شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - kiarash - 2012-02-20 11:10 AM

(2012-02-19 11:40 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کیارش جان دوست مشهدی دستتون درد نکنهKhansariha (8)واقغا لذت بردم و این پست را هم بخاطر تشکر از شما زدمKhansariha (48)

کلی استفاده کردیم عزیز،

خدا رو شکر با همکاری دوستان و با همت مدیریت سایت داریم به سایت خوب و جامع شکاری تبدیل میشیمKhansariha (8)

موفق باشید
ممنون از لطف شما جناب هانتر عزیز و سایر دوستان امیدوارم تونسته باشم کمکی در این زمینه کرده باشم.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - 300WSM - 2012-02-20 11:51 AM

دوست عزیز بنده نه تاجر سلاحم ونه کاری به این حرفهای بازاریون دارم.ولی خودتون یه نگاهی به اسلحه هایی که به طور رسمی و توسط ارتش وارد شده بندازین,همشون برندهای معتبرو کارخونه ای واصالتشون معلومه مثل سارسیلماز-آکار -یلدیز -تورون و . هستند وهیچوقت نمیرن از یه کارگاه اسلحه بخرن.حتما مطلع هستید که درترکیه بیش از 170 واحد تولید تفنگ شکاری وجود داره که تعداد کمی از اونا بصورت کارخانه هستند و محصولات بسیار با کیفیتی هم تولید میکنندو همچنین در قبال محصولاتشون هم مسئولیت دارند ودر مقابل در شهری مثل اوزوملو اسلحه سازهای متعددی که گاها فقط به صورت یک کارگاه هستندو درسته مجوز فعالیت دارند ولی کیفیت وکمیت تولیداتشون بسیار متفاوت با تولید کنندگان معتبری مثل هوگلو خواهد بود.در مورد تست فشار لوله هم اینکه این تست نیازمند تجهیزات ویژه ویک سالن مخصوص پروف هست واین امکانات چیزی نیست که هر کارگاهی بتونه اونو فراهم کنه. وضعیت استاندارد تو ترکیه هم ظاهرا شبیه اینجاست وروی هر جنس مرغوب ونامرغوبی مهر استاندارد وتایید زده میشه.مثل همینNBD TS 870 که هم روی تفنگی مثل هوگلو وآکوس زده میشه و هم روی تفنگی گمنام مثل .gumushlu
البته نشان استاندارد عمومی ترکیه TSE هست که داخل یک لوزی نوشته شده.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ehsannikoo - 2012-02-20 04:36 PM

با تشکر
درسته کشور ترکیه دارای کارگاها کارخانه های زیاد اسلحه سازی هست ولی چند کارخانه مثل هگلو توانایی ساخت لوله رو دارند و به همین خاطر ساختار کپ و لوله بیشتر اسلحه ها باهم مشابه میباشد.
این هم لیستی از 31 اسلحه دارای این استاندارد که تایید شده و اجازه صادرات را دارند و اسلحه فروشهای معتبر هم نسخه ای از این رو برای خرید و فروش دارند(منم از مغازه اسلحه فروش اسکن کردم) مشاهده میشود که بیشتر مارکها از نظر ما برای اینکه ندیدیم متفرقه محسوب میشوند!!!
[تصویر: scan0001.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-02-20 06:03 PM

ئوست عزیز فکر نکنم این لیست درست باشه پس چرا تو اون از اکار ویلدیز نمونه ای وجود نداره Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - 300WSM - 2012-02-20 06:08 PM

دوست گرامی به نظر میاداین برگه مربوط به مزایده سلاح های کشف شده غیر مجاز ویا قاچاقی باشه و چیز قابل استنادی نیست. چون یکی از ستونه مربوط به وضعیت کنونی سلاح میشه.ستون دوم شماره پرونده,ستون سوم محل کشف,ستون چهارم تعداد ,ستون پنجم مارک و ویژگیه,ستون ششم شماره سریال والی آخر.در ضمن اگه دقت کنید میون اسلحه ها یه لنبر هم هست که اسپانیایی هست و نه ترک و احتمالا خود فروشنده هم از این قضیه بی خبر بوده.:
بهتره بحث رو یه جای دیگه مثلا سلاحهای شکاری ادامه بدین تا تاپیک به حاشیه نرهKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ehsannikoo - 2012-02-20 06:53 PM

