شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - kiarash - 2012-02-20 09:44 PM

سلام به همه
دوستان من ایتجا چند تا مطلب عرض میکنم و قبلش از همه عذر خواهی میکنم.ببنید به نظر من کارگاهی بودن ملاک خوبی برای تشخیص بی کیفیتی یه اسلحه نیست کما اینکه با کیفیترین و گران قیمترین اسلحه های شکاری دنیا تفنگهایی هستند که تو کارگاه ها و به دست استادکاران ماهر ساخته میشه نمیخوام بگم به این علت چیفسان با کیفیته نه! و بیام بگم فلان اسلحه ها هم کارخونه ای هستن و بی کیفیت که صاحباشون ناراحت بشن.دوم مقایسه یک عکس از کوپ اسلحه ای که 5سال کار کرده وبا دوربین بی کیفت گرفته شده با عکس کوپ نو اسلحه ای که از وب دانلود شده هم نمیتونه ملاک تشخیص کیفیت باشه گو اینکه منم مثل همه شما از کیفیت تفنگهای روسی و خیلی از برندهای معروف دنیا مطلعم اصلا با هیچ جور عکسی نمیشه .
نمیتونم حرفی بزنم چون خودم چیفسان دارم اگه چیزی بگم میگن طرف به خرش میگه گودزیلا !!ولی در مورد مسایل فنی بحث بشه خیلی خوبه. دوستان خواهش میکنم مستقیم تو سر تفنگ هم نزنین خوب طبیعیه هرکسی در مورد تفنگش تعصب داره .
دوستانیکه چیفسان دارن هم نگران نباشن چون لول بسیار با کیفیتی داره و داخل لوله هم با کروم سخت کاری شده مطمین باشید لوله دست ساز نیست و احتمالا لوله رو از جای دیگه ای میارن .اینم که گفتم کیفیت داره چون خودم تست کردم میگم وتا بحال تعداد زیادی چارپاره 9تایی زدم باهاش .با هر دو لولشم زدم و هیچ مشکلی هم بوجود نیومده چوک لوله ها هم که نیم و یک چهارمه و اجازه این کارو میده .از لحاظ قفل و لولا هم هنوز که لق نشده تا بعد خدا چی بخواد.
بازم عذر میخوام از دوستان موفق باشید.Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sadra9496 - 2012-02-20 10:26 PM

دوست عزیز شما کمی حرفهای دکتر صالحی رو بد برداشت کردید.منظور این نیست که سلاح شما بده.اتفاقا چیفسان امتحان خودش رو پس داده.بحث اینجاست بسیاری ازین سلاحها چون قاچاق هستند و از مجاری رسمی وارد نمیشن احتمال اینکه از مرغوبیت مناسب برخوردار نباشن هست.اگه دقت کنید فقط چند مارک در ترکیه وجود داره که کاتالوگ داره و میشه تمام جزئیاتش رو در آورد.من سر همین موضوع بین چیفسان با قیمت 1200 و کرال با قیمت 1600 کرال رو انتخاب کردم که میبینید دوستان بازهم نظرات متفاوتی بهش دارن.با اینکه کپش آلمینیوم هست ولی کلی مطلب از سلاح موجود هست.حتی همین سلاح هم معلوم نیست در چه حدیه.میتونه یه جنس مرغوب کارخونه باشه یا یه استوک کارخونه.و چون از مجاری قانونی وارد نشده مشخص نیست.ولی سلاحی مثل آکار و یلدیز کاملا مشخص هست که کنترل شده و سپس ارسال شده.این در مورد تمام سلاحها هست حتی برتا و برونینگ.متاسفانه بجای اینکه از مجاری رسمی بدست ما برسه ما مجبوریم به همین ها قناعت کنیم و پای عواقبش باشیم.فقط این وسط وجود یک مارک خوش نام کمی قوت قلبه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ehsannikoo - 2012-02-20 11:52 PM

(2012-02-20 10:26 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز شما کمی حرفهای دکتر صالحی رو بد برداشت کردید.منظور این نیست که سلاح شما بده.اتفاقا چیفسان امتحان خودش رو پس داده.بحث اینجاست بسیاری ازین سلاحها چون قاچاق هستند و از مجاری رسمی وارد نمیشن احتمال اینکه از مرغوبیت مناسب برخوردار نباشن هست.اگه دقت کنید فقط چند مارک در ترکیه وجود داره که کاتالوگ داره و میشه تمام جزئیاتش رو در آورد.من سر همین موضوع بین چیفسان با قیمت 1200 و کرال با قیمت 1600 کرال رو انتخاب کردم که میبینید دوستان بازهم نظرات متفاوتی بهش دارن.با اینکه کپش آلمینیوم هست ولی کلی مطلب از سلاح موجود هست.حتی همین سلاح هم معلوم نیست در چه حدیه.میتونه یه جنس مرغوب کارخونه باشه یا یه استوک کارخونه.و چون از مجاری قانونی وارد نشده مشخص نیست.ولی سلاحی مثل آکار و یلدیز کاملا مشخص هست که کنترل شده و سپس ارسال شده.این در مورد تمام سلاحها هست حتی برتا و برونینگ.متاسفانه بجای اینکه از مجاری رسمی بدست ما برسه ما مجبوریم به همین ها قناعت کنیم و پای عواقبش باشیم.فقط این وسط وجود یک مارک خوش نام کمی قوت قلبه

