8)

به نظر بنده ی حقیر توی اسلحه ی ساچمه زنی اصلا هدف گیری دقیق ملاک نیست،ولی خب اسلحه هم با اسلحه توفیر دارده.

همگی به برد خوب و پر زهر بودن نخجیر یک واقفیم،ولی ایا اسلحه ی خوب فقط برد خوب است؟یا فقط نشانه گیری صحیح؟

به نظر من چندین فاکتور در سلاح مهم است که تمامی این فاکتورها را بایکال بغل دارد!

1.سبکی 2.خوش دست بودن 3.قراول روی 4.فشنگ گذاری سریع و...........

بنده هم با این سلاح شلیک کرده ام سعید جان ولی تا حالا با این مشکل برنخوردم Khansariha (8)

البته مدل های جدیدش که چوک خور هم هستن بسیار اسلحه های دقیقی هستند،فقط مشکله این ها به نظر من اینه که هر سال کیفیتش میاد پایین و جنس های درجه سه و دوش وارد کشور میشه،مدل های اولیش بسیار عالی بودند ولی این جدیدا شنیدم چند مورد توی شهرکرد در اثر زدن چهارپاره زه وسط تفنگ باز شده و شبیه هفت شدنKhansariha (8)
فعلا که اسلحه های خوبی میشه با این طرح گیر اوردKhansariha (8)ولی توی دولتیا این یکی از بهترین کارا بود.

موفق و پیروز

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - salarzandmoghaddam - 2012-01-06 10:47 AM

سلام دوستان من اگر بخواهم ایت اسلحه را به قیمت دولتی ثبت نام کنم آیا از این نوع اسلحه هنوز موجود هست و ثبت نام میشه؟و اگر ثبت نام میشه کجا باید مراجعه کنم؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - Hunter - 2012-01-06 06:25 PM

(2012-01-06 10:47 AM)salarzandmoghaddam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من اگر بخواهم این اسلحه را به قیمت دولتی ثبت نام کنم آیا از این نوع اسلحه هنوز موجود هست و ثبت نام میشه؟و اگر ثبت نام میشه کجا باید مراجعه کنم؟

دوست عزیز شما به نمایندگی های مجاز فروش اسلحه در استان خودتون مراجعه کنید!Khansariha (8)

و موجودی هم در سال 91 خواهد بود!
فعلا با توجه به طرح جواز کردن اسلحه های بی جواز تا اردیبهشت سال 91 خبری از سهمیه نیست!Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ساخت روسیه (بایــــــــکال) - mani - 2012-02-07 10:12 PM

یکی از دوستان من یه قبضه نو داره که هنوز فشنگ توش نرفته میفروشه با جواز ، اگر کسی طالب بود من در خدمتم.