این تاپیک برای چیفسان هست و اسم چیفسان هم داخل لیست هست پس بی ربط به تاپیک نیست.
دوست من شما به چیزی که نوشته استناد کن کجای این نوشته برای مزایده؟!!!
ستون دوم شماره پرونده هست که هر سلاح دارای پرونده هست که اطلاعات کارشناسی و غیره داخلش موجوده.
ستون سوم محل کشف!!!! داخل کاد مربوط به اسلحه نوشته جزء املاک ملی کشور.(ستون سوم مربوط به وضعیت محل ساخت میباشد) که این معنی این هست که این کارخانه جزء املاک کشور میباشد و تصفیه حساب مالیاتی به آن تعلق نمگیره و برای فروش مشکل نداره.
ستون چهارم تعداد؟یعنی از همه این اسلحه ها فقط یکی کشف شده و به مزایده گذاشته شده؟(ستون چهارم تعداد موجود در اسلحه خانه که هر اسلحه ای که تولید میشود یک نسخه اورژینال به اسلحه خانه ازسال میشه و تا ابد باقی میماند و به این معناست که این سلاح ثبت شده است.شما هر اسلحه جوازداری که در دنیا ببینید یک نسخه دیگر از آن در اسلحه خانه وجود داره برای همین تمام اعداد 1 میباشد.دامه ستونهاهم به همین ترتیب میباشد.
بیشتر از یک اسلحه خارجی در این لیست وجود دارد که برای توضیع در کشور ترکیه و چون در آن کشور نمایندگی فروش دارن باید در این لیست بیاید.
سرفصل هم نوشته :لیست اجناس قابل فروش (ترکیه و محصول مشترک)Khansariha (8)

(2012-02-20 06:03 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ئوست عزیز فکر نکنم این لیست درست باشه پس چرا تو اون از اکار ویلدیز نمونه ای وجود نداره Khansariha (8)
این برگ یکی از سه برگ بود یعنی 93 نوع اسلحه که من فقط این یک برگشو قرار دادم که به موضوع تاپیک بخوره .البته از دوتای دیگه اسکن نگرفم و اون دوتارو ندارمKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - 300WSM - 2012-02-20 07:03 PM

شماره 26 رو ببین نوشته مارک نامعلوم.بله ستون دوم هم محل بازدید از سلاح هاست (مدیریت اراضی ملی).

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - Hunter - 2012-02-20 07:06 PM

با سلام خدمت سرورانKhansariha (8)

دوستان این نکته را توجه داشته باشید که کارگاههای غیرمجاز تولید اسلحه در ترکیه بیشماره یه جورایی مثه لباسهای خودمون،لباس ایرانی میدوزیم روش مارک دی اند جی و .....میزنیم و به عنوان لی ترک و .... میفروشیم!Khansariha (214)

به غیر از اسلحه های دولتی مثله آکار و یلدیز و اپولو 2000 (سارسیلماز) بقیه برند ها را نمیشه روشون صدردصد اعتماد کرد که کارخونه ای هستن یا دست ساز؟،چون بصورت قاچاق وارد کشور شدن نه بصورت قراردادی و مجاز.

من خودم اسلحه دیدم روش زده هوگلو ولی اینقدر کیفیتش پایین بود که شک کردم تقلبی باشه و اخرم همین شد و اسلحه فقط روش خورده بود هوگلو....

برای اینکه از اصل بودن اسلحه مطمئن بشید باید به کاتالوگ محصولات کارخونه مراجعه کنید و ببینید این مدل توی اون شرکت هست یا نه بعد شماره اسلحه و بقیه مشخصات به همراه عکس را برای کارخونه ی سازنده بفرستید تا مطمئن بشید که اصل هست......

توی ترکیه کلی مارک خوب هست ولی میشه مطمئن شد ایا تقلبی نباشه!؟؟اگه اسلحتونو دولتی میخرید که خاطر جمع باشید اصل هست ولی اگر متفرقه خریدید باید به این نکته توجه داشته باشید،ساختن اسلحه کار چندان دشواری نیست ولی چون توی ایران جرم سنگینی است کمتر کسی ریسک میکنه ولی ترکیه مثله ایران نیست و به قول معروف دست تو کار زیاده و باید توی مدلهای غیر دولتی تامل بیشتری بکنید.

اکثر این چیفسان هایی که من دیدم دست ساز بوده،توی تاپیک دولول سوار روس تفاوت کوپ چیفسان با بایکال را ببینید!اصولا اسلحه های ترکی توی این چند وقته بصورت قاچاق وارد شده و اکثرا هم دست ساز هستندKhansariha (8)

احسان جان توی اون لیست لنبر هم هست واین لیست هیچ ربطی به کیفیت نداره رفیق!