با تشکر از شما.
ولی اصلا بحث مقایسه نیست و من در تمامی ارسالی هایم از هیچ کجا از مقایسه استفاده نکردم اصلا دلیلی برای مقایسه نمیبینم و کار به سلاح خاصی ندارم و با مطالعه مطلب شما من متوجه شدم که دوستان گمان کردند که من دارم از برندی دفاع میکنم یا برندی را رد میکنم!!!! اگر هم در مطالب من مقایسه ای مشاهده شده به شدت عذرخواهی میکنم.
من فقط مرجعی دال بر تقلبی بودن استاندارد بین المللی بر روی سلاح هایی (حالا هر سلاحی)که به طور قانونی و با مجوز خریدو فروش میشن میخواستم برای بیشتر شدن اطلاعات خودم و به هیچ وجه قصد زیر سوال بردن مارک یا مدلی رو نداشتم(در ارسالهای قبلی من مشهود میباشد )
البته اشتباه من این بود که این سوال رو در تاپیگ این سلاح قرار دادم و باعث به وجود آمدن سوتفاهم شد Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-02-20 11:56 PM

دوستان واقعا من نمیدونم چرا دوستانی میخان یه تفنگ ساچمه زنی رو با چارپاره بسنجن من خودم سر در گم شدم بابا بخدا این شات گان ها واسه شکار پرنده و پستاندارای کوچک هست نه گراز Khansariha (290)

در ضمن من با صدرا و دکتر جان موافقم نمیشه گفت یه محصولی صد در صد عالیه یا بد ین بر میگرده به سابقه اون برند و برند هایی مثل هولگو و سارسلماز و اکار و اتا وووو اینا جوابشونو پس دادن و حتی برای کشور های اروپایی هم دارن ارسال میشن من روزی که رفتم یه تفنگ دیدم اسمش چارلی دیلی بود که روش نوشته بود که بعد که تحقیق کردم گفتن که این برند تحت لیسانس امریکا تو ترکیه تولید میشه و اون طرف میگفت من از سال 84 این محصول رو دارم و تا حالا رنگ تعمیر کار رو ندیده و اصلا وقتی تو دست میگرفتی احساس گرفتن یه تفنگ امریکایی بهت دست میداد ولی محصولاتی مثل زیرو ترک بود که انتهای لولش هنوز براده داشت انگار با اره بریده شده بود !!!!!!!! خب اینا برمیگرده به کنترل کیفیت بعضی از برند های ترک حالا ما مجبوریم با این تفنگ های ترک و ایرانی بسازیم بقول صدرا جان اسم و رسمشون فقط واسه ما یه قوت قلبه همین Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sadra9496 - 2012-02-21 12:06 AM

دوست عزیز متاسفانه انسانها برای رسیدن به اهداف مالی از قربانی کردن هیچ کس و هیچ چیز کوتاهی نمیکنن.ببینید اون یه آرم هستش.براحتی میشه جعل بشه مخصوصا اگر از مجاری غیر قانونی فروخته بشه.وقتی قاچاقچی ما میره اونجا 100 قبضه میخره یعنی چی؟مگه یک آدم میتونه تو یه کشور بدون نام و نشون 100 قبضه بخره.پس مطمئنن زد و بندهایی با عوامل شرکت میشه.در این مواردم دیگه اجناس در همه.نمیشه زیاد به اون آرم اکتفا کرد.آیا واقعا اسلحه هایی که دست ما هست مگنوم هست.میبینید روش نوشته ولی همه مکررا دارن میگن نزنید.این که دیگه ازونم بدتره.باز اون یه آرم هستش و جنبه تبلیغاتی هم داره.اینکه به جون طرف بستس.ولی وقتی از سلاح از مجاری قانونی بیاد دیگه کارخونه زیر بار مسئولیته.حداقلش اینه که اعتبارش در بین هست.و این آرم اونجا معنی پیدا میکنه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-02-21 12:13 AM

واقع صدرا جان من تفنگ هایی رو دیدم که روشون نوشته بود روس یا امریکا ولی کاملا تابلو بود که ترک هستن تو تقلب دست چین رو بستن

واقع درست میفرمایید رو همه نوشتن مگنوم ولی خدایش هیچ کدوم جای اعتبار نیست خدایش وقتی ادم به لولشون دست میزنه میترسه باهاش فشنگ شماره 1 و 2 رو بزنه چه برسه به مگنوم Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - kiarash - 2012-02-21 01:27 PM

دوستان به نظر من بهتره از پرداختن به موضوعات متفرقه خودداری کنیم چون تاپیک داره از موضوع اصلیش کم کم منحرف مشیه . مخلص همه دوستانKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sani - 2012-03-17 01:34 PM

سلام
من یه دونه چیفسان رو هم دارم که سوزن بلایش شکسته کسی می دونه تعمیرش چقدر هزینه داره و چقدر زمان میبره؟
مرسی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - 300WSM - 2012-03-17 03:12 PM

زمانش که به تعمیرکار بستگی داره ولی هزینش از 35 الی 50 هزار.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sani - 2012-03-17 05:39 PM

ممنون
Khansariha (8)