موفق باشید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ehsannikoo - 2012-02-20 07:53 PM

آقا من میام توی این سایت که یه چیز یاد بگیرم و از تجربیات دیگران استفاده کنم برای خودم .نه میخوام به کسی چیزی یاد بدم نه میخوام چیزی رو تایید کنم و نه رد کنم ولی همه این حقو دارن که چیزی که یاد میگیرن درست باشه.منم همینو میگم ماکه یه چیزو همه جوره بالاو پایین میکنیم تا یه ایرادی ازش دربیاریم اونوقت چه طور من این رو قبول کنم که بیان یه استاندار بین المللی رو روی یه صلاحی بزنن که به قول شما استاندارد نیست و مارکش تقلبی حالا این هیچی بعد این اسلحه به طور قانونی وارد کشود شده باشه باز رسی شده باشه و راحت به غیر واگذار بشه و توی چندسالم کسی نفهمه !! بازم خدا شاهده من سر این هم بحثی ندارم ولی یه مرجعی یه چیزی که اینو ثابت کنه باید یه شرکتی یا ارگانی یا هر شرکت و موسسه اس غیر ما اینو فهمیده باشه یا نه؟ که من اگه یه جاگفتم و بهم خندیدن نشونشون بدم!!!!!کاریم به اسلحه های که قاچاق وارد میشن ندارم اینجا من هر حرفی که میزنم مطابق با قانون جمهوری اسلامی هست.
و سوالایی هم که تا به حال پرسیدم درباره چیزهای قانونی بوده.
از دوست خوبم 300WSM (شرمنده اسمتونو نمیدونم)کمال تشکر را دارم که من رو قابل دونستتد که جواب سوال من رو دادند.Khansariha (8)Khansariha (8)
اصلا آدمی نیستم که بخوام صحبت کسی رو تکذیب کنم فقط راهنمایی بیشتر خواستم چون اسلحه و این سوالات چیزایی هستند همه یه جورایی باهاش درگیرند.
با تشکرات فراوانKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - Hunter - 2012-02-20 08:44 PM

احسان جان همه مثله هم هستیم،اومدیم چیز جدید یاد بگیریم و دانشمون را زیاد کنیم دوست عزیزKhansariha (8)

توی این چند سال تمام اسلحه ها بجز آکار و بایکال و یلدیز و اپولو 2000 بصورت قاچاق وارد شدن!(نحجیر که قصش جداست).

فقط اسلحه هایی که بصورت دولتی وارد میشن میتونیم بگیم صددرصد تولید کارخونه ای هستند نه دست ساز،(اونم چون ایران از ترکیه پول گاز طلب کار بود بجاش با شرکت های اکار و یلدیز و سارسیلماز قرار داد بست و اونا به سفارش ایران اسلحه زدند،واسه همین روی اکار ترک میخوره نخجیر!!!Khansariha (256)

فرمایش شما درسته ولی برا موقعی که بخوان تک تک جواز بدن،چند سال پیش هم مثه الان فراخوان زدن و کلی اسلحه ی باکیفیت وبی کیفیت جواز شد(فله ای)،
از برتا و وینچستر جواز شد تا مارک های ناشناس ترکی و طرف هم بعد صدور جواز خیلی راحت اسلحه شو فروخت و پولشو گرفت!Khansariha (214)

این همه اسلحه دست مردمه و بیشترشون هم به همین نحو جواز گرفتن،چون طبق قانون ایران ورود هر گونه اسلحه ی شکاری به داخل ممنوعه!

اسلحه های ایتالیایی و انگلیسی و امریکایی دست مردم همه اول بی جواز بودن و بصورت قاچاق وارد شدن و بعد جواز روشون گرفتن با طرحهایی این چنینی!

دولت چیفسان وارد نمیکنه!دولت کرال وارد نمیکنه!دولت هوگلو وارد نمیکنه!دولت ساکا وارد نمیکنه!دولت ...... وارد نمیکنه فقط اکار و یلدیز و سارسیلماز وارد میکنه و میتونی بگی فقط اینا قاچاق نیستن و بقیه هم از مرز وارد میشن و بعد جواز میشنKhansariha (8)پس توی کیفیتش باید شک کرد!من حرفم این بود یا علی
موفق باشیKhansariha (8)